Šta je novo?

Xbox Game Pass PC

A kako mogu da promenim na pc verziju od 79tl ? Onda kad mi istekne 20.9 ?
Sad sam bas i ja odradio ovo preko Turskog Game Pass-a. Morao sam da idem na cancel premium subscription nakon cega mi je dao stranicu ako mozda hocu da promenim plan pretplate, kliknuo "switch" na PC Game Pass i sad mi pise da ce za ubuduce kostati ₺79,99.
 
Izvinjavam se na duplom post-u ali sad dobijam neku gresku - "There seems to be a problem with your Store account. Click here to fix it." u samoj Xbox aplikaciji. Kliktanjem se nista ne otvara ali ako idem u Settings, pod subscriptions sada pise "We encountered an error and your subscriptions failed to load."
Kad izaberem "Manage", salje me na Microsoft live login stranicu i kaze "Your account has been locked" i trazi mi da unesem broj telefona.

Instalirane igre ne mogu da pokrenem jer dobijam razlicite greske (zavisno od igre, ili "not logged in" ili druge error kodove).

Da li je neko imao slican problem i da li mi je sad account otisao u nepovrat? Nije mi bas jasno sta se desilo, pre neki dan pratio sam uputstvo koje je Cika_Kure postovao, sve je naizgled proslo kako treba, preinstalirao Starfield i tipa Vampire Survivors i radilo, a sad ovo.

Svaka pomoc bi mi bila dobrodosla.

EDIT:
Da pojasnim, trazi mi da unesem broj telefona da bi mi poslali SMS poruku sa kodom sa kojim bi navodno trebao da otkljucam account, ali ne znam koliko je to pametno s obzirom da ocigledno broj telefona nece biti iz Turske?
 
Poslednja izmena:
To se mislim svima dešava na početku, samo pošalji kod, otključaj account, radiće sve normalno.
 
Od danas na gamepass-u mozemo igrati Remnant: From the Ashes i Remnant II.
 
Jedno kratko pitanje. Kod nas je dostupan samo Game Pass za PC (800 din mesečno)?
Šta ako hoću da ga kupim za konzolu?
 
Izgleda da opet poskupljuje GP, od iduceg meseca Ultimate pretplata ce kostati 209 lira (~785 din.). :rolleyes:
 
Šta će ti Ultimate uopšte? :D
Ja sam običan plaćao 80 lira, ne znam na koliko će on da poskupi, doduše.
 
MS store mi nudi za 800, prve dve nedelje 185din (valjda). Jel to uvek ima u ponudi, nisam ih nesto pratio...
 
Šta će ti Ultimate uopšte? :D
Ja sam običan plaćao 80 lira, ne znam na koliko će on da poskupi, doduše.
Ne treba mi Ultimate, ali njega koristim vec par meseci unazad, dok je jos bio oko 200 din. mesecno. Vec ako se ne varam 3-4 meseca unazad placam 121 liru (~450 din.), a sad kad sam opet produzavao pretplatu pise obavestenje da ce sledeca da kosta 209 lira. Od iduceg meseca cu se prebaciti na PC GP (on je 159 lira).
 
Poslednja izmena:
Ja jos ovaj mesec izguram i vise ne placam. Ionako nista ne igram a svaki mesec sam unazad 8 meseci placao, ajde do je bilo ono 150 dinara pa i ok pa podigli na 330 dinara sada dizu na 600 dinara. Ako mi bude trebalo platim mesec ali cini mi se da sam ja zavrsio sa gamepass uslugom.
 
Ne treba mi Ultimate, ali njega koristim vec par meseci unazad, dok je jos bio oko 200 din. mesecno. Vec ako se ne varam 3-4 meseca unazad placam 121 liru (~450 din.), a sad kad sam opet produzavao pretplatu pise obavestenje da ce sledeca da kosta 209 lira. Od iduceg meseca cu se prebaciti na PC GP (on je 159 lira).
Meni skinuli 79 lira?
Ona verzija samo za PC je u pitanju.
Možda seledeći mesec kreće više.
Međutim kontam i tih 150 lira tj. 5 evra je ok, ali što kaže @MalaStrela ništa ni ne igram, tako da ni sam ne znam...
 
Ma naplatili su oni meni ovaj mesec 79 lira to nije problem nego sto pise da sledeci mesec ce da kosta 159. Nije problem ni u tih 600 dinara da igram nesto ali ne igram nista a placam. Ne vidim svrhu da placam nesto ako ne koristim. Svakako mogu uvek da uplatim jedan mesec ako vidim nesto da izadje sto me zanima ovako jednostavno izgubilo je svrhu.

Da PC Gamepass je upitanju i kod mene.
 
Meni skinuli 79 lira?
Ona verzija samo za PC je u pitanju.
Možda seledeći mesec kreće više.
Međutim kontam i tih 150 lira tj. 5 evra je ok, ali što kaže @MalaStrela ništa ni ne igram, tako da ni sam ne znam...
Da, i meni 121 liru (za Ultimate), ali to su cene koje od iduceg produzenja pretplate vise nece vaziti. Bice 159 lira za PC GP i 209 lira za GP Ultimate.
Ma naplatili su oni meni ovaj mesec 79 lira to nije problem nego sto pise da sledeci mesec ce da kosta 159. Nije problem ni u tih 600 dinara da igram nesto ali ne igram nista a placam. Ne vidim svrhu da placam nesto ako ne koristim. Svakako mogu uvek da uplatim jedan mesec ako vidim nesto da izadje sto me zanima ovako jednostavno izgubilo je svrhu.

Da PC Gamepass je upitanju i kod mene.
Ako ne koristis, onda nema razloga da placas pretplatu, dzabe bacas novac. Iskren da budem ni ja ne mogu da kazem da je nesto narocito koristim, ne zato sto me ne interesuju igre iz ponude (naprotiv), nego nemam dovoljno slobodnog vremena.
 
Ma plaćaću, makar ništa ne odigrao, samo da im vatim za uslugu što će Senua 2 učiniti dostupnom day one.
 
Ma plaćaću, makar ništa ne odigrao, samo da im vatim za uslugu što će Senua 2 učiniti dostupnom day one.
A mozes i nekom da pozajmis nalog malo ;) , imam 2-3 iz GP ponude koje nišanim Hi - Fi Rush, NFS, Pinokio...
Juce je malo falilo preko MS stora da uzmem, pa se setim da imam dosta zapocetih i opet odustanem...
Pa taman kad odlucim, onda se zapitam da li ovako ili preko Turske...Udjem da vidim sta kako i smorim se :sleep:

 
A mozes i nekom da pozajmis nalog malo ;) , imam 2-3 iz GP ponude koje nišanim Hi - Fi Rush, NFS, Pinokio...
Juce je malo falilo preko MS stora da uzmem, pa se setim da imam dosta zapocetih i opet odustanem...
Pa taman kad odlucim, onda se zapitam da li ovako ili preko Turske...Udjem da vidim sta kako i smorim se :sleep:

Pa teško da će ti iko pozajmljivati GP nalog jer su isti podaci za taj nalog i MS...
A i nećeš crći za 500-600 din mesečno...
 
Ma naravno, sala mala... Ove nabrojane imam na PC GP..Ne jurim ultimate?
 
Ako ne koristis, onda nema razloga da placas pretplatu, dzabe bacas novac. Iskren da budem ni ja ne mogu da kazem da je nesto narocito koristim, ne zato sto me ne interesuju igre iz ponude (naprotiv), nego nemam dovoljno slobodnog vremena.
Pa upravo zato i necu vise da placam, ukljucio sam odnosno sam iskljucio periodicnu naplatu pa cu kada meni bude nesto interesantno da platim taj mesec odigram i to je to. Vise mi ide na zivac to sto mi daju igru na gamepass da moze da se igra a onda za koji mesec eto ga dlc ali on nije ukljucen u paket pa moras da ga dokupis a kosta nesto smesno ali onda pogledam malo ovde malo tamo pa mi se na kraju nakupi 20-30 evra samo na kojekave doplate.
 
Zanimljivo je da sam ja dobio email pocetkom novembra da ce od 1. novembra PC Game Pass kostati 159 lire (plus applicable taxes) ali su mi za novembar oduzeli opet samo 79 lire (negde oko 20. avgusta sam poceo pretplatu), videcemo koliko ce ispasti krajem decembra za mene.

Znaci sa ovim turskim sistemom nije problem da se otkaze pretplata i da se ponekad plati za odredjeni mesec kad mi zatreba? Pretpostavljam da bi bar morala da se obnovi pretplata preko preko VPNa?
 
Meni prošli mesec skinuli 70, sad stiglo za decembar 160, bedak.
Inače, jel neko imao iskustva s kupovinom DLC-jeva preko turskog naloga? Ja sam uzeo gift card od 100 lira, učitalo mi na Microsoft sajtu sve legitimno, al kad pokušavam da kupim, stoji mi ovo iz skrinšota ispod - iako za payment method stavim taj "Microsoft account balance", gde ima dovoljno novca 🤔

1702460783297.png
 
Kupio za 1$ 14 dana, posle 800din. na MS . Nas region, sve u fulu :p Prvo, ima li negde jeftinije, mozda turski region?(pitam za druga), a drugo...znao sam - milion igara i smanjena zelja... Nema onog osecaja kada nesto cekas satima, danima, nedeljama da stigne.... Dobro, nema nazad u prosli vek...Nazalost :)
 
Kupio za 1$ 14 dana, posle 800din. na MS . Nas region, sve u fulu :p Prvo, ima li negde jeftinije, mozda turski region?(pitam za druga), a drugo...znao sam - milion igara i smanjena zelja... Nema onog osecaja kada nesto cekas satima, danima, nedeljama da stigne.... Dobro, nema nazad u prosli vek...Nazalost :)
Da, na turskom store-u PC Game Pass kosta 159 lira (oko 580 din.). A sto se drugog tice, moras odoleti iskusenju :p i fokusirati se na ono sto bi najpre igrao, tj. koja te igra najvise vuce i onda igras samo nju dok je ne zavrsis. Jer ako probas vise igara istovremeno (malo ovu, malo neku drugu), rasplinuces se i najverovatnije neces zavrsiti ni jednu. Zato samo polako, 'ledne glave i pravac u pohod ciscenja backlog-a. ;)
 
Iskusio sam to vec pojavom brzog interneta, da ne pominjem da mi buraz pre vise od 20 godina prodavao igre na diskovima. Imao sam 20 godina i za vreme bombardovanja sam igrao 16 igara bez problema :D Sa kratkim prekidima za klopu i do WCa! Kasnije pojavom brzog NETa bas taj smor sto probam vise i sve se pomesa... Sada na GP iskusno sam skinuo 5 :LOL: - pa mogu igrati 2-3 istovremeno, ali da budu razliciti zanrovi...P.S. Ako je turski skoro 600, ne isplati mi se za 200 din. da setujem reg. ;)
 
Sta moze da bude problem?

Posto ja ne cu vise uplacivati Gamepass moj kolega je odlucio da premuzme nalog i ja sam svoju karticu obrisao on je svoju dodao, ista banka je upitanju cak i isti racun imam u banci ali kada hocu da produzim pretplatu kaze mi da promenim store region, u racunaru vec stoji da je Turska upitanju.

Jel treba jos nesto da se uradi ili cu morati da ih kontaktiram.
 
Pa moraćete i na tu drugu karticu da uplatite onaj paket sa mesečnom doplatom od 10 dolara što je za tursko tržište ili koliko već sada košta. Kada istekne ili se promeni kartica to je to, mora da se ponovi procedura.

Ne znam što radite preuzimanje, osim ako nisi nešto kupovao preko Gamepass prodavnice, za šta ako je slučaj imamo samo ovaj smajli :eek:

Uzeti u obrzir da je razlika u odnosu na "regularnu" srpsku pretplatu oko 150 dinara sada...
 
Da odgovorim, nisam nista kupovao sa mojom karticom sluzila je samo za produzavanje gamepass servisa, kako ja vise necu da koristim moj kolega je uzeo to na sebe, pa sam ja tako svoju karticu skinuo sa microsoft sajta a njegova je postavljena i sada kada pokusamo da obnovimo pretplatu pise da se promeni region store.

Ako hocemo da uplatimo gamepass ono sto nude na sajtu microsofta ne moze kada se ulogujemo na isti pise da pc gamepass ne postoji, nema da se izabere cena.

A na srpsku pretplatu ne moze da se uzme pc gamepass posto ne postoji jos uvek, mozda moze ultimate ali to kolega nece jer nema konzolu.
 
Nazad
Vrh Dno