Šta je novo?

Xbox Series X / S

I ja te koristim
 
I ja sam kupio jos prosli put. Ne samo sto su jeftine nego su i bas dobre.

Imam i te LADDA iz Ikee, isto su odlicne. Tako da imam sada tri para, uvek imam pune i punjac za dzoj i ne treba, bacanje para.
 
Inače, poručio sam sa Aliexpress-a Wireless Adapter za Windows 10 (2. generacija, manji i tanji), izabrao sam skuplju opciju, kutija kao original LINK1, jeste jači i trošak slanja ali sam više gledao broj porudžbina i iskustva ostalih koji su poručili.

Koga zanima a želi da prođe jeftinije, može da pojuri ove ponude za Srbiju: LINK2 LINK3
 
Ja koristim AA baterije od Ikea-ee LADDA stare bele od 2500mAh i Panasonic Eneloop bele od 1900mAh, a punjač koristim Panasonic BQ-CC55E mislim da je oznaka.

EDIT: Nego, zna li neko kakva je situacija sa KP prodavcem I****n, ja po preporuci i svom iskustvu iz novembra prosledio njegov kontakt kolegi sa posla da od njega poruči Series X, pre NG obećao mom kolegi biće posle 6. januara, javiće mu se, ja mu sinoć pisao na KP, samo video poruku.
Ne odgovara na KP poruke, samo poziv i sms. Pričao je i ovde na forumu o tome a i piše mu u oglasima
 
Naručio sam LADDA baterije iz IKEE, stvarno sam dosta bacao pare na jednokratne.
 
Inače, poručio sam sa Aliexpress-a Wireless Adapter za Windows 10 (2. generacija, manji i tanji), izabrao sam skuplju opciju, kutija kao original LINK1, jeste jači i trošak slanja ali sam više gledao broj porudžbina i iskustva ostalih koji su poručili.

Koga zanima a želi da prođe jeftinije, može da pojuri ove ponude za Srbiju: LINK2 LINK3
Ja koristim asusov BT adapter i xbox SX kontroler sljaka super na win 10.
 
Ne odgovara na KP poruke, samo poziv i sms. Pričao je i ovde na forumu o tome a i piše mu u oglasima
Odgovorio mi je pre nekog vremena na neku poruku, a pritom mu je kolega i slao SMS poruke i zvao pa se nije javljao, pa je kolega odustao od nabavke konzole od njega.

Ja koristim asusov BT adapter i xbox SX kontroler sljaka super na win 10.
Tako i ja trenutno koristim, ali nisam probao kako se ponaša sa više povezanih kontrolera, zato sam i poručio, da više kontrolera povežem samo na adapter.
 
Mnogo je bolji adapter nego preko bt.
Pogotovo ako hocete da uparite vise od jednog kontrolera, a da ne pricam ako imate i bt slusalice ili jos neke bt uredjaje. Onda se bt veza skroz zagusi pa zvuk secka, komande se ne registruju lepo i sve se pretvori u totalni haos.
 
Trenutno u lidlu imas punjive baterije 4kom za 400 dindzi, ja njih koristim mesecima i zadovoljan sam i sinoc kupio jos jedan paket za svaki slucaj.
Koliko mAh su te baterije? Da li su bolje od LADDA 1.2V 2450 mAh ?
 
Poslednja izmena:
Šta koristite od eksternih ssd ili hhd? 3.0 3.1 3.2? Da li mnogo gubim ako uzmem 3.0 eksterni hdd?
 
Interesantno, evo kada vec spominjete eksterni HDD, evo ja sam sad probao svoj Transcend StoreJet 25M3 eksterni HDD (TS1TSJ25M3G) kapaciteta 1TB i USB 3.1 standarda da povežem i postavim kao skladište za igre, i kad god bih ga povezao, nudio bi mi opciju za čuvanje snimaka, nije bilo opcije da ga formatiram da bih skladištio igre i aplikacije na njemu :oops:.

Proverim da li su ostali imali slične situacije po internetu kada su povezivali eksterni HDD koji podržava USB 3.0 i većeg je kapaciteta od 256GB na svoj Xbox, i navodi se solucija da se promeni kabl koji je takođe barem 3.0. Srećom, imam kod sebe kabl od LC Power eksternog kućišta koje sam nekom prilikom koristio, i ja zamenim taj kabl koji ima 1 data/power + 1 power vezu i povežem opet sa Series X samo data/power i gle čuda :eek: , ponudi mi opciju da formatiram disk i da skladištim igre i aplikacije. Čak mi izgleda da je i transfer brži kada se radi Move sa Series X internog SSD-a na ovaj HDD, jer kako se sećam, maksimalna brzina upisa/čitanja na/sa mi nije prelazila 40MB/s max. preko PC-a, a ovde prilikom same Move operacije je brzina išla preko 720Mbps što je preko 90MB/s.

