Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Primetio sam posle mesec dana da se ova fabrička folija na ekranu jako lako grebe, prethodni s8 sam 3 godine koristio bez ikakve zaštite na ekranu, samo nillkin i spigen maska i nije imao ni tačkicu, jel neko probao da odlepi pa da tako koristi?
 
Kod mene se ogrebotine se ne vide dok je ukljucen ekran, tako da mi ne smetaju, bolje da ima zastitu.

Mene cudi sto se nakon 7 meseci nije raspao oleo premaz na foliji, i dalje lepo klize prsti :D
 
Ne vide se ni kod mene kad je uključen, prosto me zanima da li je onaj s8 bio neko čudo korejskog inžinjeringa pošto nije baš da posebno vodim računa o telefonu a ova folija je već toliko sakata posle samo mesec dana, zanima me da li bi bez nje bio toliko izdržljiv po pitanju grebanja🤔
 
Meni je ova verzija, kupio sam ga u Gigatronu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-18-17-35-42-334_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-05-18-17-35-42-334_com.android.updater.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 24
Pazi ovako, kamera boje su prirodnije, da li je bolja to je malo subjektivno. Ekran je ok, ali je tamo amoled, a ovde 144 hz, zavisi sta ti lezi, licno ja volim ips jer je jeftiniji ako se razbije. Hardver je neuporediv, mi 10t je zver, mi 9t obican je dosta spor ali fluidan. Sve ostalonje vise manje to to, isti ti je sistem miui 12.
Koristim Mi9 sa Zmajem 855, ne 9t. 😃
 
Koristim Mi9 sa Zmajem 855, ne 9t. 😃
Sustinski, dobijes mozda bolje kamere(diskutabilno), malo noviji cip, veci ekran ali IPS... da se razumemo za 300 e, ne mozes ocekivati cudo 😅 Mene jedino sto nervira vibracina na poledjini telefona, sve ostalo je ok. E da baterija je top, tvoja 4000 a ova je 5000+ mAh
 
Uzeo danas 10T, 8/128, prvi utisci odlicni! Iako nema amoled ekran je extra, zvucnici su mi ok i brz je kao metak. Kamera odlicna, jedva cekam da instaliram gcam....
 
Ako izuzmemo proximity senzor, koje su mane pro modela po vama? Ima li nešto što vam smeta na uređaju pri svakodnevnom korišćenju?
 
Taj senzor od 108mpx koji nije bas upotebljiv u casual situacijama kad treba da se slika neki objekat sa pola metra tipa neki tanjir hrane i slicno. Evidentan je problem s fokusom, tj. zamucenja na samim krajevima objekta (S20 Ultra znam da ima isti problem, ne znam kakva je situacija s S21 U) Naravno, ima ljudi koji ovo ne primjecuju tako da i nije mozda big deal, samo kazem.

Znam da se pominju zakoni fizike i velicina senzora, ali ako bi bio neko voljan jednom za vazda da objasni to ljepse, za nas sa jeftinijim ulaznicama? :)
 
Neko pomenu da se Youtube Vanced može skinuti sa Play Storea. Ja to nisam pronašao. Tačnije jesam ali ne 'punokrvni' Vanced. Kod ove verzije sa Play Storea (Vanced Kit) ne može se slušati audio dok je ekran isključen. Ostale opcije rade dobro uključujući i opciju blokiranja reklama
 
Neko pomenu da se Youtube Vanced može skinuti sa Play Storea. Ja to nisam pronašao. Tačnije jesam ali ne 'punokrvni' Vanced. Kod ove verzije sa Play Storea (Vanced Kit) ne može se slušati audio dok je ekran isključen. Ostale opcije rade dobro uključujući i opciju blokiranja reklama
Ista situacija i kod mene, ali predpostavljam da moraju da se daju određene dozvole aplikaciji za rad u pozadini.
 
Imate u specijalnim funkcijama video alati, tu aktivirate da se pojavljuje u YouTube aplikaciji, konkretno vancedu, onda možeš da zaključas ekran a da muzika i dalje ide, to je xiaomijeva aplikacija i radi i na običnom youtubu i na vancedu.
 
Uzeo sam nedavno Huawei Watch GT2, i primećujem da mi notifikacije u mnogo većem broju slučajeva ne stižu na sat, nego što stižu. Čak šta više, ni "find phone" opcija često ne radi (koristim je uglavnom radi testiranja). Da li neko ima sličnih problema? Koristim Huawei Health app, pa me zanima da možda problem nije do aplikacije, ili možda postoji neki problem u komunikaciji između sata i telefona.
 
