Šta je novo?

Xiaomi 14

Taman sam sinoc odlucio da rotiram menjam s23u i pazarim Vivo 100x pro, danas ustajem i vidim 14 ultra krenula sa prodajom kod nas zvanicno. Tezak izbor sad :D
Vivo sam mislio da koristim barem do s25u ako mi se ne svidi, a ako uzmem 14 ultra, onda na duze s obzirom na cenu, ali ako mi se ne svidi, nadrljao sam :D

Nego, sto ne moze da se poruci? Na a1 nedostupno online, sa Mi Srbija ga skinuli.
 
Taman sam sinoc odlucio da rotiram menjam s23u i pazarim Vivo 100x pro, danas ustajem i vidim 14 ultra krenula sa prodajom kod nas zvanicno. Tezak izbor sad :D
Vivo sam mislio da koristim barem do s25u ako mi se ne svidi, a ako uzmem 14 ultra, onda na duze s obzirom na cenu, ali ako mi se ne svidi, nadrljao sam :D

Nego, sto ne moze da se poruci? Na a1 nedostupno online, sa Mi Srbija ga skinuli.
Ja sam presao sa S23 Ultra. Apsolutno mi nista ne fali. Razmatrao sam i ja Vivo ali mi se prosto ne rizikuje, to je za mene nov brend, ne toliko popularan kod nas.. mislim da bih ga bas tesko prodao posle u slucaju da nisam zadovoljan.

Mada opet kapiram da se ni Xiaomi od 1000+ evra ne prodaje tako lako pogotovo nakon par meseci kad prodje hype.

U svakom slucaju ja ti preporucujem 14 Ultra
Razlika u odnosu na S23 Ultra nije nebo i zemlja.

Ekran mi manje izbija oci nego na S23 Ultra.
Kamera je definitivno bolja sa vise opcija i kvalitetnijim color profilima za biranje.

Generalno je prijatniji za koriscenje zbog oblika.

Poslednji put kada sam koristio Xiaomi bio je aktuelan MIUI 9 ako se ne varam. Ovaj HyperOS i dalje vuce taj neki stil ali sve radi glatko i animacije su bolje nego na OneUI.

E sad kustomizacija postoji ali nije na istom nivou kao sto je na OneUI sa GoodLock-om. Svakako meni licno, dovoljno.
Ako bih bas morao nesto da zamerim ovde to je sto launcher nema opciju za 6 ikonica u redu na ekranu nego je maksimum 5.

Takodje MIUI je pre bio poznat po raznim glupostima kao sto su cleaneri, boosteri itd prisutni su i ovde. Ali svakako mogu da se izbrisu / iskljuce i kao da ih nema.

Necuveno mi je da u 2024. godini i dalje neko prodaje pricu RAM cleanera, ne znam sta je bizarnije to sto sama ta radnja nema poentu zbog samog funkcionisanja OS-a ili sto telefoni imaju po 12/16 GB rama.

Baterija je onako. Ne mogu da kazem da je losa ali nije nista posebno, rekao bih da je tu u rangu sa S23 Ultra s obzirom da mi oba telefona traju dan ipo. Svakako punjenje od 90w je tu pa definitivno u tom segmentu ima prednost u odnosu na S23 Ultra.

Ako imas neko konkretno pitanje tu sam.
 
Pretpostavljam da većina ima global verziju telefona.
Da li radi google pay? Video sam ovde žalbu na raipay ali vidim po netu da global navodno ne prolazi safetynet pa ne radi ni google pay.
 
Nema esim 😬 ultra, u 2024 😬
 
Nema esim 😬 ultra, u 2024 😬
Ma odakle vama ljudima ovakve stvari. Prvo esim opcija zavisi od fizičkog modema u telefonu da li je moguća, a sobzirom da koristi Qualcomm modem i to najnoviji ima mogućnost esima hardversku, e sada dalje oni mogu softverski da je ne prikažu odnosno ne iskoriste ali ne vidim sto bi to radili kada se uzme u obzir da Xiaomi 13, 13 pro, 13 ultra sada i 14 globalni modeli svi imaju esim pa ne vidim odakle bilo kome ideja da je to izbačeno iz 14 ultra modela smao zato što nije navedeno u nabrojanim specifikacijama ili tako neki razlog. Retko kada Kinezi izbacuju funkcije tek eto tako plus pogotovu ove osnovne koje su sada obavezne.
 
