Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Nema bagova, njakam ga par sati vec. Ako bih naveo neki minus onda bi to bilo nemanje OTA updatea vec mora rucno da se flesne iz recoverya i to preko usb otg jer nijedan a13 rom ne moze da dekriptuje.
Neverovatno koliko brz i stabilan rom. Butuje bukvalno za 2sec kad se upali fon.
 
I dalje se odusevljavam ovim Pixel Experience romom. Cak i neke funkcije koje pixel 7 ima tipa live translate rade i ovde. Mislio sam da ce SOT biti puno veci nego na Xeu romu ali nije, oko 6.5h (pola dana 4g, pola dana wifi). Posle sam se setio da miui ogranicava sve aplikacije dok su ovde slobodne i notifikacije su instant.
Kamera stock miui radi kao i miui romu. Pored nje je ubacena lineage kamera, slike su drugacije malo sa njom ali nisu losije.
Danas sam skinuo Gcam 8.4, vidim da sve i tu radi od opcija. Slike su nesto vece i sa puno vise detalja ali moram jos da testiram. Ko hoce da skine evo linkovi
Gcam / Config
 
460a6b2e20da96c1d787f668fcfdd633fd18a26c5ad69beb2f8083353baf0fdcea56.png



Nisam probao ovaj rom, ne igram igrice na fonu :)
 
IMG_20221119_080822_661.jpg


Pixel Experience based on Android 13 for MI 10 (umi)!

Changelog:

  • Updated to november security patch
  • Selinux is set back to Enforcing
  • Updated MIUI Camera with Leica Mod. Works way better than stock one. Credit to @sevtinge for the mod
  • Ported CLO's frameworks boost to AOSP. This results in huge improvement regarding performance and general usage
  • Kernel upstreamed to .265
  • Merged latest CLO tag in kernel
  • Updated Display, Media and Audio hal to LA.UM.9.12.r1-14900-SMxx50.QSSI13.0 tag
  • Misc other improvements
  • General stability improvements

Note:
  • Make sure to format data before flashing (if coming from Android 12/12L)
  • Firmware is on 13.0.7. Make sure to be on that firmware

Download
Download-Gdrive
Donation

______________
Flesuje se preko OTG jer twrp ne dekriptuje fajlove. Ja sam flesovao preko proslog builda i za sad kida.
Za one koji prelaze sa xeu ide format data samo iz twrp.

Leica kamera ubija :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege, moja sestra koristi ovaj telefon vec 2 godine i juce joj se u nekom trenutku samo od sebe pojavilo ovo (slika 1) nakon cega nije mogla da odradi reboot, jer kada to klikne pojavljuje se samo fastboot i tako stoji (slika 2). Sve u svemu, morala je da odradi wipe data. Sada telefon radi normalno, ali je izgubila sve podatke, naravno.
Moje pitanje je da li postoji ikakva sansa i mogucnost da se povrate slike i snimci sa telefona, da li to neki servis u Srbiji moze da odradi ili neko od vas sa foruma, racunam da je bolje i sigurnije da tu uslugu platim pismenom coveku sa foruma nego nekom random servisu.
Svaka pomoc je dobrodosla
0-02-0a-e2417a11aac099b7568c5260d7d2f0b8c6e5df2d6863cfe6f598763b9721aeb6_d21fdeac314152e7.jpg0-02-0a-8c2bbe2421553c87e7a01ca42632430f40d6dc235b12a71239f53576e2d51a64_437196a2e86cb700.jpg
 
Ušli ste u fastboot, verovatno greškom, ili ste, istom tom greškom, držeći tastere na telefonu, ušli u recovery mode.
Samo je trebalo da držite power taster dok se telefon ne restartuje i sve 5.

Imate backup na svom google account-u.
 
Ušli ste u fastboot, verovatno greškom, ili ste, istom tom greškom, držeći tastere na telefonu, ušli u recovery mode.
Samo je trebalo da držite power taster dok se telefon ne restartuje i sve 5.

