Šta je novo?

Xbox Series X / S

Isto i kod mene taj problem otkad sam odradio konverziju gold u gpu, ne mogu nijednu igru da kupim.
Ja mogu da kupim gold discount igru ali po punoj ceni, ne sniženoj, sve što je vezano za GPU normalno radi.
A ovo za neprepoznavanje pretplate na konzoli je neki bag, probajte da sklonite nalog sa konzole i da ga ponovo dodate.
Nije pomoglo.
 
Možda i nije previše unosno za proizvođače igara, za Sony je velika pretnja, ali za korisnike je sjajna stvar.
Slične diskusije su se vodile pre 8 godina kad su muzički streaming servisi počeli da potiskuju prodaju albuma.
Suština je da je to realnost, a ako se ispostavi da je neisplativo svakako neće biti održivo na duže staze
 
Da nije pretnja, ne bi Sony rebrendirao PS Now i spojio ga sa PS+ i napravio 1:1 kopiju Game Pass-a.
 
Ljudi, planiram da uzmem XBox series S. Uzeo bih klincu. Kakvo je igranje preko tastature/miša. Fortnite je u pitanju. Da li je isto kao na PC ili ne?
 
Pa i nije neka pretnja. Prema dostupnim podacima i u ovoj generaciji PS se prodaje više Xbox. U prošloj je bio 2 prema 1 a sada je i veća razlika
Ne znam da li je ili ne ali Sony-evci redovno kukumaču i to baš na GP. Mislim da ih u suštini zabole što im se konzola prodaje više od konkurentne, to će se verovatno nastaviti i u ovoj generaciji, evo neka bude i u sledećoj ali na jako duge staze kad GP stvarno ojača i skoro sve igre budu na nekoj takvoj supskripciji - gotovi su.
Biće ona fora da svaka kuća ima Xbox uređaj, nešto kao modem za net, a MS će sigurno naći način za jeftine varijante.
Ja sam stvarno zadivljen Series S konzolom, mislim da će biti starlight ove generacije.
 
Ljudi, planiram da uzmem XBox series S. Uzeo bih klincu. Kakvo je igranje preko tastature/miša. Fortnite je u pitanju. Da li je isto kao na PC ili ne?
Ne podržavaju sve igre miš i tastaturu, koje podržavaju, sve je isto kao i na PC
 
Možda i nije previše unosno za proizvođače igara, za Sony je velika pretnja, ali za korisnike je sjajna stvar.
Slične diskusije su se vodile pre 8 godina kad su muzički streaming servisi počeli da potiskuju prodaju albuma.
Suština je da je to realnost, a ako se ispostavi da je neisplativo svakako neće biti održivo na duže staze
Realnost jeste ali je i pitanje koliko je dobra stvar i za korisnike. Problem pretplate je novi sadrzaj i njegovo pumpanje sto dovodi do snizavanja kriterijuma i ulaganja u GaaS igre koje treba da izbalansiraju da se sto vise monetizira na njima. Treba samo pogledati Sonijev plan koliki ce njihov fokus i investicije biti na takvim igrama u blizoj buducnosti.
 
100% se slazem sa ovim. Filmska industrija je pokazala da filmovi koji su isli direktno na streaming servise nisu imali nikakvu zaradu i da se od te ideje na kraju odustalo.

Pravi efekat ce se znati tek za par godina. Microsoft je trenutno u fazi masovnih investicija (GamePass, kupovina studija, Cloud etc.) i profit nije u prvom planu jer se pripremaju za svoju viziju buducnosti. Ipak, u jednom trenutku ce morati da se podvuce linija i da se vidi da li je ceo model isplativ ili nije - silne ulozene milijarde $ moraju da se vrate. Ne rade oni sve ovo da bi igracima blio bolje nego da zarade. Da ne bude zabune, nista nije drugacije ni sa Sony ili Nintendom.
 
Sto ne bi bilo isplativo, evo dali su ti igru prvi dan da igras besplatno i uzivao si u igri i posle 7-8 meseci najave neki dlc koji se nadovezuje na pricu i koji kosta simbolicnih 15 evra pa sada zavisi koliko je ljudi odigralo ali garantujem ti da ce svi sigurno kupiti dlc. I na taj nacin ce da zaradjuju pare, nece odmah vratiti ulozeno ali na dugogodisnjem planu sigurno da hoce.
 
Za nas kao korisnike jeste isplativo. Videcemo na kraju da li ce biti isplativo i za Microsoft jer oni svaku dodatu igru u GamePass moraju debelo da plate.
 
Gledajte i ovo... Ako uzmemo u obzir da neka jaka igra izlazi svakih pola godine a nekad se čeka i duže, oni je za 4-6 meseci preko GP-a zapravo i naplate ful. To bi dakle bilo nekih 60$ ili više.
I ja sam saglasan da je isplativo.
 
I na kraju nemaju svi game pass i da budemo iskreni garantujem da od 10 ljudi koje poznajete da ih pitate sta je game pass nece znati da vam kazu ali sve i jedan zna za steam, epic, gog i druge servise preko kojeg su kupovali igre.

A i oni koji znaju za game pass mozda ce pre kupiti igru na steam ili nekom drugom servisu jer tu mu nece mozda omiljena igra posle nekog vremena nestati iz ponude.
 
Kako se zakuvava... Rešetaju jednu druge uveliko. :cool:
Šef Microsofta Satya Nadella tvrdi da bi ukinuo ekskluzivitet te da je to Sony-eva zasluga (i krivica). Onda ovi pljuju Game Pass, te sad uskaču i igrački studiji da ih na neki način brane :ROFLMAO:
Kako se trzaju oko ribe svi :sneaky:




Iskreno, nisam očekivao ovakve poteze od Sony-a. Mislio sam da će biti dostojanstveni bez obzira na to šta konkurencija radila, uostalom kad su u prethodnoj generaciji "drobili" Xbox ovi se nisu naročito oglašavali. Sony je trebao da stoji uspravno i da nastavi da razvija fenomenalne igre što je iskreno činio oduvek. Ovo postaje malo jadno. Kao da su krenuli da ih ugase pa svako malo imamo prepucavanja.
 
Iskreno, nisam očekivao ovakve poteze od Sony-a. Mislio sam da će biti dostojanstveni bez obzira na to šta konkurencija radila, uostalom kad su u prethodnoj generaciji "drobili" Xbox ovi se nisu naročito oglašavali. Sony je trebao da stoji uspravno i da nastavi da razvija fenomenalne igre što je iskreno činio oduvek. Ovo postaje malo jadno. Kao da su krenuli da ih ugase pa svako malo imamo prepucavanja.
Problem za Sony je to sto ce velike fransize sigurno prestati da izlaze za PS cim im MS postane vlasnik. Bila je vec prica sa developerima Redfalla - na prvom sastanku posto ih je kupio MS su dobili informaciju da se razvoj za PS5 obustavlja. Slicno je bilo i za Starfield.

Da, igre koje sami razviju ce i dalje biti fenomenalno kao i uvek ali dobar (verovatno i veci) deo zarade za Sony su igre tipa Call of Duty i slicno. Kada (ne ako, nego kada) im to MS ukine, bice u problema pa zato se toliko i bune.
 
Da li se može nekako proveriti na konzoli, tj gde je opcija da se vidi koju adresu smo postavili kad smo aktivirali preko kartice Game Pass? Ono gde piše grad, ulica i broj. U mom slučaju je Turska.
 
Da li se može nekako proveriti na konzoli, tj gde je opcija da se vidi koju adresu smo postavili kad smo aktivirali preko kartice Game Pass? Ono gde piše grad, ulica i broj. U mom slučaju je Turska.
Tebe zanima koja je trenutna billing address ili koja je bila prilikom kupovine određene igre/pretplate?
Sve imaš u settings>account>payments method/history
 
Tebe zanima koja je trenutna billing address ili koja je bila prilikom kupovine određene igre/pretplate?
Sve imaš u settings>account>payments method/history
Šta je billing address? Mislim da me zanima to drugo. Ja sam samo jednom postavio adrese na Tur i Arg i nikad ih više nisam dirao. Zaboravio sam i koje su.
Pošto moram da idem u drugu banku da uzmem novi MasterCard (prethodni ukidam tj ukida ga banka jer više ne posluje sa istim) gledam da "prepišem" te adrese ako se već čuvaju negde.
 
Šta je billing address? Mislim da me zanima to drugo. Ja sam samo jednom postavio adrese na Tur i Arg i nikad ih više nisam dirao. Zaboravio sam i koje su.
Pošto moram da idem u drugu banku da uzmem novi MasterCard (prethodni ukidam tj ukida ga banka jer više ne posluje sa istim) gledam da "prepišem" te adrese ako se već čuvaju negde.
Billing address je adresa koju si koristio, ali nju vidis kad menjas podatke kartice ili preko web-a ideš na my account. U svakom slucaju konzola pamti adresu koju si uneo tako ce ti ponuditi istu kad budes menjao. Mada nije greska ni da stavis novu (preselio si se u drugi grad itd).
 
Da li vam se desilo da vam dva puta naplate GPU preko Turske? Naplatili mi 28. i danas ponovo.
 
Kad će više jadranski ili srpski region? :D
 
Nazad
Vrh Dno