Šta je novo?

Windows (phone) 10

Jedno je pozitivno i negativno iskusvo a jedno konstantno kukanje kako je Ms pustio neku aplikaciju za drugi sistem. Onda kreće da se vrti uvek ista priča, najbolje su mi one pretnje u fazonu ma mene više windows videti neće , kao da će se neko nasekirati što neko napušta neki sistem.

Nisu to pretnje, nego je to razocarani korisnik. Da me ne shvati sad neko pogresno, ne kazem ja "korisnici su razocarani", cak cu opet ponoviti - vecina windows korisnika i dalje pliva na wp8.1, i ni ne mislio o w10m, i bas kaze "zabole me, neka ga objave kad bude lepo radio, a do tad boli me uvo". Ta konkretno osoba je razocarana, kupila je windows telefon sa odredjenim ocekivanjima, i onda se nasao izneverenim.

Inace, ja ne kukam sad, al samo cu par zapazanja da iznesem:
  • danas sam kucao mejl, kad me je neko nazvao pa se ja javio... telefon se tokom prvog minuta razgovora restartovao. no big deal, restartovao se, ja sam coveka odmah nazvao i nastavili smo razgovor.
  • jel to Edge sve sporije otvara istoriju kako mi se istorija povecava? Kad tapnem na istoriju, bas treba da ga sacekam dok mi sve ne prikaze.
  • nekad mi izgleda malo zastuca tastatura dok koristim swipe. Jel se to i drugima desi - samo tastatura nestane, ili se spusti dole, pa se onda odma skoro vrati nakon sto tapnem u polje za kucanje.
Ne mogu sad jos neceg da se setim, a sto nisam ranije spominjao, valjda je to to. Ako se setim, dodacu u listu. :)

EDIT: Setio sam se, to je ono trece za swipe na tastaturi. Inace, nevezano od toga, svidja mi se opcija kucanja preko swipea, bas je vidno brze, samo treba imati malo strpljenja u startu dok tastatura ne nauci vecinu reci i fraza koje koristim. Jednom ili par puta neku inace redje koriscenu rec kad unesem on pocne lakse da je prepoznaje kad je unosim sa swipeom... Naravno, ko smatra da mu je to neprakticno, ok, svako ima svoje misljenje, al odlicna je kad hocu da na brzinu kazem "vazi, dolazim", il tako nesto - napise se cela recenica u dva kratka pokreta prsta. :)
 
Poslednja izmena:
Ovo isto kao kad bi direktor mercedesa vozio audi, prsli nacisto, nema opravdanja za ovo, bar ja ne vidim...
 
Kako je Dare rekao... L1020 vs L950, ima razlike u brzini, sami u samoj aplikaciji... Sve ostalo je skoro indentično. Meni na oba rade jednako dobro... I opet da ne citiram Darka, ja sam sebi masu stvari prilagodio... Ne znam... Radi sasvim ok...
 
One handed Arc keyboard
curvedy-keyboard.jpg

:wall:

Oni su u opisu tastature stavili kako je tastatura bolje za slepo kucanje, mada cisto sumnjam da je to tacno - i dalje je to touch, sve i da imamo samo 12 tastera na tastaturi, mi i dalje ne osetimo pod prstom gde je koji. Za ovaj fazon sa po tri slova po tasteru, mislim da mnogi nece sad sa ovoga prelaziti na tu varijantu, ipak je kucanje na uobicajenoj touch tastaturi koju imamo brze. Bas sam kod mame probao tu takvu tastaturu jednom (sa 12 tastera, ne i tako zakrivljenu), imam osecaj da cu da se otelim dok ne otkucam nesto. :) OK mi je i dalje takva fizicka tastatura, ona mi pruza ipak odredjene prednosti, kao to da ne moram da gledam u telefon dok kucam poruku. Na toj klasicnoj tastaturi sam umeo da pricam sa nekim, a da malo po malo odkucam poruku na telefonu i odgovorim bez da ga gledam. :) Mada, ipak proverim pred slanje sta sam ja to napisao. :D

Jos bih dodao da je mozda za telefone od po 5 incha isto prakticna i varijanta koju sam video na nekom androidu - prstom se valjda svuce tastatura da bude uza i vise uz desnu ivicu. Tako ta slova koja su skroz levo nisu suvise daleko i mogu da se dohvati.