Imate backup na svom google account-u.
Drzala je power taster dugo i vise puta, nista se nije desavalo, samo je na wipe data odreagovao. Sada kad udje u fastboot mode moze normalno da izadje iz njega. Drive joj je bio pun pa se nije sve uploadovalo, tako da ta opcija otpada, ostaje samo mogucnost da se nekim cudom povrati sa harda.
Hvala na odgovoru
 
Ume to malo duže da traje, treba power taster da se drži dok se ne restartuje. Ukoliko ste sve to odradili, baš me zanima na koju foru ste ušli u recovery/fastboot, jer kombinacijom simultanog držanja oba tastera power+volume+/- je to moguće.
Što se backup-a tiče, ukoliko niste gadljivi na Google monopol, imate GoogleOne opciju, sipaš i ne misliš .
 
Pukla enkripcija, samo wipe je mogao da resi problem. Desava se to kod Xiaomi-ja. Svaki restart ga vraca u Mi recovery jer ne moze da boot-uje.

Vracanje podataka zaboravi, da ne kazem skoro nemoguca misija.
 
Cao drustvo.. Moze li neko da ukratko objasni proces flashovanja nekog custom roma (npr. PE) na konkretno MI 10.. Dok sam imao Mi 9 bavio sam se flashovanjem ali sam ispao iz forme.. Probao bih PE na Mi 10 jer sam citao da je dobar ROM, a i da malo razbijem MIUI monotoniju.. Hvala svima unaprijed, vjerovatno smaram haha..
 
Pazi kad budes flesovao ako telefon ima A/B particiju,ne ide klasika..
 
Cao drustvo.. Moze li neko da ukratko objasni proces flashovanja nekog custom roma (npr. PE) na konkretno MI 10.. Dok sam imao Mi 9 bavio sam se flashovanjem ali sam ispao iz forme.. Probao bih PE na Mi 10 jer sam citao da je dobar ROM, a i da malo razbijem MIUI monotoniju.. Hvala svima unaprijed, vjerovatno smaram haha..
Otkljucas bootloader, flesujes twrp, flesujes rom. Imas celo upustvo na xda. Mozes koristiti oficijelni twrp okacio sam link. Posle prvog flesovanja PE, sledeci update njegov (izlazi jednom mesecno) flesujes preko OTG jer twrp jos ne dekriptuje android 13 romove.
Pazi kad budes flesovao ako telefon ima A/B particiju,ne ide klasika..
Ma kakvi. Oficijelni twrp i klasicno flesovanje, nemoj plasiti coveka
 
Proveri da li je fw poslednji ,u specifikacijama customROMa, ili odradu na poslednju verziju sa MIUI sajta.
 
Videh na Xiaomi. EU forumu neki komentar da će biti i dalje moguće flešovati nove ROM-ove za Mi10 iako je razvoj za njega prestao. Pominje se Mi10s ili neki Mi12 (ne sećam se tačno).
Zna neko o čemu se radi i šta se može očekivati. Telefon je previše dobar da bi se tako lako zabatalio.
 
Opa, idemoo :D
Ali mislim da XEU nece izbaciti ROM ipak :/
Znaci jedina varijanta global..
 
I to verovatno bez Androida 13.
 
New MIUI Stable Firmware Release
  • Version: V13.0.8.0.SJBCNXM
  • Android: 12.0
  • Download: Here
Xiaomi.eu verzija: Download

[System]
Optimization: 5G network connection is optimized now and will be used by default
Updated Android Security Patch to November 2022. Increased system security.
 
Poslednja izmena:
2.5 godine baterija drzi kao nova, mi 10pro. Kako je kod vas?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-12-11-19-56-13-893-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-12-11-19-56-13-893-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 18
+30min sa novom baterijom i aosp romom :D
Mi 10 obican. Originalna se naduvala, morao zameniti.
 
Aliexpress, stigla je bas brzo, upakovana u neki usb zvucnik :)
 
Nazad
Vrh Dno