Šta je novo?

Xbox Series X / S

Mora da ti se poklopi region na microsoft accountu i na konzoli ili neće prihvatiti kupovinu ,kupovao na uk ili turskoj isto ti dođe moraćeš da stavljas njihovu adresu prilikom kupovine sa kartice ,na turskom storu witcher 3 complete je nekih 450 dinara. @dimmu
konzol region možeš menjaš kolko oćeš a microsoft account tipa 2 puta godišnje ja mislim
Tačno, ne mora. Ja imam samo jedan US account , region Turska. Bitno je samo da je adresa za karticu neka turska i kupuje se isključivo preko store-a na samoj konzoli. @dimmu
Kao prvo zeleo bih da se zahvalim vama trojici na savetima. Bio sam skeptican oko kupovine i izgledalo mi je to veoma komplikovano. Ajde reko probacu barem Witcher pa tih 450din manje/vise kako god da prodju. Uradio sam sve kako sam ovde citao da treba i kupovina je prosla bez ikakvih problema.
Tacno je da se ne moraju poklapati regioni na Mikrosoft i Xbox nalogu.

Dodatno pitanje, da li su ove akcije na igrama od -30,-50 i -75% ceste, tj da li ih ima vise puta godisnje ili je to sada samo u Decembru?
Tanak sam sa parama, a kupio bih jos Red Dead Redemption 2 bundle sa prvim delom i Hogwarts Legacy. Pa da mi ne promakne ako su cene samo sada ovako dobre i nisu bile u skorije vreme ili uopste ove godine.
 
Budu akcije često
 
Pozdrav narode,imam x360 sa uk nalogom,i od skoro sam vlasnik xsx-a,pa bih molio za savet
kako da menjam region na već postojećem nalogu u arg region i dodam karticu(master) i gde to da uradim,preko pc-a ili konzole,hvala unapred.
 
Hvala na savetima kolege, sinoć prebacih konzolu na Argentinu i dodah karticu (Master, Intesa), ono je ludnica kakvih tamo cena ima (tri puta sam preračunavao kurs :D). Uzeh RE4 i Jedi Survivor za manje od 10 €, ali sam išao kroz prodavnicu i gledao cene malo, Diablo 4 Ultimate je 10 €, CoD MW3 je manje od 15 €, Pandora je takođe manje od 15 €. Mada, ima i igara za koje su već izdavači reagovali i stavili realnije cene (koje su i dalje jeftinije nego na turskoj, a kamoli na USD/UK), tipa Alan Wake 2 je oko 30 €, Baldur's Gate 3 je oko 20 €.

Da li neko ima iskustva sa preorderima na argentinskoj prodavnici? Prince of Persia i Alone in the Dark su smešne cene, probao bih da ih uzmem?
 
AW2 je bio 8-9 evra kao i dosta drugih novijih izdanja pa su izdavaci krenuli da podizu cene i to znacajno odmah posle one najave za devalvaciju. Interesantno je da su sada cene kod nekih izdavaca poprilicno vise (cak i 10 puta) nego sto je to bio slucaj pre par meseci, kao da ih ovaj store uopste nije interesovao i nisu ni pratili inflaciju.
Inace, iz radoznalosti sam uzeo taj Alone in the Dark, skinulo je regularno jos pre nekoliko dana ali igra nece jos dugo (Mart) tako da ako ne refundiraju u medjuvremenu to je to.
 
Da li neko koristi Elite Series 2 na PC-ju?
Da li povezujete preko bt-a?
Danas mi je stigao ali je jako losa bt konekcija iako je kuciste na stolu i jako blizu kontrolera.
Stalno se kaci i puca konekcija, i sve tako...
Da li mi je potreban neki wireless dongle?
Prvi put koristim xbox kontroler.
 
Porucen dongle, prekosutra stize. Ne moze ovo preko bt da radi kako treba.
 
@ericm Na starom kompu imam asusov usb BT adapter i tu SeriesX joypad radi extra, dok na novoj makini sa integrisanim BT na ploci stalno gubi konekciju :confused:
 
Porucio sam bas xbox dongle, plug & play. To mi je bilo najsigurnije. Verujem da ce da radi kako treba.
 
