Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

На званичном рому навигација је помоћу софтверских дугмића или има и опција за гестове као код пиксел ромова? Ако нема опција у званичним, да ли је има у кастом ромовима?

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
^ Navigacija pomoću gestura je opcija u zvaničnom ROM-u. Nije ti potreban custom ROM.
 
Imaš obe opcije u zvaničnom romu, dugmiće i gestures. Standardno su dugmići ali možeš odmah da ih promeniš.

From Mi 10T Pro
 
Da i ja sam promenio odmah vise mesta na ekranu a i stari mi max 2 je imao hardverske dugmice a ne na ekranu. Naviknes se za dan dva.
 
Preksinoć sam konačno otključao bootloader a odmah zatim flešova XEU ROM poslednju betu. Moje mišljenje je da ROM još uvek nije dovoljno "utegnut". Tu pre svega mislim na fluidnost. Neke aplikacije su kod mene zapinjale prilikom skrolovanja - Chrome ponajviše, Sofascore takođe. Nakon svakog restarta se javljala neka poruka o grešci - zaboravio sam kako je glasila. Danas, kao šlag na tortu, dok sam pokušao da nazovem prijatelja "smrznuo" se Dialer. Poeto sam juče video da je izašao Miui 12.1 za Evropu ne budem lenj oa skinem recovery ROM i flešnem ga. Odlično radi za sada. Sve je fluidno kako i treba da bude, problem sa senzorom blizine je izgleda rešen. One aplikacije koje su pomalo štucale prilikom skrolovanja rade potpuno fluidno. Kad se pojavi XEU 12.1 stabilna verzija mo za da pređem na bjega zbog Xiaomi dialera koji je stvarno dobar
 
Ima bubice naravno, ipak je beta, Ja nisam primetio to lagovanje pri skrolu, doduse koristim Chrome Beta, ne obican.
 
Da li je neko imao iskustva sa oba. Da li ima smisla razlika u ceni između običnog i pro?
 
Nema smisla.
 
Bolju da, znacajno ne.
 
Zavisi od tvojih zahteva. Noćne slike i snimanje noću će biti bolje, ako ti je to bitno.
 
Nije vredno doplate u vrednosti od 1/3 telefona.
 
Pa doplata i nije u vrednosti 1/3 telefona. Odakle ti to? Ako gledamo istu konfiguraciju po radnjama - 8/128- razlika je 8500-9000 dinara. Da se razumemo - i to je previše. Smanjuće se razlika na 40-tak evra za koji mesec.
 
Svakako kome je bitna stavka on će doplatiti za OIS i bolje snimke u noćnim uslovima.
 
Naravno. Meni to znači pa sam doplatio. Da mi stari telefon nije crk'o sačekao bih još sa kupivinom
 
Pa doplata i nije u vrednosti 1/3 telefona. Odakle ti to? Ako gledamo istu konfiguraciju po radnjama - 8/128- razlika je 8500-9000 dinara. Da se razumemo - i to je previše. Smanjuće se razlika na 40-tak evra za koji mesec.
U realnom svetu 10T kosta 350e, 10T Pro 450e.

Nije bas trecina telefona (pala je cena za 10T Pro), ali jeste 30% i doplata je prevelika za ono sto se dobija.
 
Voleo bih da mi ka6eš gde si našao M 10t 8/128 za te pare. Pitam ne zato što ti ne verujem već zbog moje sestričine koja želi da kupi taj telefon. Nadam se da je neka prodavnica u pitanju zbog garancije
 
Naravno da nije prodavnica i da nije 8/128 verzija :D
 
A pa nemojmo porediti babe i žabe! Ja govorim o modelima sa istim specifikacijama. Tu ne računam kamere koje su različite. Još nešto - kupovina preko oglasa bez garancije (garancija tipa 'popraviću ti majke mi' ne priznajem) za mene nije realan svet. Kupujem i ja preko oglasa ali sam svestan rizika.
 
Konacno da nadjem aplikaciju koja dobro radi, sto se tice ispravljanja gluposti sa senzorom blizine!

Call Proximity Sensor Fix


Samo dajte sve sve dozvole i koristite Administration mode. Ja sam cekirao i da koristi i Light sensor dodatno.
 
