Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Moze li se nekako koristiti quiet hours bez ukljucene lokacije (mnogo trosi baterije), cini mi se da je neko spomenuo da treba da ga odvoje od cortan-e, ili sam nesto pobrkao?
 
Moze li se nekako koristiti quiet hours bez ukljucene lokacije (mnogo trosi baterije), cini mi se da je neko spomenuo da treba da ga odvoje od cortan-e, ili sam nesto pobrkao?


Za sada isključivo uz Cortanu. Rekli su da će to izdvojiti relativno brzo ali bez nekih konkretnih detalja...
 
Cekaj, quiet hours je ono sto mislim i sto je preko potrebno.. Stavis tipa od 00-08 da je silent za notifikacije i slicno? Koja je logika da zavisi od gps-a i cortane ta funkcija?
 
Meni notifikacije za wa rade ocajno. Kasne. Tek kad udjem u wa stizu mi poruke. Reinstalirao ga i opet isto. Zbog cega? Jel ima jos neko slican problem? I ie mi ne radi na data konekciji jos uvek. Smorio sam se bas sad sa wp 8.1
 
@englishman

Da, to je to ali je iz nekog razloga to deo Cortana aplikacije. Glupost. Dakle ne zavisi od GPS nego prosto nije zasebna aplikacija. No joebelfiore je napisao na twitteru da ce "brzo" to da rese tj da quiet hours postanu zasebna aplikacija... Naravno da je trebalo to od pocetka da bude tako.

@ROCK

To je "cena" WP8.1 tj toga sto neke od aplikacija nisu optimizovane za isti jos uvek. Ja licno nemam problema jos uvek iako WA mozda i najvise koristim ali vidim da se dosta njih zali da ne radi danas, pa sutra sve normalno i tako u krug. Nazalost taj jedan tip sto im izgleda radi aplikaciju za WP to radi uzasno sporo tako da je potvrdjeno da uopste trenutno prilagodjavanje za isti nije na dnevnom redu vec beta testiraju nove funkcije i da bi update(dakle nevezano za 8.1) trebao da izadje u neko skorije vreme.

P.S. Otkrio sam da sem MS kamere mi ne radi i Call&SMS filter. Ostale stvari su ok.

Ne secam se sad tacno koji operater australijski je objavio da cyan treba da bude dostupan late may/early june. Videcemo...
 
Meni ga u not centru uopste nema na listi apkikacija. Nemam pojma iz kog razloga. Stavio sam da radi u pozadini naravno.
 
Hmmm, meni stoji tu. Nije stajao dok nije stigla prva poruka, tako je za svaku aplikaciju ali se nakon toga pojavi...

Nazalost mnogima su problemi nestali tek posle hard reseta ili vracanja na 8.0 pa clean update na 8.1 odmah...
 
Cekaj, quiet hours je ono sto mislim i sto je preko potrebno.. Stavis tipa od 00-08 da je silent za notifikacije i slicno? Koja je logika da zavisi od gps-a i cortane ta funkcija?

Pa treba mu cortana da odluci kada si na poslu pa ti ukljuci to, kada spavas , ili kada si na nekom vaznom sastanku, ona auto odlucuje o tome kada je vreme da te ne uznemiravaju. Ali naravno trebalo je da radi i bez Cortane , samo sa tim nekim klasicnim ogranicenim mogucnostima.
 
Pa treba mu cortana da odluci kada si na poslu pa ti ukljuci to, kada spavas , ili kada si na nekom vaznom sastanku, ona auto odlucuje o tome kada je vreme da te ne uznemiravaju. Ali naravno trebalo je da radi i bez Cortane , samo sa tim nekim klasicnim ogranicenim mogucnostima.




Cek ovo nisam znao, znaci Cortana sama ukljuci tihe sate kada user spava, eeer to je cool, odmah se vracam na us region :D
 
Zasto uopste corton-a zahteva location? Ok za neke stvari tipa davanje vesti I prognoze u odnosu na lokaciju, ali ima dosta stvari koje bi trebalo da rade I bez toga, koliko znam google now radi bez lokacije cak mi je izbacivao I prognozu za Beograd samo sa netom.
 
Prikazivao ti je zato što je verovatno telefon već pokupio sve što se može pokupiti uključujući i lokacije, mada čudno mi je da je radio bez lokacija.
 
