Šta je novo?

Xbox Series X / S

Tebi leva, meni desna, isto gamesir. Mada ne glavi u vecini igara, samo onim preosetljivim kao Elite Dangerous. Ja imam T4 Pro, on je kao kvalitetniji. Nista bez Xbox i PS kontrolera mada ni oni nisu savrseni. Mnogo je 70 evra za kontroler bez ziroskopa, makro dugmica za mali i domali prst i trigera sa motorima. Jos trazi poseban adapter dok ja gamesir uspesno vozim preko bt veze. A sam adapter ne bi smeo preko 5 dolara da kosta i morao bi da dolazi sa kontrolerom.
Ma bez veze, i to leva palica je meni bitnija, ume i desni da napravi problem, ne znam u čemu je problem ali ne želim da se preterano bakćem oko toga, neki maler mi je krenuo sa svim tim gadzetima koje sam porucivao preko Ali-a pre koju godinu, ili defektna u startu ili se pokaze kasnije. Probao sam sa drustvom nekoliko puta PES sa ovim Gamesir sto imam, ali to nije to, jednostavno mi zafali u nekom pravcu da usmerim u napadu i zeznem akciju i cao, ortak uzme loptu na terenu.

Svi Xbox kontroleri dolaze sa podrskom za Bluetooth. Samo prva generacija Xbox One kontrolera (oni crni sa sjajnom plastikom oko Xbox logoa) nije imala podrsku, valjda. Tako da ako Android Box ima Bluetooth uzmes na KP neki risiver za manje od 1K dinara i to je to.
To mi je poznato, risiver bih eto da imam da budem bezbedan da ja ponesem, imam ja bluetooth da nakacim na PC a video sam da su neki pisali da su imali problema kad bi imali vise uredjaja da povezu preko Bluetooth-a, pa sam ja misljenja da lepo nabavim i to i da uglavnom kada odem kod prijatelja, lepo kontroler i risiver ponesem i nemam problema, opikamo neki PES ili sta je vec dostupno :).
 
Da li neko zna gde moze da se kupi Series S? Ni jedna prodavnica nema, na KP mi je jedan javio da isto nema.
 
Ja sam svoju uzeo u CL. Do skoro je bilo, i to je stajalo dugo na sajtu da je dostupno, mozda 10ak dana. Koliko sam pratio jedino kod njih je bilo da se uzme regularno.
Sto se tice utisaka nakon nekoliko dana, pozitivni su. Presao sam sa series x, pa mogu reci da mala konzola dobro gura na 1080p (takav mi je tv). Fps je zakovan, sve je glatko.
Cini mi se da je battlefild v malo bolje izgledao na series x, wrc 9 je tu negde, forza identicno kao na x.
Najveca mana je nedostatak prostora, pa moram da kalkulisem sta da instaliram. Igre verovatno mogu na extrerni ali onda gubim prednosti ssd-a :)
Ako se uzme da je duplo jeftinija od x-a i ps5, skroz solinda kupovina, da se pregrmi nestasica jacih konzola i grafickih karti.
 
Igre verovatno mogu na extrerni ali onda gubim prednosti ssd-a
Sve igre koje nisu optimizovane za xbsx/s mogu na eksterni.
 
Uzeo Shock Blue 🔵 ⚪⚫, 7700 dinara preko KP prodavca, probao kod ortaka PES isto na Windowsu, ja zadovoljan, uspeo sam par tekmi nerešeno da izvučem 😅.
 

Prilozi

  • IMG_20210324_012559.jpg
    IMG_20210324_012559.jpg
    235.1 KB · Pregleda: 105
Molim vas za pomoć. Uzeo sam 3 meseca Game Pass Ultimate preko CDKeys. Kod je navodno World Wide. Kada ga unesem, kaže mi da je georestricted i da nije za moj region. Pre ovoga sam uzeo 1 mesec da testiram i radio je bez problema. Šta mi je činiti?
 
proveri, mozda nisi dobro video dok si kupovao... ja za neku igru umalo tako da se zeznem prvo pisalo global pa kad sam krenuo na checkout provalio da je restricted
 
Ja sam uzeo pre 4,5 meseci isto GPU 3 Meseca preko CDKeys i ista prica. Zalio sam se njihovom supportu, poslao screenshotove i refundirali su mi.
6 meseci mi radilo Ok.
 
