Šta je novo?

Xbox Series X / S

Skineš xbox aplikaciju sa windows prodavnice, uloguješ se i to je to.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211023-103609.jpg
    Screenshot_20211023-103609.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 48
Ja sam sinoć uzeo pass.Preko te aplikacije piše da nije podržano.Sve stojivna Srpskom.Preko ms stora na browseru hoće i ubaci u tu aplikaciju i onda skida.Užasno je nepregledno i pojma nemam šta sve imam uz pass sve dok ne kliknem na šta hoću.Nalog sam napravio nov i preko kp-a sam uzeo pass.Recimo isprobao sinoć ori na aplikaciji ne postoji,na sajtu ima.Instalirao i radi
 
Da ultimate imam.Videću kad dodjem kući kako da podesim to sve lepo.Mada za ove pare se isplati samo zbog forze a kamoli ea play i raznih drugih igara.Neko je rekao da nalog može da se deli na dve osobe?Da li u tom slučaju kada jedan igra preko tog naloga drugi ne može?Dao bih drugu koji ima xbox
 
Drugari, ako bih ja uzeo konzolu i ultimate pass, koji bih podelio sa bratom koji koristi samo PC, da li bi obojica mogli da igramo istovremeno?
 
Meni izgleda prestala da radi kupovina. Konzola mi na Turski region, dva naloga ubacena nasa kartica i adresa na turskoj. Pre sam mogao kao gift poslati i odradim redeem sad stalno izbacuje da je igra kupljena u drugom regionu ili kako vec. Nemam pojma kako se moze videti koji je region, sa kartice mi je skinuto u turskim lirama. Niti znam od koje drzave VPN da koristim..
Sto je fazon nema mi ni opcije refund :(
 
Drugari, ako bih ja uzeo konzolu i ultimate pass, koji bih podelio sa bratom koji koristi samo PC, da li bi obojica mogli da igramo istovremeno?
Možete.

@gorancub Kako ti izbaci da je kupljena na drugom regionu? Znači ipak prolazi kupovina, a ne radi ti redeem, ako sam razumeo?
 
Da da, uredno skine pare tu nema greske :). Redeem nece pa nece... Pisao sam ranije, ja sam redeem radio na konzoli bez kompa ili mobilnog i VPN, samo udjem u poruke na konzoli da sam dobio gift i tu ga redeem. Kao za inat uvek je radilo kad kupim za par stotina dinara, sad sam uzeo za 2500 i sad bas pukne :) Ne znam sta da mu radim vise.
 
Da da, uredno skine pare tu nema greske :). Redeem nece pa nece... Pisao sam ranije, ja sam redeem radio na konzoli bez kompa ili mobilnog i VPN, samo udjem u poruke na konzoli da sam dobio gift i tu ga redeem. Kao za inat uvek je radilo kad kupim za par stotina dinara, sad sam uzeo za 2500 i sad bas pukne :) Ne znam sta da mu radim vise.
Sad radiš redeem preko računara, ukljucis VPN na Tursku i ideš da redimujes kod, na konzoli se odjavis-prijavis i igra će ti biti uredno u library
 
Moraš na kompu uz pomoć VPN-a i prolazi bez problema.
 
Ja koristim samo US nalog , gift i GPU kartice kupujem na US Amazonu (nasa kartica sa random US adresom) , posle redeem sa kompa i sve radi normalno vec godinama , i za Xbox , i za PS, nikakav vpn nije potreban.
 
Tako sam i ja kao i ti, dok nisam provalio recimo Arg store, ali zašto ne iskoristiti recimo Arg store kad su bukvalno džaba igre za kupovati, odnosno, prilagođene našem džepu, ili Turski store je gde je najeftiniji GPU, krastavac svako se snalazi i radi ono što njemu odg i po džep i uostalom...
 
ja definitivno ili ne znam kako da odradim ili sam pglu ili je nešto treće u pitanju.Recimo kada odem na sajt xbox i hoću odatle da pokrenem instalaciju neke ea igre ovo mi izadjenfs.jpg
ako odem na launch the app otvori onu xbox app i ništa.Kada u launcheru ukucam igru ovo izadje
gamepass.jpg
ili kada nekim čudom uspem da otvorim nešto za instalaciju ovo izadje
marvel.jpg
inače imam ovo
ultimate.png

u pitanju je igranje preko pc-ja.Šta trebam da uradim,setupujem ili šta već da bi mi to radilo ako neko zna odogovor bio bih mu baš zahvalan
 
@hybrid Prebaci region PC-a na USA. I onda ćeš kroz Xbox aplikaciju videti Game Pass sekciju.
 
@Markic hvala ti puno,dva klika su rešili problema koji nisam mogao da provalim.Možda je i neko napisao ali mi je to proletelo:)
 
Sad radiš redeem preko računara, ukljucis VPN na Tursku i ideš da redimujes kod, na konzoli se odjavis-prijavis i igra će ti biti uredno u library
Evo probao sam i sad pise ovo We can't find this product. This code no longer works. Contact the retailer or person you got it from. Upaljen VPN na tursku na PC, neki fastestVPN koristim.
Igra nije u library. Verovatno sam zeznuo negde u procesu
 
Moraš da isprobavaš više VPN klijenata, ne rade svi. Vidi još neki koji ima tursku, možeš da probaš i preko telefona redeem, tamo se koristi VPN.lat za Argentinu, mislim da imaju i tursku kao region.
 
