Šta je novo?

Xbox Series X / S

Radi sve to regularno, jer se za te servise proverava IP adresa, a ne region konzole. Jedino ako je bitna EON aplikacija, pošto nje nema na Microsoft Store-u, ovo ostalo bitnije sve ima (YouTube, Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+...)
Znači može sve to bez smart-a? Super.
Nadam se samo da promena regije tipa turska ne menja i jezik?
Inače, meni za net treba samo klasični google i yt uglavnom.
 


Još jedan slučaj da stara igrica ne dobije 60fps na SS. Kažu da Dying Light 2 ima 60fps.
 
Koliko se najduze ceka da stigne gift code,porucio pre 20 min neku igru sa argentine kao gift,igra je za series slx.Pisalo da je sve uspesno proslo i da ocekujem igru.Medjutim jos nema poruke na main acc sa cdkeyom gifta.
 
Koliko se najduze ceka da stigne gift code,porucio pre 20 min neku igru sa argentine kao gift,igra je za series slx.Pisalo da je sve uspesno proslo i da ocekujem igru.Medjutim jos nema poruke na main acc sa cdkeyom gifta.
Ne čeka se dugo. Možda je neki trenutni problem. Proveri i email. Meni se dešavalo da ne stigne email ali stigne obaveštenje na konzoli.
 
Nisam proveravao e-mail.Uvek proveravam na app na mobu chat ili chat na konzoli.Sad cu da bacim oko na e-mail.

edit: Proverio argentinski e-mail,tamo je bio code.
 
Poslednja izmena:
Kod možeš da pošalješ na bilo koji mail, pa posle da ga uneseš, nije uopšte bitno da si tim mailom prijavljen na konzoli
Bitno je samo da kod dođe do tebe
 
Kodovi su vam odmah dostupni u okviru naloga preko kojeg je gift i kupljen. Nije potrebno čekati da vam ih Microsoft prosledi na mail. Samo se ulogujete na Microsoft Account sajt i tamo u sekciji Order history možete da izvučete kodove za te igre koje ste kupili.

Evo link za tu sekciju: https://account.microsoft.com/billing/orders/
 
Stiglo ažuriranje za konzolu za maj mesec.
 
Kada će Fifa 22 na Game Pass, da li se zna ?
 
Ja cenim druga polovina maja, najkasnije početak juna.
 
Kada se ocekuje neki popust za Elden Ring na arg storu?
 
Poceo da zaglavljuje "X" button na dzojstiku (radi ali nije kao druga dugmad), nisam nesto vican otvaranju, pa me zanima jel bih mogao nesto da pokusam sam (tipa alkohol i stapic za usi) ili da nosim u servis, ako je uopste to moguce sanirati 😁
 
Sa strane dugmeta čistiš znoj i prljavštinu. Ne zaglavljuje on jer mu je dosadno. :)
Ako je situacija gora, to je gumica pocepana ispod. Tu već mora rastavljanje i zamena.

A ovo prvo čistiš (najlakše, bez rastavljanja) sa čačkalicom naprimer.
 
Vazi, probacu pa cu videti hoce li se popraviti.
Nisam ga do sada tako cistio, prodjem samo vlaznom maramicom i alkoholom kad ga ocistim, ali nisam dugmice posebno cistio.
 
Samo ovo primeni, najlakša metoda.


Pazi samo da papir kada protneš, da ti ne ostane između kućišta i tastera, natopi se od alkohola.
 
Da li se isplati uzeti Xbox One X, navodno nova za 240€ ?
 
Ide svetsko prvenstvo u novembru, biće šarene ponude što se tiče televizora novije proizvodnje (4K većinom), a razmišljati o last gen konzoli... Polako i stižu igre koje su SXS optimized... Ne bih razmišljao više o One X-u, čak i po toj ceni.
 
Imam 4K tv, nije problem u tome. Nego mi je ispala ova kombinacija pa rekoh da čujem mišljenja. Daleko od toga da sam neki gejmer. Povremeno Fifa i neka avantura... Inče sam dogovorio Series X za 520e na KP pa rekoh da još jednom razmislim...
 
Da li se isplati uzeti Xbox One X, navodno nova za 240€ ?
Ni slucajno!
U grupama sam na fejsu, i necete verovati, ljudi tamo kupuju One X i PS4 Pro po 250-300e, za One S traze 200-250e. Veruju svojim "proverenim" prodavcima koji su ubedjeni da je One X jaca konzole od S jer ima vise teraflopsa. Po meni bilo koji PS4 i bilo koji One ne vredi vise od 150e. Pa ovde je neko kacio ganc nov Series S za 212e koji sam i ja sebi uzeo.
 
Da li se isplati uzeti Xbox One X, navodno nova za 240€ ?
Series S je trenutno €280, pa treba razmisliti između njega i One X.

One X ima jači GPU, a Series S ima jači CPU, podršku za Raytracing i brži storage. Međutim, zahvaljujući značajno jačem GPU, One X će pružiti bolje performanse u 4K rezoluciji. U većini igara, One X nudi bolju grafiku, dok Series S u nekim "next-gen" igrama cilja viši FPS.

Možda je najbolje da pogledaš sledeći video sa poređenjem i odlučiš:

Ja sam nedavno kupio One X i zadovoljan sam konzolom.
 
Kao neko ko je presao sa One X na Series S, samo cu reci kupi Series S ako hoces ustedeti, ili SX ako hoces pun gas. Ja posto najvise igram Destiny 2 sam progledao otkad sam uzeo SS, znaci od 60fps do ucitavanja izmedju planeta ili pocetka nekog activity-a, razlika je nebo i zemlja, sama grafika je slicna, ali iskreno nije toliko bitna u takvoj igri, naravno zrtvuje se rezolucija, ali na dobrom 4K tv-u sa dobrim HDR-om razlika u rezoluciji sa normalne udaljenosti (2,5-3m ili vise) je skoro pa nikakva, a onda i cuveni FPS boost, npr Far Cry 5 radi u 60fps i grafika da jeste nesto losija u odnosu na One X, ali tu je vec problem sto SS vuce igru koja je radjena za One S, dok SX vuce od One X itd itd. Uglavnom SS pre nego One X, ja sam jedva moj One X prodao za 250eur i to sa 6 igara na CD-u i full pack. Tako da ko god se dvoumi iskljucivo next gen varijante :)
 
Je l' jedini način da se digitalna igrica podeli s nekim ono dodavanje naloga osobe kojoj želim da prebacim? :D
 
Jeste, to ti je jedini način. Ubacivanje naloga i međusobna razmena.
 
Meni se igra onaj tenis, Matchpoint. Ali sumnjam da će bilo šta nadmašiti Top Spin.
 
Narode, treba mi pomoc.
Na glavnom nalogu sam stavio da mi je xbox home console ali nece da mi na drugi nalog prebaci xbox gold nego samo od gamepassa igrice.
Mislio sam da uzmem the divison 2 jer vidim da je uz gold sad oko 250 dindzi...
 
Narode, treba mi pomoc.
Na glavnom nalogu sam stavio da mi je xbox home console ali nece da mi na drugi nalog prebaci xbox gold nego samo od gamepassa igrice.
Mislio sam da uzmem the divison 2 jer vidim da je uz gold sad oko 250 dindzi...
Koliko je meni poznato gold se veže za prodavnicu. Ako imaš Turski game pass ne važi ti gold na argentinskoj prodavnici.
 
Nazad
Vrh Dno