Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Pozdrav :)
Imam Nokia lumia 625 telefon, kupljen u Gigatronu. Drugar mi je ubacio wp 8.1. i imam par pitanja:
- da li postoji aplikacija sa podesim jačinu zvona, melodiju za recimo posao, auto, ulicu, sastanak, a da ne moram prebacivati na engleski jezik i da mi bude uključen gps?
- da li mogu dodeliti mp3 melodiju za zvono ili za sms poruku i kako?
- da li moram formatirati sd karticu, pre ovoga bila u androdid telefonu?
- da li mogu povezati sa kompjuterom, ako je na njemu win xp?
Ne znam engleski jezik, tako da imate razumevanja. Hvala :)

- Mislim da ne.. Jedino ako Quiet Hours ima tako nesto.
- Naravno, prva opcija u podesavanjima, stvarno ne znam kako su preveli na nas jezik. Prebacis Mp3 fajlove koje zelis u Phone/ringtones (kad povezes na komp)
- Ne moras ali mislim da je pozeljno, ja sam svoju za svaki slucaj
- Verovatno ces morati rucno da skines drajver sa Microsoftov-og sajta, ja sam to morao da radim cak i za Win 7, dok na svakom drugom kompu je telefon prepoznat automatski..
 
A ima li neko uputstvi kako se otkljucava?

I da li gubim garanciju ako ga otkljucam i instaliram igru?

Imaš upustvo ovde u temi "Windows Phone 8 diskusija", negde na sredini.A imaš i da nađeš upustvo i na Netu.
I naravno da ne gubiš garanciju.Jer kako si otključao telefon, tako isto možeš da ga ponovo zaključaš, (ako ne daj Bože zatreba).
I zmolio bi one, koji nemaju instaliran WP 8.1, da ne daju upustva vezano za ovu temu.
 
1. Mercedes >>>> BMW

to je prvo

a drugo, ako ni ovaj fajl menadžer ne bude video fajlove koje vidi Adobe Reader, onda svi u Majkrosoftu i Nokiji treba da izvrše kolektivni suicid
 
@Dejan87dex
Naravno da je zo "vankel" u mobilnom svetu, mislim da bi prvi RO 80 (NSU) i danas "opr'o" neke ljute mašine u startu, kako zbog manje težine motora, kako zbog manjih dimenzija, kako zbog većih konjskih snaga... No to svakako nije tema za ovde, ali sviđa mi se poređenje... :D
@Vanitas
Koletivnog neće biti, jednako kao ni pojedinačnog... Mercedes ili bmw.. Meni je bmw prvi, ali to je opet moj stav, ne znači da je ispravan... ;)





Pitam se, pošto vidim ovde gomilu naprednih korisnika, dali ste tako nestrpljivi bili i sa androidom, dali ste i kod prvih izdanaka, davali tako masne opaske... Uostalom, zbog čega se "vaša" zajednica oseća... Moram napisati pod navodnim znacima, da ne bi bilo ne razumevanja "ugroženo"..., pa vam sve drugo prosto ne valja, a sa druge strane, niko od vas ne sme pomenuti ios i njegove mane... Ili ste tu prosto tihi iz nekog vama znanog razloga...

Više puta sam ponovio, veselim se svakom napretku, nevezano za ios, android, wp...

Kad se očekuje zvaničan 8.1, krajem juna?!
 
Pitam se, pošto vidim ovde gomilu naprednih korisnika, dali ste tako nestrpljivi bili i sa androidom, dali ste i kod prvih izdanaka, davali tako masne opaske... Uostalom, zbog čega se "vaša" zajednica oseća... Moram napisati pod navodnim znacima, da ne bi bilo ne razumevanja "ugroženo"..., pa vam sve drugo prosto ne valja, a sa druge strane, niko od vas ne sme pomenuti ios i njegove mane... Ili ste tu prosto tihi iz nekog vama znanog razloga...
Meni prosto smeta to što je Microsoft u startu užasno osakatio Windows Phone u odnosu na Windows Mobile koji sam u sreći i veselju koristio na PocketPC-u još pre 10 godina i tek sada polako počinje ponovo da ubacuje neke mogućnosti koje su još tada bile sasvim normalne.
 
