Šta je novo?

Windows Phone 8.1

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nn5hVq6Q-zo

Eto primera gde je problem lose optimizovana aplikacija a ne los HW, smesno HTC ONE je vidno sporiji od starijeg i slabijeg brata.
Zune je leteo na WP7 a na 8.1 su degradirali performanse Xbox Music plejera, zarad nekih update-a navodno a i dalje nema brzinu WP8 WP7 verzije. Dobar tekst, W10 im je bukvalno zadnja sansa. dosta su koristili 8.1 kao platformu za experimentisanje.
http://wmpoweruser.com/this-could-be-why-the-hubs-got-decoupled/
 
Poslednja izmena:
imam problem od danas
nikako ne mogu da udjem u tviter,kad kliknem na tviter otvori ga i odmah zatvori tj. vrati me na pocetni ekran, sve je normalno radilo do jutros,
sta bi moglo da bude
lumia 735
 
Па 920 (у мт:с-у) кошта 18.720 више па није баш за поређење а оног Самсунга и нема у понуди. Мене је и повукла чињеница да је цена са 33к пала на испод 15к а иначе сам видео да је још почетком године НТС званично најавио 8.1 и да се тек ових дана јављају са неким апдејтом. Размислићу још мало мада ми 8х делује озбиљније а увек може да се узме још један телефон.

Vidi stvarno, 8X skoro dzabe... MTS se otvorio :) To jeste korektan fon, sa sasvim zadovoljavajucim hardverom potrebnim za WP, ali mislim da su male sanse da dobije zvanican 8.1 apdejt, bas kao i njegov (po meni superiorniji) vrsnjak Ativ S.

PfD jeste opcija, ali su Lumie u pogledu WP apdejta, pogotovo one novije, svakako bolji izbor. Naravno, cenovno gledano, tesko je sad kod nasih operatera naci tako povoljnu Lumiu, a da hardverski bude koliko-toliko aktuelna.
 
ali mislim da su male sanse da dobije zvanican 8.1 apdejt, bas kao i njegov (po meni superiorniji) vrsnjak Ativ S

Veoma si konfuzno napisao ovaj deo, ali recimo da AtivS ima zvanicni update.
Uporedjivati ova dva telefona je kao uporedjivati yuga sa bmw-om, nidje veze....pocev od velicine i kvaliteta ekrana, kamere, memorije....Nebo i zemlja.
 
Hvala puno svima na odgovorima, mnogo ste mi pomogli.
Što se tiče pitanja pod brojem 7, imam malo dete pa sam podesio da mi se u 9 uveče gasi zvono, tako da me niko ne cima kada klinac zaspi :smash:
A što se kupovine tiče, mislim da sam najbliži Lumiji 735... Dobar odnos cena - kvalitet, deluje jako dobro - i u ruci i po specifikacijama.

Quiet mode radi taj posao odlicno . I bolje nego samo gasenje zvona .
 
Ljudi prvo se informisite malo pa onda pisite ovde, Ativ S ima zvanicnu verziju 8.1, a pustili su i za Brazil 8.11 zvanicnu verziju. Sad ja tvrdim da ce sigurno dobiti i desetku, jer je i sam Microsoft izdao saopstenje da im je cilj da win10 bude na sto vise uredjaja, kako desktop tako i phone i na tabletima!
 
Ne štima, ne štima :d
Pa izašli su novi HTC WP8.1 uređaji i ovima, logično, pada cena...
 
Ако се не варам, HTC има још само пар новијих телефона са 8.х па то није неки разлог. А увелико се прича о упгрејду, само мало отежу. Мени више смета што није дуалсим иначе бих ризиковао нову верзију, овако морам да размислим. Можда ипак 630ДС буде у предности због тога што је нов а и власници фирме праве тај ОС па да не испадне да ћу да узмем телефон који сутра остане без подршке. Малтене као када бих набавио комп који може да ради само на ХР-у. ;) Мада би и 516ДС могао да дође у обзир ... или оба.
 
Pa noviji je izasao samo One for Windows,mozda eventualno jos neka ekskluziva za operatere u SAD. Odlican je 8X za te pare,i zivece dokle god je PfD programa.
 
MS ce ugasiti wp8 sa aplikacijama i to je to :) Tako da bolje uzeti nesto sto ima 8.1 official
 
MS ce ugasiti wp8 sa aplikacijama i to je to :) Tako da bolje uzeti nesto sto ima 8.1 official
Пун је интернет текстова о томе да 8х добија WP8.1 али и сумњичавости, чуђења око кашњења па и дилеме да ли очекивати или се пребацити у Лумиа табор. Штета јер је телефон прилично добар али и ако прође на 8.1, сумњам да ће да се труде да касније наставе па ми ипак делује да би Лумиа 630ДС била паметнији избор, колико год да је хардверски слабија.

Е да, на GSM Areni ми делује да 630ДС има превелико зрачење.
 
Poslednja izmena:
Onaj majmun mi još uvek ne šalje link za beta Total Commandera, ok, ako mu ne treba ne treba mu...
 
Ja se nesto premisljam da mozda uzmem One M8 for Windows,ali ako ce biti ovakva "saga" oko apdejtova onda krastavac..
 
Ma wp samo Lumie.. Ionako ima ok izbor i za svakog po nesto...
Ja sad jurim da nexus 5 zamenim za 1520.. Ipak nema meni zivota bez WP.. :)
 
Koji si ti kralj :)
Pa zar nisi jurio da menjas note3 za 1520 :)
Meni bi danas trebalo da stigne bela 1520 (nadam se da nece stici cepanica ili sapun vredan 300€ :D)
 
Jesam.. :) ali nisam nasao u tom trenutku nista, pa sam uzeo iP5, pa N5, pa valjda cu se dogegati do 1520.. :)
 
Ja se sad nesto opasno razmisljam dal da radim pfd , nisam ga radio jos od izlaska 8.1 . Koristili bi mi oni folderi sad pa samo zbog toga bi da radim :D .
 
Kakvi folderi, jel to neki krsteniji dolaze sa DENIMom ili ja nisam pratio na casu..?
 
Nije denim uopste u pitanju, nego 8.1.1 cyan. Mozes da pravis foldere na homescreenu
 
Poslednja izmena:
To je imala neka samsung app na Ativ S.. Ali je bila toliko dobra da bolje da je nije ni bilo.. Jer dok ona otvori ja cu sve te app iz foldera da nadjem na onoj full app listi i to 3 puta...
 
Nazad
Vrh Dno