Ja sam presao sa S23 Ultra. Apsolutno mi nista ne fali. Razmatrao sam i ja Vivo ali mi se prosto ne rizikuje, to je za mene nov brend, ne toliko popularan kod nas.. mislim da bih ga bas tesko prodao posle u slucaju da nisam zadovoljan.

Mada opet kapiram da se ni Xiaomi od 1000+ evra ne prodaje tako lako pogotovo nakon par meseci kad prodje hype.

U svakom slucaju ja ti preporucujem 14 Ultra
Razlika u odnosu na S23 Ultra nije nebo i zemlja.

Ekran mi manje izbija oci nego na S23 Ultra.
Kamera je definitivno bolja sa vise opcija i kvalitetnijim color profilima za biranje.

Generalno je prijatniji za koriscenje zbog oblika.

Poslednji put kada sam koristio Xiaomi bio je aktuelan MIUI 9 ako se ne varam. Ovaj HyperOS i dalje vuce taj neki stil ali sve radi glatko i animacije su bolje nego na OneUI.

E sad kustomizacija postoji ali nije na istom nivou kao sto je na OneUI sa GoodLock-om. Svakako meni licno, dovoljno.
Ako bih bas morao nesto da zamerim ovde to je sto launcher nema opciju za 6 ikonica u redu na ekranu nego je maksimum 5.

Takodje MIUI je pre bio poznat po raznim glupostima kao sto su cleaneri, boosteri itd prisutni su i ovde. Ali svakako mogu da se izbrisu / iskljuce i kao da ih nema.

Necuveno mi je da u 2024. godini i dalje neko prodaje pricu RAM cleanera, ne znam sta je bizarnije to sto sama ta radnja nema poentu zbog samog funkcionisanja OS-a ili sto telefoni imaju po 12/16 GB rama.

Baterija je onako. Ne mogu da kazem da je losa ali nije nista posebno, rekao bih da je tu u rangu sa S23 Ultra s obzirom da mi oba telefona traju dan ipo. Svakako punjenje od 90w je tu pa definitivno u tom segmentu ima prednost u odnosu na S23 Ultra.

Ako imas neko konkretno pitanje tu sam.
Ma nemam nekih pitanja, sve je to manje vise ok. Jedina dilema jeste da li se zarobiti sa Xiaomijem godinu i po, dve, ili drndati Vivo pola godine pa menjati ako mi se ne svidi.
Definitivno zelim da pravim pauzu sa Samsungom.
Vivo sa kineskim romom, sta znam, deluje super i bas kvalitetno odradjen.

Doduse ono sto me zanima sad kod Xiaomi-a jeste esim, da li ga ima ili nema posto na internetu svi pricaju drugacije, plus one price da softverski mogu da puste esim.
nije nesto sto bi me bas odbilo od telefona ali znaci za airalo i putovanja.

Prednosti za Vivo - cena, skoro bez doplate, odlicna kamera, esim. Mane - kinez 😬 , mediatek cpu, zezancije sa notifikacijama itd.
Prednosti za Xiaomi - odlicne kamere, snap i gcam koji radi i koji moze jos vise da izvuce, super OS. Mane - pitaj Boga sta oni rade sa romovima (global, china, EEA), manjak esim-a i cena.

nisam pametan, samo znam da hocu da menjam telefon sto pre :D
 
Brale IP15PM plače za tobom.
to da mi poklonis, u kanti bi zavrsio :D
Jeste da nije tema ali mislim da ćeš baciti pare ako uzmeš 14 ultra.. em je preskup em je venčanica, najgora kombinacija za neki telefon. Slično je bilo sa kupovinom skupih Soniji telefona npr.
eh, jedan je zivot. prodace, ako nista onda za 700e ali ce otici.

Odlucio sam za 14 ultra, idem da zovem a1 da ih smaram da vidim kad mogu da uzmem telefon :D
 
Uzeo bih 14 ultru ako se ispostavi da se nekome od vas ne dopada a uzeo je u ovom pre-orderu. Plaćam malo i ne treba mi skuter. 😁
 