Uzeo sam nedavno Huawei Watch GT2, i primećujem da mi notifikacije u mnogo većem broju slučajeva ne stižu na sat, nego što stižu. Čak šta više, ni "find phone" opcija često ne radi (koristim je uglavnom radi testiranja). Da li neko ima sličnih problema? Koristim Huawei Health app, pa me zanima da možda problem nije do aplikacije, ili možda postoji neki problem u komunikaciji između sata i telefona.
Jesi li pokušao da isključiš optimizaciju za bateriju za Healh aplikaciju(koju si skinuo sa Huawei AppGallery, a ne zastarelu veriju koja je aktuelna na Google Play-u)
 
Jesi li pokušao da isključiš optimizaciju za bateriju za Healh aplikaciju(koju si skinuo sa Huawei AppGallery, a ne zastarelu veriju koja je aktuelna na Google Play-u)
Nema restrikcija za optimizaciju baterije, ali sam skinuo sa Google Play-a aplikaciju. Kolika je razlika između AppGallery i GP verzija? Šta se dobija sa AppGallery verzijom?
 
Mislim da je mnogo toga promenjeno za skoro godinu dana od kako je prestalo ažuriranje na google play za Health aplikaciju, ali najvažnije čini mi se da sa starom ne možeš da da ubaciš nova ažuriranja za sat kao ni druge watchface-eve i da nije optimizovana za android 11.
 
Mislim da je mnogo toga promenjeno za skoro godinu dana od kako je prestalo ažuriranje na google play za Health aplikaciju, ali najvažnije čini mi se da sa starom ne možeš da da ubaciš nova ažuriranja za sat kao ni druge watchface-eve i da nije optimizovana za android 11.
Zapravo, ima način da se ubace drugi watchface-vi sa GP verzije. Sinoć sam našao način i reinstalirao aplikaciju. Pre toga, niti sam mogao da dodam nove watchface-ve, niti da auradim update za sat. Sada mislim da je sve latest sto se tiče update-a za sat. Evo uputstva:

Just sharing a method that worked for me. 1st. Uninstall Huawei Health app. 2nd. Install it (BUT DONT START THE APP!) 3rd. Go in airplane mode, then start the app. It will ask you to chose you country, pick any country you want, you can probably pick your own. Im for Serbia and i picked it, everything worked just fine. 4th. After picking the coutry, turn the airplane mode off, then you will be prompted to create Huawei ID (here just use your mobile phone number to create the account ) 5th. You have the full Huawei Health app unlocked. Enjoy the full experience like it was intended to :)

Ali svakako ću da proverim i AppGallery aplikaciju. Kontam da i ti možda imaš isti (ili sličan) model sata. Imaš li ti probleme sa notifikacijama ili ne? I da, i kada notifikacija prođe, a jedino je za sada prolazilo sa Vibera, bukvalno pobrljavi nešto i prikaže 5-6 istih poruka u notifikacijama telefona.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam nedavno Huawei Watch GT2, i primećujem da mi notifikacije u mnogo većem broju slučajeva ne stižu na sat, nego što stižu. Čak šta više, ni "find phone" opcija često ne radi (koristim je uglavnom radi testiranja). Da li neko ima sličnih problema? Koristim Huawei Health app, pa me zanima da možda problem nije do aplikacije, ili možda postoji neki problem u komunikaciji između sata i telefona.
Prvo obrisi tu helt aplikaciju koju si skinuo sa play produkta. Postupak je sledeći, skines app galery sa interneta, onda kad to sve završis, onda instalirana healt aplikaciju sa app galery. Kad skines prijavis se u aplikaciji, spojis sat. Imaš tamo tab gde je sat koji si povezao sa aplikacijom, tu kad udjes imaš opciju obaveštenja i namestis obaveštenja koja želiš da ti stižu, plus namestis da sat čita kontakte da bi ti prikazivalo ime na satu kad te neko zove. E sledeći je problem, kad sve to namestis, ako želiš da ti to sve stiže na sat, mora aplikacija biti aktivan na telefonu 24h, u suprotnom ti samo stižu pozivi klasični i poruke. Imam Huawei whatch GT 2 upareni sa mi note 10 pro i sve radi savršeno. Samo mora app galery itd, tad stižu updejti itd, skinovi za satove.
 
