Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Ček kada ti stigne sms, ili neka notifikacija ne upali ti se ekran?
 
Ma zasvetli ekran ali mi se nije nikad desilo da pritisne ekran slucajno .
 
zavisi kako nosis telefon. kada je ovako toplo i kada ga nosim u nekom sorcu sa onom mrezastom postavom, ako je ekran okrenut prema nogi, stalno se otkljucava i pali ako nema pin. isto mi je i sa androidom (note3neo) na koji sam takodje stavio pin.
 
zavisi kako nosis telefon. kada je ovako toplo i kada ga nosim u nekom sorcu sa onom mrezastom postavom, ako je ekran okrenut prema nogi, stalno se otkljucava i pali ako nema pin. isto mi je i sa androidom (note3neo) na koji sam takodje stavio pin.

Ako se dobro secam ti imas L 830 koja ima proximity sensor, tako da kada ti je telefon u dzepu, ekran ne bi smeo nikako da se upali. Mozes da testiras tako sto pokrijes prstom deo izmedju prednje kamere i zvucnika. Kada te neko pozove i sl, ako se ekran upali, znaci da ti sensor ne radi kako treba.
 
radi senzor ali kada te neko pozove, ili ti stigne neko obavestenje, ekran ce se upaliti bez obzira na proximity. ukljucen mi je double tap i povecana osetljivost ekrana pa se aktivira cak i u stand-by
 
Ekran se pali na obavestenje bez obzira na proximity,cisto da potvrdim.
 
Apsolutno netacno potvrdjivanje ;) sinoc isprobao sa devojkom za svaki slucaj...whatsapp, mail, poziv...za sva tri ekran je ostao iskljucen a ton i vibracija rade. Kada pomerim ruku sa senzora, ekran se lepo upali. Jos pre vise od dve godine kada sam prvi put kupio WP, secam se nekog klipa na yt, gde je lik bas ovo naveo kao super prednost u odnosu na ios konkretno (ne znam da li se to promenilo).

@pajica123 Definitivno nesto nije u redu, jer double tap ne radi kada je senzor pokriven.

Sve u svemu, moguce je da na nekim telefonima ovo ne radi, bitno je da ste nasli resenje : )
 
Vise ne trazi restart prilikom prelaska sa 3g na 2g i obrnuto ili kod mene nesto ne sljaka kako treba?
 
Ja kad sam instalirao softwer preko lumia recovery. Stiglo mi je obavestenje welcome to lumia denim ,i sad mi pise denim :)
 
@ Ivan975
Mozda treba update-ovati extras+info to je upalilo kod mene.
 
E hvala, nije mi palo na pamet! :D
@SOUTH
Neće pod XP-om to da radi a trenutno nemam opcije, drugome radim, moram OTA :D
(predložio sam kupovinu Spectruma ili Commodorea 64 već)
 
Zna li neko gde bese nokia recovery tool smesta skinuto? Da oslobodim ovih 1.5gb posto mi je c particija mala.
 
U okviru LSRT idi u settings pa u downloads cekiraj i brisi..
 
Imam jedan problem hocu da zamenim MicroSD u mobilnom kad ubacim nov SD u telefon stare aplikacije mi ostaju u telefonu ali pise da su nedostupne i da ubacim stari SD ,inace aplikacije su instalirane na stari SD.Pokusao sam da prekopiram podatke sa starog na novi SD isto se dogada.Dali ima opcija kao na android sistemu da prebacim sve aplikacije na memoriju od telefona pa posle zamene SD vratim na isti.
 
Nema.
Odradi move aplikacija sa SDa na mem tel, zameni karticu pa opet move sa mem tel na SD. Malo zezanja ali radi.
 
Na Lumiji 640XL Dual Sim mi se umesto broja 1 kod prikaza jacine prikazuje strelica.Ovo pre nisam primetio na njoj,sta je to?
 

Prilozi

  • wp_ss_20150819_0002.png
    wp_ss_20150819_0002.png
    50.4 KB · Pregleda: 156
Na Lumiji 640XL Dual Sim mi se umesto broja 1 kod prikaza jacine prikazuje strelica.Ovo pre nisam primetio na njoj,sta je to?



