Šta je novo?

Xbox Series X / S

MS je onemogucio Developer Mode na Xbox konzolama svim korisnicima koji nikada nista nisu objavili na njihovoj prodavnici sto je prava steta. Jedan od glavnih razloga zbog kog novije Xbox konzole nisu bile hakovane jeste Developer Mode koji je omogucavao da bilo ko pise i pokrece Homebrew aplikacija na svojoj konzoli. Ocekujem da ce u narednom periodu biti mnogo vise interesovanja za probijanje zastite na Xbox konzolama ukoliko Microsoft ne vrati Developer Mod.
 
Uzeh i ja GPU na KP za 4k din do marta 2023. Stvarno extra stvar. Igram se na Xbox SS i LG C1 55" i dosta sve to lepo izgleda i radi. GPU izbor igara je odlican kao i paznja koju je MS posvetio da dobar deo tih igara radi na novijim konzolama sa vecim FPS i rezolucijom. Hteo sam da uzmem SX ali cena od 650e je bila previse. Nasao SS za 300e + GPU 4000 din + Eneloop 4 baterije i punjac 3200 din= dosta sati dobre zabave...
 
Ima nas sve vise.👍
 
I ja imam utisak da je ovoga puta Microsoft pogodio. Do pre godinu dana nisam poznavao ni jednog coveka koji ima Xbox. Sada imam 5-6 poznanika sa Xbox -om.
 
Najbolji pokazatelj je da tema za Series konzole posle malo jače do godinu dana ima evo skoro 70 strana, a tema za Xbox One za celu generaciju jedva 80.
 
Ja sam veliki ljubitelj Sony konzola, kao klinac i fenboy, ali sad imam obe konzole i nisam PS5 upalio već 2 meseca.
Ovo sa Gamepass ultimate i ARG nalog bukvalno džabe igramo kum i ja.
To jest on džabe jer je grebator 🤣
 
Itekako se primećuje, tema je živahna, uvek ima neki novi post, a i Xboxu se vraćaju stari vlasnici koji su uživali na svom 360, realno dosta ljudi je prešlo na PS4 nakon fijaska kada je izlazio One, ja lično nisam imao ni PS3 ni 360, imao PS1 bebicu i PS2 slim, izigrao se kao klinac, onda prešao na PC, ali od 2016 se igram na konzoli kada sam kupio One debeljka, pa 2018 prešao na One X i sada na Series S jer Series X kao što svi znamo ima nenormalnu cenu, a i finansijska situacija je takva da je S bio logično rešenje, ali zbog šta je tu je, pašće i X ili neka jača varijanta njega kad tad. A sa Argentinom realno nikad povoljniji gejming nismo imali.

A inače ja sam otkrio Argentinu, bilo mi dosadno i na Xbdeals sajtu počeo da menjam države redom i kako promenim proveravam kurs odnosno koliko je to u Eurima, i kada sam stao na Argentinu i preračunao pezose ono su bile smešne cene i ja kao ajde da promenim store region na konzoli, odradim to i prva igra koju sam kupio bila je F1 2020 deluxe edition, tipa na US store je bila oko 25USD, možda čak i 30USD, dok na Arg store bila oko 6eur i kartica prođe regularno sve super.
A onda sa Xbox zajednicom na najvećem Xbox forumu u Srbiji razradimo priču, krene da se kotrlja, i evo sada i ljudi koji ne znaju znaju o tome, i trude se da im prođe kupovina i nema šta presrećan sam što je tako ispalo i što se razvilo u pravu stvar. Onda su drugi otkrili druge regione tipa Turska zna imati nekad povoljnije stvari, Indijski ima akcije sa GPU itd itd :)
 
Planiram da nabavim xbox series x, pa me zanimaju vasi saveti sta treba da znam pri prvom ukljucivanju konzole. Neka od pitanja koja imam su:

1. Da li je bitno da mi, ukoliko kupujem od Mađara sa kp, main nalog bude setovan na Mađarsku? Ovo pitam zato što se konzola za garanciju registruje na Microsoftovom sajtu i od prvog paljenja konzole se racuna da krece garancija, a da bi garancija uopste vazila potrebno je registrovati konzolu, pa se bojim da ne bi pravili problem ukoliko npr registrujem konzolu u nekoj drugoj drzavi poput USA. Kako ste vi radili?

