Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Kolika bi trebala da bude potrošnja baterije po satu na Mi 20t Pro telefonu kad je ekran isključen tj. kad je telefon u režimu spavanja?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Česti bagovi oko sata i dometa
713923ae878b868c7d9b0ae4aae01241.jpg


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
fe650b01ee9630957becf1cadcc6df3a.jpg
Probaj da promeniš temu.
Ako si radio neki veći update ili dirty flash hoće i zbog toga da zezaju neke gluposti.
 
Tema stoji od početka, i tako jednom mesečno bude bag na par sati, ništa nisam dirao, sad je normalno

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
@mad_sam
Zavisi sta fotografises.
Ako si ljubitelj fotografisanja prirode. Moj savet ti je da nabavis neki fin stativ i pro mod. Obavezno uvek idi na najnizi ISO (povecavajuci brzinu zatvaranja blende). Probaj da napravis par fotografija sa razlicitim koracima EV pa to preklapaj u fotoshopu. Takodje ako ne zelis u fotoshopu, ona koristi kao ispomoc verifikaciju ekspozicije u padajucem meniju pritiskom na desni gornji cosak (birajuci da nemas puno ni crvenih ni plavih polja). Obavezno ostavljaj tip merenja osvetljenja prosecno po frejmu.
E sad ako fotografises mirne i ne nestrpljive ljude, onda u pro modu mozes da eksperimentises sa merenjem osvetljena u vidu tacke koju ti odaberes (klikni na lice). Samo pazi da je ne preeksponiras pozadinu oko subjekta. Mozes i da koristis kao ispomoc fokus peaking, koji crvenim oznacava fokusirane ivice odvojenog subjekta.
Za ostale stvari koristi auto mod, mozes i sa brust modom ako ti subjekt bezi ili se pomera.
U sustini moras malo da se igras sa kamerom.
 
Jel koristio neko zaštitno staklo za kameru pozadi? Da li se gubi na kvalitetu fotografija?
Ja stavio zaštitu što sam dobio kao gratis uz staklo za ekran.. Ne valja zbog blica, pa sam skinuo odma. To staklo ima izrezanu rupu za blic, i kada se slika sa uključenim blicem slika nije upotrebljava jer svetlo blica zamuti fotografiju.. Kako bi bilo da nema rupe i da prekriva i blic ne znam... Zbog toga sam probao prvo sa blicem, i čim sam video da ne valja skinuo, nisam ni probavao bez blica.

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Da ponovim pitanje ako neko moze da m odgovori - kolika je potrošnja baterije tokom noći na Mi 10t Pro? Po satu, otprilike?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Otprilike je na 8 sati oko 5%.
Može da bude i do ROM-a koji koristiš. Dok nisam otključao telefon i stavio xiaomi.eu betu 21.1.20 (MIUI 12.5) bilo je i do 10-12% preko noći...
 
Hvala ti. Nije kod mene onda ništa defektno. Sinoć, tj. prošle noći, 5% za 6 sati.
Za EU ROM - je l stabilan, fluidan kao stock? Da li je u njemu prisutan Xiaomijev dialer koji ima mogućnost snimanja razgovora?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Fluidniji je dosta Xeu beta od Global Stable.

Stabilniji nije, desavaju se bagovi s vremena na vreme, ipak je to weekly beta, ali se brzo popravljaju. Uglavnom to budu sitni UI bagovi, ono sto je ispod haube je bitno, a to je MiUI 12.5 na Androidu 11, po meni najbolji MiUI do sada :)
 
Adaptiv refresh rate radi mnogo bolje na XEU. I počinuo sam sa Xiaomi dialerom koji je za klasu bolji od onog Guglovog smeća.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Je l se i dalje čeka 15 dana na otključavanje bootloadera? Ili 7, zaboravih već

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Meni je bilo 7 dana cekanja.
 
Nikad nisam čekao preko 7 sa bilo kojim Šaomijem.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Lupio sam 15 dana onda. [emoji16]

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Evo ja sam čekao 22 dana, a pre toga retko kad i 7. Od čega zavisi, nemam pojma. A koristio u zadnje 3 godine 5 Xiaomi telefona...

Sent from Mi 10T Pro
 
Više nije moguće otllkljucati bez bez čekanja? Znam da je ranije bilo moguće na nekim modelima.
 
Fluidniji je dosta Xeu beta od Global Stable.

Stabilniji nije, desavaju se bagovi s vremena na vreme, ipak je to weekly beta, ali se brzo popravljaju. Uglavnom to budu sitni UI bagovi, ono sto je ispod haube je bitno, a to je MiUI 12.5 na Androidu 11, po meni najbolji MiUI do sada :)
Eu je blizi Globalu ili Kineskoj verziji, tj. sa koje verzije polazi, ili je totalno nezavisan?
 
Xeu je zasnovan na kineskoj weekly i stable beti

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
E koje gluposti! Trebao mi je po prvi put usporeni video, bar 240 fps, kad ono medjutim... Mi 10T Pro moze da izgura max 120 fps u 720 ili 1080p rezoluciji!!!
Obican Mi 10T izgleda moze i 240 i 960 fps, a ovaj Sljamsung sensor ne moze preko 120fps. BRUKA!!!
 
Da sva tri 120, 240 i 960 može u 1080p

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
I ja sad vidim da nema ničeg drugog osim 120fps na Mi 10t Pro. Svašta! Nije da mi nešto treba ali je glupo.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Da, nema. Sad gledam kod žene na Mi9 uredno 120, 240 i 960fps...

Sent from Mi 10T Pro
 
Da l ima na XEU ROM-u?
Još nešto - da ne listam čitavu temu, verovatno je puno reči bilo o tome. Postoji li neka Gcam verzija kod koje uredno rade sve 4 kamere?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
Kako vama rade miui teme, kod mene koju god da izaberem ne primeni mi po celom sistemu, npr setings meni ostane nepromenjen.
 
Stigla sa AE... Ovakvu sam imao na 9t i svidela mi se. Jedino što ne štiti modul kamere kao ova fabrička, ali je manje izbačena i ne klacka se toliko na stolu kao sa fabričkom.
a0baef6c9a673eadcaa505041a49012a.jpg


Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Vlasnik sam 10t pro proteklih 4-5 dana, pa eto, da podelim neko moje inicijalno mišljenje o telefonu nakon par dana korišćenja. Nisam sklon čestoj promeni telefona, naprotiv (prethodno sam imao LG G3 skoro 5 godina), pa možda neka od mojih zapažanja neće biti potpuno relevantna za neke članove.
Telefon zaisa radi veoma brzo, fluidno, ekran reaguje fenomelalno na dodir, kvalitet slike je dobar (možda sam očekivao malo više s obzirom da ga hvale kao jedan od najkvalitetnijih LCD ekrana).
Performanse odlične (radi kao zmaj što bi se reklo), ali nerviralo me malo što zatvorene aplikacije ne drži u RAM-u, već ih pri otvaranju iz recent-a u dobrom broju slučajeva ponovo učitava, ali sam našao da se to dešava zato što je uključen Game Turbo, pa sam ga isključio jer igrice vrlo retko igram. I zaista, čini se da aplikacije ostaju u stanju kakvom jesu kada se ponovo pokrenu (predpostavljam da ih Game Turbo sklanja iz memorije čim se zatvore zbog performansi, a u preview ostaju naravno). Nisam siguran da li je ovo bilo ranije spomenuto na thread-u. Ako nije, možda nekom bude korisna informacija.
Zvuk poprilično zadovoljavajućeg kvaliteta, baš se nekada oseti prisustvo stereo zvučnika. MIUI me zaista oduševljava sa nekim stvarima. Na primer, sklonio sam sve buttone, i koristim Full screen gestures. Ekran mi sada izgleda potpuno iskorišćen, i mnogo lepše vizuelno.
Baterija? Šta reći: nakon prvog punjenja - skoro 2 i po dana uz umereno korišćenje (istraživanje telefona, postavljanje podešavanja, pozivi, youtube, update MIUI na 12.0.9 Global, itd.). Za ovaj aspekat, naklon kinezima. :)
Kameru još nisam imao prilike da istestiram dovoljno, ali inicijalni utisci su pozitivni. A glavni parametri za kupovinu novog telefona su mi bili upravo baterija i kamera.
Takođe, za sada nisam primetio problem sa proximity senzorom, čini mi se da radi ok. Mada u suštini i ne razgovaram mnogo, tako da mi to i nije bila velika stavka koja bi me odvratila od kupovine.
Telefon je po meni izrađen veoma kvalitetno, sa lepim dizajnom, ali imam jednu "veliku" zamerku po tom pitanju. Uzeo sam Aurora Blue boju u kojoj telefon izgleda fenomenalno, i prosto ga nekada ne bih ni nosio u maskici, samo da mu se divim. Ali malo morgen, već ste i sami upoznati koliko lako otisci prstiju ostaju na poleđini, tako da, zaštitna maska je must have.
Druga zamerka koju imam jeste notification lampica. S obzirom da ekran nije AMOLED, smatram da je veoma bitno da korisnik bude obavešten o notifikacijama koje mu stižu. Veoma je slabog inteziteta (za moj ukus) i ima samo jednu boju. Na primer, čak i na mom starom LG-u je porpilično jačeg inteziteta, i gotovo svaka važnija aplikacija ima svoju boju za notifikaciju, a meni to mnogo znači iz razloga što često telefon ne držim kraj sebe, pa sam navikao da nekada vidim obaveštenja kada jednostavno prođem pored njega. Treća "zamerka" (ovo se možda dešava samo meni) jeste ta da kada u nekim prilikama vraćam telefon u džep, palac tokom vraćanja stavim na power dugme i pri tom se telefon otključa, pa moram sve jovo nanovo. Ali dobro, polako se navikavam da i to nekako iskontrolišem.

Sve prednosti i nedostatke koje sam naveo su moji lični utisci i stavovi, možda ih neko ne vidi tako, ili ih nije ni primetio. Stvar su ličnih potreba, navika i zapažanja.
Sve u svemu, prvi utisci su i više nego pozitivni.
Uzeo bih neke bluetooth sluške za njega, neka preporuka?
P.S. Izvinjavam se na malo obimnijem tekstu, ali eto, osećao sam potrebu da ovo podelim sa vama, jer sam dobar deo ovog threda pročitao pre kupovine telefona i uzgred našao neke zaista korisne informacije. Živi bili!
 
Nakon nedelju dana od kupovine telefona pitam se samo jedno - može li fluidnije od ovoga? Nisam znao da osvežavanje ekrana toliko utiče na brzinu rada uređaja. Pre ovog telefona sam imao Mi 9t. Čak ni na custom ROM-ovima koji su skoro trostruko 'lakši' od miui ROM-ova nisam imao ovakvu fluidnost. Kad vratim osvežavanje ekrana na 60Hz na ovom telefonu razlika u fluidnosti je baš primetna.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 
@Nik Sloter @panpetar
U zdravlju da vas služi telefon.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno