Šta je novo?

Xiaomi 14

Moze li pomoc i oko ovoga, kako da promijenim i moze li uopste, da mi ne bude ovo crno zuta tema na google, poruke, pozive....nego klasicna tamna, crno i bijelo. Ovo crno zuto je na chrome, google, poruke,pozive...
 

Prilozi

  • IMG_20240401_113037.jpg
    IMG_20240401_113037.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 70
Kakva su iskustva sa obicnim 14?
Kamera i baterija?
Meni su kamere top,avidja mi se sve. Mada ne vidim razliku u odnosu na iphone 14 pro, s23 ultra...svuda su mi top,nisam nesto zahtjevan i strucan tu. A baterija solidna,gura dobro...mada bi mogla bolje🤗
 
Moze li pomoc i oko ovoga, kako da promijenim i moze li uopste, da mi ne bude ovo crno zuta tema na google, poruke, pozive....nego klasicna tamna, crno i bijelo. Ovo crno zuto je na chrome, google, poruke,pozive...
Probaj da promenis temu boja, ne znam kako se zove na xiaomiju, na neku drugu, pa vrati na sadasnju. Hoce nekad da se izbaguje sistem pa probrljavi boje.
Meni stoji pod colors, kliknem na npt neutral pa vratim na geek i sve se unormali.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-02-11-17-59-10_6886332498122aba325092e1acbc05f4.jpg
    Screenshot_2024-04-02-11-17-59-10_6886332498122aba325092e1acbc05f4.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 40
Вратио се Шаоми на Бенч.
 
Iskreno malo su ga previse nahvalili a realno telefon je prosek. Nekako uopste nema nista sto je "bas" dobro nego je sve taman.

Npr kamere su bile glavni fokus hvaljenja a npr rame uz rame su sa Honor Magic6 Pro.

Bas bih voleo nekad da pomenu i druge telefone - u ovom slucaju Magic6 Pro i da uporede onako side by side ali kapiram da mozda ne zele to da rade jer saradjuju sa obe firme.

Ja sam se licno nameracio na Ultru da nasledi moj S23 Ultra.

Do sada sam pokusao da predjem na Pixel 8 Pro i Honor Magic6 Pro ali sam na kraju ipak zadrzao S23U 😃
 
Video deluje poprilično dobro.
 
Kako mislis prosek, a sam kazes da su kamere "rame uz rame" sa HM6P koje su medju najboljim na trzistu?
Mislim kontradiktoran si sam sebi...
Izvini ako sam te uvredio, mislio sam "prosek u svojoj klasi", ne istice se i ne bih mogao da kazem da je bolji izbor od nekog telefona u tom rangu.

Konkretno za primer uzimam Magic6 Pro jer sam taj telefon licno koristio. S tim da bih definitivno kao prednost M6P dao bateriju i ekran. Kamere ne mogu da uporedim ovako ali mi deluje da su tu negde.

Tako da je to neki moj zakljucak pa se ti ljudi do sutra krastavac.
 
@Immortal0907 Ja se ne ljutim, niti imam zasto :D . Samo mi je tvoj post delovao "smesno" pa se ti slobodno ljuti ako te to povredilo, a jeste cim se spustas na nivo krastavca. Da te ne citiram bezveze , mozes i sam ponovo da procitas sta si napisao.
 
14 ima malo bolje kamere od npr. OnePlus 12, odnosno konzistentnije, uniformnije kamere od Magic6 Pro. I (po mom mišljenju) ništa lošije kamere od Samsunga, čak mi se više sviđaju umereniji post-processing (sa manje softverskog oštrenja) i prirodnije boje.
Nije najbolji kamera setup na tržištu (posebno ne za point and shoot, to je i dalje Pixel 8 Pro) ali ovo je svakako napredak za Xiaomi, koji je do ove godine skoro uvek imao nekako neubedljive kamere, čak i na Ultra modelima.
 