Evo probao sam i sad pise ovo We can't find this product. This code no longer works. Contact the retailer or person you got it from. Upaljen VPN na tursku na PC, neki fastestVPN koristim.
Igra nije u library. Verovatno sam zeznuo negde u procesu
Probaj ovako. Skini Firefox na telefon, skini vpn.lat aplikaciju. Upali vpn na tursku u aplikaciji, idi na https://redeem.microsoft.com, uloguj se na nalog na koji si poslao kod, i kopiraj kod u polje. Proci ce 100%
 
Probao tako i ne sljivi me dva posto. Samo izbacuje georestricted. Bitno da su pare uzeli. Ostaje jos da ih cimam za refund, ne znam dal ima neki broj telefona, posto na nalogu nemam tu opciju za ovu igru (na nalogu sa kog su mi skinuli pare)
 
Imao sam i ja taj problem, samo je bilo potrebno da izvrtim par VPN-ova i onda je proradilo, i to tako što sam koristio Chrome i Hola VPN i ušao na mail, pa na poruku u kojoj mi stoji obaveštenje o novom giftu i iz te poruke sam imao direktno link za redeem, klikom na njega odveo me je na redeem page i tad je sve prošlo. Znači ne ručno kucanje gift coda nego klik na link u poruci.

Nažalost Hola VPN više nije dostupan na Chrome-u, pa ćeš morati sa nekim drugim.
 
Evo update gde je izgleda zapelo. Za ovu kupovinu sam trazio refund i odobrili su, dobio sam mail, jos se ceka da legnu pare na racun..
2.JPG
E posle odem na kupujemprodajem u uzmem od coveka igru. On probava preko teamviewer i ispalo je da mi je microsoft nalog kojeg sam napravio pre ko zna koliko godina, namesten na Srbiju. Svaki prethodni mail gde me obavestavaju da imam gift (jedno 15-igara sam kupio) skroz dole sitnim slovima je pisalo Gift can be redeemed in the United Kingdom store only. Verovatno je radio reddem zato sto su srbija i engleska evropa bem li ga, nikad nisam morao paliti VPN.
E sad, prvi put stize mail i pise Gift can be redeemed in the United States store only. Covek usao u moj profil, prebacio na united states, instalirao vpn, odabrao Argentina, redeemovao bez problema.
Eto mozda nekom pomogne..
1.JPG
 
Možda nekoga zanima, Alpine F1 tim (bivši Renault F1) organizuje giveaway Microsoft stvari (oni su jedan od sponzora tima) a nagrade su sledeće:

Prize bundle 1: 1 x Xbox Series S, 1 x Xbox Stereo Headset, a 12-month Xbox Game Pass Ultimate and F1® 2021 game.

OR

Prize bundle 2: 1 x Surface (Platinum Pro 7) and 1 x Type Cover (Ice Blue, Signature).

LINK KA PRIJAVI

ja sam se prijavio, pa predlažem i vama da se prijavite :D. Ako neko dobije neku od nagrada, da zove na partiju da isprobamo nagradu 😅 .
 
Poslednja izmena:
GPU, imate kao perk 3 meseca Discord Nitro-a, ja uzeo juče :)

Trenutno prelazim Mass Effect trilogiju po 1000. put. Kakva igrica... Legendary Edition je stvarno doneo dobre vizuelne promene na bolje, svaka čast. Andromedu sam izbrisao nakon nekoliko sati igranja, a ovo bih mogao mesecima da, igram, neverovatno.
 
E pa drugari, stiže Series S u utorak, nisam mogao vise da cekam da kupim PS5 po normalnoj ceni, a malo je i dosada tokom izoloacije ucinila svoje. Mislim da ce u kombinaciji sa Nintendo Switchem da bude dovoljno za ovu generaciju. Javljam se sa gamertagom kad stigne, pa da se pika FH5 i Halo Infinite. Kako je sad najisplativije oko naloga? Jer i dalje vazi ono iz teme za prvo paljenje konzole? US nalog i posle sa Argantinskog kupovina? Gde kupujete kartice one? Jel prolaze naše kartice za kupovinu, konkretno OTP banka? Prva Xbox konzola pa da pitam sve :) Hvala unapred
 
Trebalo bi napraviti neki thread s odgovorima na ta često postavljana pitanja. :D

Ne mogu da verujem da nikad nisam ostavio svoj GT ovde, dodajmo se: kecapovic
 
Evo obecavam da ces prvi prijatelj da mi budes, posle mog fejk Argentinskog 😂 pomagaj prijatelju, moze i u DM 🍻
 
Hahaha, rado, ali ja sam Amer :) Mrzelo me jako da se zezam s tom Argentinom. Igrice kupujem na Enebi i CDKeys, a kad je neki dobar popust na Microsoft Store-u kupim dolare za Microsoft nalog na Enebi tj. gift card. VPN uključujem samo kad te kodove "ridimujem".
 
Ma dobro, i ja planiram americki. Koja je ok cena za godinu dana GPU? Da li ovaj kod od Discord Nitra moze za americki nalog?
 
Meni GPU ide mesečno sa kartice, 15 dolara. Ali sigurno ima jeftinije negde.
 
Ima Turska da se kupi gold za male pare na cd keys pa konverzija u ultimate.

Mora komp i VPN, ali zato godinu i po za 5000 rsd. Ili vise ali zavisi koliko kodova kupis.
 
Nazad
Vrh Dno