Šta je novo?

Xiaomi 14

Da li ima nekih benefita da se uradi root i debloat?
Me moras da rootujes nista. Dosta stvari mozes da obrises (ili uradis disable) direktno iz telefona iz settings aplikacije. Za neke aplikacije koje ne dozvoljava Settings mozes recimo sa 'Hidden Settings for Hyper OS' Android applikacijom. Da obrises/disablujes bilo koju aplikaciju na telefonu (vazi za bilo koji telefon) mozes da koristis ADB i obicnu cmd konzolu ili recimo ovaj program za PC: https://adbappcontrol.com/en/
 
Da li ima nekih benefita da se uradi root i debloat?
uvek. :D sa rutom mozes sta hoces. od menjanja kernela, limitiranja CPU-a, instaliranja modovanih sistemskih aplikacija, neogranicenog google photos backup-a itd.
debloat ko debloat mozes i bez ruta.


I kod mene isto kao kod Urke1978.
I nema šanse toliki sot da izbaci.
Šta treba da uradimo da bi prešli na ovaj rom što je kod Pegazbre?
treba da se otkljuca bootloader i samo da se flashuje EEA rom, tri klika posla.
Razlika izmedju globalnog i EEA je u trekerima i nesto kao privatnosti, jer jelte, EU je malo strozija po tom pitanju, tako da podatke koje Xiaomi skuplja, umesto da idu na evropske i kineske servere, na EEA idu samo na evropske servere 😂
i ovo sto istrazujem oko termalnog profila ako ima razlike. prvo sam mislio da je glupost kad sam cuo za to kod nekog na YT-u, posle malo citao i onda je potvrdio neki lik sto moduje, da zapravo postoji razlika u termalnim profilima ali da nije video kako je podesen EEA, samo Global i indijski. pa cemo videti za vikend kad stigne, sta ce EEA da pokaze.
 
Dobih od firme iphone 15 pro, izgleda da ce se moje druzenje sa Xiaomi 14 zavrsiti pre vremena. Nisam neki ljubitelj ios-a ali dva telefona mi je previse.
 
Nazad
Vrh Dno