Šta je novo?

Windows (phone) 10

To je već stvar ukusa, možda je "to" tom čoveku lepo... Mada za sve one manje kreativne, uvek možete staviti clear black pozadinu i to je to...
 
I to je ružno, samo malo manje.
Koja je poenta wallpapera preko celog ekrana kada je skoro ceo prekriven pločicama?

Kad su plocice lepe kao sto jesu, sto da ne? Bolje nego da prekriva ogromno sunce koje lebdi na granitnoj 3D ploci, i ispod default 4 ikonice :d
 
Sta! nece biti full transparent?? fck that..
 
Ako je 100 % transparent onda se ništa ne bi videlo. Najverovatnije će moći 50-60-70 % transparent ili u boji .

Vidi se sve ako znaš da izabereš wall , ako ne znaš onda ostaviš kao što je bilo na win 8.1 na pc-u .

Bitan je sadržaj "pločice" i ništa drugo, to treba biti u prvom planu . Videćemo februara kada sami probamo kako to izgleda u realnosti.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da se bude drugačiji, ti možeš rasporedom ikona sebi uvećati prostor, nalik iosu ili androidu... Smanjiš ih na najmanju moguću veličinu poredaš ih kako ti želiš... Mislim da ne treba iz svega napraviti nauku... ;)
Uostalom, koji je smisao govori da nema smisla... Sve zavisi od kreativnosti pojedinca, videćemo kad ga svi budemo imali, pa možemo baciti svoje ideje...
 
Skloniš sve pločice o ostaviš samo jednu gore i dole i eto pozadine :)
 
ca77c88691d4af38edc00a577fb96ae5.png


Ja hocu ovu macku da vidim jasno a ne tamo kroz neki mutan tile..
 
Poenta je da se bude drugačiji, ti možeš rasporedom ikona sebi uvećati prostor, nalik iosu ili androidu... Smanjiš ih na najmanju moguću veličinu poredaš ih kako ti želiš... Mislim da ne treba iz svega napraviti nauku...
Uostalom, koji je smisao govori da nema smisla... Sve zavisi od kreativnosti pojedinca, videćemo kad ga svi budemo imali, pa možemo baciti svoje ideje...
WP je već (bio) dovoljno drugačiji, a ovo glupiranje je primer kako biti drugačiji na loš način.
Kakva crna kreativnost ovde... Ako smanjiš pločice na najmanju moguću veličinu, onda je svejedno kako su poređane.
Uostalom, koliko god da ih smanjiš, wallpaper opet ostaje prekriven.

Skloniš sve pločice o ostaviš samo jednu gore i dole i eto pozadine :)

Reci da se šališ... :p
 
Bitno je da oni daju vise "customizacije" . A kako ce to sve da izgleda to je na nama. Inace evo upravo skidam W10 pc novi build sa Kortanom.

I vec par dana koristim bing kao glavni search engine , moram da se navikavam :D .
 
WP je već (bio) dovoljno drugačiji, a ovo glupiranje je primer kako biti drugačiji na loš način.
Kakva crna kreativnost ovde... Ako smanjiš pločice na najmanju moguću veličinu, onda je svejedno kako su poređane.
Uostalom, koliko god da ih smanjiš, wallpaper opet ostaje prekriven.



Reci da se šališ... :p

Bice gomila aplikacija za pravljenje prostora skroz providnih i raznih tiles ako oni to ne dozvole u samom sistemu.

Ovo je jedna od novih opcija , siguran sam da ce da ostane i opcija da sve bude kao sada sto je na 8.1 .

Ja sam nedelju dana koristio pozadinu i vratio se na cyan boju i crnu pozadinu jer mi je to najlepse . Tako cu verovatno i na 10 posle nedelju dana da namestim.
 
Hehe... Pa opet ponavljam, možeš napraviti "što-šta", ako si kreativan u zadanom prostoru... Hmmm... Svojevremeno sam na SE W950 i W960 napravio dosta lepih stvari... Pa valjda ću to umeti i na W10...
 
Bice gomila aplikacija za pravljenje prostora skroz providnih i raznih tiles ako oni to ne dozvole u samom sistemu.

Ovo je jedna od novih opcija , siguran sam da ce da ostane i opcija da sve bude kao sada sto je na 8.1 .

Ja sam nedelju dana koristio pozadinu i vratio se na cyan boju i crnu pozadinu jer mi je to najlepse . Tako cu verovatno i na 10 posle nedelju dana da namestim.
Nije mi ni na kraj pameti da koristim 3rd party aplikacije da bih dobio ono što sada već imam kao default opciju.
Kamo sreće da dozvole još opcija pored ove, ali ja nisam baš preveliki optimista.

Hehe... Pa opet ponavljam, možeš napraviti "što-šta", ako si kreativan u zadanom prostoru...
Nema kreativnost veze sa ovom pričom, jer sa ovakvim interfejsom ne možeš istovremeno zadržati funkcionalnost pločica i mogućnost da wallpaper dođe do izražaja.
 
