Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Realno ljudi predjite na xiaomi.eu
 
Ovako je na poco telefonima, valjda ce da pomogne i vama,posto koriste miui...
 
Cao ljudi meni nece da poveže mi remote sa hisense televizorom, da li neko zna neki caku kako da ga povezem da mi mob mude i daljinski. 🙂
 
Meni radi na svim uređajima. Ne znam u čemu može biti problem kod tebe.
 
Kod mene je radilo na Hisensa IR remote, i posle updatea televizora prestalo da radi i ne može da se konfigurise. Ostali uređaji rade normalno na Mi Remote.
 
Moraš da pronađeš u opcijama marku televizora, i da vidiš koja varijanta radi. Kod mene u stanu sve sa IR portom sam pronašao i šljaka.
Ma pronašao sam to, ukucam marku i da mi opciju da li je ukljucen ili isključen i onda da pojacam volume i na ni jednoj opciji od 13 koliko mi da nece da pojaca zvuk.
 
To je do HiSense, nedosledan je kodovima između raznih uređaja.

LG recimo, 11g razmaka između televizora u starosti, na oba radi isti kod.
 
Taj senzor od 108mpx koji nije bas upotebljiv u casual situacijama kad treba da se slika neki objekat sa pola metra tipa neki tanjir hrane i slicno. Evidentan je problem s fokusom, tj. zamucenja na samim krajevima objekta (S20 Ultra znam da ima isti problem, ne znam kakva je situacija s S21 U) Naravno, ima ljudi koji ovo ne primjecuju tako da i nije mozda big deal, samo kazem.

Znam da se pominju zakoni fizike i velicina senzora, ali ako bi bio neko voljan jednom za vazda da objasni to ljepse, za nas sa jeftinijim ulaznicama? :)
Valjda bi objektiv u pitanju. Mislis da je mi 10 bolji? Ne znam koji slican bi bio dobar za te pare ako ovaj ne valja.
 
Poz ljudi. Imam problem od predzadnjeg updatea. Ne mogu da uploadujem slike u neke aplikacije, niti d aotvorim iz maila attachment kao npr pdf. Desavalo se nekome? Ako jeste, ina li resenja sem factory reseta?
 
Pisao sam o tome par stranica unazad. Moraš u Opcijama za programere da uključiš miui optimizaciju. Posle toga će sve da ti proradi
 
Poz ljudi. Imam problem od predzadnjeg updatea. Ne mogu da uploadujem slike u neke aplikacije, niti d aotvorim iz maila attachment kao npr pdf. Desavalo se nekome? Ako jeste, ina li resenja sem factory reseta?
To ti je čuvena miui optimizacija, čim je isključiš ne rade neke stvari.
E sad šta dokumenti i slike imaju zajedničko sa kineskom optimizacijom možemo samo da nagađamo :)
 
Zasto uopste iskljucujete MIUI optimizaciju?

Meni je uvek losije radio telefon kada se iskljuci i baterija bila losija?

Davno proslo vreme sa tim iskljucivanjem, kada je bilo potrebno, pa se ukorenilo i to ljudi iskljucuju. Eto problema niodkuda, a niko ne zna da ga resi. Uglavnom eto gasite stvari, pa kukajte na bagove.
 
Saglasan.

Ovaj telefon bar super radi, što bi rekli, odmah iz kutije. Nije meni Samsung ničim pokazao da je liga iznad, sem po ceni. Prošla su vremena kad je morao brendiran flagšip da se uzme da bi to radilo kako treba. Čak sam debelo okasnio da batalim flagšip tek pre 3 4 godine, uopšte nisam imao poverenje u alternativu.
 
Zasto uopste iskljucujete MIUI optimizaciju?

Meni je uvek losije radio telefon kada se iskljuci i baterija bila losija?

Davno proslo vreme sa tim iskljucivanjem, kada je bilo potrebno, pa se ukorenilo i to ljudi iskljucuju. Eto problema niodkuda, a niko ne zna da ga resi. Uglavnom eto gasite stvari, pa kukajte na bagove.
Nije niko to gasio, samo se gasilo posle update-a.
 
Nije bas direktno vezano za uredjaj, ali planiram da ga uzmem na kp sa domacom garancijom, pa me zanima da li je bolje uzeti sa garancijom od a1 ili mtsa? Ima li neke razlike sto se tice ovlascenog servisa/uvoznika? Za mts je valjda roaming?
 
Nije bas direktno vezano za uredjaj, ali planiram da ga uzmem na kp sa domacom garancijom, pa me zanima da li je bolje uzeti sa garancijom od a1 ili mtsa? Ima li neke razlike sto se tice ovlascenog servisa/uvoznika? Za mts je valjda roaming?
Ja sam moj prethodni Xiaomi Mi A1 uzeo sa kp od nekog lika što je nabavljao u vakumskom pakovanju imao sam njegovu garanciju godinu dana. Bio sam baš zadovoljan, telefon i dalje radi normalno samo je mojom krivicom puko ekran posle više od 2 godine korišćenja.
 
Da, takozvani "Madjari". Verujem da ne bih imao problema i da uzmem od njih, ali ovi sa domacom garancijom su skuplji za 20-30e, pa kad vec dajem 400e, bar da dodam i imam 2 godine garancije.
 
Znači i oni su se izbezobrazili sa cenom. Ja sam tada platio Mi A1 skoro 100e manje jer tada Xiaomi još nije bio u Srbiji tj.došao je par meseci kasnije 😁
 
Zasto uopste iskljucujete MIUI optimizaciju?

Meni je uvek losije radio telefon kada se iskljuci i baterija bila losija?

Davno proslo vreme sa tim iskljucivanjem, kada je bilo potrebno, pa se ukorenilo i to ljudi iskljucuju. Eto problema niodkuda, a niko ne zna da ga resi. Uglavnom eto gasite stvari, pa kukajte na bagove.
Instalirao YouTube vanced i nisam uključio optimizaciju nakon toga jer nikom normalnom ne može pasti na pamet da attachment i slanje slike ne radi zbog te opcije.

Što je najbolje iz nekog razloga ume da nestane iz developer opcija pa se resetuje ulazi i izlazi dok se ponovo ne pojavi opcija. :D

Samo ne znam šta će im ta optimizacija i što je drugi nemaju...
 
Da, sad vidim da ladno nema te opcije u developer...
Postoji zato pocija Resetuj na pidrazumevane vrednosti. Tapneš na nju par puta i pojavi se opcija za optimizaciju. E sad što su sakrili tu opciju nakon ažuriranja pojma nemam. Inače i ja sam gasio optimizaciju samo zbog Youtube Vanced aplikacije. Juče sam pronašao Pure Tuber aplikaciju koja nudi sve što i Vanced plus opciju za Download videa koja u Vanced aplikaciji ne radi. .sna ove aplikacije je što malo sporije otvara klipove. Treba joj par sekundi da pokrene video
 
Zamislite postoje ljudi koji aktiviraju mod za programere, pri tome to nisu. I onda uzmu i menjaju bazne stvari unutar tog moda (a da ni ne znaju funkcije podesavanja koje menjaju), ocekujuci da im sam uredjaj radi perfektno. I jos pisu kako im je za greske kriv proizvodjac.... Sta sve necu procitati.
 
Nazad
Vrh Dno