Šta je novo?

Windows (phone) 10

Pre par meseci je sam pratio kada izlaze, sad mi iskreno nije potreban. Sve radi ok na lumia 640. Čekam Redstone da krene pa da testiram na lumia 630.

A i ovo što treba da izađe .71 ili koji već nije novi build već krpljenje postojećehg builda .
 
Poslednja izmena:
Tako ako gledaš sve je krpljenje. No vidi se razlika u performansama, zato i čekam sledeći jer je to jedina ozbiljnija zamerka koju imam.
 
Pa ocekuje se i za desktop .71 ili .75 koliko sam video. Ali kada, ne zna se ocigledno iako je bilo spekulacija za Utorak. Sto se krpljenja tice, to i jeste potrebno ovom os-u. Ja bogami pratim kad ce novi build, a vecih poboljsanja u performansama nisam bas video.

Sent from mTalk
 
Чему толика халабука око .71? И сада све ради одлично. Што касније изађе, више ће ситница бити поправљено...
Само да јавнем за Л535. Када сам се данас вратио са посла батерија је била на 76%. Жена обавила пар разговора и клинац играо игрицу 5-6мин. Нон стоп 3Г+ВајФај и мислим да је то ок потрошња. Касније ћу окачити сш.
 
Jesi odradio HR ?
 
Win10 koristim sigurno poslednjih 5 izdanja. Nikada mi glance screen nije radio. Uvek sam radio HR. Na win 8.1 je sve bilo u redu.
 
Чему толика халабука око .71? И сада све ради одлично. Што касније изађе, више ће ситница бити поправљено...
Само да јавнем за Л535. Када сам се данас вратио са посла батерија је била на 76%. Жена обавила пар разговора и клинац играо игрицу 5-6мин. Нон стоп 3Г+ВајФај и мислим да је то ок потрошња. Касније ћу окачити сш.
Ja sam 4 puta instalirao win 10 na l535 i svaki put vracao na win 8.1 telefon nije nikako radio cak i posle HR. A najvise mi je smetalo sto se u nekim aplikacijama (igricama) navigaciona traka (nav bar) nece da se sakrije, pa me interesuje dali i ti imas te probleme na tvom telefonu.
 
Zašto ne instaliraš neku aplikaciju ako već toliko koristiš podsetnik? Probaj neku sa stora , verovatno ima neka koja će ti bolje odgovarati . Možeš da probaš i cortanu.one note ,notiny.action note

Kačio sam neke nove windows 10 aplikacije u staroj temi o8.1 aplikacije. Možda nađeš nešto da ti završi posao.

Ja lično koristim Cortanu , namestim podsetnik u određeno vreme , možeš i da odložiš pa da te podseti ponovo za neki minut,sat... Još ako imaš win 10 pc još bolje. Ja trenutno imam jedno 7,8 podsetnika za narednih mesec dana i sve je lepo pregledno , lako za izmenu.

Hvala za savete. Ipak, ovom prilikom nisam hteo da kukam kako nesto ne radi, nego bas pokusavam da vidim kako to tacno funkcionise ta nova aplikacija. Recimo, po starom je bilo da ako imas za sutra dva podsetnika: jedan sa tacno odredjenim vremenom i jedan bez odredjenog vremena, kako se prikazuje tacno jedan podsetnik na plocici, bice prikazan samo onaj sa tacno odredjenim vremenom. Mislim da je cak i da, ako stavis za ponedeljak bez odredjenog vremena, a u utorak sa odredjenim vremenom, onda bi (na staroj kalendar aplikaciji) tokom ponedeljka video na plocici samo onaj podsetnik za utorak, a ovaj sto je za ponedeljak postavljen na "ceo dan", njega bi valjda video samo tokom nedelje, al ne u ponedeljak - tad da prednost onom iz utorka.

Zato me je zanimalo - kada mi se pojavljuje podsetnik koji je za neki dan postavljen na all day. :) Razumljivo mi je ako su promenili to - tako da se podsetnik koji je na all day pojavi tek tog dana, a ne dan ranije. Jos bih dodao, kad se stavlja nesto na all day, onda je po podrazumevanom namesteno da bude ukljuceno i da se cuje podsetnik, pa mi je tako danas podsetnik zvonio u 12 sati (12 sati pre sutrasnjeg dana) da sutra uradim to, to i to... Naravno, ja bih ovo podesavao da bude da me podseca oko 3 sata ranije - ukoliko uopste i zelim podsetnik, naravno.
 
Ja sam 4 puta instalirao win 10 na l535 i svaki put vracao na win 8.1 telefon nije nikako radio cak i posle HR. A najvise mi je smetalo sto se u nekim aplikacijama (igricama) navigaciona traka (nav bar) nece da se sakrije, pa me interesuje dali i ti imas te probleme na tvom telefonu.
Таквих проблема немам. Мало је цурела батерија али је сада све сређено.
 

Pa realno stanje. Ne mogu da prodaju dva modela.