2. Koliko naloga da pravim za pocetak? Koliko sam skontao vecina ljudi kod nas ima nekoliko. Jedan glavni nalog na kome redovno igraju, jedan Argentinski i jedan Turski nalog, jer je u tim drzavama visoka inflacija, pa su cene igara smesne, i onda igre sa tih naloga giftuju na glavni?? I eventualno jos jedan nosilac nalog za Game pass ultimate.

3. Gde najpovoljnije nabaviti Game Pass Ult. i da li postoji opcija za share tog naloga?

4. Kako uopste funkcionise share na xb sx i ima li neki sajt poput Razmene za to?

Bilo bi super ako bi se setili jos nekih caka koje ste skontali tokom vremena.
 
Ja sam pojeo G i kupio ME Legendary Edition pre par meseci, jer mi je stvarno jedna od omiljenih igara. Ali toliko puta sam igrao, da ne mogu ni prvi da završim još uvek. :( Ali dobro, kad mi se bude igralo nekad ponovo, tu je.
 
Planiram da nabavim xbox series x, pa me zanimaju vasi saveti sta treba da znam pri prvom ukljucivanju konzole. Neka od pitanja koja imam su:

1. Da li je bitno da mi, ukoliko kupujem od Mađara sa kp, main nalog bude setovan na Mađarsku? Ovo pitam zato što se konzola za garanciju registruje na Microsoftovom sajtu i od prvog paljenja konzole se racuna da krece garancija, a da bi garancija uopste vazila potrebno je registrovati konzolu, pa se bojim da ne bi pravili problem ukoliko npr registrujem konzolu u nekoj drugoj drzavi poput USA. Kako ste vi radili?

2. Koliko naloga da pravim za pocetak? Koliko sam skontao vecina ljudi kod nas ima nekoliko. Jedan glavni nalog na kome redovno igraju, jedan Argentinski i jedan Turski nalog, jer je u tim drzavama visoka inflacija, pa su cene igara smesne, i onda igre sa tih naloga giftuju na glavni?? I eventualno jos jedan nosilac nalog za Game pass ultimate.

3. Gde najpovoljnije nabaviti Game Pass Ult. i da li postoji opcija za share tog naloga?

4. Kako uopste funkcionise share na xb sx i ima li neki sajt poput Razmene za to?

Bilo bi super ako bi se setili jos nekih caka koje ste skontali tokom vremena.
1. Main nalog moze da bude na sta hoces, bitno je da prvi put da main nalog i region konzole budu isti. Ja sam radio US/US iako sam kupio od Mađara, tako da verujem da nema veze.
2. Mozes da napravis koliko hoces, ja imam trenutno 1 kasnije cu probati da se bakcem Argentinom posto sam na nju stavio konzolu, dakle samo ucitao njihov store na Main US nalog, ali ne radim nista posto sam ranije uzeo GPU pretplatu preko Eneba-e.
3. Ili kroz digitalnu kupovinu koda (allcdkeys nudi vise njih, ja sam u datom momentu odradiopreko Eneba da se ne bakcem sa ARG/TUR nalozima i prodavnicama).
4. Ne znam na sta mislis, da li na Activity, mozes da napravis objave za svoju aktivnost, da posaljes screenshot/video isecak prijatelju ili da isto objavis za svoju aktivnost, u klubu, itd.