Ma odakle vama ljudima ovakve stvari. Prvo esim opcija zavisi od fizičkog modema u telefonu da li je moguća, a sobzirom da koristi Qualcomm modem i to najnoviji ima mogućnost esima hardversku, e sada dalje oni mogu softverski da je ne prikažu odnosno ne iskoriste ali ne vidim sto bi to radili kada se uzme u obzir da Xiaomi 13, 13 pro, 13 ultra sada i 14 globalni modeli svi imaju esim pa ne vidim odakle bilo kome ideja da je to izbačeno iz 14 ultra modela smao zato što nije navedeno u nabrojanim specifikacijama ili tako neki razlog. Retko kada Kinezi izbacuju funkcije tek eto tako plus pogotovu ove osnovne koje su sada obavezne.
Osim što si iznagađao mogao si da uporediš specifikacije i da vidiš da 14 obična podržava, Ultra ne.
Poslao sam i zvaničan upit pa ćemo videti. Za mene je to dealbreaker.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240408-174127.png
    Screenshot_20240408-174127.png
    97.2 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_20240408-174103.png
    Screenshot_20240408-174103.png
    98.6 KB · Pregleda: 28
koliko znam eSIM i par radio frekvencija nema na kineskim verzijama ROM-a ali bi trebalo da su prisutne na globalnom/EU rom-u. Ovo izgleda vazi za sve kineske telefone, ne samo za Xiaomi, ko ce ga znati zasto kinezi ne vole eSIM 🥸
 
A ako trotinet nema tehničku dokumentaciju, neće moći da se vozi u javnom saobraćaju, a onda možete da se slikate sa njim, bukvalno.
 
Šta kod Samsunga i IPhone-a vredi tih para koliko koštaju? Šta kod bilo kog telefona preko 1k evra vredi tih para?
 
Sta ovde tacno vredi 180 000 dinara? Evo, gledam i zaista ne znam...
Iskreno se nadam da ce proci isto kao i sa 13 Ultra!
180k kod lopova. u A1 ~120k uz paket od 3k i trotinet.
 
A za eSim na 14-ci da li se mogu dodati dva eSim profila? Tipa kad se ide negdje vam drzave, da li se moze ubaciti eSim uz postojeci koji koristim u svojoj drzavi?
 
SIM1+SIM2
SIM1+eSIM
SIM2+eSIM
Mislim da su samo ovo radne kombinacije, koristi fizicki SIM za Home mrezu, eSIM za Aeralo i putovanja
 
Au nisam ni znao da ne podrzava eSim. To mi je nekako postalo standard pa ni ne proveravam.

Koliko sam ja razumeo ne moze se dobiti kroz apdejt.

Haos bas me zanima sta ih je sprecilo da omoguce to..
 
nema veze, pokloniću ga sestri pa ću se vratiti na Samsung ili pazariti Vivo dok sam još u tom fazonu 😁
Uzmes 15PM i mirna ti glava 😂😂
Nista licno, ali ja o 14U ne bi razmisljao ni da je 700e nov u ovom trenutku, nesto ne mogu da svarim da za xiaomi dam toliko i gotovo.
Vivo je dobar, samo ako mozes da ga nabavis. Vivo i oppo top.
 
Uzmes 15PM i mirna ti glava 😂😂
Nista licno, ali ja o 14U ne bi razmisljao ni da je 700e nov u ovom trenutku, nesto ne mogu da svarim da za xiaomi dam toliko i gotovo.
Vivo je dobar, samo ako mozes da ga nabavis. Vivo i oppo top.
kao što rekoh, iPhone ni za džabe.

što ne možeš da svariš? kvalitetniji telefon u svakom smislu u odnosu na Samsung.
ne štede na hardveru, softver koliko god komplikovan, bar su ostavili custom romove koje i oni podržavaju i finansiraju.

gledao sam neke fotke sa gcamom što su pravili ljudi sa 13U (gcam ima full API support, ništa nije zaključano kao kod Samsunga), fotke su neverovatne.
animacije, fluidnost, sve je to bolje kod Xiaomija. Samsung kaska pošteno.

baš ću ih fino istestirati i uporediti, stiže mi Xiaomi u sredu pa ću se igrati par dana.

na kraju krajeva, online je pa i mogu da ga vratim ali ne vidim razlog zašto bih.

vivo 100x pro vrhunska kamera, ali snimci, zvuk, ne baš.
plus kineski originOS koji radi super ali je kineski, ima te neke njihove fore, kažu ljudi da notifijacije kasne ili ne rade i da guglove aplikacije baš nisu 100% pouzdane.

Xiaomi em ima kvalitetniji sistem kamera em Snapdragon. Mediatek poprilično zaključan plus ga je Vivo dodatno zaključao.
 
Nazad
Vrh Dno