Jel ima neko sličan 'problem'? Aktivirao sam ona 3 meseca na sekundarnon nalogu. Sećam se da sam ugasio recurring billing pre 2 dana, al' na kompu. Kad vidim noćas stiže email da nije uspela transakcija(imam prepaid visu, dopunjavam samo kad plaćam). Vidim po netu da kao moram da platim $15 da bih cancel-ovao. Kako da ne, sve trčim 😂
Jel ima neko da se dopisivao sa supportom-om i da je rešio problem?
uzmi gold i aktiviraj tu...ja sam tako resio
 
Istekao mi je tromesecni period za Game Pass.
Placen preko Mobi master kartice,kupovane i igre preko kartice.
Pre neki dana kada sam hteo da produzim pretplatu nije mi proslo.
U pitanju je naravno Argentinski nalog.
Jel to ne moze vise ova fora (ili sa turskom)...nisam pratio izvinjavam se ako je bilo :(
Da probam sa Dina karticom (znam da je glupo i da ne radi ali ocajnicke mere?)
Sta da radim????
 
uzmi gold i aktiviraj tu...ja sam tako resio
Ma platio sam pa otkazao i dao drugaru na mesec dana da koristi.
Istekao mi je tromesecni period za Game Pass.
Placen preko Mobi master kartice,kupovane i igre preko kartice.
Pre neki dana kada sam hteo da produzim pretplatu nije mi proslo.
U pitanju je naravno Argentinski nalog.
Jel to ne moze vise ova fora (ili sa turskom)...nisam pratio izvinjavam se ako je bilo :(
Da probam sa Dina karticom (znam da je glupo i da ne radi ali ocajnicke mere?)
Sta da radim????
Napravi drugi nalog, uzmi 3 meseca ili koliko god planiraš kao gift, i aktiviraj na main nalogu. Ja tako uzimam igre.
 
Rade li stare igre sa xbox 360 na series s ili x? Deca hoće shreka da igraju ali ga nema na game storeu. Da li to znači da moram disk da nadjem za 360 i da će onda da radi nba series x na primer?
Takodje vidim da zumba nije podržana kao kinekt igra. Ima li naznaka da će ovo omogućiti ili da jurim stare xbox one s konzolu?

Hvala
 
Ako ce neko igrati Outriders, dodajte me, SnakeT1989.. pa mozemo neki coop
 
E ljudi, izvinjavam se sto upadam kao novi kolacic, iscitao sam sve al cisto ako bi jos neko mogao da mi pojasni par sitnica. Trebalo bi danas da dobijem series s, prva konzola jos od sege mega drive 2 :D Tako da nemam nikakvog iskustva oko tih novotarija. Uglavnom, vidim taj problem sa karticama i placanja sto imate manje vise svi. Kako bi izbegao to, ja bi se drzao samo jednog stora (taj turski ili argentinski). E sad, kad sam na brzinu bacio pogled za taj ultimate pass, vidim da je na oba ta stora ista ponuda/cena za gamepass, ako dobro gledam. A za te neke promocije za game pass gugl me upucuje na neke nezvanicne sajtove. Pa me zanima, ako kupim sa tog nekog sajta lupam turski (global) za 12 meseci, da li da bih izbegao problem oko kartica i placanja ubuduce moram da izaberem turski region kad budem pravio nalog ili mogu i argentinski? Posto, ne bih to menjao da mi se ne bi javljali ti problemi kasnije, a i nisam ja sad neki gamer da bi previse cackao oko toga. Samo bi u pocetku izabrao trenutno najpovoljniju opciju i drzao se nje. Moze i na pp objasnjenje, da ne gusimo temu sa pocetnickim pitanjima opet
 
Danas porucio preko ortaka preko Series X za 600e preko. Najvise me smara dzojstik sto je isti kao na One-u ali preterase ga sa cenom za disk verziju a nisam hteo digital, jer imam neki problem u glavi da volim da kupim disk (matora generacija). Ovo ce mi biti prvi xbox, nadam se da se nisam zeznuo :D
 
Nisi se zeznuo sigurno, game pass kad jednom probas neces moci bez njega. Quick resume opcija kida isto.
Dal ima jos neko problem sa karticama na argenitnskom storu koristio sam vec, pa odbije na jednom akountu, pa onda na drugom, pa kad je odbilo i tu sad sam napravio treci account uspeo da kupim game pass za dolar ( da bi imao popust na igre) i onda kad sam hteo da kupim igru nije htela da prodje??
 
Kad zabode tako, obriši karticu sa naloga, uđi u Store i probaj da kupiš bez kartice, tada će ti ponuditi da dodaš sredstvo plaćanja i kad dodaš, trebalo bi da prođe kupovina.
 