Inace, protekli period sam odigrao i presao oba Ori naslova (1. Ori and the Blind Forest, 2. Ori and the Will of the Whisp), oba su mi se dopala samo sto je 2. deo u nekim elementima bas hazarderski, em sam u karantinu, em sam ko zna koliko opsovao Level Designer-e sto su smislili neke zavrzlame i zackoljice pa sam nekoliko puta gledao Walkthrough snimke za neke situacije, drugi deo sadrži baš dosta RAGE situacija, iako sam se odmah uhodao jer sam imao iskustva sa 1. delom iako sam u 1. delu umirao znatno više puta (pre svega da bih vratio nivo zdravlja pre stete koju bih naneo), ali su neke elemente kontrola zamenili, dodali oruzje i zamenili meste nekim komandama na koje sam navikao u 1. delu, strasno.
A da ne pricam da sam dosao na skoro 100% igre i da mi je ostao jedan jedini Spirit Time Trial izazov ili kako se vec zove, uglavnom kada si na toj kamenoj platformi u tom izazovu u Silent Forrest-u, treba sa njega do ivice da se skoci i u vazduhu odradi jos 1 skok da bi se plasirao kroz okruglu vrecu peska pravo u vazduh i na tom mestu ako skocim sa ivice, da mi samo 1 skok, a ako skocim pre ivice, uradim dupli skok i igra smatra da nisam previse blizu te vrece peska i takav je "PAIN IN THE ASS" za tu situaciju koju imam, mnogo sam se iznervirao samo oko tog elementa igre, ko hoce da vidi o cemu pricam, ima podeljeno na mom Activity-u. Pogledam neciji Walkthrough vezan za to, odradi covek mrtav ladan, ja se ubih da to uradim.

Uglavnom, ovde ima objašnjeno, situacija na 1:05


Evo u attachu moja statistika iz 2. dela Ori-a
 

Prilozi

  • dcb2b9f2-c8c6-4b53-97b9-16769ad05e38.png
    dcb2b9f2-c8c6-4b53-97b9-16769ad05e38.png
    1.8 MB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
1. Main nalog moze da bude na sta hoces, bitno je da prvi put da main nalog i region konzole budu isti. Ja sam radio US/US iako sam kupio od Mađara, tako da verujem da nema veze.
2. Mozes da napravis koliko hoces, ja imam trenutno 1 kasnije cu probati da se bakcem Argentinom posto sam na nju stavio konzolu, dakle samo ucitao njihov store na Main US nalog, ali ne radim nista posto sam ranije uzeo GPU pretplatu preko Eneba-e.
3. Ili kroz digitalnu kupovinu koda (allcdkeys nudi vise njih, ja sam u datom momentu odradiopreko Eneba da se ne bakcem sa ARG/TUR nalozima i prodavnicama).
4. Ne znam na sta mislis, da li na Activity, mozes da napravis objave za svoju aktivnost, da posaljes screenshot/video isecak prijatelju ili da isto objavis za svoju aktivnost, u klubu, itd.

Inace, protekli period sam odigrao i presao oba Ori naslova (1. Ori and the Blind Forest, 2. Ori and the Will of the Whisp), oba su mi se dopala samo sto je 2. deo u nekim elementima bas hazarderski, em sam u karantinu, em sam ko zna koliko opsovao Level Designer-e sto su smislili neke zavrzlame i zackoljice pa sam nekoliko puta gledao Walkthrough snimke za neke situacije, drugi deo sadrži baš dosta RAGE situacija, iako sam se odmah uhodao jer sam imao iskustva sa 1. delom iako sam u 1. delu umirao znatno više puta (pre svega da bih vratio nivo zdravlja pre stete koju bih naneo), ali su neke elemente kontrola zamenili, dodali oruzje i zamenili meste nekim komandama na koje sam navikao u 1. delu, strasno.
A da ne pricam da sam dosao na skoro 100% igre i da mi je ostao jedan jedini Spirit Time Trial izazov ili kako se vec zove, uglavnom kada si na toj kamenoj platformi u tom izazovu u Silent Forrest-u, treba sa njega do ivice da se skoci i u vazduhu odradi jos 1 skok da bi se plasirao kroz okruglu vrecu peska pravo u vazduh i na tom mestu ako skocim sa ivice, da mi samo 1 skok, a ako skocim pre ivice, uradim dupli skok i igra smatra da nisam previse blizu te vrece peska i takav je "PAIN IN THE ASS" za tu situaciju koju imam, mnogo sam se iznervirao samo oko tog elementa igre, ko hoce da vidi o cemu pricam, ima podeljeno na mom Activity-u. Pogledam neciji Walkthrough vezan za to, odradi covek mrtav ladan, ja se ubih da to uradim.

