Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

E znaci menja se situacija da se kupi telefon... Tacno cu da preskocim ako bude neki Boe ili ostali krsevi.
 
U početku nikako, posle par meseci kad se neko zezne sazna se po broju serije. :d isto kao sa Mate 20 Pro.
Ja ovo sigurno preskačem, ne sviđa mi se zakrivljeni ekran i položaj prednje kamere.
 
Au nije fon ni izasao vec teorije zavere. Polako *mjau**mjau**mjau* :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je Xiaomi, nema tu teorija zavere. :d jasno je da će nešto da zeznu, samo čekamo da vidimo šta.
 
E znaci menja se situacija da se kupi telefon... Tacno cu da preskocim ako bude neki Boe ili ostali krsevi.

Bilo bi odlicno kada bi bio Boe a ne neki no name proizvodjac.
Mada moguce da je prazna prica bas kao sto je Loznica napisao, da bi se podigla prodaja na samom pocetku.
 
Poslednja izmena:
Pa Apple planira da saradjuje sa BOE oko ekrana, tj, da uzima njihove Oled ekrane, tako da ne vidim problem i ako ne bude samsung. :)
 
Samo još cena ostaje. Hi-res audio, bolji senzor otiska prsta , ir za kontrolu stvari , odlično vibra motor i neki p2i water resistant standard ?
(P2i is a nanotechnology development company that works with manufacturers to produce liquid repellent nano-coating protection to products for the electronics, lifestyle, life sciences, filtration and Energy, and military and institutional sectors) --- inače ništa posebno , istu zaštitu koriste na redmi 8a :)

947fbb8fe30ad4059ae99004fbd89418.jpg


Plus se možda i očekuje top3 na dxo . Izgleda da pro ima i zlatnu boju oko kamere i rama telefona :)

a030a2e51b24f2d2db11f18ca9ed58bd.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa Apple planira da saradjuje sa BOE oko ekrana, tj, da uzima njihove Oled ekrane, tako da ne vidim problem i ako ne bude samsung. :)

Samo da ne kazem kakvi mogu dati 1000+ eura za BOE. Ako traze pare, trazim Samsung displej.
 
Pa Apple planira da saradjuje sa BOE oko ekrana, tj, da uzima njihove Oled ekrane, tako da ne vidim problem i ako ne bude samsung. :)

Cim Apple planira dodatnu saradnju sa BOE to znaci da Kinezi spremaju vrhunske smartfon OLED-e, male su sanse da ce biti u pitanju losi paneli. Inace, vec godinama nabavljaju BOE IPS, za tablete i MacBook, sto znaci da postoje low/mid/high-end paneli, nisu svi krs ili samo prosecni. Ako Apple odustane od BOE OLED-a to ce biti znak da nisu ispunili najvise standarde. OLED market ce doziveti bum u narednim godinama a Kinezi ocigledno nisu bili zaludni: https://asia.nikkei.com/Business/China-tech/Apple-puts-China-s-BOE-to-test-for-cutting-edge-iPhone-screens

To sto su LG i Huawei ugradjivali mid-range OLED-e u svoje flagship telefone, to je neka druga prica.

Ali ako Apple i izabere (najbolje-najskuplje) BOE OLED za nove flaghip telefone to nikako ne znaci da ce OLED-i istog kvaliteta ''zavrsiti'' na Saomiju od 300-400$, kao sto, sa druge strane. ne znaci da ce ti paneli biti losiji od Samsung (takodje mid-range) OLED-a koji i jesu namenjeni toj klasi.
 
Poslednja izmena:
Samo da ne kazem kakvi mogu dati 1000+ eura za BOE. Ako traze pare, trazim Samsung displej.
Pa nece ti traziti 1000+. U najgorem slucaju Mi10 ces platiti +/- 500€, sto je za ovakav mob bukvalno kao da ga poklanjaju (gledajuci cene ostalih flagshipova, nove S20 serije pogotovo).
Uostalom BOE pravi vrhunske panele. Kada Apple zeli saradnju onda je sve jasno.
Rekao bih da je za cenu Mi10 Samsung panel maltene samo njihova dobra volja. Nerealno sta se dobija za tu lovu.
 
Poslednja izmena:
Lookalike flagship samo 500 €. Ko ga ne uzme, imaće priliku da uzme novi za par meseci za svega 50-100€ više.
 
Cim Apple planira dodatnu saradnju sa BOE to znaci da Kinezi spremaju vrhunske smartfon OLED-e, male su sanse da ce biti u pitanju losi paneli. Inace, vec godinama nabavljaju BOE IPS, za tablete i MacBook, sto znaci da postoje low/mid/high-end paneli, nisu svi krs ili samo prosecni. Ako Apple odustane od BOE OLED-a to ce biti znak da nisu ispunili najvise standarde. OLED market ce doziveti bum u narednim godinama a Kinezi ocigledno nisu bili zaludni: https://asia.nikkei.com/Business/China-tech/Apple-puts-China-s-BOE-to-test-for-cutting-edge-iPhone-screens

To sto su LG i Huawei ugradjivali mid-range OLED-e u svoje flagship telefone, to je neka druga prica.

