Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Moracu i ja da ogranicim procese, mada mislim da su vecinom aplikacije krive za drain, ne optimizovane app trece strane...
Potrosnja wifi-a i gps a nebi trebalo da bude veca od predhodne verzije softa...
FW od Nokije bi mnogo pomogao, tj uskladio dosta stvari, izmedju ostalog i potrosnju baterije.

Battery app koju sam do skoro koristio nie bila update-ovana za 8.1 i svaki put kada bi je pokretao palila bi gps i tako looopovala non stop, dok ne ubijem app.

Pa da , najveci problem su ne optimizovane aplikacije i neoptimizovani drajveri.

Mada ja sam i dalje zadovoljan, imam u procesima: Skype, Facebook, Cortana(ne znam ni ja zasto) :D , Kraken, Whatsapp, Foursquare, Vieather, Battery Saver, i Bitcoin Average.

Jedan email na koji primim nekih 10-20 mailova na dan , sigurno, i koji je sync as items arive.

Uvek ukljucen WIFI kad je u dometu, uvek lokacija, evo sad tek primetio da mi je i Bluetooth bio ukljucen zab sam da iskljucim od pre 2 dana.

To je u principu to, osvedljenje manualno na srednje.
 
Zbog sigurnosti exchange servera koji ne prima 8.1 uređaj moram HTC 8x da vratim na 8.0.

Imam 8.0 ROM koji bi trebalo preko USBa da se sa računara prebaci na telefon ali ne umem/mogu da uđem u recovery mod. Info je da treba da držim Vol- dok palim telefon. Međutim, meni se tako pojavi samo znak uzvika (!) preko sredine ekrana i posle nekog vremena telefon ponovo resetuje, bez obzira da li ga priključim na računar preko USBa ili ne.

Ima li neki drugi način za ulazak u recovery mod?
 
To je to.

Nikako mi na search nije izlazilo.

Hvala
 
Hm... Evo prvi problem sa WP8.1 mada nisam siguran jel to tako od update fb-a ili sta je vec.

Naime, nestao mi je fb nalog iz "email+accounts" , i kad idem da dodam ne nudi opciju za fb kao nekada. E sad , ne bi to bio neki problem jer sad ide preko aplikacije, ali problem mi je sto sada nemam "events" sa fb-a na kalendaru.
Jel moze neko da proveri da li i dalje ima opciju da doda fb nalog.
Ako ne , onda mi preporucite neku app za kalendar da koristim i da mi prikazuje fb dogadjaje.



Btw, zanimljiv dogadjaj u Krusevcu:

Odem sa devojkom da kupi ona L520 i udjemo u jednu od najvecih prodavnica telefona u KS.
Pita ona jel imaju 520, kaze on , nemamo... A sta ce ti to, to je bezveze telefon, ima Windows , nista ne mozes da radis na njemu...
Ja .... No coment...
Pita ga ona kako ne mogu da radim nista na njemu, sta ne mogu da radim?
Kaze, ma to nema aplikacije, nema igrice, nista ne moze... Sto ne kupis Samsung on ti je na Androidu to ti je odlicno :D .

E tu sam vec morao da se umesam :D . Cccc...
Da je htela ****ni Samsung , trazila bi ti samsung, da je htela android pitala bi te koje androide imas, a to sto ti prodajes telefone u 2014 godini a ne znas razliku izmedju Windows i Windows phone, i nemas blage veze ni o aplikacijama ni o igricama za WP, to je za svaku pohvalu. :D ....
Cccc popizdeo sam, i pitam ga jos a sta to tacno ti mozes na Androidu sto ja ne mogu na WP?
On ... Pa.. Paa... Ne znam koje aplikacije ima WP ja mislim da jos nema puno aplikacija i igrica :S ...

Itd, da ne duzim :D . A isto to se desilo kad drugar trazio Nexus 5 , LG optimus G, ili L920 , svaki odgovor je bio, ma to nemamo, nisu to dobri telefoni ne kupuju se, STO NE UZMES SAMSUNG, i pokaze na izlog PUN galaxija ... trend, trend lite/plus , duos, s, ..... ko ce da im pohvata ta imena :D

Prosto neverovatno :D
 
Hm... Evo prvi problem sa WP8.1 mada nisam siguran jel to tako od update fb-a ili sta je vec.



Naime, nestao mi je fb nalog iz "email+accounts" , i kad idem da dodam ne nudi opciju za fb kao nekada. E sad , ne bi to bio neki problem jer sad ide preko aplikacije, ali problem mi je sto sada nemam "events" sa fb-a na kalendaru.

