Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

Ne mislim samo vizuelnu kastomizaciju. "Zelim da zamenim sistemski dialer, poruke" - ZASTO, ako ne iz ciste dosade, kada savrseno rade??
 
A, sta ima toliko da se pali i gasi? Ne razumem, ako necu da me niko uznemirava stavim fon na sajlent i to je to. Internet i ostale stvari nikada ne gasim... Ne kazem da ovo nikome ne treba, ali mislim da se broj takvih korisnika izrazava u promilima :)
 
Ne mislim samo vizuelnu kastomizaciju. "Zelim da zamenim sistemski dialer, poruke" - ZASTO, ako ne iz ciste dosade, kada savrseno rade??

Zato sto mozda ne odradjuju posao koji treba?

Jel ima wp8 smart dial?
 
Poslednja izmena:
Rap Dialer bi trebao da ima, ali tipa nema history (samo dolazeci pozivi) i tako neke gluposti. Smart Dial treba da uvede MS ili Nokia, ne treba za svaku jbnu sistemsku aplikaciju da postoji 3rd party alternativa..
 
Pitao sam te jel ima? Odgovor tvoj je? Nema.

Zasto bi za ime sveta koristio alternativu? Mozda zato sto je normalno u 2014 godini imati smartdial?

Kastomizacija, pa kastomizacija samo jedno te isto pricas. Smartdial je kastomizacija? Nisam znao, hvala ti.

Onda uzmes alternativu koja bi trebala da bude bolja, ali nema history... Ha ha, sve bolje od boljeg. U svakoj aplikaciji po jedna funkcija, pa ti za ceo normalan dialer treba 5-6 aplikacija koja bi trebala da ima sve u jednom.

Ti si jedini kome nista ne treba. Zato si i presao na WP, jer nista nema, a nista ti ni ne treba, udarna kombinacija za tebe :d
 
Region mi je na US odavno .
EDIT: Promenio sam jezik na engleski I sad imam i za prepoznavanje muzike
 
Poslednja izmena:
@Darko nisi ni svestan kako olakšava sve Tasker. Odem na posao sve mi podesi, dodjem kući sve mi podesi, radni dan 10 uveče pogasi sve, ujutru upali, za vikend je ovako. Ne moraš da se mlatis sve je automatizovano.

Naravno i komplikovano dok se namesti, zato ljudi i misle da je glupost, ali kad počneš da koristiš tek onda shvatiš.

To je kao kad si sa dumbphone-a prešao na smart i onda kad si rekao sam sebi posle nekog vremena kako sam mogao da živim bez toga...

Meni je super, jer mi je telefon odmenio komp i bukvalno sve skoro radim preko njega. Trenutno nemam posao, ali opet će on odradjivati svoje ;)


Šta da podesi? Šta da gasi tj zašto bi recimo uveče gasio wifi, zašto ikada da ga ugasi? Kažem gledam onu listu mogućnosti za zvaničnog sajta i stvarno ne vidim jednu pametnu stvar koja može da koristi... Neke od stvari tamo navedenih WP čak fabrički ima ali su to stvari tipa lociranja telefona koje iskoristiš nijednom u životu, ne računajući test same funkcije. Opet druge stvari totalno besmislene, pali airplane mode noću i onda ga gasi svakih 15min da bi proverio mail/sms, wtf? Itd itd.

Dakle ne vidim problem u samom setovanju već ne vidim nikakve benefite u realnom životu koje donosi ta aplikacija. Telefon kao takav po meni nikako ne može da odmeni PC. Jeste, i ja se u mnogim stvarima kad je posao u pitanju ispomažem sa njim ali veličina ekrana, nedostatak tastature, ozbiljnost samih programa itd itd jednostavno nedostižno za telefon. Zato i mislim da je mnogo bitnije imati kvalitetnu aplikaciju recimo za Skype jer je to stvar gde telefon može da odmeni i bude čak i bolji izbor od PC nego pokušavati nešto da bi eto rekli da može a funkcionalnost krajnje upitna....
 
Zato sto mozda ne odradjuju posao koji treba?

Jel ima wp8 smart dial?


Evo sad pogledah na Store-u jer i mene ovo zanima. Ima par programa koji imaju i speed dial i radi history itd. Mada je ovo po meni propust MS i treba ovo da implementiraju u fabrički dialer jer mu jedino to nedostaje... Ali da ima 3rd party zamena koja radi to što hoćeš ima, a evo iskreno nisam ni znao dok nisam pogledao sad...
 
Region mi je na US odavno .
EDIT: Promenio sam jezik na engleski I sad imam i za prepoznavanje muzike


Skeniranje muzike je valjda vezano za XBOX music a kako isti nije dostupan ovde verovatno zato i nema te opcije kod nas. Pretpostavljam doduše da je tako, jer meni sa našim regionom na svim nalozima radi skeniranje svih kodova i prepoznavanje teksta...
 
Android vec imamo, imamo ios, treba nam nesto novo. A ne nesto isto kao to samo da drugacije izgleda.

unique-fork.jpg


:)
 
Pitao sam te jel ima? Odgovor tvoj je? Nema.

Zasto bi za ime sveta koristio alternativu? Mozda zato sto je normalno u 2014 godini imati smartdial?

Kastomizacija, pa kastomizacija samo jedno te isto pricas. Smartdial je kastomizacija? Nisam znao, hvala ti.

Onda uzmes alternativu koja bi trebala da bude bolja, ali nema history... Ha ha, sve bolje od boljeg. U svakoj aplikaciji po jedna funkcija, pa ti za ceo normalan dialer treba 5-6 aplikacija koja bi trebala da ima sve u jednom.

Ti si jedini kome nista ne treba. Zato si i presao na WP, jer nista nema, a nista ti ni ne treba, udarna kombinacija za tebe :d

Pa dobro bre djilke, vidis da android dobija apdejt jednom godisnje, ovi za WP izbacuju jednom mesecno po stavku, mozda im ubace i neku novu ikonicu kroz update :d
 
Evo sad pogledah na Store-u jer i mene ovo zanima. Ima par programa koji imaju i speed dial i radi history itd. Mada je ovo po meni propust MS i treba ovo da implementiraju u fabrički dialer jer mu jedino to nedostaje... Ali da ima 3rd party zamena koja radi to što hoćeš ima, a evo iskreno nisam ni znao dok nisam pogledao sad...

Dialeri sa Stora i nisu bas funkcionalni.. Koristio sam Rap ili kako se vec zove i problem je sto moras u odnosu na standarni da jos jednom ili dva puta vise kliknes da bi obavio poziv, tj potvrdjujes da ZAISTA zelis da on obavi poziv.. A ako sam od Touchwizz-a pobegao zbog toga sto mu treba 10 sekundi da udje u dialer ne moram da se vracam na pocetak sa retardiranim aplikacijama.. I meni bas puno znaci smart dial ali sam njega resio kroz search opciju u istoriji poziva tako da krenem da kucam prva dva tri slova i izadje mi ime, u sustini kao i smart dial..
 
Smart dial i grupisanje poziva po kontaktu su ogromni nedostaci sistemskog dialera, a kako zbog retardiranih "bezbednosnih" ograničenja koje je postavio MS nijedan 3rd party dialer ne može direktno da poziva, to se može prevazići samo update-om sistema. Smart dial je nešto bez čega je smartphone mnogo gluplji nego što bi trebalo da bude. Android stock dialeri su bili takvi do pre 3 godine. To je ono prihvatanje korisnih i unapređenje postojećih funkcija o kojima se priča, ne možeš jednu takvu osnovnu funkciju da izostaviš iz sistema i da ga smatraš pametnim. To je vređanje inteligencije korisnika.

Takođe, otelih se dok sam napisao poruku, sa 3rd party tastaturom tipa Swiftkey bih to uradio za 3 puta kraće vreme. Ali nikome ne pada na pamet da razvija alternativne tastature, opet zbog retardiranih MS ograničenja. I opet, kako isto postoji već godinama kod konkurencije, to je nešto što je moralo biti prihvaćeno (i unapređeno) jer čini korišćenje telefona bržim i jednostavnijim, što je uostalom i u suštini postojanja smartphona, da određene stvari učini lakšim.

I tako u nedogled...

WP8 je trenutno po većini stvari i mogućnosti, na nivou Eclair ili Froyo androida, sa retkim feature izuzecima, sviđalo se to vama ili ne. A to, da napraviš sistem koji je na nivou konkurwncije od prw tri godine, umesto da ga praviš prwma poslednjim dostignućima na polju mobilnih OS-a, nije smelo da se desi. No, opwt je MS procenio da bolje zna šta korisnicima treba i šta zele od njih samih. To,im jw dobro poznati modus operandi.

I evo, zamisli Borise, posle ovolikog pisanja, imam užasan lag na tastaturi superbrze lumie kakav nisam imap ni na jednoj android tastaturi u poskednje tri godone. Toliko o argumentu brzine.

Fuck!
 
Postujem svacije misljenje samo znam da otkad imam l920 sve vise vidim koliko stvari na androidu nisam koristio. Imao sam HTC One do pre mesec dana i verovali ili ne danas sam vise zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto su danas ciljna grupa proizvodjaca ljudi kojima smartphone ni ne treba. WP je nesto najpribliznija zamena za dumb telefon, nesto sto je iPhone bio kada je izasao (ali je zbog konkurencije napredovao) i zato se nekima svidja, jer njima smartphone ni ne treba.
 
Mislis da ljudi kojima smartphone "treba" koriste vecinu funkcija Androida?
 
Da, inače im ne treba smartphone...
 
Mislis da ljudi kojima smartphone "treba" koriste vecinu funkcija Androida?

Ne znam bas da li koriste sve, pogotovo sto se proda stotine miliona telefona godisnje ali u svakom slucaju android je jedini OS danas koji je rasprostranjen a da je u pravom smislu smartphone.
 
Evo sad pogledah na Store-u jer i mene ovo zanima. Ima par programa koji imaju i speed dial i radi history itd. Mada je ovo po meni propust MS i treba ovo da implementiraju u fabrički dialer jer mu jedino to nedostaje... Ali da ima 3rd party zamena koja radi to što hoćeš ima, a evo iskreno nisam ni znao dok nisam pogledao sad...

Vidis da sam te podsetio na nesto sto si zaboravio da ti treba :p
 
Nema to veze s mozgom! Pa vecina ljudi koji ne znaju koji sistem im koristi telefon upravo koriste android telefone, batalite forum izadjite malo napolje i videcete i sami.. neki ZTE telefon zovu android ili kako vec, jednostavno mnogi ljudi nemaju pojma o tome, da li su primitivni zbog toga, naravno da nisu jer nije u njihovoj sferi interesovanja. To sto ne postoje neke funcije na WP ne znaci da je zamena za 3410, to je takva glupost da ja ne znam.. Kad bi malo bili upuceniji u neke stvari znali bi da u USA pored iP sve vise poslovni ljudi koriste WP, i iPhone nije imao mnoge funcije pa su ga ljudi koristili i pre godinu dana kad je postojala odlicna alternativa u androidu i danas i koristice ga uvek, a nisu ni oni unapredili ne znam sta toliko svoj OS, to sto ne moze da se menja dpi i slicno ne predstavlja nepremostivu prepreku ljudima koji koriste telefon za nesto drugo sto se zove posao.
 
Da li WP ima VPN?
 
Najobičnija budalaština. Ja razumem jednog prosečnog geek-a, studenta koji obožava tehniku i ima svo vreme ovog sveta da se igra sa telefonom, čačka romove, isprobava ovo i ono. Takvi su obično najglasniji i jelte ne mogu bez nazovi naprednih funkcija koje i u tom android svetu koristi 0.3% korisnika. Neko ko telefon koristi za ozbiljne stvari, pogotovo za posao piiip mu se da li na ovom romu na antutu ima 0.64% bolji rezultat, taj hoće pouzdan uređaj. Dakle ne pričam o smart dial, čitao sam komentare da ipak ne radi kako treba i to je užasan propust MS. Ali to što ne može džojstik, dajte molim vas uozbiljite se... WP ima neka svoja ohraničenja koja prihvatiš ili ne, koja će biti ispravljena ili neće ali zadovoljiće ogromnu količinu onih kojima, da, treba smartphone... P.S. Ne laguje tastatura, bez problema otkucao, možda je kratak tekst?
 
Mislis da ljudi kojima smartphone "treba" koriste vecinu funkcija Androida?

HHAHAHAHAHHA bas tako, ima tako populacije tipa zene 40+ (MILF) itd koje jedva znaju da se snadju Facebook da koriste, sve im nesto nejasno, nepregledno, sitno :D
Pa onda matorci koji koji bleje u telefon ni Lupa im nebi pomogla... koriste olovku i papir pored postojece aplikacije Notes... itd u nedogled.

MI koji koristimo pun ili delimicno pun potencial "Smartphone-a" daj boze da nas ima 10% od ukupnog broja korisnika...
Kapiram da ima ljudi koji kupuju telefon od 600e samo zbog izgleda (tako valjda kapiraju da su moderni) ali ne kapiram ono :
Treba mi smartphone a ne zna ni da poziva br sa njega, tek poruku da kuca...