950/950 XL je previse high end vecina ce se odluciti za Iphone ili neki andorid u tom rangu.
A tamo gde su bili najaci sad su sa 550 koji realno nije kao sto je 520 bila kad je izasla.
Ni 650 neverujem da ce da promeni situaciju jer nije nista bolja od 640.
 

Pa.. nedovoljno marketinga, loš marketing sa negativnim recenzijama vezano za 950/xl od strane nekih review-era, povlačenje prodaje od strane Amazona zbog reklamacija itd. Nedovoljno optimizovan i dovršen sistem koji je kao takav pušten na flagship tel.? Nedovoljno novih telefona. Tržište očekuje mnogo brži razvoj i raznovrsnu ponudu. MS se usporio sa unifikacijom W10, mada ja sam i dalje uz Win šta god bude dalje :)
 
Po meni je najveći problem nedostatak drugih proizvođača, nema izbora. Lumia 950 I 550 je puštena decembra u prodaju i to ne svuda. Ovo su neki podaci gde se gleda prodaja u zadnja 3 meseca godine okt-dec .

Da postoji izbor 3-4 proizvođača u svakom trenutku i prodaja bi bila bolja . Ovako od oktobra u prodaju je postojala samo lumia 640 I 640 xl , ostali modeli su se skoro svuda povukli, možda još 535 ostala. N sve to su sami rekli da smanjuju isporuke i gubitke i preorijentišu se na druge stvari .

Tako da treba očekivati još manju prodaju definitivno ,isto i manje modela . Eto šanse drugim proizvođačima , konkurencija je nikakva, šanse ima. Lumia ima 97 % dakle ostali ne postoje
 
Poslednja izmena:
Kad izadje 650 te brojke ce jos da budu odlicne.
 
Kad izadje 650 te brojke ce jos da budu odlicne.

Ne verujem.

Ne vidim nikakvu razliku 640 vs 650 osim prednje kamere i alu lajsne.

Meni se cak i svidja sto prodaja i nije neka samo ako ih ne natera da odustanu a mislim da nema sanse da odustanu od win 10 za telefone.

Nije losa stvar kad u kaficu svi povade iphone a ti lumiu koju si skoro 100% siguran nema niko drugi :D

A pritom odlican telefon.


Ja prosto ne mogu da zamislim sebe sad da koristim Android ili da nosim iPhone. Jednostavno Android mi ne odgovara i ne svidja mi se.
A iphone ne bi kupio nikad u zivotu ma koliko priznajem jeste dobar telefon. Ali 98% ljudi ga kupuje jer je iphone i veze nemaju kakav je to zapravo telefon i onu relaciju cena/kvalitet.
A i iOS mi se ne svidja. Mozda malo vise od androida ali ne dovoljno.

Windows 10 izgleda prelepo, elegantno, i kad ga koristis na svim uredjajima to je pravo iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Još bih dodao da izbacili 550 dual sim ni 650 dual sim. Mada dobro, trenutno kakvo je stanje ja uopšte nema potrebu da u skorije vreme kupujem neki drugi telefon. Još da sam umesto ovog odabrao neki sa boljom zadnjom kamerom... To je sad jedini razlog iz kojeg bih kupovao kasnije nešto drugo, mada sam i sa ovim zadovoljan, i super mi je što sam našao telefon od 4 incha :D - što mi je ipak i bitnije možda od kamere.
 
Uzeo sam Lumiju 640 kao moj prvi win telefon. I kad mi je vec sve to novo reko ajd da odmah je prebacim na Win10 da se ne navikavam na 8.1 pa onda opet na desetku.

Instalacija i sve to je proslo ok, samo sto sad nemam tastaturu na njoj! da li ste se susretali sa tim i sta mi je sad ciniti?
 
Odes u settings/system/about/skrolujes skroz do dole i imas reset your phone. :)
 
Ne verujem.

Ne vidim nikakvu razliku 640 vs 650 osim prednje kamere i alu lajsne.

Meni se cak i svidja sto prodaja i nije neka samo ako ih ne natera da odustanu a mislim da nema sanse da odustanu od win 10 za telefone.

Nije losa stvar kad u kaficu svi povade iphone a ti lumiu koju si skoro 100% siguran nema niko drugi :D

A pritom odlican telefon.


Ja prosto ne mogu da zamislim sebe sad da koristim Android ili da nosim iPhone. Jednostavno Android mi ne odgovara i ne svidja mi se.
A iphone ne bi kupio nikad u zivotu ma koliko priznajem jeste dobar telefon. Ali 98% ljudi ga kupuje jer je iphone i veze nemaju kakav je to zapravo telefon i onu relaciju cena/kvalitet.
A i iOS mi se ne svidja. Mozda malo vise od androida ali ne dovoljno.

Windows 10 izgleda prelepo, elegantno, i kad ga koristis na svim uredjajima to je pravo iskustvo.

640 je odlican telefon. Ne verujem da cu skoro da menjam (imam pravo da kukam kao i svaki customer ako mi se nesto ne svidja :D). 650 sa onakvim hardverom i onakvom cenom je epic fail.
 
Vrh Dno