Meni prosto smeta to što je Microsoft u startu užasno osakatio Windows Phone u odnosu na Windows Mobile koji sam u sreći i veselju koristio na PocketPC-u još pre 10 godina i tek sada polako počinje ponovo da ubacuje neke mogućnosti koje su još tada bile sasvim normalne.






E sad ne preteruj :D pre 10god, a to su koje funkcije?
Ja sam nekada davno koristio Motorolu MPX 200 i 220 , bili su onako biznis orijentisani, mnogo dosadniji od Symbian modela :)
A imao sam i Siemens SX, pocket pc windows ce :D bilo onda mocno, a to sto pricas nema veze sa danasnjim funkcijama.
Mozda mislis na crtanje po ekranu sa olovkom :D lol
 
Pa ono... imao je normalan file manager, gledao sam DivX na njemu, igrao super nintendo igre preko emulatora, čitao knjige, slušao mp3, imao sam program za tabelarne proračune i crtanje 3D funkcija, normalno sam mogao da otvaram i editujem Word i Excel fajlove... jedino što nisam mogao da telefoniram :p
 
Pa ono... imao je normalan file manager, gledao sam DivX na njemu, igrao super nintendo igre preko emulatora, čitao knjige, slušao mp3, imao sam program za tabelarne proračune i crtanje 3D funkcija, normalno sam mogao da otvaram i editujem Word i Excel fajlove... jedino što nisam mogao da telefoniram :p

Mozes sve to i sada da radis.
 
Pa znam da mogu, ali koliko je trebalo da se sistem dovede u stanje upotrebljivosti kao pre 10 godina? To je poenta.
 
Meni na L920 radi WP 8.1 savrseno. Malo me nervira smrt messengera pa sad kad mi devojka posalje sa wp8.0 na messenger poruku stigne mi na skajp. Nervira me sto su integrisali FB zajedno sa aplikacijom. Na WP 8 sam mogao u Peoples da vidim jedan a u aplikaciji drugi nalog. Sad moram da imam dve fb app za naloge.
 
Meni Wp 8.1 radi OK na Lumiji 720. Baterija traje malo kraće, ali uglavnom je sve kako treba.
Kada se očekuje zvaničan apdejt Nokije, ima li nekih informacija?
 
Iskljucio viber i whatsup iz pozadinskih procesa i drain se znacajno smanjio, sreca ne koristim puno ta dva servisa.
 
WA ne radi na wp8.1? Izasao update za viber, ispravke neke... Kod mene viber najvise trosi ali se najvise i koristi...
 
Mislim da ne, posto background agent ne vrsi provereru.
 
Iskljucio viber i whatsup iz pozadinskih procesa i drain se znacajno smanjio, sreca ne koristim puno ta dva servisa.

Bolje da si ih i obrisao, da ti ne zauzimaju mesto :)

Mislim koja je svrha IM aplikacije ako si joj onemogucio rad u background-u? To kao ljudi koji ukljucuju net po potrebi :d
 
Trazim drain, ko je rekao da ce tako ostati ;)
 
Zar nisi ti Sveti BBS-ovac Prosvetitelj, spasilac baterija i googleovih procesa :d
 
Ja to citam Borise, ja ne gatam u pasulj ili kroz kapi kise i uz magicnu kuglu kao ti :p
 
Malo ima seervisa za komunikaciju, to nam bas fali, BBS...neka ;)
 
Poslednja izmena:
Rekoh valjda, znaci nadamo se ;)


Ako ne do kraja Avgusta :D
 
Nazad
Vrh Dno