Uglavnom, ovde ima objašnjeno, situacija na 1:05


Evo u attachu moja statistika iz 2. dela Ori-a

Pod gamesharing mislim da se jedan nalog sa kupljenom igrom koristi na dve konzole u isto vreme, na jadnoj konzoli je nalog setovan kao primary (home) i taj vlasnik konzole igra kupljenu igru na svom nalogu, a druga konzola je guest i on moze igrati samo na tom nalogu na kom je igra. Tako funkcionise na ps4 i ps5, pretpostavljam da je slicna prica i na xboxu, samo je pitanje da li u Srbiji postoji comunity za to, kao sto je razmenaigara za ps4/ps5.
 
Nema razvijen community za to, a i gameshare ne funkcioniše na isti način kao na PS. Tačnije share je moguć samo između dva naloga. Nema one fore sa fantomskim nalogom kao na Sony konzolama.

Uzmimo naprimer tebe i mene, da bih ja imao pristup igrama koje ti kupuješ ili tvojoj Game Pass pretplati, ja se na svojoj konzoli logujem na tvoj nalog i njega postavljam kao Home nalog. Tada ću ja na svom nalogu imati sav tvoj sadržaj. Isto to uradiš i ti za moj nalog i imaćeš moje igre.

Neće kod nas niko da se zeza sa nalozima kad su igre prilično jeftine na ARG/TUR regionima, a i sve ekskluzive dolaze na Game Pass Day One.
 
1. Main nalog moze da bude na sta hoces, bitno je da prvi put da main nalog i region konzole budu isti. Ja sam radio US/US iako sam kupio od Mađara, tako da verujem da nema veze.
2. Mozes da napravis koliko hoces, ja imam trenutno 1 kasnije cu probati da se bakcem Argentinom posto sam na nju stavio konzolu, dakle samo ucitao njihov store na Main US nalog, ali ne radim nista posto sam ranije uzeo GPU pretplatu preko Eneba-e.
3. Ili kroz digitalnu kupovinu koda (allcdkeys nudi vise njih, ja sam u datom momentu odradiopreko Eneba da se ne bakcem sa ARG/TUR nalozima i prodavnicama).
4. Ne znam na sta mislis, da li na Activity, mozes da napravis objave za svoju aktivnost, da posaljes screenshot/video isecak prijatelju ili da isto objavis za svoju aktivnost, u klubu, itd.

