Šta je novo?

Xiaomi 13/Pro

Mozda u EU ne bude vise od 900e pocetna cena... Kamere, SoC, baterija i punjenje, ekran, sve deluje odlicno na prvi pogled. Svidja mi se i to sto su mislili i o PWM. Videcemo sta kazu testovi.
Jedino mi se cini da je ekran blago zakrivljen sa svih strana - problem za stavljanje stakla/folije.
 
Osakatili običan 13, kao i obično. Nema LTPO, ima buđavu zum kameru od 10mp (bar je 3x, dobro da nisu 2x stavili kao na Mi 8 što je bilo). Sigurno su uvalili i uw iz Redmi Note 8 Pro. 😁
Meni ništa posebno običan. Ko ima Mi 10 lagano može da ga koristi još godinu dana.
 
Inače Mi 9 je imao laser af, af na uw kameri i f2.0 prednju kameru (13 ima f2.5). 😁
 
Lepo izgleda ovaj nonpro u ovim bojama :)

Šteta što je 99% kopija iphona.. nikako da xiaomi dođe sebi i da batali toliko sramno kopiranje jabuke.
 
Ne mogu da verujem da ovaj telefon ima obične zvučnike za spoljnu reprodukciju, ni JBL ni Harman Kardon. Tuga
 
Estetski mi se uopšte ne dopadaju. Ne razumem kako je glossy premium. Za mene je glossy kič a mat premium. Serija 12 ima onu prelepu mat crnu/tamno sivu boju, uživo mi prelepo izgleda. Ovo što vidim na yt, svi su glossy osim kožne verzije. I 12/12x mi je mnogo lepši od ove kopije jabuke/s22.
 
Ne mogu da verujem da ovaj telefon ima obične zvučnike za spoljnu reprodukciju, ni JBL ni Harman Kardon. Tuga
To je samo marketinški trik, ništa drugo. Mi 10 nema "firmirane" zvučnike, a ima kvalitetniji zvuk od Mi 12.
 
To je samo marketinški trik, ništa drugo. Mi 10 nema "firmirane" zvučnike, a ima kvalitetniji zvuk od Mi 12.
I o ovome sam razmišljao, prodao sam 12T Pro sa Harman Kardon zvučnicima najviše zato što je imao lošiji zvuk od Poco F2 Pro sa no name mono zvučnikom. Moguće da će sada 13 Pro zasvira kao stari modeli pre nego su počeli da ih šaraju konfekcijskim natpisom Harman Kardon.
 
Fantastično izgleda, novi Snap Gen 2 kida, ekran odlican. Kamere i zvuk prosek. Miui 14 je ono što su obećavali sa 13.
Voleo bih da i Pro verzija ovako izgleda, ipak je on tek pravi flagship


 
Ja cekamo do sada S23 Ultru ali ako 13 Pro bude imao imalo razumnu cenu na nasem trzistu eto mene ponovo na MIUI-u😁
 
Mislim da 13 Pro za verziju 12/256GB nece biti ispod 1100e kod nas a S23 Ultra svakako nece biti ispod 1500-1600e.
 
Dokle će Xiaomi jajariti sa 1080p prednjom kamerom i usb 2.0... i to je kao flagship za 2023, lol.
 
Screenshot_20230107_085049_com.sec.android.app.sbrowser_edit_4141903939992.jpg
Mislim da je u pitanju 13 ultra
 
Ne verujem posto su rekli da je novi "zoom king". 5x telefoto ne moze da se nosi sa samsungovim 10x periskopom.
 
Ne može možda po daljini zuma, ali kvalitet slike na 10mp nije baš sjajan. Meni je dovoljno dobrog kvaliteta, završava mi posao. Češće koristim 10x nego 3x.
 
Čitajte malo članke, i gledajte slike..

Neće to pre juna.

12 Pro su predstavili u novembru, ja ga podigao medju prvima u Srb (bolje da sam obe noge slomio), 5 ili 11. Maja.

Telefon na kom prvo promeniš rom na XEU, pa onda izvršiš poziv, močam vam se na firmu.
 