Pozdrav ljudi, od danas sam ponosni vlasnik Mi10T pro i nikad u zivotu Xiaomi nisam koristio ovo mi je prvi put da imam taj brend telefona, imao sam OnePlus 3T, Samsung S7Edge i da ne nabrajam koje sve Samsunge najvise njih kad pricamo o pametnim telefonima, elem svaki mi je fon bio rootovan sad bih i logicno Mi10T Pro rootovao itd.
E sad posto sa Xiaomijem nemam ama bas nikakvo iskustvo i ne znam koliko su lagani ili teski za to(ako su kao OnePlus super to radim zatvorenih ociju) prosto se izgubim u svim onim glupostima sto Xiaomi ima te kineska, te globalna te EU verzija itd.
Koliko sam shvatio meni je globalna stabilna verzija dosao je sa 12.0.7.0 pa sam ga azurirao na 12.0.11.0.
Da li mu je po defaultu otkljucan bootloader ili ne, ima u opcijama programera da se otkljuca te stoga mislim da je zakljucan, dal time otkljucavam bootloader ili ne? Drugo, skinuo sam mi flasher unlock i XiaoMiTool v2 koliko kapiram sa oba mogu da otkljucam BL i da ukoliko je softbrick da ga ozivim, jesam li u pravu?Trece, dobar je fon vidim da neki kukaju na proximity senzor, ja nikakav problem sa njim nemam, radi bas kako treba.
Dakle, da li moze odmah onako ili mora da se ceka video sam 168 sati ako se ne varam?
Odakle krenuti, sta skinuti, koji je najbolji rom, kako ide root itd, ako neko hoce da mi odgovori.
Nisam duduk za te stvari ali nikad u ruci nisam ni drzao neki ZaoMi telefon a kamo li prckao po njemu, pa da ga ne brickujem prvi dan😎😂
 
Prvo podnesi zahtev za otkljucavanje telefona, cekaces tu akciju 10 tak dana..Za to vreme dok se ne otkljuca "ZaoMi" , malo prrlistaj temu, dosta se pisalo o svemu ssmo treba procitati..
 
Ima ga odavno ja sam pre 3 dana uzeo samo u crnoj boji, meni je lepsi i evo pisem sa njega.
Baterija kao i ceo fon, zlooo.
SoT 10+ sati a ne ispusten iz ruke, non stop na mrezi bilo wifi, jedna ili druga mob aktivirana za net, bez onih fora da se stedi baterija, non stop vpn ad zastita ukljucena bas sam hteo da vidim koliko maltretiranje moze da izdrzi ova baterija i ne verujem.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-18-20-34-03-039_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-18-20-34-03-039_com.miui.securitycenter.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_2021-02-18-20-34-46-790_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-02-18-20-34-46-790_com.miui.securitycenter.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 23
pa nudi ga i vip, ali kod provajdera je cena ista kao i u prodavnici, razlika je sto ti ga zakljucaju i daju na kredu, pritom ugovor na 24 meseca... sve u svemu, ko nema da kupi u radnji, bolje mu je da uzme pozajmicu od neke banke nego od mts-a i vip-a.
@somakoma, za tebe nije covece mobilni telefon, to zraci pored mozga, bolje koristi desktop i fiksni telefon.
 
pa nudi ga i vip, ali kod provajdera je cena ista kao i u prodavnici, razlika je sto ti ga zakljucaju i daju na kredu, pritom ugovor na 24 meseca... sve u svemu, ko nema da kupi u radnji, bolje mu je da uzme pozajmicu od neke banke nego od mts-a i vip-a.
@somakoma, za tebe nije covece mobilni telefon, to zraci pored mozga, bolje koristi desktop i fiksni telefon.
Prvo, bar meni cena nije ista kao u prodavnici, stavise duplo je manja ili tu negde. Drugo NIJE zakljucan ni prvi ni drugi slot imam Telenor sluzbenu karticu i bas sam probao jer sam pitao da li je zakljucan i rekli su prvi slot da drugi ne a namerno sam probao u prvi da ubacim Tnor karticu i radi savrseno dakle nijedan slot nije zakljucan, nema nikakve krede daju ti mogucnost da otplacjžujes na rate ali nema nikakvog upita u KB ili bilo sta slicno, cetvrto da na 24 meseci je a ja sam vec deceniju i vise kod njih i svaka 24 mes obnavljam ne planiram da idem bilo gde jer mi niko nista ni priblizno ne bi mogao dati kako po ceni, uslovima, kvalitetu usluga itd pricam za sebe.
Sve u svemu, imam da kupim u radnji i uvek sam kupovao prvi put za mojih 41 god da tel kupujem preko operatera a tel imam od 98 proslog veka tada u Mobtelu pa nadalje do Vipa i sad se vratio u Mts bas zato sto mi je jeftinije nego da sam kupio u slobodnoj prodaji.
Da uzme pozajmicu sa kamatom 99% banaka tako daju ima jedna bez kamate sto daje (ja sam u njoj) ali moras i platu da prebacis tamo i sad to neko da radi da bi kupio fon, svasta.
Ovde dobijes bez kamate i izadje te skoro duplo manje.


