Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

...Dolazim sa Mi 9 koji je bio odlicaaan, ... ali je baterija vrlo losa za moje potrebe postala...
Verovatno zato što si je punio do 100%.

Ja i dalje nemam problema sa baterijom na Mi 9, ali se držim pravila:
bateriju treba dopuniti kada siđe ispod 30%, i treba prekinuti punjenje kada dođe do 85%.
 
I onda umesto 100% baterije koristiš samo 55% i robujes uređaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Punim telefon jednom dnevno (u trajanju od tačno 30 min.), ili jednom u dva dana - ovisno o stepenu korišćenja (ako je SOT ispod 3 sata).
Nikakvo robovanje ja tu ne vidim, i ta floskula se neprekidno zloupotrebljava na forumu, bez ikakve osnove.
 
I šta radiš kad izlaziš iz kuće u 8h na ceo dan, i koristiš muziku, kameru, gps?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
?
Moj telefon bez problema gura 5-6 sati ukljućenog ekrana a da ne siđe ispod 20% baterije. Ništa ja tebe nisam razumeo, šta si hteo tim pitanjem reći?!
 
Pa s obzirom da baterija za Mi9 košta od 12-15e i zameni se za 15 minuta, ne da ne bih pravio od punjenja taj cirkus, nego ni razmišljao o tome. Ali dobro, svako bira šta i kako radi s mobilnim telefonom...

Sent from my Mi 10T Pro
 
Nijesam navikao jednostavno na takvo punjenje.. Jedino se drzim pravila da ga ne ostavljam da se puni preko noci i ne spustam ispod 20 %.. Uvijek sam telefone punio do 100, ne bih se mogao navici da ga punim do 80 %, a i svakako je mi 9 od starta imao losu bateriju.. Ipak 3300mah..
Na miui romovima nijesam mogao spojiti 4 sata sota od 100 do 20%.. Na aosp romovima jesam oko 5 sati, ali mi je dojadilo mijenjanje romova i cimanje sa tim.. Svakako je podrska za mi 9 dosta propala rekao bih..
Na mi 10 ne planiram za sada nista da cackam, baterijom sam prezadovoljan doslovno.. Mozda nekad u buducnosti stavim xeu, kad ga dobro opeglaju..

Mi 10
 
Nešto tu nije štimalo ... moj je na fabričkom EU romu, od 7 do 9h rada ako je punjen do 100% (crna tema i debloat).
 
Poslednja izmena:
Bukvalno ni na jednom telefonu ikada nisam vodio računa kako punim bateriju. Ako sam kući, dopunim do 100% ako znam da ću izlaziti. Svaku noć, celu noć na punjaču i nikada ni sa jednom baterijom nikakvih problema. A i da imam, ja sam njega zaradio i kupio a ne on mene pa da merim u minut koliko sam punio, da zamotam u tri kejsa i slično... Ne opterećujte se glupostima, uživajte u telefonu koji ste kupili [emoji846]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne znam koji problem vi vidite u punjenju telefona jednom dnevno u trajanju od pola sata?

Da mi treba više, kupio bih telefon kome je baterija mnogo izdržljivija. To je bar prosto. Moj prosek aktivnog ekrana je oko 4-5 sati dnevno, uglavnom u poslovne svrhe. Nisam korisnik društvenih mreža (osim tu tamo po nekog foruma) pa mi više od pomenutog vremena, ne treba (u proseku).

Nikada nisam stavio ništa na telefon i nikada neću, ako to neko misli da sam radio.
 
Bukvalno ni na jednom telefonu ikada nisam vodio računa kako punim bateriju. Ako sam kući, dopunim do 100% ako znam da ću izlaziti. Svaku noć, celu noć na punjaču i nikada ni sa jednom baterijom nikakvih problema. A i da imam, ja sam njega zaradio i kupio a ne on mene pa da merim u minut koliko sam punio, da zamotam u tri kejsa i slično... Ne opterećujte se glupostima, uživajte u telefonu koji ste kupili [emoji846]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Haha, kako da se ne opterecujemo glupostima i da ga ne zamotavamo u case kad ako ispadne ode 150/200 eura na display..
A sto se tice baterije, vjerovatno si uvijek koristio telefone koji imaju vekiku bateriju.. Ja sam prije mi 9 imao redmi note 5 i jos neke cigle prije njega.. Mislio sam da ne moze biti toliko losija baterija, medjutim prevario sam se.. Imao sam punjac u autu, eksternu bateriju u torbici pored novcanika i kljuca od auta, poseban punjac na selu u slucaju da moj zaboravim kuci i naravno jedan punjac kuci pored radnog stola.. Mi 9 me namucio sto se tice baterije.. Zahtjevan sam korisnik jednostavno, inace nije bas toliko lose stanje.. Neko prosjecan ce izgurati dan, ja vrlo rijetko..
Od juce koristim mi 10.. E ovo je baterija.. Mada i nju sam iscijedio za dan haha.. Evo imam 30 procenata, punio sam je oko 10..

Mi 10
 
Mi 10 vrhunski tel cena mu je pala na oglase moze ispod 500e da se nadje. Iako mi 10T pro ima jacu bateriji i 144hz ekran refresh ja bi pre ipak Mi 10 zbog amoleda i ipak boljih kamera, jedino sto mi je zasmetalo sto nije global verzija dual sim to me je odbilo.
 
Naručiš fijoku za 100din, flešuješ XEU, i eto ti dual sim ;)
Meni baš stigla juče..

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Fioka se može naručiti kod mnogih prodavaca na Ali.
XEU je baziran na China weekly/stable romovima, ali je modifikovan i debloatovan.
ROM dolazi kao dual SIM out of the box, ne treba rutovati telefon.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Daj linak za taj neki top ROM.
Btw, garancija ćao?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Xiaomi.eu.
Ja koristim poslednji stable - 12.2.7.
Radi odlično.
Garanciju u stvari sa XEU romovima se priznaje ako telefon nije rutovsn.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Pla posalji link
 
Poslednja izmena:
Imaj u vidu da ćeš morati bootloader da otključaš, 14 dana moraš da čekaš.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Tako je. Nađi uputstvo negde, jednostavno je. Preko onog mi tool-a ide, zakačiš tel za komp i završiš to za 2 min.
Kad prođe 2 nedelje samo klikneš unlock i to je to. Tad će da ide format kompletne memorije, posle toga samo flešuješ twrp, i xeu kroz njega.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
7 dana se ceka na unlock. Meni ostalo jos 22h i krece flesharija :D

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno