Šta je novo?

Xbox Series X / S

Nije generisani odgovor, pričao sam uživo sa dvoje različitih agenata i oboje su mi isto rekli.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Najbolja varijanta za kupovine je paypal. Tu problema nema. Adresa mi je u Delaveru i sve je tax free.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ja nisam uspeo ni preko paypala da plaćam, ista priča, srpski paypal i kartica vezana za isti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam US (Montana) i plaćam direkt debitnom karticom (Visa Intesa), prolazi sve bez problema.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I ja korisim Visa Intesu, ali bezuspesno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja korisim Visa Intesu, ali bezuspesno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da napomenem sva plaćanja tj kupovinu igara vršim sa Store-a na konzoli, preko PC-a neće da prođe ni meni.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Istvan zvao , salje konzolu X serija u sredu kurirom , stize mi u cetvrtak . Uplatio sam celokupan iznos unapred malopre .
 
Znači i dalje traži lovu unapred. Bedak. Koliko god da je pouzdan, to mu je loša "poslovna politika".

Nikada ne bih dao lovu unapred. Pa makar da je jedini prodavac. Nije mi jasno koja je poenta toga, ali dobro, svako ima pravo da bira kako će poslovati.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Apsolutno, ja sam mislio da uzmem ali kada sam to cuo odustao sam.
 
Najbolje da vam je da par dana da probate pa onda da platite. U čemu je razlika uplatio njemu ili dao pare kuriru. Čovek nikad nikog nije zeznuo.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Pa baš to što ti kažeš, u čemu je problem da on meni pošalje pouzećem? Kupovao sam ranije kod njega i nije bilo ovih zavrzlama da mu se uplati pun iznos nekoliko dana unapred. Makar da traži kaparu neku, a ne ceo iznos.

Ali šta je tu je, njegova stvar. Ko hoće kupiće od njega, ko neće ima alternativu kod drugih preprodavaca.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sada je fora da se plati unapred verovatno jer je broj konzola ogranicen, pa je ovaj nacin uplate neka sigurnost prodavcu, otkud znam, ali do juce je bio posten, verovatno ce i sutra sto se kaze. Ako bude problema sa konzolom, verovatno ce vam vratiti novac kao Shin-u, ako ne zelite da cekate.
 
Stvar je vrlo jednostavna, ko jos placa bilo sta unapred osim ako to nije u legalnoj radnji gde te stiti neki zakon?
Ja nisam trazio da platim kada dobijem racunom pa da on mene ceka nego pouzecem i da ne mogu da preuzmem ako ne platim.
Ne vidim rizik od ispale ukoliko neko odustane jer je potraznja tolika da moze koliko sutra da ga proda nekom drugom.
Ta prica pouzdan lik sa kupujem prodajem ne pije vodu jer i Ponzi sema je pouzdana u pocetku, da li ce da se zalomi na meni a nema drzave koja me stiti je za iznos o kojem pricamo prilicno velik rizik slozicete se.
 
Ima. istine ali sto rece kolega zbog manjka robe depozit je potvrda porudzbine, pre ce isporuciti nekome ko je kaparisao... ko ne zeli nabavlja na drugi nacin
 
Pa bas suprotno, manjak robe + nikakav zakon koji nas stiti rezultat je da ko meni garantuje ko je on i da on uopste moze da nabavi nesto sto nigde nema da se nadje a ja treba da mu dam pare unapred?

p.s. slazem se da on prodaje i samim tim postavlja pravila, nase je da prihvatimo ili ne...
 
Poručio, platio unapred i NARAVNO dobio poručeno. Sve u zavidnom roku ;) A ko ne želi da plati unapred, nek čeka CL ili Thm dok se ne smiluju i dobiju količine za maloprodaje tamo negde aprila sledeće godine. Nikakav problem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Preporucujem vam da xbox ne kupujete preko KP (a mozda ni uopste, dok se stanje ne stabilizuje).
Moja konzola se pokvarila posle jednog dana i poslata je nazad u radnju u Madjarskoj.
Problem je sto ta radnja ne radi zamenu pokvarene konzole, vec sve ide zvanicnim Microsoft kanalima. Sa druge strane, ista radnja i dalje prodaje konzole novim kupcima.

Sto se same procedure tice, konzole se inace DHL-om salju u Brno. Ali posto je tamo sada lockdown, sve se salje u Irsku.
I zbog korone i povecanog obima posla, sve ide dosta sporije.
Meni je receno da necu konzolu dobiti jos mesec dana, sto znaci da sam se igrao 2 dana, a cekacu oko 6 nedelja da stigne nova.

Ne znam da li su procedure drugacije kada se konzola kupuje u nasoj radnji, mozda ne bi bilo lose to proveriti pre kupovine.

Samo da dodam, covek je ponudio da mi vrati pare.
Ne krivim njega za ovo sto se desilo, ali sam hteo da podelim informacije, jer ce nekome sigurno znaciti.

Kod koga si pazario? Ištvana, Consolemanije?
 
Ima. istine ali sto rece kolega zbog manjka robe depozit je potvrda porudzbine, pre ce isporuciti nekome ko je kaparisao... ko ne zeli nabavlja na drugi nacin
Niko ne spori traženje depozita, u ovom trenutku to i jeste potpuno normalno i još bih i prihvatio da mu ostavim neku svotu novca, ali već ceo iznos...

Pa u ovoj državi legalne firme preko noći pobegnu, ostave kupce i bez robe i bez novca i nikom ništa. Šta onda tek da očekujem kad uplatim novac tek tako nekome.

I nije tu samo sporan prodavac, šta da konzola "nestane" ili se ošteti u transportu? Viđali smo svašta po svetu u ovom periodu, gde su kuriri krali konzole.... Kome ja da dokažem posle da nisam dobio konzolu? I ovako masa kurirskih službi ni ne traži lična dokumenta za preuzimanje paketa.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Niko ne spori traženje depozita, u ovom trenutku to i jeste potpuno normalno i još bih i prihvatio da mu ostavim neku svotu novca, ali već ceo iznos...

Pa u ovoj državi legalne firme preko noći pobegnu, ostave kupce i bez robe i bez novca i nikom ništa. Šta onda tek da očekujem kad uplatim novac tek tako nekome.

I nije tu samo sporan prodavac, šta da konzola "nestane" ili se ošteti u transportu? Viđali smo svašta po svetu u ovom periodu, gde su kuriri krali konzole.... Kome ja da dokažem posle da nisam dobio konzolu? I ovako masa kurirskih službi ni ne traži lična dokumenta za preuzimanje paketa.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Jesi video kako Amazon isporučuje ili ostali po Amerikama :) Bace paket na trem i odu... a tamo nema dvorišta nego travnjak pa kuća odmah :) Nema zvanja na telefon, nema potpisa da si primio. Naši kuriri su zlatni za to. Inače, dotičnom prodavcu sa KP su ukrali nekoliko konzola PS4... sačekali kurira i oteli. Odmah je poslao druge kupcima a on se jurio sa kurirskom službom oko obeštećenja.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
MK 11 sigurno radi u 60 fpsa na obe konzole ima po netu, za ove dve nisam gledao, al pretpostavljam da bi i one trebalo da rade.
 
[emoji7]
4456046e80a47e6471581c8385e151a7.jpg
2859bd0e208c68e81432d554e4cba106.jpg

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Probah i sa komercijalnom debit visa i banka intesa mastercard, uvek izbacuje grešku. Region je stavljen na turski. Ne znam dal da pravim novi acc..
Edit: nasao odg na netu, mora prvo UK region iz nekog razloga za nase kartice(ili usa), pa cu posle na turski da se prebacim. Prosla uplata za gpu ^^
Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eno Series S pokreće i PS2 igre preko onog Dev moda. Kao RPi za malo bogatije hobiste
 
Jel proveravao neko možda stanje kod nas u radnjama što se tiče broja rezervacija Series X?

Pitao sam Games oni kažu da trenutno ne primaju uopšte rezervacije te da ni ne postoji lista ljudi koji čekaju konzolu.

Jel zna neko možda neke insider info iz neke radnje, koliko ljudi čeka konzolu?

Pošto je stanje takvo da će na kraju pre dobiti ljudi u našim prodavnicama, nego Mađari, a onda će biti i upitno kakva će cena biti kod njih, ako su već sad digli cene sa 510 na 540€. Pa sam mislio da eventualno vidim da se u nekoj radnji prijavim za konzolu.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja sam pokušao u radnji da preorderujem, kažu ne očekuj da će uopšte biti Xbox-ova. Ako imaš drugi način juri to ...

540€ ti je opet niže od onih 560€ koliko je bilo za one tri Series X konzole iz domaćih prodavnica.
 
Znači ništa od domaćih radnji. Ostaje mi da se nadam da će do kraja godine stići konzole kod Mađara.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pravilo br. 1 za vek vekova.
Nikad nista ne ocekuj od domacih radnji i trgovaca, i po pitanju cena i po pitanju dostupnosti. A posebno ne kada je u pitanju profesionalan odnos prema klijentu, ovo posebno vazi za servis. Pa nekad se mozda za nesto i iznenadis :D Kao sto sam ja pre neki dan za drugara uzeo TCL QLED tv C715 serija od 50 inca za ravno 50k dinara, a redovna cena je bila 72k.

Sta znam, ja cu definitivno uzeti PS kod madjara, ali kad cu moci da dodjem do konzole, to verovatno ni u Sony-u ne bi znali da mi kazu....no dobro.
 
Nazad
Vrh Dno