Čoveče, da je kabl koji je stigao uz HDD bio usko grlo sve vreme, ne bih mu verovao, a ja računao 40MB/s maksimalna brzina preko PC-a, spor neki hard, rekoh hajde takav je verovatno, bitno mi je bilo da je zaštićen u ovom kućištu od padova, kakve sam brzine viđao u svom poslu kada mi ljudi donesu svoje hard diskove a nazovi "3.0 eksterni HDD" da im se prebaci neka datoteka reda veličine nekoliko GB, pa prihvatio tu neku realnost o_O. U editu kačim i dodajem attach.
Prva fotografija original kabl, druga zamenjeni i ostale operacije sa njim. ETA se smanjila na Nove operaciji, došla bila na 8 minuta u tom momentu.
 

Prilozi

  • IMG_20220116_184811_939~2.jpg
    IMG_20220116_184811_939~2.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20220116_184820_262~2.jpg
    IMG_20220116_184820_262~2.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20220116_184827_763.jpg
    IMG_20220116_184827_763.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20220116_184840_245.jpg
    IMG_20220116_184840_245.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Uzeo Gamepass ultimate na KP 18 meseci za 4200 dinara, vidljivo odmah na nalogu. Koja je fora pojma nemam, nov nalog sam napravio baš za to pa ćemo videti :)
Što nov nalog zar nisi imao već Gamepass ultimate? Kontam zbog sigurnosti ali ti sa KP imaju ozbiljno mnogo pozitivnih ocena.
Društvo treba mi preporuka za wireless headset da može da radi na Xbox Series X, PS5, TV, PC.
Imate li neke preporuke? Ne uspevam naći konkretan odgovor guglajući.
Cena nebitna.
.
 
Što nov nalog zar nisi imao već Gamepass ultimate? Kontam zbog sigurnosti ali ti sa KP imaju ozbiljno mnogo pozitivnih ocena.
Društvo treba mi preporuka za wireless headset da može da radi na Xbox Series X, PS5, TV, PC.
Imate li neke preporuke? Ne uspevam naći konkretan odgovor guglajući.
Cena nebitna.
.
Arctis 7x...ali je tesko naci
 
Da li je neko skoro obnavljao GPU na Tursku? Da li radi uopste zbog tamosnje inflacije? Istekao mi USA GPU..
 
Šta koristite od eksternih ssd ili hhd? 3.0 3.1 3.2? Da li mnogo gubim ako uzmem 3.0 eksterni hdd?
XBox USB port je 5Gb/s (USB 3.0/3.1/3.2 Gen1 to je sve isti port) tako da svaki hard koji nije brzi od toga (teoretski 625MB/s) moze da se iskoristi u potpunosti u smislu brzine.
 
Vidim pominje se GP Ultimate na KP (npr. 18 meseci za 4200 dinara) ali ga ja ne nalazim povoljno ili nešto pogrešno kucam. Da li su to periodične ponude?
 
@Alex zajebi K.P. i te prekupce(nakupce) idi direktno na plati.ru i tamo pazari za duplo manje pare. Isti sistem kao sto rade ovi sa K.P. cak sam ubedjen da oni kupuju tamo pa preprodaju ljudima...
P.S. ne znam koliko je pametno davati svoj nalog sa igrama tamo nekom?! Ja to ne bih smeo da uradim-mozda ti je pametnije da napravis novi nalog i na njemu da imas GP i stavis ga na konzolu kao primarni...
 
Naravis nov samo za gp i stavis ga da bude home. Ja cu tako kad mi istekne ovih 12 meseci.
 
Zastitite nalog sa vise koraka: sekundarni mejl, broj telefona, biometrika. Takodje, ne uzimajte od ljudi koji nisu provereni. Nemojte vi biti test subjekat :D
 
pre neki dan sam kupio na taobao nalog sa GPU koji traje do oktobra 2024 i platio (sa svim provizijama agenta i webmoneya) koji cent manje od 50$
 
Jutros uzeo preko KP GPU 10 meseci na nov nalog. Jeftinije nego da sam uzeo preko Turske 😁😁😁
 
Poslednja izmena:
@Alex zajebi K.P. i te prekupce(nakupce) idi direktno na plati.ru i tamo pazari za duplo manje pare. Isti sistem kao sto rade ovi sa K.P. cak sam ubedjen da oni kupuju tamo pa preprodaju ljudima...
P.S. ne znam koliko je pametno davati svoj nalog sa igrama tamo nekom?! Ja to ne bih smeo da uradim-mozda ti je pametnije da napravis novi nalog i na njemu da imas GP i stavis ga na konzolu kao primarni...
Treba li neki VPN kad se aktivira code?
Rade li naše kartice?
Mads ću probati verovatno sa LTC.
 
Treba li neki VPN kad se aktivira code?
Rade li naše kartice?
Mads ću probati verovatno sa LTC.
Koliko sam ja shvatio ti im šalješ podatke za logovanje na tvoj nalog. Isto kao i na KP. Samo što je ovde jeftinije.
 
Meni radi, izimao igre, dopune i sve. Samo promenite pass posle
 
ortq53db8fc81.jpg
 
Nazad
Vrh Dno