Glup ti je komentar. 😁 Bilo nekad potrebno, sad je samo ako hoćeš nešto više što Global rom nema. Samo oni koji se razumeju u tematiku i menjaju rom, 80% korisnika ni ne zna koji rom i verziju Androida telefon ima.
To što se zbog regulativa eu forsiraju guglovi poluproizvodi za pozive i poruke nije problem proizvođača već gugla i njihovih aplikacija. Mi dialer je možda i najbolja (najkompletnija) aplikacija od svih ostalih.
Ali opet ti ne bi bio ti kad ne bi popljuvao nešto što nije iPhone. 😁
 
Kakve veze ja imam sa iPhonom, koristim ga sad, imao sam par modela 6S, 11 Pro i 13 Pro max, a izmedju toga desetine android telefona i sad bi , da ima nešto smisleno da se kupi što će raditi lepo i imati bateriju koja drži ceo dan, možda neki Samsung sa SD u budućnosti.

Definitivno si me pomesao sa nekim.

Mislim da si učestvovao i u temi o 12 Pro, pa znaš šta mi je sve smetalo, a ja za svoje pare imam pravo da budem nezadovoljan proizvodom.

Ne zanimaju me drugi, pričao sam o svojim problemimima, e sad ako ti znaš da ih ja nisam imao, nego eto nemam šta drugo u životu pa sam rešio da pljujem nešto po forumima i to je ok...
 
Pomešao sam te, sry. 🤣
Sećam se postova. Mada ovo za flešovanje je malo preuveličano. Rade telefoni sad dobro odmah iz kutije. Slažem se da je 12 pro promašaj. 13 bi trebalo da ispravi sve mane serije 12.
Ja sam na S22 Ultra više vremena proveo podešavajući Goodlock module da bi telefon bio potpuno funkcionalan, lakše mi je bilo flešovanje xeu roma na Mi 10. 😁 Da ne pričam da je radio lošije na A12 nego Mi 10.
 
Ukratko spisak gluposti na 12 Pro:
Gubitak signala
Gašenje telefona
Poruka da je puna memorija i instant gašenje
Zamrzavanje na home screen-u
Pregrevanja kada je povezan na android auto ( to je krenulo odjednom, pa možda i nije do samog telefona, ali nigde nisam imao takav problem sem na njemu)
Mute mic slučajno osim ako ne drzis striktno ravno tel
.....
 
Ocigledno si dobio falican primerak to ti je receno odavno vec kad si kukumakao u temi za 12/pro..Ali ovo je tema o Xiaomi 13/pro..Nemojte zatrpavati temu o drugim telefonima i o njima komentarisati,glupo je..Ajde sad da svako pise o svom telefonu ovde..
 
Sigurno je falican, evo sad posle nekih zakrpa kod @zaree taj "falicni" radi ok.. A i posle flashovanja XEU-a kod mene..

Zapravo u pravu si, filujte ih lovom i dalje...
 
Ja nigde nisam rekao da je telefon dobar, od izlaska pričam kako je model za preskakanje. 😁
Koristio sam Mi 8, pa Mi 10 oba po 2 godine i sve je bilo super (xeu rom uvek). Seriju 11 i 12 sam preskočio jer su felerični i nedovoljni upgrade, u nekim segmentima i downgrade.
I meni se S22U restartovao tokom poziva više puta pa su ga izgleda nakon 8 meseci ispeglali. 🤣🤣 Svi samo štancuju telefone a softver ko jb.
I opet ponavljam - problem sa pozivima je do Gugl phone aplikacije, ne do telefona.
 
Sigurno je falican, evo sad posle nekih zakrpa kod @zaree taj "falicni" radi ok.. A i posle flashovanja XEU-a kod mene..

Zapravo u pravu si, filujte ih lovom i dalje...
Kad sam ga vratio na MIU (fabrički ako se tako može reći, nikakv problem nisam imao)
Jedini "problem" je po meni bila kamera koja nije bila na nivou mojih očekivanja, zato sam ga prodao :)
 
Nazad
Vrh Dno