Inace, protekli period sam odigrao i presao oba Ori naslova (1. Ori and the Blind Forest, 2. Ori and the Will of the Whisp), oba su mi se dopala samo sto je 2. deo u nekim elementima bas hazarderski, em sam u karantinu, em sam ko zna koliko opsovao Level Designer-e sto su smislili neke zavrzlame i zackoljice pa sam nekoliko puta gledao Walkthrough snimke za neke situacije, drugi deo sadrži baš dosta RAGE situacija, iako sam se odmah uhodao jer sam imao iskustva sa 1. delom iako sam u 1. delu umirao znatno više puta (pre svega da bih vratio nivo zdravlja pre stete koju bih naneo), ali su neke elemente kontrola zamenili, dodali oruzje i zamenili meste nekim komandama na koje sam navikao u 1. delu, strasno.
A da ne pricam da sam dosao na skoro 100% igre i da mi je ostao jedan jedini Spirit Time Trial izazov ili kako se vec zove, uglavnom kada si na toj kamenoj platformi u tom izazovu u Silent Forrest-u, treba sa njega do ivice da se skoci i u vazduhu odradi jos 1 skok da bi se plasirao kroz okruglu vrecu peska pravo u vazduh i na tom mestu ako skocim sa ivice, da mi samo 1 skok, a ako skocim pre ivice, uradim dupli skok i igra smatra da nisam previse blizu te vrece peska i takav je "PAIN IN THE ASS" za tu situaciju koju imam, mnogo sam se iznervirao samo oko tog elementa igre, ko hoce da vidi o cemu pricam, ima podeljeno na mom Activity-u. Pogledam neciji Walkthrough vezan za to, odradi covek mrtav ladan, ja se ubih da to uradim.

Uglavnom, ovde ima objašnjeno, situacija na 1:05


Evo u attachu moja statistika iz 2. dela Ori-a

Na nintendu sam naleteo slucajno na Evergate, glaficki mi izgleda dosta slicno Ori-ju pa mozes da je pogledas za xbox.
 
Neka hvala, sada malo da oladim od platformera, dosta nervoze mi je naneo Ori and the Will of the Wisps u nekim momentima, sada treba da jurim neke pucačine da me opuste :ROFLMAO:.
 
Odigrao Unpacking (pre svega jer je Eurogamer proglasio za igru godine i sto je na gamepassu).
Prilicno zanimljiva i opustajuca igra. Traje oko 3-4 sata.
Gameplay je prilicno ogranicen, ali mi se jako svidelo na koji nacin je prica ispricana.
 
Uzeo Gamepass ultimate na KP 18 meseci za 4200 dinara, vidljivo odmah na nalogu. Koja je fora pojma nemam, nov nalog sam napravio baš za to pa ćemo videti :)
 
Šta koristite kao dodatno skladište za igre na Series konzolama? Ne znam da li da dodam u opciju eksterni hard pa kada treba da samo premeštam igre po potrebi, osim onih koje su S/X optimizovane, pošto one ne rade van standardnog skladišta, imam 1TB Transcend eksterni HDD koji ne koristim dugo.
 
Šta koristite kao dodatno skladište za igre na Series konzolama? Ne znam da li da dodam u opciju eksterni hard pa kada treba da samo premeštam igre po potrebi, osim onih koje su S/X optimizovane, pošto one ne rade van standardnog skladišta, imam 1TB Transcend eksterni HDD koji ne koristim dugo.
Ja sam to uradio. I sasvim mi je dovoljan 1TB za moje potrebe.
U sustini nemam neki spektakularan download, pa mi lakse da prebacim igru od 100GB sa eksternog HDD na interni, pogotovo sto je brz transfer relativno.
 
Meni za sad tako nešto nije potrebno, ali doći će vreme kad će itekako biti. Ako se dobro sećam kad sam istraživao to, za skladištenje je dovoljan bilo koji eksterni 3.1?
 
Mora usb 3.0. Ja koristim kingston NVM a2000 od 1tb u spoljnom kucistu i radi extra.
 
Da li neko od vas koristi punjač za Series S kontroler i koji preporučujete?
 
Ja koristim AA baterije od Ikea-ee LADDA stare bele od 2500mAh i Panasonic Eneloop bele od 1900mAh, a punjač koristim Panasonic BQ-CC55E mislim da je oznaka.

EDIT: Nego, zna li neko kakva je situacija sa KP prodavcem I****n, ja po preporuci i svom iskustvu iz novembra prosledio njegov kontakt kolegi sa posla da od njega poruči Series X, pre NG obećao mom kolegi biće posle 6. januara, javiće mu se, ja mu sinoć pisao na KP, samo video poruku.
 
Nazad
Vrh Dno