14 ima malo bolje kamere od npr. OnePlus 12, odnosno konzistentnije, uniformnije kamere od Magic6 Pro. I (po mom mišljenju) ništa lošije kamere od Samsunga, čak mi se više sviđaju umereniji post-processing (sa manje softverskog oštrenja) i prirodnije boje.
Nije najbolji kamera setup na tržištu (posebno ne za point and shoot, to je i dalje Pixel 8 Pro) ali ovo je svakako napredak za Xiaomi, koji je do ove godine skoro uvek imao nekako neubedljive kamere, čak i na Ultra modelima.
Od Samsunga ima osetno bolje kamere, posbno nocni mod.
Nema onog Samsung zutila i ne pravi kao neki telefoni noc u dan.
 
^ ja takodje moram da se slozim sa ovim. Mozda je Samsung u nekom pixel-peepingu dobar/bolji jer vidim da se revieweri i dalje silje na njih, ali to nema veze sa ziotom i licnim utiskom u realnom koriscenju.
 
Vidim već su mu skinuli cenu u oficijelnom Shop-u. Sada je 115k din. Mislim da bi im pun pogodak bio da ga spuste na oko 90,100k.

Da li je neko uspeo da reši maglu na kameri vađenjem sim traya? ( methoda sa Reddita)
 
Moram priznati da ne razumem poslovnu politiku Xiaomi-ja. To je nekada bio pristupačan telefon, sa najboljim odnosom cene i kvaliteta. A danas, običan Xiaomi 14 košta kao IPhone 15 i skuplji je 80-100 eura od Samsunga S24. Ne shvatam kako misle takvim cenama da privuku kupce?
 
Pa verovatno sve to upakovano po njima vredi tu lovu koju traže. SD 8 Gen 3, IP zaštita koja već, dobri zvučnici, vrhunske kamere, brzo punjenje, baterija, Usb 3.2 (valjda). Opet taj njihov android skin, i ostale boljke, koliko god da vredi stvarno uredjaj, moj mozak blokira na 550-600e za Šomija i to je to.
 
Moram priznati da ne razumem poslovnu politiku Xiaomi-ja. To je nekada bio pristupačan telefon, sa najboljim odnosom cene i kvaliteta. A danas, običan Xiaomi 14 košta kao IPhone 15 i skuplji je 80-100 eura od Samsunga S24. Ne shvatam kako misle takvim cenama da privuku kupce?
Poslovna politka xiaomia je identicna poslovnoj politici startup kompanija; posluješ bez profita ili u deficitu dok ne steknes publiku, a onda uvodis pretplatu ili podizes vec postojeci subscriptoon.

Kada je facebook startao, to je bila drustvena mreza bez reklama. Ljudi se navukli, stvorili krug "prijatelja" a onda je polako facebook poceo da uvodi reklame i postao gigantska kompanija. Danas je na facebooku svaki 5 post reklama.

Isto vazi i za netflix. Za 10$/m dobijes more filmova i serija. A sada podizu pretplatu iz dana u dan dok kvaliteta opada. Isti slucaj je i za youtube koji je imao "nepostojece" reklame dok ga je danas nemoguce gledati bez adblocka ili premiuma. Isto vazi i za more drugih kompanije. Tenutno ti je isti slucaj sa samsung AI koji ce se pocet naplacivati od 2025te ali danas oni posluju u deficitu jer je usluga free. Cekaju da se kupci navuku. Ali koliko random samsung kupaca to zna koj ice uzeti s24u?

Ljudi ne znaju ali Xiaomi nije imao profit po prodanom telefonu. Prica je bila zaradjuju od reklama, sto je i danas donekle tacno. Pogledaj xiaomi televozore, jak osu konkurentni i jeftini sa dobrim hardverom. Ali ce ti isti televozori u buducnosti pustati reklame sve dok je TV prikljucen na struju. Ali koliko to kupaca prati?

Ali ono sto je xiaomi radio pored svega toga jeste: israzivao trziste i stvarao lojalnost kupaca.

I dugi faktor su bili memorijski jeftini cipovi. Znaci kupovali su memorijske cipove koji nisu prolazili rigorozne testove. To ne znaci da ti cipovi nisu ispravni ali nisu prolazili sve standarde pa ih je xiaomi kupovao za malu kintu. I onda si imao bugfest i shitshow sto su ljudi vezali za MIUI ne znajuci da je vecinom do hardwarea. I onda se kolega sa istim telefonom javi i kaze: ali kod mene radi super. Well, to jeste jer su ti cipovi bili lutrija. Neko dobije bolji, neko losiji.

A onda iz modela u model vidis da su njihovi telefoni sve skuplji i skuplji. Podizali su procenat zarade i podizali su kvalitetu.

Danas imamo xiaomi model koji kosta, kako kazes, kao iPhone. Moje licno misljenje je da je iPhon skup prvenstveno jer je statusni simbol i da jedan Samsung trazi tolike pare je suludo. Xiaomi da traze tolike pare je vec na nivou ludila.

Pricamo o mobitelima koji stagniraju najmanje pola decenije. Prvo je zakrivljeni ekran bio gimik koji su nudili kao feature da ti prodaju telefon dok je danas gimick feature ravan ekran. Come'one.

Xiaomi sa ovom prodajom takodjer testira tržište. Ako im prodje budi siguran da ce biti skuplji od jabuke. Da li je sada nekome isplativo dati tolike pare za xiaomi ne znam. Ali znam da su vec stekli hardcore fanbase. Mali ali je ipak tu. Xiaomi ima identitet. Da li se on izgubio zadnjih par godina, ne znam. Ali znam da je jedna kompanija uradila to isto; jeftin telefon sa jakim hardverom sa jakom kampanju koja je "uzdrmala trziste". A danas ga niko i ne spominje jer su se izgubili u moru drugih telefona kada su poceli traziti 1000€za telefon. Naravno, pricam o One+ koji je izasao ima skoro 10 godina.
 
Moram priznati da ne razumem poslovnu politiku Xiaomi-ja. To je nekada bio pristupačan telefon, sa najboljim odnosom cene i kvaliteta. A danas, običan Xiaomi 14 košta kao IPhone 15 i skuplji je 80-100 eura od Samsunga S24. Ne shvatam kako misle takvim cenama da privuku kupce?
Šta je tu nejasno? Posle X godina ''probijanja'' konačno su napravili prave flagship modele, otuda i prave flagship cene. Dakle, ne najbolje na svetu, nego tipične flagship telefone. (Sličan, samo još brži razvojni put je imao i OnePlus)
Nije valjda neko očekivao da će prodavati 14 i 14 Ultra po cenama starih Mi 8 ili Mi 9 modela?

A Xiaomi koji ti očekuješ (verujmibrtnajboljiodnoscenakvalitet) i dalje postoji, to je serija 13. Bukvalno najtipičniji mogući Xiaomi modeli - veoma napucan hardver za taj novac, nedovoljno iskorišćen kroz softver. Doduše, i u toj klasi su napredovali, pa se danas za taj novac dobijaju dosta bolji uređaji neko pre nekoliko godina.
 
Postao sam jedan od prvih vlasnika (ako ne i prvi) Xiaomi 14 Ultra u Srbiji.

Prvi utisci su jako pozitivni.

Za sada cu prokomentarisati sledece:

- Telefon je osetno laksi od S23 Ultra. U recenzijama se dosta stavljao fokus na izbocinu kamere, konkretno je dosta paznju tome posvetio "Mrwhosetheboss" i po njegovom komentaru kamera dosta vuce telefon ka gornjoj strani i kada bi ga balansirali na jednom prstu ispao bi. Ipak, moj utisak je da kada drzite telefon normalno i ne zonglirate njime, ne oseca se kao da je u bilo kom delu tezi. Kaziprst prirodno dolazi tacno ispod okvira kamere, bar pri mom nacinu drzanja koji ipak smatram da nije nista specifican.

Svakako kada se telefon drzi horizontalno, tada je vec kamera itekako osetna - jednostavno, u tom polozaju na ledjima telefona nema bas mesta za prste. Svakako ovo jos moram da isprobam sigurno cu se navici na neki polozaj.

  • Dolazi fabricka folija na ekranu, negde sam video da ne dolazi. Svakako, folija na ekranu je prisutna za model koji ce se prodavati kod nas.
  • Znate kako se cuje onaj djavo za opticku stabilizaciju kada se malo zadrma telefon? E ovde se bas cuje - bar u poredjenju sa S23 Ultra kod kog se cuje slabije. Naravno nikakav problem i ne bi trebalo da se cuje kada npr podignete telefon sa stola nego kada se namerno telefon "prodrma".

