Šta je novo?

Xbox Series X / S

Cenis da ce se M$ lako odreci baze od 110+ miliona korisnika? Nisu ni oni bas toliko blesavi jer M$ ovo nije uradio (akviziciju Bethsda) zato sto nas voli nego da bi zaradili sto vise.

Pre ce biti kao sto shin-bojan kaze, PS korisnici ce placati 70+€ a GPU korisnici samo pretplatu.
Najverovatnije će većina igara biti ekskluzive, uostalom to je danas izjavio i Phil. Ako Sony opstaje bez love od Xbox tabora, sigurno će i Microsoft:
20210311_200343.jpg
 
ako MS bude u stanju da izbaci dovoljno kvalitetne igre, koje ce moci da privuku znacajan broj ljudi u njihov ekosistem...onda svakako mogu da ignorisu PS deo kolaca
problem je sto to u proslosti nisu umeli, a sony jeste
videcemo kako i koliko tu pricu menja akvizicija ovih gaming studia
sve se vrti oko igara...ako imas kvalitetne igre, korisnici ce kupovati tvoh hardver/subsribe-ovati se na tvoju platformu
ja nesto nisam ubedjen da subscription business model ide uz razvoj skupih AAA igara...ali hajde da vidimo
MS svakako sebi moze da dozvoli i minimalnu zaradu ili pozitivnu nulu neko vreme, kako bi se bolje pozicionirao za buducnost
 
Pretpostavljam da je vec bilo reci o tome, ali evo da ponovim za novajlije, a i stare pretplatnike poput mene koji to nisu znali.
Najjeftinija opcija za Ultimate je def da se kupi gold (6meseci za 30eur trenutno), pa se onda uzme ona akcija 3meseca za 1$ Ultimate. Ovo je samo za nove korisnike. Postojeci korisnici mogu da ostave da im istekne ultimate skroz, onda kupe gold i nakon toga kupe redovnu pretplatu za ultimate. Pretvara gold u ultimate 1:1. Mene je tako 9 meseci izaslo 63eur sto mu dodje 7eur/mesec. Pretpostavljam da je jos jeftinije ako se nadje povoljno gold za 12 meseci.
 
Mene je ultimate na godinu dana izasao malo jace od 6000 , kupljeno preko kp sajta
 
Toliko izađe i mene godišnje na turskoj regiji
Starting Tuesday, April 6, 2021, you'll be billed every month at ₺44,99. We'll email you ahead of time if that price ever changes.
 
Kako ste zadovoljni sa series s? Imam 1080p tv, pretpostavljam da bi sljakalo dobro. Imao sam series x do skoro, nadam se da se neću razočarati sa s-om.
 
Dobar je S, ne vidim ja po igrama i uporednom poredjenju sa xsx da je to puno losije. Sta ti bi sa X, sto na S? :/
 
Imam xbss i ps5 na 1080p 43" tv-u. U pesu/nba ne vidim neku razliku. Plus je dosta tiši xbss.
 
Nisam imao xbox sa regularnom garancijom. Da sam imao zvanicnu garnciju verovatno ga ne bih prodavao. Nije lepo da ti crkne stvar od 600 eu :D
Planirao sam series s kao neko prelazno resenje, dok ne stigne normalno ps5 i xbox. Mada gledam cene igara za ps5, to je bolesno 2 igre pola konzole.
 
Bar serija S ne crkava sto je dobra stvar, ne znam coveka kome je crkla S...
 
Ja sve više razmatram da uzmem S umesto X, pre svega kao gamepass mašinu. Većina igara koje bih da odigram imaju isti fps, a imam 1080p tv pa mi 4k ne znači ništa.
Ali me brine koliko će nove igre biti osakaćene.
A i voleo bih da ponovo odigram Forza Horizon 1 i 2, a to je nemoguće na S jer nema disk.
 
Ja uzimam S 99%, ova cena kod nas sto ima za 42k kao ok? Napolju je 300e....
Da li je moguc share naloga na dve konzole? ako je isto kao na ps onda jasno sve
 
Ja sam oduševljen sa XS.
Brzina je brutalna, SSD čini čuda.
Pre toga sam imao ONE S, pa je upgrade ogroman.

Mogu da kopiram moj mini utisak od ranije kada sam je uzeo u decembru.
 
Necujna konzola..bukvalno ne cujem je kad radi
 
Resi mi jel XS stvarno toliko tiha konzola?
One S je bila tiha konzola ali ovo je apsurdno.

Nekad moram da vidim da li sija power dugme na njoj da bih znao da li je upaljena :D

Upali se nesto nekad noću, tj čujem jer je tišina ali to je mininalan zvuk, da li je HDD ili vent ne znam.

Greje se malo više nego stara ali se brzo i hladi.
 
Nije HDD on je necujan kad je SSD, ventilator sigurno. Meni mnogo znaci kad nije bucna PS3 slim i kasnije PS4 pro su me bas nervirale zbog buke.
 
,,Dishonored: Definitive Edition, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, Fallout 4, Fallout 76, and Prey – will all be updated today to enable FPS Boost on Xbox Series X and Xbox Series S''
Fps boost na ovim igrama, cuo sam da je izasao i update za outerwirlds gde daje 60 fps-a.
 
