Šta je novo?

Xbox Series X / S

Pozdrav,
Volio bih da dobijem koristan savjet od nekoga, pošto planiram uzeti xbox, stvar je u tome da se dvoumim između x i s pošto bi igrao na sony tv 50" 1080p. Da li je bolje uzeti x ili s? Ako nema neke velike razlike volio bih manje dati para ako je ogromna razlika onda bi išao na x. Hvala.
 
Pozdrav,
Volio bih da dobijem koristan savjet od nekoga, pošto planiram uzeti xbox, stvar je u tome da se dvoumim između x i s pošto bi igrao na sony tv 50" 1080p. Da li je bolje uzeti x ili s? Ako nema neke velike razlike volio bih manje dati para ako je ogromna razlika onda bi išao na x. Hvala.
Ja za koji dan uzimam Xbox Series S, ali uzimam i TV koji je 40" i 1080p rezolucije. Series S je uglavnom 1080p konzola ali u nekim igrama gura i 1440p doduše u 30 fps-a.
Pretpostavljam da će ti ovde reći da ideš na X model pogotovo ako imaš u planu da u neko vreme promeniš TV i uzmeš neki 4K, a i svakako je sigurnija opcija.
Xbox Series S je slabija konzola i moraš biti spreman na kompromise, tj ne znamo da li će AAA next gen igre raditi u 60 ili 30 fps-a i sa kojim grafičkim nedostacima u odnosu na X model, do sada je to uglavnom bio izostanak Ray Tracing efekata u većini igara. Međutim, što se tiče podrške za next gen igre one bi trebale raditi sve, tako bar Microsoft kaže. Ako voliš igrati sportske igre tipa PES, FIFU, NBA, neke vožnje i slično Xbox Series S je definitivno pun pogodak, a neko će ti nadam se ovde pomoći da aktiviraš Game Pass koji je obavezan i to za male pare a da ga imaš duže, tipa godinu dana ako tako nešto još postoji. Dalje, da li voliš da instaliraš mnogo igara ili da ih držiš u "oblacima", (Series X model ima veći kapacitet) i slično...
Na navedena pitanja moraš odgovoriti sam a odgvori zavise od tvojih ličnih preferencija.
 
Pozdrav,
Volio bih da dobijem koristan savjet od nekoga, pošto planiram uzeti xbox, stvar je u tome da se dvoumim između x i s pošto bi igrao na sony tv 50" 1080p. Da li je bolje uzeti x ili s? Ako nema neke velike razlike volio bih manje dati para ako je ogromna razlika onda bi išao na x. Hvala.
Bio sam u istoj situaciji kao ti, ne razmišljaj, kupi X. Dopunio bih ovo što je rekao @Dragonbane : quick resume imaš samo na Series X, kao i disc drive gde možeš da puštaš muziku, filmove i One S/360 original igrice
 
Imam Series S i naravno da ima quick resume.Za nezahtevne i povremene igrače kakav sam ja S je prava mera...
 
Uspelo i meni, promenio u konzoli na Tursku izabrao novi subscription prikazane cene u lirama, dodao moju karticu Intesa Electron sa pravim imenom, adresa picerija u Istanbulu i prošla uplata. 44 lire oko 2.5 evra mesečno, kum i ja delimo.
Takodje proslo....

Nakon isteka GamePass-a od godinu dana(uzet na KP), juce sam uspesno migrirao sa USA, Aljaska na Tursku, Tunceli na svom primarnom Xbox nalogu. GamePass ultimate pretplata prosla na konzoli bez ikakvih problema, placeno preko Intesine Visa kartice 44,99TRY=292din.
 
Imam Series S i naravno da ima quick resume.Za nezahtevne i povremene igrače kakav sam ja S je prava mera...
Ne znam više da li da podržavam tu priču da je S za "nezahtevne". S je koliko sam shvatio zamišljen kao GP mašina a to svakako ne mogu biti nezahtevni korisnici već oni koji bi stalno nešto da igraju, možda grešim. Takođe, mislim da je i za one koji jednostavno žele jeftiniji (čitaj besplatan) ulaz u next-gen a da ne moraju da daju mnogo novca, pogotovo ne par K za PC.
MS je napravio pun pogodak što je dao slabiju konzolu po osetno manjoj ceni a ne istu samo bez čitača (PS slučaj), jer je tržište postalo dosta zanimljivije.
Pitam se, naravno, da li će i Sony dati nešto slično? Ipak, nešto mi ne deluje da bi imao veliku tržišnu penetraciju s obzirom da PS5 digital ima cenu od 400$ (sad 450$), no možda bi to i imalo nekog smisla. Ko zna...
 
s obzirom da PS5 digital ima cenu od 400$ (sad 450$),
Koji prave očigledno u vrlo malim količinama i ne može nigde da se kupi za te pare...taj PS5 digital postoji praktično samo na papiru da bi Sony mogao da kaže da ima opet $399 konzolu ali od toga sada nema ništa.S ovim idiotskim povećanjem cena u Evropi lepo su otvorili vrata Series S koja je i dalje 299 evra u EU.
U USA im naravno nije palo na pamet da povećaju cene...
 