Kupio sam GameSir G7 SE žičani gamepad:
Izrada gamepada, dugmića, kabla je vrhunskog kvaliteta. Zvanično je podržan od Microsofta za Xbox, Series X ga prepoznaje u Accessories. Poručio sam za Black Friday, koštalo me sa transportom 40$. U pakovanju je listić da je prošao kontrolu kvaliteta, uputstvo i kod za 1 mesec Gamepass Ultimate. Gamesir na Xbox store ima softver Nexus za podešavanje gamepada. Zašto sam ga kupio - ima tehnologiju Hall effect, stickovi ne bi trebali da imaju drift. Evo slike:
 
I posle nekoliko dana ne mogu da kupujem na argenstinskom i turskom xbox store-u. I dalje izbacuje da moraju da se poklope region na konzoli sa regionom za placanje.
Ovo se desilo nakon sto sam pokusao preko PC-a i vpn-a da kupim nesto na argentinskom MS store-u za PC igre. Tada mi je izbacio tu poruku i od tada ni Xbox ne prihvata uplate preko ovog naloga.
Na drugom nalogu rade te kartice (Visa za Tursku i Master za Argentinu) a na ovom primarnom nece nikako.
Na US store-u mi prosla kupovina, iako je na MS nalogu stavljen region Srbija, ali na turskom i argentinskom ne prolazi. Bez obzira koji region na MS nalogu promenim Turska/Argentina, i adrese naloga da se poklapaju sa adresom debitne kartice, nista ne vredi.
Kupio sam turski gift card i nije mi dozvolio da reedem-ujem preko konzole, ali uspeo sam preko PC browsera i vpn-a. Sada na nalogu imam gift card u lirama. Kada pokusam da kupim nesto preko gift carda (turski xbox store) isto izbacuje da se ne poklapaju regioni konzole i nacin placanja. Cak sam pokusao preko telefona i raznim VPN aplikacijama da se povezem na Tursku i kupim nesto koristice gift card preko browsera i turskog xbox store-a ali ne dozvoljava.
Ne znam vise sta da radim, izgleda mi da sam trajno izgubio pristup ovim prodavnicama, preko ovog naloga. Jedino mi ostaje da koristim drugi nalog, ali imam dosta igara kupljenih na ovom, i voleo bih da je sve na jednom. Kontaktirao sam i MS podrsku preko chat-a u Argentini i lik mi kaze da cesto sistem ne prepozna pravu lokaciju, ali kada prepozna tu se nista ne moze.
Da li ima neko jos neku ideju, sta bih jos mogao da probam?
 
Da li neko koristi Elite Series 2 na PC-ju?
Da li povezujete preko bt-a?
Danas mi je stigao ali je jako losa bt konekcija iako je kuciste na stolu i jako blizu kontrolera.
Stalno se kaci i puca konekcija, i sve tako...
Da li mi je potreban neki wireless dongle?
Prvi put koristim xbox kontroler.
Isti problem sam imao. Problem je do tih jeftinih USB bluetooth adaptera. Secam se da sam prvi uzeo neki no name sa KP-a i sa njim je zezalo, a onda sam uzeo neki Asus u Gigatronu i sve je radilo super.
 
