Šta je novo?

Xbox Game Pass PC

Sacu bas probam da instaliram Hellblade.

edit: upravo instalirao bez problema.

Screenshot (8).png
 
Poslednja izmena:
proverio sam, pass i store isti nalog. region US.
nekako sam preko power shell-a uspeo da uklonim gaming services, iako nije bilo ni u sersima vidljivo, pa opet preko power shella direktno na store stranicu, instalirao gaming servise, i sad se atomic heart pojavio nazad u library.
Probao ponovo da instaliram Hellblade igru, opet ista greska na 89%.
Iz radoznalosti, sam probao da instaliram hitmana, proslo bez problema, neznam sta moze biti to sa Hellbladeom.
Pogledajte prilog 386868
Probaj da obrises folder za Hellblade rucno, pa pokreni opet download. Mozda je neki fajl problem, ili probaj na drugom disku da instaliras ako imas mogucnosti.
 
Probaj da obrises folder za Hellblade rucno, pa pokreni opet download. Mozda je neki fajl problem, ili probaj na drugom disku da instaliras ako imas mogucnosti.
probao na 3 diska, uvek isto. sad nasao na redditu da probam direkt sa storea, bez pass-a, i sa storea ista greska.
na netu mali milion ljudi se zali bas na tu gresku, dosta njih ista greska i na xbox konzoli se javlja....
 
To je nesto do tebe onda, ja eno gore slika kod sebe testa radi instalirao i prosla instalacije.
 
nasao sam cak i da proverim xbox live servise, rucno ih startovao u servisima, i opet isto..... nemam pojma sta je, dizem ruke, polako...
 
Imao sam isti problem sa Hellblade-om pre mesec dana i isto ga nisam resio.

Uzeo GOG verziju na prolecnom popustu.
 
Imao sam isti problem sa Hellblade-om pre mesec dana i isto ga nisam resio.

Uzeo GOG verziju na prolecnom popustu.
Ta igra vredi svaku paru, ja je imam kupljenu na tri servisa. I uvek instaliranu na kompu. Obrnuću je sigurno opet pred HB2...
 
Koristi slusalice tokom igranja, to je ne preporuka nego ces tada imati najbolji osecaj dok igras i tada ces cuti sve a to je i poenta igre da cujes glasove u glavi. Mnogo dobra igra.
Ja sam tako ceo gejmeraki vek proveo sa slušalicama na glavi. Sad slabije čujem visoke tonove a pogotovo na desnom uvetu.


Ja bih žrtvovao osećaj za zdravlje. Sad stavljam slušalice samo kad moram.
 
@Olujche

Ovde je samog dizajnera savet da se Hellblade igra sa slusalicama zbog onoga sto ces da cujes i da se stavis u polozaj ljudi koji boluju od sizofrenije i cuju glasove u svojoj glavi. Na kraju moze on da igra kako zeli ali da bi ovu igru svatio onako kako su oni to zamislili je preporuka da se koriste slusalice. I ko je bude tako odigrao veruj mi takvo audio iskustvo neces naci ni u jednoj drugoj igri a mogu da mislim na koji level su pomerili drugi deo i sta se moze sve ocekivati.
 
@KovacTibor
Razumem ja tebe i na mestu ti je savet što se tiče doživljaja igre. Samo sam preneo ljudima neko svoje iskustvo i upozorenje na moguće posledice.

Ko voli nek izvoli.
 
@KovacTibor
Razumem ja tebe i na mestu ti je savet što se tiče doživljaja igre. Samo sam preneo ljudima neko svoje iskustvo i upozorenje na moguće posledice.

Ko voli nek izvoli.
Da ti mene ne svatis pogresno ali to sto se tebi desilo ne mora da znaci da ce i drugima da se desi dok budu nosili slusalice za vreme igranja (odnosno samo dok ne predju igru). Neko ce igrati pola sata, neko 2 sata a neko ceo dan i to uopste ne mora da bude merodavno da ce nekome da se osteti sluh.

Sam si napisao da si nosio slusalice za vreme gejmerskog staza, koliko je taj gejmerski staz dugacak... 8 sati, 8 meseci, 12 godina? Moras da znas da kada se u necemu preteruje da covek kasnije snosi posledice, oni sto se prejedaju postanu gojazni, oni sto piju previse postanu alkoholicari a ti ako si cepao slusalice na max volume onda nije ni cudo sto si ostetio sluh ili jednostavno tako ti je bilo sudjeno. Desilo bi se sigurno pre ili kasnije.
 
Ja posle onog sto sam platio 3 meseca za 1$, dobio sam jos 2 meseca besplatno (posto sam bio insider) tako da sam sad na 5 meseci za 100 dinara :)
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2023-04-24 013812.png
    Snimak ekrana 2023-04-24 013812.png
    8.9 KB · Pregleda: 52
Da ti mene ne svatis pogresno ali to sto se tebi desilo ne mora da znaci da ce i drugima da se desi dok budu nosili slusalice za vreme igranja (odnosno samo dok ne predju igru). Neko ce igrati pola sata, neko 2 sata a neko ceo dan i to uopste ne mora da bude merodavno da ce nekome da se osteti sluh.

Sam si napisao da si nosio slusalice za vreme gejmerskog staza, koliko je taj gejmerski staz dugacak... 8 sati, 8 meseci, 12 godina? Moras da znas da kada se u necemu preteruje da covek kasnije snosi posledice, oni sto se prejedaju postanu gojazni, oni sto piju previse postanu alkoholicari a ti ako si cepao slusalice na max volume onda nije ni cudo sto si ostetio sluh ili jednostavno tako ti je bilo sudjeno. Desilo bi se sigurno pre ili kasnije.
Shvatam tako što na običan savet mlađima za nešto o čemu se ne razmišlja ti nepotrebno razvlačiš, pretpostavljaš i analiziraš. Nemam ja 5 godina da ne znam da ako se u nečemu preteruje snosiće se posledice a verujem da to znaju i svi koji umeju da se registruju na forum. Veoma kratak i prost savet ljudima da pripaze, ne znam šta si se našao napadnutom da mora tvoja biti zadnja.
 
Ja se ne osecam napadnutim ali moras da svatis da tvoja poruka zvuci malo preterano. Koliko god ona imala dobru nameru i zelju da upozoris mladje na potencijalnu opasnost, nece nista da im bude od nosenja slusalica dok ne predju igru.
 
@Čika_Kure Pratim tvoj guide za aktivaciju turskog GP-a na PC-u, koristio bih GP pretplatu za PC (ne treba mi Ultimate), a naveo si da se kupi ovaj gift card sa CD Keys-a. Interesuje me posto je taj gift card za Ultimate pretplatu, da li isti mogu da iskoristim i prilikom kreiranja GP naloga i odabirom GP pretplate za PC (tj. non-ultimate)?
 
Proslo vreme za edit-ovanje, pa mora novi post. Elem, uplatio sam Ultimate pretplatu iako mi treba samo za PC. Da li po isteku (ili u toku) ovih mesec dana pretplate sa gift code-a mogu da se prebacim na PC only GP pretplatu? Nije velika razlika u ceni izmedju pretplata, ali zasto da placam nesto sto ne koristim. :giggle:
 
@Čika_Kure Pratim tvoj guide za aktivaciju turskog GP-a na PC-u, koristio bih GP pretplatu za PC (ne treba mi Ultimate), a naveo si da se kupi ovaj gift card sa CD Keys-a. Interesuje me posto je taj gift card za Ultimate pretplatu, da li isti mogu da iskoristim i prilikom kreiranja GP naloga i odabirom GP pretplate za PC (tj. non-ultimate)?
Mislim da da, jedino što kupovinom ovog gifta carda imaš prvi mesec Ultimate, a za kasniji plan plaćanja romeniš na PC.

Nemoj me držati za reč ali mislim da je tako @DBraveZ uradio.

Iskreno ni meni ne treba Ultimate jer sportske EA igre ne igram a ni nemam Xbox, ali razlika u pretplatama je sto dinara mesečno pa neću ništa da čačkam...
 
Mislim da sada mozes da dodas nasu karticu i da ce ti sledecu naplatu povuci sa kartice. Mozes sada prebaciti na PC Game Pass a Ultimate ce ti trajati do obnove racuna a od obnove ide nova predplata koju ti naplate odnosno PC Game Pass.
 
Mislim da sada mozes da dodas nasu karticu i da ce ti sledecu naplatu povuci sa kartice. Mozes sada prebaciti na PC Game Pass a Ultimate ce ti trajati do obnove racuna a od obnove ide nova predplata koju ti naplate odnosno PC Game Pass.
Mislim da sad mora da doda našu karticu, kad istekne pretplata neće moći...
Jedino ne znam šta kad istekne kartica (meni ističe 2025) da li se može ažurirati.

Edit: Sa kartice povlači uredno. Meni juče bila obnova.


Screenshot_20230426_160917_Messages.png
 
Poslednja izmena:
^ sigurno može, ako moze na tipa epic ili stem što ne bi mogla i na xbox pass
 
Mislim da sad mora da doda našu karticu, kad istekne pretplata neće moći...
Jedino ne znam šta kad istekne kartica (meni ističe 2025) da li se može ažurirati.
Za to se ne sekiraj moja istice sada u maju pa cu morati da menjam podatke na nalogu. Pa cu da vidim sta ce da bude, svakako cu javim kako sam prosao.
 
Jel ima neki proces da se odradi? Hoću da probam barem taj promo period.
 
Mislim da sada mozes da dodas nasu karticu i da ce ti sledecu naplatu povuci sa kartice. Mozes sada prebaciti na PC Game Pass a Ultimate ce ti trajati do obnove racuna a od obnove ide nova predplata koju ti naplate odnosno PC Game Pass.
Proslo je dodavanje Visa kartice bez problema sa VPN-om (koristio sam Windscribe, ima i turski VPN). U MS nalogu sam za country i region stavio Turkey i za adresu i billing info stavio neku random u turskoj koju sam nasao na net-u. U Windows-u sam takodje za country and region stavio Turkey. U MS account-u mi pise da pretplata vazi do 25.05. i da ce posle toga skidati ₺44,99 sa kartice.
Za to se ne sekiraj moja istice sada u maju pa cu morati da menjam podatke na nalogu. Pa cu da vidim sta ce da bude, svakako cu javim kako sam prosao.
Meni kartica istice u junu, nadam se da nece biti komplikacija prilikom unosa podataka nove kartice.
Jel ima neki proces da se odradi? Hoću da probam barem taj promo period.
@Čika_Kure je lepo objasnio postupak u ovom post-u.
 
^ hvala, nisam ispratio temu od početka. Hvala za info
 
Nazad
Vrh Dno