Zapravo, ima način da se ubace drugi watchface-vi sa GP verzije. Sinoć sam našao način i reinstalirao aplikaciju. Pre toga, niti sam mogao da dodam nove watchface-ve, niti da auradim update za sat. Sada mislim da je sve latest sto se tiče update-a za sat. Evo uputstva:

Just sharing a method that worked for me. 1st. Uninstall Huawei Health app. 2nd. Install it (BUT DONT START THE APP!) 3rd. Go in airplane mode, then start the app. It will ask you to chose you country, pick any country you want, you can probably pick your own. Im for Serbia and i picked it, everything worked just fine. 4th. After picking the coutry, turn the airplane mode off, then you will be prompted to create Huawei ID (here just use your mobile phone number to create the account ) 5th. You have the full Huawei Health app unlocked. Enjoy the full experience like it was intended to :)

Ali svakako ću da proverim i AppGallery aplikaciju. Kontam da i ti možda imaš isti (ili sličan) model sata. Imaš li ti probleme sa notifikacijama ili ne? I da, i kada notifikacija prođe, a jedino je za sada prolazilo sa Vibera, bukvalno pobrljavi nešto i prikaže 5-6 istih poruka u notifikacijama telefona.
Imam GT2 Pro, ali da ne davimo temu sada ima poseban thread za naše satove, prelistaj nema previše, mislim da ćeš naći odgovor na većinu pitanja.
 
Zapravo, ima način da se ubace drugi watchface-vi sa GP verzije. Sinoć sam našao način i reinstalirao aplikaciju. Pre toga, niti sam mogao da dodam nove watchface-ve, niti da auradim update za sat. Sada mislim da je sve latest sto se tiče update-a za sat. Evo uputstva:

Just sharing a method that worked for me. 1st. Uninstall Huawei Health app. 2nd. Install it (BUT DONT START THE APP!) 3rd. Go in airplane mode, then start the app. It will ask you to chose you country, pick any country you want, you can probably pick your own. Im for Serbia and i picked it, everything worked just fine. 4th. After picking the coutry, turn the airplane mode off, then you will be prompted to create Huawei ID (here just use your mobile phone number to create the account ) 5th. You have the full Huawei Health app unlocked. Enjoy the full experience like it was intended to :)

Ali svakako ću da proverim i AppGallery aplikaciju. Kontam da i ti možda imaš isti (ili sličan) model sata. Imaš li ti probleme sa notifikacijama ili ne? I da, i kada notifikacija prođe, a jedino je za sada prolazilo sa Vibera, bukvalno pobrljavi nešto i prikaže 5-6 istih poruka u notifikacijama telefona.
Posedujem GT2 i nas omiljeni Mi10T Pro i imam identicne probleme iako je mi Health apk skinuta sa App gallery-a. Brisan Cash, deinstalirana apk i ne vredi.
Mrzi me iskreno vise da se cimam.
 
Posedujem GT2 i nas omiljeni Mi10T Pro i imam identicne probleme iako je mi Health apk skinuta sa App gallery-a. Brisan Cash, deinstalirana apk i ne vredi.
Mrzi me iskreno vise da se cimam.
Znači slaba vajda da se to reši sa App Gallery verzijom? A zanimljivo na primer da mobile pozivi rade bez greške za sada. Sve ostalo, kao što već rekoh, ili retko kada radi, ili u većem broju slučajeva ne radi uopšte.
 
Mora se u aplikaciji, tamo gde je vaš sat, gde imate, skinove, updejt itd, imate opciju obaveštenja, mora se tu dozvoliti da stižu obaveštenja i da aplikacija stalno u pozadini bude aktivna i onda sve stiže, zaključas aplikaciju da se ne briše u ram menadzmentu. Ne moguće da jedino mi note 10 pro izašao normalan iz xiaomija gde sve radi, nema mi logike. Kažem ti šta sam ja uradio i sve radi savršeno. Al mora healt aplikacija biti skinuta sa app galerija i trebaš napraviti naloga za app galery.
 
Što se tiče kačenja dokumenta u mail rešenje je uključivanje miui optimizacije u opcijama za programere. Ukoliko je ta opcija isključena, u Gmailu ne može da se prikači datoteka u poruku koja se šalje
Čini mi se da od ovog update-a nema više opcije za MIUI optimizaciju u opcijama za programere. Jel još neko to primetio?
 
Isklikci par puta na Reset to Default values (takodje u developer options) i pojavice se.
 
Isklikci par puta na Reset to Default values (takodje u developer options) i pojavice se.
Probao i nema ga, probao sam i da ugasim opcije za programere pa da ih opet upalim i nema, probao sam da restartujem telefon i nema. 🤔
Edit: evo sada se pojavila opcija sama od sebe... 😃
Hvala 😊
 
Nazad
Vrh Dno