To je prikaz da telefon ili neka aplikacija koristi DATA prenos preko mobilne mreže. Možeš da vidiš i po tome što oznaka 3G pređe u H+
 
Poslednja izmena:
teme za 930 i 830 se slabo posecuju pa da pitam ovde, sta mislite :) <br />
<br />
da li vredi menjati lumiju 830 za 930 samo zbog kamere? <br />
<br />
ili bi bilo bolje sacekati neku 940 i sl, mada ce i doplata biti mnogo veca ako bih npr prodao 830 da bih uzeo neku 940.. <br />
<br />
gledao sam testove na netu, iako 930 ima 20 mpix, nesto mi te slike ne izgledaju mnogo bolje (ako su bolje uopste) od onih koje pravi 830. 4k mi nije bitan, i onako nemam ni jedan 4k monitor/tv u kuci. <br />
<br />
da li je neko imao priliku da koristi oba i da uporedi? <br />
<br />
iako 930 ima amoled,nema glance i nema prosirivu memoriju. 1gb rama vise mislim da ne pravi neku razliku. <br />
<br />
doplata je koliko vidim oko 70-80€ (da prodam polovnu 830 i uzmem polovnu 930)
 
teme za 930 i 830 se slabo posecuju pa da pitam ovde, sta mislite :) <br />
<br />
da li vredi menjati lumiju 830 za 930 samo zbog kamere? <br />
<br />
ili bi bilo bolje sacekati neku 940 i sl, mada ce i doplata biti mnogo veca ako bih npr prodao 830 da bih uzeo neku 940.. <br />
<br />
gledao sam testove na netu, iako 930 ima 20 mpix, nesto mi te slike ne izgledaju mnogo bolje (ako su bolje uopste) od onih koje pravi 830. 4k mi nije bitan, i onako nemam ni jedan 4k monitor/tv u kuci. <br />
<br />
da li je neko imao priliku da koristi oba i da uporedi? <br />
<br />
iako 930 ima amoled,nema glance i nema prosirivu memoriju. 1gb rama vise mislim da ne pravi neku razliku. <br />
<br />
doplata je koliko vidim oko 70-80€ (da prodam polovnu 830 i uzmem polovnu 930)
Nemoj bacati pare.. :) Previše je odvrnut s800 na 930, pa žari i pali
 
teme za 930 i 830 se slabo posecuju pa da pitam ovde, sta mislite :) <br />
<br />
da li vredi menjati lumiju 830 za 930 samo zbog kamere? <br />
<br />
ili bi bilo bolje sacekati neku 940 i sl, mada ce i doplata biti mnogo veca ako bih npr prodao 830 da bih uzeo neku 940.. <br />
<br />
gledao sam testove na netu, iako 930 ima 20 mpix, nesto mi te slike ne izgledaju mnogo bolje (ako su bolje uopste) od onih koje pravi 830. 4k mi nije bitan, i onako nemam ni jedan 4k monitor/tv u kuci. <br />
<br />
da li je neko imao priliku da koristi oba i da uporedi? <br />
<br />
iako 930 ima amoled,nema glance i nema prosirivu memoriju. 1gb rama vise mislim da ne pravi neku razliku. <br />
<br />
doplata je koliko vidim oko 70-80€ (da prodam polovnu 830 i uzmem polovnu 930)

Moja devojka ima 930, ja 830...realno sem ekstra ekrana, ja ne vidim neku posebnu prednost.
Kamera jeste bolja, nema price, ali ne drasticno da bih npr ja promenio telefon, jer su slike manje vise slicne. Jedina prava prednost je u video snimcima koji su nekako 'cistiji' i fokusiranje je brze (tj na 930 mi deluje skoro instant) kada se telefon brzo pomera.
Brzina rada, manje vise ista ali naravno svako, pa i mini, ubrzanje je dobrodoslo.
930 se preterano greje, pri tom preterano znaci da ces skoro uvek da osetis da je topao, a po nekad i da je vreo (npr 20min viber call i telefon je rerna). 830 se greje samo kada je na punjacu. Sto se tice grejanja, dodatak...20min whatsapp call-a i telefon je normalne temperature.
830 je, subjektivno, lepsi, ali i moja devojka se slaze...tanji je sto ima dosta uticaja na sam osecaj...

U par reci kako vidim 830 jeste: lepsa, tanja, hladnija :p i malo osakacena lumia 930 :)

Najbolje cekaj novi model, ako ces moci da izdvojis vise para
 
a i 930 nema glance :), čekaj 1030...
 
Izvinjavam se na trolu, alil da li na wp8.1 posoji sistemsko resenje za cirilicu? Totalno sam nov u wp, tek dva dana, ona "cirilica" na app store nije to sto trazim (to sam nasao searchom ovde). Sluzi za sms samo i web search.
Dakle treba mi sistemska cirilicna tastatura, za office dokumente i ostalo. Makedonska nema slovo Ћћ.
Cirilicni .docx se prikazje ok u office. Cak i kad je naslov cirilicni, dakle utf-8 je tu, samo nema podrske za nasu tastaturu.

Hvala
 
Poslednja izmena:
nema cirilice, jedino da probas windows 10 (for mobile) insider preview.
 
Nazad
Vrh Dno