To su neki prvi utisci, takodje na ovom telefonu kao ni na Honor Magic6 Pro ne radi RaiPay aplikacija za beskontaktno placanje (Raiffeisen banka). Prijavljen je problem ali ko zna kada ce se to resiti. Jako je zanimljivo zasto ne radi i sta to ovi proizvodjaci rade sa sistemom kada npr na Androidu 14 na S23 Ultra ista aplikacija radi. Tako da je nesto do HyperOS-a i MagicOS-a.

Mozda kroz koji dan postavim poredjenje kamera ako me ne bude mrzelo.
 
Nek te lepo služi. Gde si ga kupio i koliko si ga platio ako nije tajna? :)
 
Moram priznati da ne razumem poslovnu politiku Xiaomi-ja. To je nekada bio pristupačan telefon, sa najboljim odnosom cene i kvaliteta. A danas, običan Xiaomi 14 košta kao IPhone 15 i skuplji je 80-100 eura od Samsunga S24. Ne shvatam kako misle takvim cenama da privuku kupce?
Kvalitetom, bolji je u svemu od S24.
Postao sam jedan od prvih vlasnika (ako ne i prvi) Xiaomi 14 Ultra u Srbiji.

Prvi utisci su jako pozitivni.

Za sada cu prokomentarisati sledece:

- Telefon je osetno laksi od S23 Ultra. U recenzijama se dosta stavljao fokus na izbocinu kamere, konkretno je dosta paznju tome posvetio "Mrwhosetheboss" i po njegovom komentaru kamera dosta vuce telefon ka gornjoj strani i kada bi ga balansirali na jednom prstu ispao bi. Ipak, moj utisak je da kada drzite telefon normalno i ne zonglirate njime, ne oseca se kao da je u bilo kom delu tezi. Kaziprst prirodno dolazi tacno ispod okvira kamere, bar pri mom nacinu drzanja koji ipak smatram da nije nista specifican.

Svakako kada se telefon drzi horizontalno, tada je vec kamera itekako osetna - jednostavno, u tom polozaju na ledjima telefona nema bas mesta za prste. Svakako ovo jos moram da isprobam sigurno cu se navici na neki polozaj.

  • Dolazi fabricka folija na ekranu, negde sam video da ne dolazi. Svakako, folija na ekranu je prisutna za model koji ce se prodavati kod nas.
  • Znate kako se cuje onaj djavo za opticku stabilizaciju kada se malo zadrma telefon? E ovde se bas cuje - bar u poredjenju sa S23 Ultra kod kog se cuje slabije. Naravno nikakav problem i ne bi trebalo da se cuje kada npr podignete telefon sa stola nego kada se namerno telefon "prodrma".

To su neki prvi utisci, takodje na ovom telefonu kao ni na Honor Magic6 Pro ne radi RaiPay aplikacija za beskontaktno placanje (Raiffeisen banka). Prijavljen je problem ali ko zna kada ce se to resiti. Jako je zanimljivo zasto ne radi i sta to ovi proizvodjaci rade sa sistemom kada npr na Androidu 14 na S23 Ultra ista aplikacija radi. Tako da je nesto do HyperOS-a i MagicOS-a.

Mozda kroz koji dan postavim poredjenje kamera ako me ne bude mrzelo.
Filip sa Pc Press-a je odradio recenziju,lik koristi S24 ultru privatno, kaze da se iznenadio, 14 ultra je u svemu bolji.
Kaze da je trenutno najbolji android telefon na svetu, sigurno.

 
Poslednja izmena:
Postovani,

Kupio sam pre par meseci u Kini cim je izasao 14 Pro i evo, tek sada sam se vratio u Srb pa me interesuje, gde u Beogradu ( ili Pozarevcu ) je moguce odraditi Global / EU ROM? Kineski ROM je uzasan, mnostvo opcija ne radi zbog geo lokacije. Zahvaljujem se unapred
 
Jeste li dirali podesavanja pod "super rezolucija" , "ai podesavanje" itd ima li kakvih promjena po pitanju kvalitete prikaza i potrosnje baterija
 
AI super rez se odnosi samo na video klipove koji su ispod HD standarda.
 
Nazad
Vrh Dno