Jel moze neko da proveri da li i dalje ima opciju da doda fb nalog.

Ako ne , onda mi preporucite neku app za kalendar da koristim i da mi prikazuje fb dogadjaje.







Btw, zanimljiv dogadjaj u Krusevcu:



Odem sa devojkom da kupi ona L520 i udjemo u jednu od najvecih prodavnica telefona u KS.

Pita ona jel imaju 520, kaze on , nemamo... A sta ce ti to, to je bezveze telefon, ima Windows , nista ne mozes da radis na njemu...

Ja .... No coment...

Pita ga ona kako ne mogu da radim nista na njemu, sta ne mogu da radim?

Kaze, ma to nema aplikacije, nema igrice, nista ne moze... Sto ne kupis Samsung on ti je na Androidu to ti je odlicno :D .



E tu sam vec morao da se umesam :D . Cccc...

Da je htela ****ni Samsung , trazila bi ti samsung, da je htela android pitala bi te koje androide imas, a to sto ti prodajes telefone u 2014 godini a ne znas razliku izmedju Windows i Windows phone, i nemas blage veze ni o aplikacijama ni o igricama za WP, to je za svaku pohvalu. :D ....

Cccc popizdeo sam, i pitam ga jos a sta to tacno ti mozes na Androidu sto ja ne mogu na WP?

On ... Pa.. Paa... Ne znam koje aplikacije ima WP ja mislim da jos nema puno aplikacija i igrica :S ...



Itd, da ne duzim :D . A isto to se desilo kad drugar trazio Nexus 5 , LG optimus G, ili L920 , svaki odgovor je bio, ma to nemamo, nisu to dobri telefoni ne kupuju se, STO NE UZMES SAMSUNG, i pokaze na izlog PUN galaxija ... trend, trend lite/plus , duos, s, ..... ko ce da im pohvata ta imena :D



Prosto neverovatno :D



Vidi stvarno, nema facebook nalog vise...
 
Nemoj tako moj ****ni Samsung sljaka kao lud, ali naravno na Windows Phone operativnom sistemu! :D
P. S. ima i facebook account kad odes na add an account on ti ponudi listu u kojoj je i facebook.
 
Poslednja izmena:
Nema ga tu ali se vidi u People. Facebook za WP8.1 se direktno integriše u People, Calendar itd. Ako ima problema proverite u podešavanjima FB aplikacije da li ste joj dozvolili da se integriše u sistem...
 
Nemoj tako moj ****ni Samsung sljaka kao lud, ali naravno na Windows Phone operativnom sistemu! :D

Hehe... Ma nemam ja nista protiv Samsunga, nisu oni krivi sto ovi nasi ne umeju da prodaju nista osim Samsunga.
 
Nema ga tu ali se vidi u People. Facebook za WP8.1 se direktno integriše u People, Calendar itd. Ako ima problema proverite u podešavanjima FB aplikacije da li ste joj dozvolili da se integriše u sistem...

Da radi svuda , ali ne u kalendaru. Poptuno se izbrisao iz kalendar aplikacije. Videcu dal mogu nesto da uradim da ga vratim.
 
Naravno da radi i u kalendaru:

gu6e2aqu.png
 
Hm... Evo prvi problem sa WP8.1 mada nisam siguran jel to tako od update fb-a ili sta je vec.



Naime, nestao mi je fb nalog iz "email+accounts" , i kad idem da dodam ne nudi opciju za fb kao nekada. E sad , ne bi to bio neki problem jer sad ide preko aplikacije, ali problem mi je sto sada nemam "events" sa fb-a na kalendaru.

Jel moze neko da proveri da li i dalje ima opciju da doda fb nalog.

Ako ne , onda mi preporucite neku app za kalendar da koristim i da mi prikazuje fb dogadjaje.







Btw, zanimljiv dogadjaj u Krusevcu:



Odem sa devojkom da kupi ona L520 i udjemo u jednu od najvecih prodavnica telefona u KS.

Pita ona jel imaju 520, kaze on , nemamo... A sta ce ti to, to je bezveze telefon, ima Windows , nista ne mozes da radis na njemu...

Ja .... No coment...

Pita ga ona kako ne mogu da radim nista na njemu, sta ne mogu da radim?

Kaze, ma to nema aplikacije, nema igrice, nista ne moze... Sto ne kupis Samsung on ti je na Androidu to ti je odlicno :D .



E tu sam vec morao da se umesam :D . Cccc...

Da je htela ****ni Samsung , trazila bi ti samsung, da je htela android pitala bi te koje androide imas, a to sto ti prodajes telefone u 2014 godini a ne znas razliku izmedju Windows i Windows phone, i nemas blage veze ni o aplikacijama ni o igricama za WP, to je za svaku pohvalu. :D ....

Cccc popizdeo sam, i pitam ga jos a sta to tacno ti mozes na Androidu sto ja ne mogu na WP?

On ... Pa.. Paa... Ne znam koje aplikacije ima WP ja mislim da jos nema puno aplikacija i igrica :S ...



Itd, da ne duzim :D . A isto to se desilo kad drugar trazio Nexus 5 , LG optimus G, ili L920 , svaki odgovor je bio, ma to nemamo, nisu to dobri telefoni ne kupuju se, STO NE UZMES SAMSUNG, i pokaze na izlog PUN galaxija ... trend, trend lite/plus , duos, s, ..... ko ce da im pohvata ta imena :D



Prosto neverovatno :D





Hahaha ti si Kralj, ako si mu rekao, ima dosta takvih "Prodavaca" Strucnjaka za mobilne telefone.
Ja imam i dalje taj FB kalendar, iako nemam vise kao i ostali taj fb nalog u accounts.
3u8a9aja.png
rypa5e5a.png
 
FB account(i Twitter Beta ako ste skinuli) su vidljivi kada odete u People pa onda na Settings pa onda na Add... U listi sa mail nalozima tu su i FB i Twitter(beta).
 
FB account(i Twitter Beta ako ste skinuli) su vidljivi kada odete u People pa onda na Settings pa onda na Add... U listi sa mail nalozima tu su i FB i Twitter(beta).

Aha, got it . Tnx.

A jel i dalje kad udjem na neki kontakt stoji connect na drugom tabu. I vodi me na njegov fb kad kliknem fb

Nikad nisam drzao fb rodjendane u kalendaru kad ukljucim to napuni sve :D . A ovako je super za ostalo. videcu dal ce da radi sad nema nsta da prikaze.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za kupovinu na marketu. Npr Captain America je demo verzija i lepo pise da ako hoces vise od prva dva nivoa da igras, moras da kupis igru. E sad, dosta stvari sam vec kupio, ali ima nekoliko igara koje nema kao full igre, vec samo te demo verzije. Gde da nadjem te naslove da ih kupim...
 
Odem sa devojkom da kupi ona L520 i udjemo u jednu od najvecih prodavnica telefona u KS.

Pita ona jel imaju 520, kaze on , nemamo... A sta ce ti to, to je bezveze telefon, ima Windows , nista ne mozes da radis na njemu...

Ja .... No coment...

Pita ga ona kako ne mogu da radim nista na njemu, sta ne mogu da radim?

Kaze, ma to nema aplikacije, nema igrice, nista ne moze... Sto ne kupis Samsung on ti je na Androidu to ti je odlicno :D .

Prosto neverovatno :D
Trebalo je da snimš klip, pa da okačiš na YT. :)
Samo ne znam, šta ti je tu čudno.Ima takvih i ovde na forumu, i to koliko hoćeš. ;)
 
Kakav bre face nalog na 8.1 ?? Pa oni su mesecima unapred najavljivali da fejsa vise nece biti u nalozima (bolja fejs integracija u sistem ) .
 
Ne budi lenj, otvori link.
Zvanicni File Manager.
 
Gde da nađem, treba mi za jednog starijeg gospodina, upustvo windows phone 8 pdf, na srpskom...?
Znam da nije tema za to, ali... da ne otvaram novu...
 
Gde da nađem, treba mi za jednog starijeg gospodina, upustvo windows phone 8 pdf, na srpskom...?
Znam da nije tema za to, ali... da ne otvaram novu...

Na srpskom nazalost nista nisam nasao. Ima odlicna knjiga za WP8 na engleskom, Paul Thurrott's Windows Phone 8, no ne znam koliko bi to od koristi bilo...
 
Ne budi lenj, otvori link.
Zvanicni File Manager.

Aaaa, pa caka je u "Zvanični"! Pa ti si komedija, majke mi. File management koji Android ima, WP može samo da sanja.

Ali, bitno je da bude "Zvanični"! Nenad****vo!
 
Evo ga Google Maker se javlja, zapali temu :)
Google nema zvanican f.m. WP ce ga imati, toliko o Android je otvoren.
 
Prestani molim te :)
 
Ma samo zvaničan FM je majka mara, nema dalje, ni bolje :d. Jbš mi sve, stvarno si car.

A sad ozbiljno, objasni mi korelaciju između postojanja "zvaničnog" fm i otvorenosti sistema, molim te.
 
Nazad
Vrh Dno