Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Drustvo jedno noob pitanje, ima li neko od vas mi 10 dual sim? Koliko vidim jedino rutovanjem i zamenom sim uloska dobija se dual sim?
 
Upravo tako.
Mi10 standardno se isporučuje kao single SIM, ali ima hardver za dve kartice.
Nije potrebno rutovati, dovoljno je otključati BL, flešovati TWRP i kroz njega kineski ili XEU ROM.
Naravno, treba ti i uložak za dve kartice....
 
Upravo tako.
Mi10 standardno se isporučuje kao single SIM, ali ima hardver za dve kartice.
Nije potrebno rutovati, dovoljno je otključati BL, flešovati TWRP i kroz njega kineski ili XEU ROM.
Naravno, treba ti i uložak za dve kartice....
Ali onda ostajem bez azuriranja i bez aplikacija jer ne rade kada je telefon otkljucan ili rutovan? Jel neko uspeo da pokrene bankovne aplikacije sa rutom? Moze i pp za savet, uzeo bih ovaj telefon ali samo kao dual sim.
 
Naprotiv, imaš redovna ažuriranja XEU ROM-a čak i češće nego Global. Raiffeisen aplikacije meni rade.
Nikad nisam imao potrebe da rutujem teledon jer je zmaj i out of the box.
 
RaiPay ne radi kao bezkontaktno placanje putem telefona (NFC)..Ta aplikacija ima neki algoritam koji prepoznaje da je telefon flesovan,nije fabricki i ne radi..To je bilo objasnjenje bankinih tehnicara koji su zaduzeni za te aplikacije.Dok na primer "Moja Banka" aplikacija preko koje pratis stanje racuna,vrsis transakcije,itd,radi normalno...
Isprobao sam sa Magiskom i da sakrijem root za Raipay,i bez Magiska u telefonu,ali isto bude,ne radi..
 
I stand corrected. Rai Pay nisam koristio, samo MojaMBanka, koja uredno radi.
Hvala Pavele.
 
Flešovao 22.6.15 pre par dana. Baterija osetno bolja, skoro kao na MIUI12.5 A11. Oko 5h SOT na 4g za 16h rada.
Radi nešto fluidnije nego 22.2.23, ispravljeno je par bagova. Sem što su upropastili savršeno funkcionalan control centar ništa novo nisam primetio.
 
22.6.22 donosi konacno i TWRP koji radi, odlican update.
 
Da ozivimo temu malo.
Nova Miui Leica kamera skinuta sa 12S Ultra, radi savrseno na Mi 10. Rekao bih da je dosta brza i da su fotke bolje. Flesuje se preko Magiska.
 
Je l ima nešto bez magiska? Ne pada mi na pamet još i da rutujem telefon zbog kamere. 😂
 
Gde si našao? Ja sam probao da instaliram neku iz Telegram grupe ali kaže da ne mogu sistemsku aplikaciju da instaliram iz neproverenih izvora. 😁
Mislio sam da je ovo apk kao Gcam, očigledno nije.
 
Inace imam bag sa telefonom, primetio sam da krace traje baterija dok se jednog dana nine iskljucio prazan. Pokusao sam da upalim samo za poziv, i gle cuda telefon ima 36% baterije koje mi je trajalo jos pola dana.
Moguce da ima neki bag oko citanja baterije ili slicno, pa pokazuje netacan procenat.
 
Evo ovde

zanimljivo, proboa na xiaomi mi 9, global rom, radi bez greske, tj prepoznalo kao update na vec postojecu stock aplikaciju. Hvala za link
mali edit: radi bas fluidno, hdr i ai rade takodje, ali je prepoznalo kao za glavni senzor samo, tj nema uopste opcije za ultrawide i telephoto cameru, kao ni za 4k recording.
 
Poslednja izmena:
Do MIUI 13 nije sigurno, meni se to nikad nije desilo, a na 13 sam otkad je izašao prvi beta build :D
 
Do MIUI 13 nije sigurno, meni se to nikad nije desilo, a na 13 sam otkad je izašao prvi beta build :D
Znaci, posto ja ne kijam, prehlada ne postoji. Tek kad je ja dobijem postojace, a posto nisam dobio nikad, onda ne postoji.
Zanimljivo jako, ali ipak ce biti da je do softvera.
Ispraznio ga do kraja par puta, napunio ga ugasenog par puta, problem nestao, 6h sota i 25% u rezervi sa solidnim koriscenjem.
 
Right.
Nigde nisam video da se neko žali na taj problem i da je u pitanju softver, ni ovde na forumu, a ni globalno.

Taj problem može da se desi na svakom mogućem telefonu onda kada baterija degradira dovoljno.
 
Inace imam bag sa telefonom, primetio sam da krace traje baterija dok se jednog dana nine iskljucio prazan. Pokusao sam da upalim samo za poziv, i gle cuda telefon ima 36% baterije koje mi je trajalo jos pola dana.
Moguce da ima neki bag oko citanja baterije ili slicno, pa pokazuje netacan procenat.
Spasio si me.
Mislio sam da mi miui 13 vuce bateriju i imam 5h sota, dok mi ne rece nisam izvalio ovaj bug... Opet se vratio na starih 8h sota.
 
Stigao update
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-01-17-49-18-231_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-09-01-17-49-18-231_com.android.updater.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 28
Naleteo sam na neobican problem sa Mi 10 Pro:

Naime, instaliran je najnoviji xeu rom, i sve na telefonu lepo radi, tj, radilo je - ono sto sada baguje je bluetooth. Ranije sam uspeo da posaljem fajlove preko blututa, sada mogu samo da ih primim. Slusalice se upare normalno, fajlove prima normalno, ali kada pokusam da serujem neki fajl putem blututa ne desi se nista, tj, ne pojavi se opcija da se bira uredjaj.

Probao sam brisanje data/cache, restart telefona, network reset, nista nije pomoglo. Nemam preteranu potrebu da koristim bluetooth file transfer ali kada sam probao nasao sam se u ovoj cudnoj situaciji. Gugl mi nista nije pomogao po tom pitanju niti sam uspeo da nadjem jos nekoga sa slicnim problemom.

Ako postoji jos nesto jednostavno da nisam probao ja bih to rado ucinio, ali ne pada mi na pamet da radim factory reset ili sta vec, tj, jako me mrzi da sve ponovo namestam.
 
Jel ima neko da prodaje original masku za mi 10pro? Nema veze ako je koristena
 
Nazad
Vrh Dno