Šta je novo?

Xiaomi 12T/Pro

Posle 24h zaključujem isto, da sam dao nekom 50eu da ga malo pročačkam ne bi bacio ostalih 550. Razočaran sam i više od onih merodavnijih što su razočrani. Možda sam ušao u sivu fazu obamrlosti uma sa godinama ali ja ne vidim nikakvu upadljivu razliku izmedju F2 Pro i 12T Pro. Kažu munja procesor, meni sve isto otvara kao u starom mobu, ekran isti samo za nijansicu bledji, baterija slabija jer nema dovoljno rama, apk cpu-z pokazuje da negde vuče 1.5Gb više i ostavlja mi na raspolaganju 2.7Gb, što je baš baš malo, otvoriš malo više apk i ode baterija. Kamera ništa posebno, malo bolja fakat ali da nešto padnem u fras jok, znači kod 13T Pro možemo očekivati 500mpix. Zvuk u zvučnicima jak ali bez definicije, zvuk u slušalicama nisam čuo. Meni ništa ne znači punjenje 15 min jer mob se uglavnom dopunjuje od 20 do 80% za 25 min sa punjačem od 33W i baterijom 4.700 mah. Preporučljivo je dopunjavanje mnogi pišu da bi se sačuvao vek trajanja baterija. Ko će da nosi ovaj teški punjač sa sobom, ja sigurno ne jer bi u drugom džepu morao da držim ciglu zbog balansa, da me ne zanese u krivini 🙂 . Meni svejedno dal je sim ili esim, uključio sam esim ali u ponedeljak idem u poslovnicu da mi daju opet običan sim, sve prednosti esima mi nisu bitne jer eto nemam gde da ih iskoristim. Sigurno sam nešto ispustio ali verovatno nije plus nego je minus. Dakle vrlo moguće da ide na oglase i ovo mi je posledni Xiaomi koji ću da koristim. Nije ovo nikakav inat ili bes, kao sada sam nešto odlepio, jok čista matematika.
Vreme je da predjes na drugu firmu, vivo, oppo ili nesto trece da izadjes iz zacaranog kruga xiaomi telefona.
 
Da ne skrećem temu, ali propis EU da se standardizuju punjači i da svi telefoni i manjei elektronski uređaju moraju da imaju zamenjivu standardizovani bateriju ide u prilog mojoj tezi. Jer su procenili da su svi uređaji 3-4 godine aktuelni a da ih ljudi menjaju zbog upropaštene baterije nakon 2 godine. I istraživanja su pokazala da bi ih ljudi još koristili kad bi mogli da jeftino zamene bateriju. I zbog borbe za životnu sredinu, da bi sa manje bacali uređaji EU je donela propise koji će doduše da se primenjuju tek od 25. ili 26. ali opet bolje ikad nego nikad.
 
Da li je pocela isporuka iz yetela? Izabrao sam preuzimanje u prodavnici, status porudzbine se ne menja, niko nista ne javlja, ne zove.
 
Da li je kinesko/azijska Ultra verzija isti telefon 12T pro u drugom pakovanju?

Drug porucio u Abu Dabiju, ledja od koze u zelenoj boji, cena 980 $, smejem mu se 2 dana.
Kineska verzija ovog telefona je Xiaomi Redmi K50 Ultra i njegova cena u Kini je od 450eu. Sve je isto kao na 12T Pro osim što ima alu lajsnu, kameru 108mpix i Oled ekran. Moguće da je poručio neki drugi model a da ga ti nisi razumeo. Easy-i 12S Ultra je dve, tri klase iznad 12T Pro 😃 .
 
Poslednja izmena:
Hvala, ucinilo mi se da je neko na prethodnim stranama napisao da je kineska Ultra nesto slicno ili isto kao 12T Pro kod nas.

Taj njegov se pojavio na trzistu u A.D. pre nekoliko dana, u isto vreme kada i 12T kod nas pa me to dodatno navelo da pomislim da je nepotrebno kupio fon tamo, kako zbog cene tako jos vise zbog garancije.

Pri tom nije nikakav Xaomi fanboj, stavise ovo ce mu biti prvi fon ovog proizvodjaca, nije imao prilike da ga uzivo makar malo pipne i dirne...ja npr nikada ne bih kupio fon od 1k na slepo i prakticno bez garancije...
 
ja npr nikada ne bih kupio fon od 1k na slepo i prakticno bez garancije...
Sada ti je soma jura ništa za mob, ja sam ih do pre koju godinu opušteno davao i nikada nisam zažalio. Kada sam otkrio Xiaomi prestao sam medjutim moraću opet jer nema dobrog moba bez toliko para. Xiaomi do 600 eu je poluproizvod koji svake godine samo dobija nov procesor i ime modela, ostalo je isto kao kod telefona od pre dve i više godina.
 
Nemoj da kupuješ pogrešnu seriju telefona i biće sve ok. 😁 Svi proizvođači godinama presipaju iz šupljeg u prazno, samo po većoj ceni.
 