Ne znam više da li da podržavam tu priču da je S za "nezahtevne". S je koliko sam shvatio zamišljen kao GP mašina a to svakako ne mogu biti nezahtevni korisnici već oni koji bi stalno nešto da igraju, možda grešim. Takođe, mislim da je i za one koji jednostavno žele jeftiniji (čitaj besplatan) ulaz u next-gen a da ne moraju da daju mnogo novca, pogotovo ne par K za PC.
MS je napravio pun pogodak što je dao slabiju konzolu po osetno manjoj ceni a ne istu samo bez čitača (PS slučaj), jer je tržište postalo dosta zanimljivije.
Pitam se, naravno, da li će i Sony dati nešto slično? Ipak, nešto mi ne deluje da bi imao veliku tržišnu penetraciju s obzirom da PS5 digital ima cenu od 400$ (sad 450$), no možda bi to i imalo nekog smisla. Ko zna...
Nisam se baš dobro izrazio sa nezahtevnim igračima već više povremenim u smislu da prođe po nekoliko dana pa čak i nedelja a da ne upalim konzolu i da mi nije žao što mi propada pretplata jer je stvarno mizerija od cene.Nekome je 512Gb malo meni nije jer sam tip igrača da ako mi se igra svidi igram samo nju dok je ne dovedem do kraja...Inače sam prodao grafičku za 300e i kupio S konzolu i nijednog trenutka se nisam pokajao...
 
Poslednja izmena:
Najavljen novi special edition kontroler:
image.jpg

 
Nisam se baš dobro izrazio sa nezahtevnim igračima već više povremenim u smislu da prođe po nekoliko dana pa čak i nedelja a da ne upalim konzolu i da mi nije žao što mi propada pretplata jer je stvarno mizerija od cene.Nekome je 512Gb malo meni nije jer sam tip igrača da ako mi se igra svidi igram samo nju dok je ne dovedem do kraja...Inače sam prodao grafičku za 300e i kupio S konzolu i nijednog trenutka se nisam pokajao...
Ma opušteno, shvatio sam. Inače, isti smo tip igrača izgleda :) Može uz neku veliku igru da ide i neka manja, neki platformer ili slično, ili možda čak neka MP igra pa da se igra s društvom.
 
Ne znam gde ovo da stavim tako da modovi slobodno obrisu ako je off. Za sve koji imaju Game Pass (Xbox/PC svejedno) probajte Prodeus. Izasla je igra iz Early Access-a tako da se konacno moze odigrati kampanja (mogao bi MS igre koje dobiju 1.0 updejt da stave u recently added tab). Odlican sci-fi boomer shooter.
 
Sa izlaskom novog CoD kojeg sam preorder na turskom store-u, imaću mesta samo za tri igre na SSD-u, tj samo za CoD jer ne sumnjam da će biti ispod 150gb, onda Destiny 2 koji mi je glavna igra, to je još 100gb (možda se i poveća sa novom ekspanzijom koja dolazi u Februaru koja je preorderovana preko Argentinskog store-a) i CP2077 kojeg sam počeo opet da igram posle 1.6 update koja daje 60FPS opciju na SS, tako da da brzo se sve popuni, ali iskreno bolje konzolice za te pare nema.
I da, može poslužiti i zahtevnim igračima, koji igraju dosta igara, nije to rezervisano samo za vlasnike SX, ja evo cepam Destiny redovno, igram CoD, CP2077, Mafiu, GTA, Batman, mislim još dosta igara koje imam u vlasništvu, a ne preko GP tako da meni definitivno nije samo GP mašina već mnogo više od toga, i neophodno je da posedujete neki eksterni HDD od 1TB kao i ja da bi se igralo nešto više, jer iskreno jedina mana SS je premali prostor na main storage-u.
Ostalo s obzirom na cenu je top, povezan je na 4K HDR televizor i grafika je top na igrama optimizovanim za SS, evo baš sam igrao betu za novi CoD, u 2K renderuje, ali na TV-u sa normalne udaljenosti maksimalno čista slika, bez zamerki sa moje strane, verujem da nije na nivou PS5 ili SX, ali iskreno i ne treba više očekivati, pruža taman toliko da ti gaming bude zabavan.

Kada vidim nesretnike da za 250, 300eur prodaju svoje polovne PS4-ke na KP, a za iste pare imaš da kupiš novu konzolu nove generacije meni se prevrne stomak, a što je najgore niko te konzole ne kupuje zbog PS ekskluziva već zbog Fife, GTA, NBA igara, možda još ponešto ali kapirate moju poentu.