Evo... Ovo nije loše.... Bar meni...

Alleged-Windows-Phone-10-Screenshots-Leaked-468865-2.jpg


Mislim da je cilj prilagoditi, izraziti ikone i možda lepše uklopiti u celinu...

Edit:

Kretivnost očigledno različito tumačimo!
 
Poslednja izmena:
Evo... Ovo nije loše.... Bar meni...

Alleged-Windows-Phone-10-Screenshots-Leaked-468865-2.jpg


Mislim da je cilj prilagoditi, izraziti ikone i možda lepše uklopiti u celinu...

Edit:

Kretivnost očigledno različito tumačimo!

Da, to je po meni vrh.

Samo mi nije bas naj jasnije sto i dalje ostavljaju ovoliko prostora sa strana to rastojanje treba da bude isto koliko i izmedju tiles.
 
Poslednja izmena:
@yojimbo

Uf! Tebi je baš teško objasniti... Probajmo to ovako, sačekaj W10, uradi instalaciju i onda daj svoj sud..

Ikone?! Live tile, pločice, kvadrati...
 
@Micro

Ne znam valjda postoji razlog i za to... Lupam... Različiti odnosi strana... Ne znam... Iako isti, ekran na L925 i L920 nisu isti u odnosu strana... :p
 
@yojimbo

Uf! Tebi je baš teško objasniti... Probajmo to ovako, sačekaj W10, uradi instalaciju i onda daj svoj sud..

Ikone?! Live tile, pločice, kvadrati...
Ikone i pločice nisu isto.
Nema šta ja da čekam da bih komentarisao ono što su ljudi iz MS-a javno predstavili, inače čemu uopšte ova tema?
Trenutno komentarišemo ono što znamo i što smo videli, kada se pojave nove informacije komentarisaćemo njih itd.
 
Joj! Ti si baš težak, pa zar ćeš se loviti za svaku moju napisanu reč... Svaka ti čast, "satr'o" si me... :D

Tema je stavljena u tu svrhu, samo mi te svi ovde na neki način "ohrabrujemo" da će biti sve ok, a ti sa druge strane... Opovrgavaš naše stavove, a pri tom se i loviš za "ikone"... :d

Edit:

Ikona, priznaj sad, ima sličan oblik pločice i nešto u zadanom prostoru... ;)

image1049.jpg
 
Poslednja izmena:
Ikone i pločice nisu isto.
Nema šta ja da čekam da bih komentarisao ono što su ljudi iz MS-a javno predstavili, inače čemu uopšte ova tema?
Trenutno komentarišemo ono što znamo i što smo videli, kada se pojave nove informacije komentarisaćemo njih itd.

Pa sta znas ? Video si da je Joe stavio wallpaper kao pozadinu celog ekrana i mislis da je to jedina opcija da tako bude ? :)
 
U svakom slučaju, devojčica lepo izgleda... Pritom je oskudno odevena... ;) jbt... Ja pričam o Dejinom wallu... :d
 
Poslednja izmena:
Očekivano, postoje korisnici kojima se ove vizuelne promene dopadaju i oni kojima se ne dopadaju. Pitanje je da li ćete imati mogućnost izbora?
 
Očekivano, postoje korisnici kojima se ove vizuelne promene dopadaju i oni kojima se ne dopadaju. Pitanje je da li ćete imati mogućnost izbora?

Naravno da hocemo. Zato i postoji insider program.

Ako su cak i kojim slucajem poludeli i stavili ovako nesto kao jedini izbor, tokom testiranja "insajderi" ce da ih pojedu da ostave opciju da sve bude crno/accent color kao i do sada.
 
Joj! Ti si baš težak, pa zar ćeš se loviti za svaku moju napisanu reč... Svaka ti čast, "satr'o" si me... :D

Tema je stavljena u tu svrhu, samo mi te svi ovde na neki način "ohrabrujemo" da će biti sve ok, a ti sa druge strane... Opovrgavaš naše stavove, a pri tom se i loviš za "ikone"... :d

Edit:

Ikona, priznaj sad, ima sličan oblik pločice i nešto u zadanom prostoru... ;)

Ne lovim niti satirem, samo diskutujemo. Tj. pokušavamo da diskutujemo. ;)

Pa sta znas ? Video si da je Joe stavio wallpaper kao pozadinu celog ekrana i mislis da je to jedina opcija da tako bude ? :)

Dok ne vidim drugačije to je jedino što znamo i ti i ja... osim ako ti nisi Joe.
 
Naravno da hoćemo, android je uvek alternativa... a ti nemoj da se uobraziš kad svi do jednog pokličemo:

Yooyo, yooyo, bio si upravu :)
 
Nazad
Vrh Dno