Isto problem sa WhatsApp, nekada stižu, nekada ne, dok sve ostale aplikacije rade normalno.
 
edu4enu7.png

GPS nije upaljen
 
Sta bre tihi sati dok spavas, zna kad su 'sastanci'.. Magija.
 
Sastanke gleda iz kalendara a podesi se odredjeno vreme od kad do kad zelis da te nista ne uznemirava i Cortana se pobrine za to. Mada poziv ne utisa nego ga odmah odbije i stoji propusten poziv.
 
A malo detaljnije nesto od toga, samo notifikacije da utisa a pozivi da rade normalno na primer?
 
To vec ne znam posto ga za ova dva meseca nisam uspeo ni jednom skroz isprazniti od ujutro do uvece. :D U svakom slucaju stvar je da se ovaj totalno pogubio sa prikazom procenata, a ne da mi je nesto pojelo bateriju. :)

Moraš bar jednom da napuniš i isprazniš bateriju do kraja, da bi ti sistem pravilno očitavao stanje.
 
A malo detaljnije nesto od toga, samo notifikacije da utisa a pozivi da rade normalno na primer?

Mogu normalno da ti zvone pozivi iz Inner Circle, znači ne mogu svi nego samo oni koje odaberes. Mada ima opcija da ako te neko zove drugi put u roku od tri minuta da drugi put zvoni normalno. Ja sam u suštini zadovoljan sa quiet hours, jedino me nervira što traži lokaciju ali šta je tu je.
 
Mogu normalno da ti zvone pozivi iz Inner Circle, znači ne mogu svi nego samo oni koje odaberes. Mada ima opcija da ako te neko zove drugi put u roku od tri minuta da drugi put zvoni normalno. Ja sam u suštini zadovoljan sa quiet hours, jedino me nervira što traži lokaciju ali šta je tu je.

Ja nikada nisam iskljucio lokaciju od kad sam kupio tel pre 9 meseci . Evo bas juce sam prvi put uspeo da ispraznim bateriju skoro do kraja, oko 20h sam imao 20% ceo dan sam bio na IE , i skypu . I tih 20% mi izdrzalo do 2h nocu, kad sam legao bio je na 7% . Tako da sam sa baterijiom przadovoljan i na WP8.1
 
Nisam spominjao bateriju, samo ne volim da mi bude uključena lokacija. Ali kad smo već kod baterije traje mi oko 30 sati na L520.
 
E sad ja ne znam, na L820 posle instalacije 8.1 baterija ocajna kao i ranije dok na L520 imam utisak da je znatno losija situacija. Odradio i hard reset i iskljucivao nepotrebne aplikacije u pozadini, samo jedan mail osvezava na sat vremena a ostali rucno i baterija ne moze da izdrzi ceo dan, ranije je mogla bez problema. Sekundarni telefon je u pitanju, net se slabo koristi jedino sto ima dosta razgovora ali nista vise nego ranije
 
Ja sam na l620 na sve nacine pokusavao da povecam zivot bateriji ,gasio procese ,iskljucivao mail ,al nema nikakve razlike ,jedva jedan dan izdrzi ,dakle bilo da su mi ukljucene 10 app u pozadini bilo 2 istp drzi ,ista stvar i sa mailom ,i plus u 80 % vremena brightnes mi je na low .
 
Nemoguce da wp8.1 toliko trosi. Na L720 uz 8.0 izvucem ravno tri dana umerenog koriscenja (pozivi, poruke, surf netom i malo wapp, bez igrica).
 
Trosi trosi, ja na 720 jedva 24h izguram, a na 8.0 moglo je i do 2dana opusteno.
Doduse uvek je ukljucen gps, wifi i ponekad mobile data
Puno procesa u ppozadini, preko 10... Itd
 
Ja manje trosim, tj imam 3 procesa upaljena, a mobilni net skoro i ne koristim. Nadam se da ce srediti potrosnju sa zvanicnim updateom. Zna li se okvirno kad ce biti dostupan?
 
Moracu i ja da ogranicim procese, mada mislim da su vecinom aplikacije krive za drain, ne optimizovane app trece strane...
Potrosnja wifi-a i gps a nebi trebalo da bude veca od predhodne verzije softa...
FW od Nokije bi mnogo pomogao, tj uskladio dosta stvari, izmedju ostalog i potrosnju baterije.

Battery app koju sam do skoro koristio nie bila update-ovana za 8.1 i svaki put kada bi je pokretao palila bi gps i tako looopovala non stop, dok ne ubijem app.
 
Nazad
Vrh Dno