Ali ako Apple i izabere (najbolje-najskuplje) BOE OLED za nove flaghip telefone to nikako ne znaci da ce OLED-i istog kvaliteta ''zavrsiti'' na Saomiju od 300-400$, kao sto, sa druge strane. ne znaci da ce ti paneli biti losiji od Samsung (takodje mid-range) OLED-a koji i jesu namenjeni toj klasi.
Taj BOE će biti ekskluziva za Apple, a oznaku neće niko znati, a na Androidu može da se očita oznaka i može da bude priča da je kao u iPhone stavljen, pa da se nagadja.

Samsung kad piše znam da nema greške. Ne želim da razmišljam da li je taj Boe low ili mid ili high-end, kad sam ovako na Samsungu znao šta je, da kakav god da je, da je odličan. Evo na leto će biti dve godine kako imam telefon, ništa nije pregorelo. Pitanje taj Boe (ako bude low/mid) da li će moći da nema burn in.

i znam da ce ako se plati 100e za displej kod Samsunga ili koliko vec da je zato cena uređaja 500-600e, a ne kod Huawei-a daš 1000e, a oni kupili BOE za 40e. Apple plati Samsung ~200e displej zato što zna da je najbolji na svetu, pa naplati uređaj 1000e.
 
Ko primeti razliku izmedju boe ekrana na mate 20 pro i samsunga s9plus skidam kapu pri tome sam burn in na s9 plus video minimum 5 puta dok na mate 20 pro jos nisam video sto ne znaci da nema ali nista vise ili manje nego na samsungu
 
Poslednja izmena:
@ Djilkos

Napisao si ovo:
Samo da ne kazem kakvi mogu dati 1000+ eura za BOE. Ako traze pare, trazim Samsung displej.

A sad ponovo procitaj moj post.
Ako BOE uspe da napravi vrhunski OLED, i Apple se odluci za taj panel, onda kupci ajfona svakako nece biti **** ako izvoje novac za takav telefon. Takav napredak BOE, kao OLED proizvodjaca, bi omogucio da i za srednju klasu uredjaja naprave panele koji su po kvalitetu u rangu Samsungovih (napravljenih upravo za tu klasu) ali to cemo tek videti.

Inace, u mid-range i mid-high range androidima (pa ni u Saomiju) ne moze da se ocekuje najnoviji-najbolji flagship OLED, bar ne za sada, sto je i logicno. Takvi paneli su rezervisani za najskuplje modele (malobrojnih proizvodjaca koji iole cene svoje kupce). E sad, mnogi proizvodjaci su za neke vodece modele koristili lose ili samo prosecne oled panele (motorola, LG, Huawei) cak i ako imaju na raspolaganju flagship OLED-e (primer LG vs Sony, LG je u svoje telefone ugradio losije poled panele od Japanaca, mada LG display je zasebna kompanija, formirana u saradnji sa Philips-om ali je svakako nebulozno sto LG mobile nije birao najbolje panele). Huawei je takodje imao novca da kupi najbolje moguce olede ali su se odlucili za dobre-prosecne, jasno je zasto.
 
Poslednja izmena:
Primecuje se bez problema, na metar se vidi Samsung flagship 1440p ekran :)
 
Meni licno M20P ima lepsi ekran od S9+ (vise puta poredjeno).
Bela je bela dok na Samsungu vuce na zuto. Moze se to sve podesiti, ali da je razlika u kvalitetu panela vidljiva, pa sigurno nije.
 
Meni licno M20P ima lepsi ekran od S9+ (vise puta poredjeno).
Bela je bela dok na Samsungu vuce na zuto. Moze se to sve podesiti, ali da je razlika u kvalitetu panela vidljiva, pa sigurno nije.
Naravno , to i pricam. Ova prica da neko kupuje jeftinije dislleje a neko skuplje meni kao krajnjem korisniku neije bitno ukoliko ne vidim razliku a tvrdim da u kvalitetu razlike nema sigurno
 
^ +1 Apsolutno, slazem se u potpunosti! [emoji4]
 
Na oko se gotovo ne primeti preterano, pogotovo prosečnom korisniku, jedino dugotrajnost. E sada Samsung Amoled je zut jedino na Samsung uređajima, dok ugrađen u druge brendove izgleda super na default podešavanjima. Svakako svuda može da se kalibriše. Što se kvaliteta tiče, najviše mi upadne u oko kvalitet reprodukcije boja, i to mi je zasmetalo na Boe ekranima, daleko od toga da bih neki uređaj preskočio zbog proizvođača ekrana ako mi ostale stvari, barem većina, odgovara. [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cena osnovne verzije Pro modela oko 530€. Bilo bi odlicno ako bude tako. Iskreno malo nerealno zvuci. [emoji4]
Da li ce predstaviti odmah i obicnu i Pro verziju?
I u koliko sati pocinje prezentacija?
 
Ako nista ja sam na prethodnim stranama saznao da samo Samsung pravi OLED ekrane za telefone :d Ostali neke bofluke koje zovu tako

Sto se cena tice, kod nas na KP pro model lagano 600e, a toliko i treba da bude.
 
Kad jedan S10 Lite, pandan Mi 9T Pro (po necemu bolji, po necemu losiji) kosta 560e, moze i Mi 10 Pro da kosta 600+ :)
 
Nazad
Vrh Dno