Elem zalosno je sto ljudi pod Smartphone podrazumevaju samo "Android" ili ono Jel ima to kao na Androidu - Tel. im pametan a oni??? . . . :D

WP ima milion nedostataka ali je poslovno orientisan mnogo bolje od bilo kod drugog Mobilnog OS-a, jednostavno je tako.
 
Poslednja izmena:
Vidis da sam te podsetio na nesto sto si zaboravio da ti treba :p

Jesi. Nije da je urnebesno važno ali jeste i budalaština je. Isto kao i za file manager. Ok on stiže sad ću baš da pogledam za ovo jel ima šta. Realne mane uvek priznam...

EDIT:

Evo sad baš gledam, ne znam iz kog razloga je napravljeno ovako ali moralo je bolje... Ti kad uđeš u dialer on te kao na androidu vodi u history ali ne pokazuje brojeve na toj strani, samo pozvane kontakte. E odatle ti imaš dugme za pozivanje brojčanika ili za odlazak u imenik ili dugme search gde se dešava ovo što pričamo, možeš da pretražuješ. U teoriji, to je jedan klik više, međutim ako kontakt ima više brojeva onda se vreme izbora svega toga od ulaska u dialer do samog zvanja povećava. Tako da, nema dileme, moralo je to bolje...
 
Poslednja izmena:
Da li WP ima VPN?

Kad bi se svi tvoji postovi gde si spominajo VPN u ovoj temi skupili imao bi 2,3 stranice samo za sebe.. Druga stvar, zar stvarno mislis da ce MS ostaviti WP bez toga ??ALi pazi nemoj da razmisljas ono tvoje standardno MS> LOPOVI, LOPOVI, DE BILDANTI, NEZNALICE, LOPOVI, LOPOVI . . Vec realno, da li mislis da ce ostaviti WP bez podrske za VPN ?
 
Poslednja izmena:
U skorije vreme ću najverovatnije uzeti windows phone( dobro nije baš skorije, krajem leta kad mi istekne ugovor :)), znam da ima mana ali prosto me android umorio i uvek želim da probam nešto drugačije.

Za svaki slučaj valja da se bolje upoznam da ne bude da mi nešto mnogo fali na kraju.

Kada je u planu taj 8.1 apdejt ? Koliko sam razumeo nokia daje posebne apdejte pored ovih ms zvaničnih ?

Ovaj file manager što pominjete , sigurno ima nekih restrikcija, zanima me da li će moći da se koristi npr nabacam stvari na cloud i posle skinem i pregledam u menadzeru?

Vidim da ima dropbox, zanima me da li je bar približan funkcijama onog sa androida, ima photo sync?

Na androidu nisam kupovao aplikacije zato što me ne interesuje da se snalazim sa raznim medama da bih kupovao aplikacije.

Vidim da je to ovde regulisano i to mi se dopada, ionako ne bih kupovao mnogo aplikacija.

Da li se zna npr. ako uzmem do kraja godine telefon da li bi me zakačio windows 9 apdejt, kada to izlazi?
 
VPN je stize uz 8.1, dakle od Aprila.

@tolero

- 8.1 April 2014, u svakom slucaju uveliko dostupan kada ti istekne ugovor, sigurno. Kod WP imas dve vrste update-a OS update za koji je zaduzen MS(GDR1, GDR2, GDR3, 8.1) i konkreno Nokia firmware update koji sadrzi dodatne aplikacije, poboljsanja itd. To je ono 3047.xxxxx.xxxx.xxxx.
- O file manageru se za sada nista konkretno ne zna sem da dolazi uz 8.1. Ali to sto navodis sam skoro pa siguran da ce moci.
- Dropbox nema zvanicni klijent iako je isti najavljen odavno. Nema automatsku sinhronizaciju slika ako na to mislis ali na identican nacin to radi Skydrive koji je sistemski integrisan i ne moras nista dodatno da instaliras.
- Kupovina app radi sa bilo kojom nasom karticom i sve radi bez ikakvih problema
- Pre par dana je MS zvanicno objavio da svi WP8 telefoni imaju 36 meseci podrske, sto ce reci da konkretno L920 ce imati zvanicnu podrsku do jeseni 2015te. Tako da sta god da uzmes sada, da, kaci te Win9.
 
Nazad
Vrh Dno