Nisu bas svi, ali da, vecina stagnira. Cak je P50 iz Huaweia npr losiji u odnosu na P40 Pro
 
Kupio u Mi Store pre malo više od 2 nedelje, nisam preko operatera.
 
Izvinjavam se za off, jel može neko da postavi link od te grejalice, ubi me znatiželja a možda mi i treba :)
 
Izvinjavam se za off, jel može neko da postavi link od te grejalice, ubi me znatiželja a možda mi i treba :)

Pametna, greješ se po skupljoj tarifi a obračunava ti se utrošak struje sa njom po jeftinoj tarifi, doskočila EPS-u 😉
 
Poslednja izmena:
Nema tu ništa pametno, običan konvektor. Koliko energije potroši toliko i da.
 
Ja je platio prošlu jesen(oktobar negde...) 6000 i nešto dinara.
Odlično radi i prilično dobro greje.
 
Ni meni ne prihvata IMEI prilikom registracije za grejalicu na Xiaomi stranici. Pokušavao od Petka. I poslao im 2 mejla. I odgovorili mi:
Poštovani, sistem ne uspeva da ubaci sve IMEI brojeve novih tek prodatih uređaja zbog neočekivano velike potražnje. Radimo na što bržem rešenju nakon kojeg ćemo Vas obavestiti da ponovo pokušate da izvršite prijavu. Molimo za strpljenje. Srdačan pozdrav!
Neko reče da su mu dali drugi link. Ako možete, prosledite mi.
 
Vama što je stigla grejalica, jel bilo ikakve najave u vidu mejla, sms, bilo čega ili prosto doneo kurir bez najave?
 
Ni meni ne prihvata IMEI prilikom registracije za grejalicu na Xiaomi stranici. Pokušavao od Petka. I poslao im 2 mejla. I odgovorili mi:
Poštovani, sistem ne uspeva da ubaci sve IMEI brojeve novih tek prodatih uređaja zbog neočekivano velike potražnje. Radimo na što bržem rešenju nakon kojeg ćemo Vas obavestiti da ponovo pokušate da izvršite prijavu. Molimo za strpljenje. Srdačan pozdrav!
Neko reče da su mu dali drugi link. Ako možete, prosledite mi.
Ne bi ja ovo izdržao, da me neko zeza za moje pare. Cela ova frka stvara nervozu, podiže tenziju i širi nezadovoljstvo uz sve ostalo. Vi koji u svom gradu imate Mi Store pravac tamo, tras dokaz o kupovini i nema micanja dok ne dobijete potvrdu od šalteruše da vas je sistem registrovao, ja bi tako majke mi. Akcija se završila pre 9 dana a njima sistem zakucao zbog novih tek prodatih uredjaja i neočekivano velike potražnje. Ovaj odgovor od njih liči kao da je akcija još u toku a nije.
 
Aman cemu tolika drama oko poklona😏 Svako ko je narucio u pretprodaje ce je dobiti. Bitno je da imate dokaz o kupovini. Ako neko i pokusa da Vas prevari, obratite se Centru za zastitu potrosaca i dobicete je 100%.
 
Aman cemu tolika drama oko poklona😏 Svako ko je narucio u pretprodaje ce je dobiti. Bitno je da imate dokaz o kupovini. Ako neko i pokusa da Vas prevari, obratite se Centru za zastitu potrosaca i dobicete je 100%.
Nema drame, naročito sad kad su mi odgovorili. Imam dokaz da sam na vreme sve odradio, obavestio ih i da su oni primili k znanju. I njihov mejl kao dokaz. Pa sad polako... Bitno da nisam zakasnio.
Samo sam pitao da li neko ima taj drugi link ako su mu dali da rešimo tim alternativni putem. Ako nema, Bože moj...Ne zavisim od te grejalice. Nama pustili parno danas... A već imam 2 slične koje su nas grejale dok nije krenula grejna sezona, +klima, +uljani radijator. ...+majske temperature u novembru 😀. Samo opušteno...
 
Poslednja izmena:
Aktivirao sam VoLTE preko MTS portala, pa baš da vidim kako će da se ponaša... SMS, razgovori i ostalo...
 
Nema drame, naročito sad kad su mi odgovorili. Imam dokaz da sam na vreme sve odradio, obavestio ih i da su oni primili k znanju. I njihov mejl kao dokaz. Pa sad polako... Bitno da nisam zakasnio.
Stekao sam utisak, budući da malo malo pomenete grejalicu, da ste njome stalno okupirani. Moja greška
 
@fusion_ To znam nego sam mislio vezano za samu isporuku. Mislio sam da se dobije sms ili nešto od kurirske službe tipa danas imate isporuku...
 
Dobio sam viber poruku od pošte da je pošiljka stigla i da se može preuzeti u pošti. Samo to.
 
Vrh Dno