I posle nekoliko dana ne mogu da kupujem na argenstinskom i turskom xbox store-u. I dalje izbacuje da moraju da se poklope region na konzoli sa regionom za placanje.
Ovo se desilo nakon sto sam pokusao preko PC-a i vpn-a da kupim nesto na argentinskom MS store-u za PC igre. Tada mi je izbacio tu poruku i od tada ni Xbox ne prihvata uplate preko ovog naloga.
Na drugom nalogu rade te kartice (Visa za Tursku i Master za Argentinu) a na ovom primarnom nece nikako.
Na US store-u mi prosla kupovina, iako je na MS nalogu stavljen region Srbija, ali na turskom i argentinskom ne prolazi. Bez obzira koji region na MS nalogu promenim Turska/Argentina, i adrese naloga da se poklapaju sa adresom debitne kartice, nista ne vredi.
Kupio sam turski gift card i nije mi dozvolio da reedem-ujem preko konzole, ali uspeo sam preko PC browsera i vpn-a. Sada na nalogu imam gift card u lirama. Kada pokusam da kupim nesto preko gift carda (turski xbox store) isto izbacuje da se ne poklapaju regioni konzole i nacin placanja. Cak sam pokusao preko telefona i raznim VPN aplikacijama da se povezem na Tursku i kupim nesto koristice gift card preko browsera i turskog xbox store-a ali ne dozvoljava.
Ne znam vise sta da radim, izgleda mi da sam trajno izgubio pristup ovim prodavnicama, preko ovog naloga. Jedino mi ostaje da koristim drugi nalog, ali imam dosta igara kupljenih na ovom, i voleo bih da je sve na jednom. Kontaktirao sam i MS podrsku preko chat-a u Argentini i lik mi kaze da cesto sistem ne prepozna pravu lokaciju, ali kada prepozna tu se nista ne moze.
Da li ima neko jos neku ideju, sta bih jos mogao da probam?
Ova tvoja situacija je nažalost dokaz da treba strogo pratiti uputstva Xbox vodiča koji imamo u posebnoj temi. Ja sam nekoliko dana pre kupovine konzole hteo sve da podesim preko PC-a (naloge, kartice, itd) i da me kolega nije zaustavio desilo bi se još gore.
Nadam se da ćeš nekako uspeti da rešiš situaciju ali ovo je škola za sve nas.
 
Isti problem sam imao. Problem je do tih jeftinih USB bluetooth adaptera. Secam se da sam prvi uzeo neki no name sa KP-a i sa njim je zezalo, a onda sam uzeo neki Asus u Gigatronu i sve je radilo super.
Cudi me da je toliko los bt na ploci pkus je kontroler nikad blizi kucistu.
Pomogao mi je drugar sa foruma da porucim proveren xbox dongle koji provereno radi. Sutra stize.
 
Ova tvoja situacija je nažalost dokaz da treba strogo pratiti uputstva Xbox vodiča koji imamo u posebnoj temi. Ja sam nekoliko dana pre kupovine konzole hteo sve da podesim preko PC-a (naloge, kartice, itd) i da me kolega nije zaustavio desilo bi se još gore.
Nadam se da ćeš nekako uspeti da rešiš situaciju ali ovo je škola za sve nas.
Meni blokirali iako nisam koristio PC , VPN i sl. Sve sam podešavao i kupovao preko Xbox-a.
 
@dimmu
https://xbdeals.net/tr-store/
samo klikni na igru i videćeš prošle akcije i kad su bile ,ignoriši cene od 2022 pa na dole.

Inače počela akcija na playstation store i poredeći turkish store sa xboxovim cene mnogo bolje na xboxu

evo nekih koje sam primetio
Witcher 3 Complete 225/120
CYBERPUNK Ultimate 859/703
Lord of Fallen 909/630
Alan Wake Remaster 225/72
Cuphead and Dlc 342/76
Dead Island 2 780/419
Remnant 2 539/285
Street Fighter 6 895/509
Jusant 359/262
Hades 269/89
Wo Long 740/419
Tmnt plus dlc 404/68
Street of rage 4 225/34
Dead Cells Bundle 719 /92
Calisto digital deluxe 486/255
 
Poslednja izmena:
Drugari, molim za pomoc starijem kolegi. Kupio sam deci xbox x, sad to treba setovati, kupiti game pass.. ja sam stara garda, sa konzolama nisam imao iskustva ali brzo kapiram :) Iscitao sam dobar deo ove teme i dosta toga naucolio ali se stvari brzo menjaju i ne znam sta je trenutno aktuelno pa ne bih da pogresim.