Svakako i ja planiram u nekom trenutku možda preći na SX, ali u ovom nema potrebe jer stvarno sve radi kako treba, a prošlu generaciju sam imao Xbox One debeljka, pa na sredini prešao na One X, i prošle god odlučio da pređem na SS zbog 60fps u Destiny-u i drugim igrama koje na One X rade na 30fps, tako da definitivno i ko se tu lomi između One X ili SS definitivno nova konzola :)
 
Ne mogu sačekati A plague tale....
 
Poydrav svima,treba mi mala pomoc oko ultimate naloga.
Do sada sam na cardcodes kupovao tromesecnu pretplatu ali izgleda da to vise ne funkcionise.
Citao sam neka uputstva za Tursku ali mi ni to nije uspelo,podesio sve kako kazu,koristio vpn na kompu,probao ali nece.
Kako koristiti ultimate nalog sada tj kako ga uplatiti?

Hvala
 
Poydrav svima,treba mi mala pomoc oko ultimate naloga.
Do sada sam na cardcodes kupovao tromesecnu pretplatu ali izgleda da to vise ne funkcionise.
Citao sam neka uputstva za Tursku ali mi ni to nije uspelo,podesio sve kako kazu,koristio vpn na kompu,probao ali nece.
Kako koristiti ultimate nalog sada tj kako ga uplatiti?

Hvala
Sve odradis direktno na konzoli. Zaboravi VPN, nema potrebe.
Prebacis region konzole na TR, napravis novi nalog, kupis GPU. Nasa platna kartica sa tvojim podacima osim adrese koju stavis neku tursku, restoran hotel, sta vec. Obrati paznju na format kako turci pisu adrese.
I to je to.
 
Do pre neki dan kupovao našom karticom na TR store normalno sad nece uz ovu grešku. Konzola je region na TR naravno.
Ne znam sta moze biti problem?
Primarni nalog. Na ARG sam uzimao sa drugog naloga kao gift.
 

Prilozi

  • IMG_20221007_024716__01.jpg
    IMG_20221007_024716__01.jpg
    138.7 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_20221007-024847.jpg
    Screenshot_20221007-024847.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20221007-024954.jpg
    Screenshot_20221007-024954.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 35
Nista. To je ono sto pricamo uvek.

Nekome hoce a nekome ne. Nema pravila. Zato se i koriste metode osim direktne kupovine. Vrlo je moguce da stane tako odjednom samo iako je radilo.
 
Do pre neki dan kupovao našom karticom na TR store normalno sad nece uz ovu grešku. Konzola je region na TR naravno.
Ne znam sta moze biti problem?
Primarni nalog. Na ARG sam uzimao sa drugog naloga kao gift.
Jel si uzimao direktno sa TR Store-a ili kao gift?
 
Jel si uzimao direktno sa TR Store-a ili kao gift?
Ma direktno.
Evo kupih sinoć Injustice 2,a npr Alan Wake Remaster ne mogu. Ko je tu lud aj ga znaj.
Sta je onda rešenje? Napraviti poseban nalog i za TR kao i za ARG?
Na nalog za ARG nisam mogao zadnji put da se login, neverovatno moram proveriti da nisam pomešao password.
 
Kupovina direktno je problem i može da dovede do problema kao što si i video. Pisano je više puta i ovde i na drugom forumu. Gift opcija je sigurna.
 
Kao što kaže @Alex kupovina direktno pravi probleme, isključivo giftovanje, kako bi se izbegla blokada kupovine.
 
Kupovina direktno je problem i može da dovede do problema kao što si i video. Pisano je više puta i ovde i na drugom forumu. Gift opcija je sigurna.
Nažalost ne mora da znači, danas (prvi put) nije htela da mi prođe kupovina kao gift na Turskom store-u. Prebacio se na Argentinu, dodao karticu sa argentinskom adresom i kupih direktno igru, prošlo. J**e lud zbunjenog
 
Društvo prešao sam i ja na xbox sa sonya, s obzirom da najviše igram sportske simulacije, ovo mi je pun pogodak, naročito sa ovim UGP dosta ima igara za probati, a cena je bagatela kada se menjaju regioni. Meni je xbox stigao sa već aktiviranim turskim ugp na 3 meseca, međutim juče sam pola dana izgubio pokušavajući da kupim igrice kao gift sa turskog naloga na glavni usa, nijedna kartica nije prošla(mobi, payo, nlb). Sa argentinom kupovina igara mi je prošlo odmah iz prvog puta. Fifu sam na kraju kupio preko enebe za nekih $48 turski region i aktivirao preko vpna što je opet jeftinije od us i arg.

Sve u svemu zaista dobra konzola, dosta povolljnosti, oseti se baš brzina u odnosu na stariji ps4 :D
 
Nazad
Vrh Dno