E opet ja sa nekim pitanjima.
1. Koliko vama brzo instalira igricu konzola? Stavio sam Nba212k iz game passa da instalira, po ovome kako ide treba mu 10ak sati za taj posao. Jel to normalno tako?
2. Da l je pametno raditi update konzole, pojelo mi dosta memorije izgleda (series s konzola)? Odma mi izbacio taj updejt kad sam aktivirao konzolu i odradio ga, ako nije pozeljno raditi to da ga vratim na fabricka podesavanja dok jos nista nisam instalirao.
3. Da l bi eksterni HDD odradio posao za cuvanje instaliranih igrica ili je pozeljno uzeti SSD u tu svrhu? Naravno, ne bi imao problem da ucitavanje igara bude sporije, za razliku u ceni to bi prihvatio, nego ne znam da l ima jos neka zackoljica oko toga
 
1. Zavisi od brzine interneta koji imaš, u proseku kod mene sa 120Mb paketom skine igru od 60GB za nekih 2-3h. One konzola je imala problema sa download brzinama, next-gen ne bi trebalo, pogotovo ne 10h, proveri brzinu neta i da li ti je konzola nakačena na LAN ili WiFi, ako je na WiFi tu je verovatno problem, pogotovo ako nije 5Ghz mreža.

2. Naravno da je pametno, uvek peglaju bagove i dodaju nove opcije, a što se tiče prostora, ne sekiraj se za to, sistem se sam stara za prostor koji zauzima i ne dozvoljava nikakvo veliko prekoračenje memorije koja mu je predviđena.

3. Pa sigurno da bi i HDD rešio problem skladišta, jedino su brzine upitne, pogotovo ako je sporiji hard u pitanju, ali ako ti to ne pretpostavlja problem, samo napred. Mada mislim da mogu da se nađu solidno povoljni SDD eksterni diskovi.
 
Od igara igram samo fifu,pa se razmisljam za ovaj xs?Ima li neki tutorija za pocetnika na xs,koji store da se otvori,kako se otvara,jel prolaze nase visa ili mastercard na tom store?
 
Pa, koliko znam fifa ide uz gamepass. Na Argentinskom storu vise nece da prolaze nase kartice. Mislim, mozes da upaltis gamepass i mozda da kupis neku igru, ali kasnije neces moci da obnovis gamepass, ni da kupujes igre. Prijavljuje da kartica i store nisu isti region
.
 
Kakva je situacija sa JB za xbox one/one s?
 
MicrosoftTeams-image.png


 
Da li je kupovao neko nesto sa sajta MTC Game (izvinjavam se ako je zabranjeno pominjanje, brisite ako je tako)? Uglavnom, uzeo sam preko njih game pass neki, nikakav kod ili bilo sta nisam dobio, a uredno su svukli pare sa kartice. Preko online supporta odma trazio refund, ali posle vise od 15 dana nista ne dobijam jos uvek. Ni na mejl mi ne odgovaraju evo peti dan vec. Pa me zanima jos necije iskustvo ako je neko imao sa njima. Oni mi medju prvima iskocili na guglu, delovao mi legit sajt
 
Pozdrav svima, juče sam namestio svoj xbox, po iskustvu sa foruma sam stavio Aljasku, domaća kartica mi je prosla za Game pass, za jedan dolar, ali mi se čini da je jedan mesec, a ne tri.
Negde sam naleteo da ljudi brišu naloge, pa naprave nove, za 1$ mesecno, jel radi neko to ovde, pretpostavljam da se igrice sve izgube i da mora ponovo da se instalira, da li kartice iste na novi nalog prolaze?
Turska je 5 $ Game pass?
Ako neko ima neke dobre savete, neka javi ;)
Pozdrav
 
Prolazi. Ja sam moju koristio na nekoliko naloga.
I na razlicitim regijama. Nisam ni brisao sa drugih naloga i nista, radi.
Za Argentinu iz nekog razloga nece da prodje.

Dobio si mesec jer je to standardno. Tri se dobiju samo kad je neka akcija ili promocija ali to pise.

Ne moras da brises. Mozes da napravis nov gde ces dobiti GP za dolar, ugasis automatsko obnavljanje pretplate da ti sl mesec ne skine full cenu, podesis taj nalog sa GP da bude home a igras i koristis svoj default nalog.

Ako obrises nalog ne brisu ti se igre. One su vezane za konzolu. Samo ti nece prepoznati igru na drugom nalogu da je tvoja (tj bilo sta, igru, neku pretplatu itd).

Ima dosta opcija, pa kako kome odgovara vise.
 
Uopste mi nije jasno zasto XsX nigde kod nas nije moguce kupiti.
Da li je zbog male potraznje ili stvarno nema konzola...
 
Nazad
Vrh Dno