Zamolio bih, ako vas ne mrzi, da mi napisete u najlkravim crtama sta su mi prvi koraci - pravljenje outlook naloga, odabir regije u njemu, adrese, billing podataka, da li ide Turska ili Argentinska adresa i podaci, koji tip platnih kartica, na sta posebno obratiti paznju da ne pogresim, pa onda setovanje regije na konzoli i naravno sama kupovina game passa. Sad ne znam kako ide, da li postoje i dalje mesec dana probe za 1$ ili one konverzije golda u ultimate ili ide samo ultimate, gde je to najjeftinije i kako da kupim.

Verujem da vam je ovo smaranje i gubljenje vremena, zato se unapred izvinjavam i zahvaljujem
 
@Markic hvala, to sam prvo procitao, ali je starije od dve godine a koliko sam shvatio u medjuvremenu je bilo dosta promena
 
@Markic hvala, to sam prvo procitao, ali je starije od dve godine a koliko sam shvatio u medjuvremenu je bilo dosta promena
Suštinski se ništa nije promenilo. Nov nalog za konzolu i sve po uputstvu.
Jedini zez je vpn, ja sam sa besplatnim vpn.lat peko telefona to odradio
 
@Markic hvala, to sam prvo procitao, ali je starije od dve godine a koliko sam shvatio u medjuvremenu je bilo dosta promena
Sve iz te teme je i dan danas aktuelno. Nije bilo nikakvih promena, osim što više nema konverzije 1:1 za Game Pass.
 
Jedini zez je vpn, ja sam sa besplatnim vpn.lat peko telefona to odradio
Ja sam relativno skoro podešavao nov XBX i ni za šta mi nije trebao VPN. Samo sve od početka na konzoli, pravljenje novog naloga, podešavanje regiona, dodavanje platne kartice (uz adresu nekog hotela iz regiona u kojem će se kupovati, tj. Argentina/Turska). Moj savet je prvo podesiti na TR sve, uzeti GPU, pa onda promeniti region konzole na Argentinu i tu kupovati igre.

Mada, ubrzano se menjaju cene na argentinskoj prodavnici. Propustih da uzmem Pandoru za cca 20 €, sad je već 60 :( Mada i dalje ima masa odličnih cena :)
 
Ne treba VPN uopste osim ako koristite srpske kartice iz inostranstva. Ako se sve radi iz Srbije, onda sve na konzoli i nema problema.

Da, za neke igre su drasticno podigli cene ali su mnoge i dalje vise nego povoljne. Ovo je situacija koja se verovatno nece skoro ponoviti tako da to treba iskoristiti. Sto se mene tice, uzeo sam sve sto me iole zanima tako da sam miran sledecih par godina :). Cak sam uzeo i nekoliko igara koje su na GamePass jer ako Turska i Argentina vise ne budu radile, sigurno necu placati GamePass po punoj ceni
 
Moguća je, ali više nije odnos 1:1. Pre si recimo za 12 meseci Golda, uz kupovinu 1 meseca Ultimate-a dobijao 13 meseci Ultimate pretplate, a sada bi dobio 9 meseci jer je odnos 3:2.
 
Cak sam uzeo i nekoliko igara koje su na GamePass jer ako Turska i Argentina vise ne budu radile, sigurno necu placati GamePass po punoj ceni
Napravio sam kolekciju igara, imam turski GPU još 6 meseci i imam kod za Gamecore za 12 meseci. Verovatno neću produžiti pretplatu posle toga.

Ako imate gamepad koji nije podržan od Microsofta, instalirajte https://apps.microsoft.com/detail/9NBLGGH4PNC7 na konzoli da testirate stickove, dugmiće, drift.
Ako hoćete da izračunate koliko ste novca potrošili na igre do sad, posetite https://account.microsoft.com/billing/orders, izaberite period, skrolujte do poslednje stavke u listi, tj. dok se ne učita sav sadržaj. Kopirajte u txt fajl i sačuvajte fajl. Posetite https://julius.ai/, registrujte se (nema verifikacije), izaberite ChatGPT 4, napišite prompt da vam napravi listu sa nazivima igara i cene sa porezom, kao i ukupnu cenu svih igara. Pošaljite fajl zajedno sa promptom.
 
Nazad
Vrh Dno