E sad sto se tice tvog saveta meni, pa ti ni ne znas kako sam koristio telefon dal za pricu 10h gledanje YT ili neke TV app ili igrica(ne igram igrice smatram da sam sa time zavrsio pre nekih 20 godina kad sam bio klinac itd i ti dajes ocenu da to zraci "pored mozga", desktop koristim pomalo, fix zadnji put koristio verovatno kad si se ti rodio, kapiram da nemas vise od 20 god ako imas i toliko, pa ti bas i ne prilici da mi bas objasnjavas nesto sto znam i pre tebe a mobilni koristim od 98 go 20 veka do dana danasnjeg svaki dan i gle cuda nije mi se sprzio mozak za ove 23 godine aktivnog i intezivnog druzenja sa istim.
Ali hvala na savetu "kolega" poslusacu te knako kao mladjeg, nadasve i "pametnijeg" "kolegu" forumasa.
 
fix zadnji put koristio verovatno kad si se ti rodio, kapiram da nemas vise od 20 god ako imas i toliko, pa ti bas i ne prilici da mi bas objasnjavas nesto sto znam i pre tebe a mobilni koristim od 98 go 20 veka do dana danasnjeg svaki dan i gle cuda nije mi se sprzio mozak za ove 23 godine aktivnog i intezivnog druzenja sa istim.
Ali hvala na savetu "kolega" poslusacu te knako kao mladjeg, nadasve i "pametnijeg" "kolegu" forumasa.
kolega, hvala ti za onih 20 godina, za to imas pice od mene ako se nekada sretnemo. Inace, pre nego sto si se ti rodio, ja sam obucavao ljude za rad na profesionalnim radio stanicama, pa sam ti napisao drugarski savet iz iskustva. Tako, moj fiksni tel. je stariji od tebe jedno 12 godina, a cuvam jos i motorolu 7800 iz '96, bila mi ugradjena sa kompletnom instalacijom u kolima, hand free. Zato kolega ne zaleci se prerano. A o "jeftinoci" mts-a ne bih na ovoj temi, jer je tu u pitanju "ko ne plati na mostu..."
 
kolega, hvala ti za onih 20 godina, za to imas pice od mene ako se nekada sretnemo. Inace, pre nego sto si se ti rodio, ja sam obucavao ljude za rad na profesionalnim radio stanicama, pa sam ti napisao drugarski savet iz iskustva. Tako, moj fiksni tel. je stariji od tebe jedno 12 godina, a cuvam jos i motorolu 7800 iz '96, bila mi ugradjena sa kompletnom instalacijom u kolima, hand free. Zato kolega ne zaleci se prerano. A o "jeftinoci" mts-a ne bih na ovoj temi, jer je tu u pitanju "ko ne plati na mostu..."
E dobar si samo jos da ima ko da ti veruje, al necu o tome nije tema.
Dobar pokusaj u sv slucaju ali neuspeo.
 
Ako niste imali Komodor 64 i sredinom 80 tih hakovali NASA, bolje nista ne pisite.. 😅
 
Imao Commodore 64 sredinom 80 ih i obozavao formulu i cuveni crni dzojstik sa crvenim dugmicima, jedino NASAu nisam hakovao, ali da idemo dalje sa temom.

Nego @Pavell ako otkljucam BL da li ce mi redovno stizati update-i preko OTA kao sad?
Ili nema vise nista od toga?
 
Nazad
Vrh Dno