Ipak, ono sto mi se svidja i kod ovakve tastature je to sto kolko tolko eksperimentisu. Ranije smo imali mnogo telefona sa razlicitim tastaturama, telefona raznih oblika, neki su ovako ili onako svetleli... sad svi imamo isto u sustini.

Zar nemaš već sličnu opciju na tastaturi na tvom telefonu ?

Ne izgleda kao gore na slici .

Pogledajte prilog 190951

Windows-10-One-handed-keyboard-phone.jpg

Jel moze tekst vezano za tu tastaturu sa slike - ovu sa tastaturom na lumiji? Nadam se da ga mozes lako naci, ako ne, nema veze. :) I koji je to telefon na gornjoj slici? :)
 
Hvala. :)
 
Ako je ono telefon od oko 6 incha, a ta tastatura zauzima oko dve trecine sirine displeja (procenjeno odokativnom metodom :) ), onda bi trebalo da nam se samo cini, tj. da je sirina te tastature ista ili malo manje velicine od tastature kod mene na ekranu od 4 incha. :)

Sto se mene tice, ja svakako ne bih koristio telefon od 6 incha, 4 je meni sasvim dovoljno... :D Ovo od 5 incha, sta ja znam, za koriscenje moze da prodje kad to laksaju ljudima kroz softver, al mi je i dalje bezveze kad s crepom hocu nesto da slikam ili kad treba da ga nosim u dzepu. Jos malo, pa treba da nosimo torbe ko izvidjaci, a u torbama telefoni. :D
 
Koji vam je format time ako ste podesili region Serbian Latin?
Kod mene je hh.mm, dakle ne hh:mm (tacka umesto dvotacke). Ajd i nekako za lock screen, no emailovi i sva komunikacija ima takav time tag. Vec me malo nervira, ali i cini pregled nekad konfuznim.
Moze li ikako da se promeni ili da se pise MSu, ako vce nisu svesni. Build je .63 na L535.
 
Koji vam je format time ako ste podesili region Serbian Latin?
Kod mene je hh.mm, dakle ne hh:mm (tacka umesto dvotacke). Ajd i nekako za lock screen, no emailovi i sva komunikacija ima takav time tag. Vec me malo nervira, ali i cini pregled nekad konfuznim.
Moze li ikako da se promeni ili da se pise MSu, ako vce nisu svesni. Build je .63 na L535.


I meni je tako ba istom buildu

Poslato preko mTalk
 
Пређи на српски ћирилица регион и исправно ће показивати. Лумиа 535 је у питању.
 
Какво вам је трајање батерије на 535 са w10m последњим билдом? На мојој секундарној 535 поручка батерију 50% од ујутро до 15ч уз јако слабо коришћење (укључен је 3Г конст.). Иста сетовања на 735 и она изгура 2 дана (њу интензивно користим)...
Нека сугестија/идеја?
 
Meni je baterija na L1520 sasvim solidna. Uz slabije koriscenje punim svaki 3-ci 4-ti dan. I u stanju mirovanja gubi samo 3-4% tokom noci npr
 
Isto, punjenje uveče reda radi samo jer se mnogo koristi Data konekcija i WiFi
 
Па трајање батерије зависи колико се користи телефон. :)

Мислим да је потрошња батерије на 8.1 била мања. Ипак код мене је увек укључен wif, Bluetooth, мобилни интернет, али за разлику од претходних андроид телефона, неупоредиво боље!

Рецимо да у аеро моду за 8 сати спавања потроши 3%. У сваком случају сам задовољан.
Измена
Скинут са пуњача јуче око 14,00 и целу ноћ је радио
08b82708100caada5db8764ec5142a75.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi moram priznati ogrešio sam se o W10. Sudio o njemu na osnovu L550, kad sam probao w10 na Mi4 i video da se otvara u sekundi (i Viber!)...i još on imao ko zna koju verziju, jer nije u insider programu. Ipak morali smo da vratimo na miui jer se zamrzavao tokom skype video poziva a to mu je baš bitno ali da se ne udaljavam.
 
Popodne ću poslati ss sa L535 da zajedno bacimo pogled na potrošnju baterije. Možda meni nešto promiče, ali mislim da je Edge 94% ili kako već (na L535).
 
hut8FUg.jpg

Evo ss sa L735 koju sam pre 1h skinuo sa punjača. Tokom punjenja je bila u Airplane modu i sada ima 97% baterije (razgovor 10tak minuta...).
 
Poslednja izmena:
Meni je baterija super. Mislim da se čak i poboljšala posle isključivanja synca poruka.

Ne znam zašto tebi pokazuje allowed za Edge,pogledaj u battery saver ako imaš opciju da ga isključiš.

Ugasi tabove ,mogu da ti troše u pozadini. I kao što je rečeno skype integracija i sms sync mogu dodatno da ti srču bateriju.
Meni je inače sve uključeno i gps ,wifi,data,motion,dt,ništa ne gasim.



3b47191e8baef1b1c0f693c48262391e.png
84a0bba204f2f7566da982c564989afc.png
5d02380e3b8e084ce60fff62d4227135.png


Takođe u settings-privacy namesti ovako.

c59debfc780bad00d955aa285f9b5ee7.png
 
Poslednja izmena:
Skajp integraciju i message sync sam isključio a Edge-u nikako ne mogu da pristupim. U stvari mogu. Kliknem na njega i otvori se nov prozor sa statistikama rada/potrošnje i to je sve. Ne mogu da ga disejblujem...
 
Ljudi moram priznati ogrešio sam se o W10. Sudio o njemu na osnovu L550, kad sam probao w10 na Mi4 i video da se otvara u sekundi (i Viber!)...i još on imao ko zna koju verziju, jer nije u insider programu. Ipak morali smo da vratimo na miui jer se zamrzavao tokom skype video poziva a to mu je baš bitno ali da se ne udaljavam.

Jel si probao preko one njihove nove aplikacije Skype Video, il tako nesto, ili bas preko Skajpa? I meni cini da mi je u tom novom slika bivala malo bezveze, nesto mi bivalo zeleno na trenutke, il tako nesto... To cim sam skontao vise to novo za Skype nisam ni koristio, nego samo preko ove standardne aplikacije... To sam se skroz izlogovao - iz te Skype integracije, smetalo mi je i to sto, nakon sto i obrisem neku konverzaciju, ona mi se ponovo pokavi posle nekog vremena. :)

Inace, drago mi je da cujem pozitivne utiske. :)
 
Meni Insider aplikacija u zadnje vreme ne pokazuje charge rate, vreme do punjenja, kako je s vama? Sad sam je reinstalirao i isto je opet
 
Mene zanima kada se vama pojavljuje podsetnik vam je namešten za sutradan? Izgleda da mu se to ne ponaša isto kao ma wp8.1. Sata nestaje u 24:00 nego oko sata pre ponoći. Sad imam podsetnik za sutra, ali mi se još ne pojavljuje ništa na pločici... Inače, stavio sam podsetnik za sutra da mi bude na all day.
 
Poslednja izmena:
Iz standardne Skype aplikacije. Sad se vratio na android ali i on je bio oduševljen izgledom i radom w10, jedino te aplikacije... Ipak razliku pravi Snapdragon 800 i 2 gb ram-a.
 
Mene zanima kada se vama pojavljuje podsetnik vam je namešten za sutradan? Izgleda da mu se to ne ponaša isto kao ma wp8.1. Sata nestaje u 24:00 nego oko sata pre ponoći. Sad imam podsetnik za sutra, ali mi se još ne pojavljuje ništa na pločici... Inače, stavio sam podsetnik za sutra da mi bude na all day.

Zašto ne instaliraš neku aplikaciju ako već toliko koristiš podsetnik? Probaj neku sa stora , verovatno ima neka koja će ti bolje odgovarati . Možeš da probaš i cortanu.one note ,notiny.action note

Kačio sam neke nove windows 10 aplikacije u staroj temi o8.1 aplikacije. Možda nađeš nešto da ti završi posao.

Ja lično koristim Cortanu , namestim podsetnik u određeno vreme , možeš i da odložiš pa da te podseti ponovo za neki minut,sat... Još ako imaš win 10 pc još bolje. Ja trenutno imam jedno 7,8 podsetnika za narednih mesec dana i sve je lepo pregledno , lako za izmenu.

@the_radosh Samo se izloguj, ne gasi proces iz pozadine.
 
Poslednja izmena:
Kako se gasi taj proces, integracija poruke+skype? Samo se izlogujem iz skype-a? Ili i u battery saveru da ne dozvolim rad u pozadini? Ne znam da li ce mi onda sms stizati kako treba? :)
 
Nazad
Vrh Dno