Poručio sam online u CL series s. Sutra stiže :). Nego dal' šalju fiskalni u paketu ili moram da ih cimam naknadno?
 
Ja sve sto sam narucivao iz nasih radnji, dobio sam i onaj papir na daljinu i fiskalni(+ garantni list). Nema cimanja oko toga.
 
Stigla konzolica, koliko je minijaturno ovo cudo, neverovatno :). Stigao fiskalni i popunjen garantni list, sve regularno.
Da se apdejtuje, pa da vidimo kako sljaka.
 
Da stvarno je neverovatna veličina koliko je mala. Ali ljudi nemaju osećaj dok je ne uzmu u ruke. Tek tada sam shvatio iako sam pogledao dosta klipova.

Kad je malo probaš napiši utiske :)
 
ID@Xbox, microsoftov izdavački program za nezavisne i digitalne igre prezentovaće 20-tak igara 26.3 u 17 sati. Može se pratiti preko twitcha.
 
Kako vas sluzi novi Xbox Wireless Controller? Nesto me golica da isti kupim, ali trenutno samo za koriscenje sa PC (i eventualno sa Android Box-om), pa bih gledao da kupim sa onim Wireless adapterom, na KP najjeftinija u paketu sa crnim kontrolerom izlistana cena 64-67€, pa idu i do 80€, dok mi se opasno dopada plavo-beli kontroler koji je izlistan 60€ bez Wireless adaptera, a sam adapter neko nudi za 20€.

Naravno, ako u nekoj buducnosti budem uzimao Xbox One/Series, taman bih isti i iskoristio.

Imam GameSir G4s i otkako ga posedujem, ne funkcioniše kako treba, leva palica ima neku poziciju gde glavi, kada pokrenem testiranje iz Game Controller Settings>Properties primetim da palica ne ide skroz u coskove pa cak i da mu fali da ostvari najsiri moguci zaokret palicom, i napukle su plasticne palice vremenom, tako da sto bi rekli: Spolja gladac, a unutra jadac... jedino me je privukao cenom od 28.89€ koliko sam ga platio preko Aliexpress-a pre skoro 3 godine, i naravno sto si mogao da ga povezes i koristis preko PC/Android/PS3. Posle kada sam video da ga nasi prodavci prodaju po ceni od skoro 6.000 dinara, rekoh pokajace se isti koji god da ga uzme.

Inace, mozete li da mi preporucite neki servis gde servisirate kontrolere, taman da vidim da li makar mogu da mi zamene plasticne palice, pa da vidim sta cu sa ovim Gamesir-om, da li da ga zadrzim ili ga prodam nekome po ceni ispod ove koju sam platio.
 
Tebi leva, meni desna, isto gamesir. Mada ne glavi u vecini igara, samo onim preosetljivim kao Elite Dangerous. Ja imam T4 Pro, on je kao kvalitetniji. Nista bez Xbox i PS kontrolera mada ni oni nisu savrseni. Mnogo je 70 evra za kontroler bez ziroskopa, makro dugmica za mali i domali prst i trigera sa motorima. Jos trazi poseban adapter dok ja gamesir uspesno vozim preko bt veze. A sam adapter ne bi smeo preko 5 dolara da kosta i morao bi da dolazi sa kontrolerom.
 
Kako vas sluzi novi Xbox Wireless Controller? Nesto me golica da isti kupim, ali trenutno samo za koriscenje sa PC (i eventualno sa Android Box-om), pa bih gledao da kupim sa onim Wireless adapterom, na KP najjeftinija u paketu sa crnim kontrolerom izlistana cena 64-67€, pa idu i do 80€, dok mi se opasno dopada plavo-beli kontroler koji je izlistan 60€ bez Wireless adaptera, a sam adapter neko nudi za 20€.

Naravno, ako u nekoj buducnosti budem uzimao Xbox One/Series, taman bih isti i iskoristio.

Imam GameSir G4s i otkako ga posedujem, ne funkcioniše kako treba, leva palica ima neku poziciju gde glavi, kada pokrenem testiranje iz Game Controller Settings>Properties primetim da palica ne ide skroz u coskove pa cak i da mu fali da ostvari najsiri moguci zaokret palicom, i napukle su plasticne palice vremenom, tako da sto bi rekli: Spolja gladac, a unutra jadac... jedino me je privukao cenom od 28.89€ koliko sam ga platio preko Aliexpress-a pre skoro 3 godine, i naravno sto si mogao da ga povezes i koristis preko PC/Android/PS3. Posle kada sam video da ga nasi prodavci prodaju po ceni od skoro 6.000 dinara, rekoh pokajace se isti koji god da ga uzme.

Inace, mozete li da mi preporucite neki servis gde servisirate kontrolere, taman da vidim da li makar mogu da mi zamene plasticne palice, pa da vidim sta cu sa ovim Gamesir-om, da li da ga zadrzim ili ga prodam nekome po ceni ispod ove koju sam platio.

Svi Xbox kontroleri dolaze sa podrskom za Bluetooth. Samo prva generacija Xbox One kontrolera (oni crni sa sjajnom plastikom oko Xbox logoa) nije imala podrsku, valjda. Tako da ako Android Box ima Bluetooth uzmes na KP neki risiver za manje od 1K dinara i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno