Šta je novo?

Windows (phone) 10

L620 pfd ,ako bude w10 ,bez razmisljanja ponovo preview ,jer ako cekam zvanicni apdejt ,ima da furam 8.1 mozda do oktobra tamo :)
 
1020 ako bude necu odmah da instaliram, cekacu prvo vase utiske ;)
 
Znam! Nego... Nikako dočekati... Kako denim tako w10...
 
Iskreno meni je hica W10 na kompu, ovo za telefon nece biti tako fluidno kao 8.1 trenutno ;) denim za 1020 mozda i ne bude, oprostio sam se i od onog fixa sto su najavili za 925 i 1020.
 
Poslednja izmena:
Mogu da se kladim da ce svi telefoni dobiti update na win10, jer win10 nije nista spektakularno sto telefoni sa 512rama ne bi mogli da pokrenu.Cak se i ceo win10 za telefone svodi na to da cemo da dobijemo azuriranja za office, outlook, calendar,tastatura itd, nista posebno...Ja ga instaliram cim se pojavi!
 
Nije ovde pitanje da li ce telefoni moci da podrze ili ne ,ja sam namerno pod znacima navodnika stavio da ce biti "potrebno " 1gb rama za neke stvari ,pravo pitanje je da li oni uopste zele da apdejtuju stare modele ,njima je u interesu da ljudi pocnu da kupuju ove nove telefone.

A naravno da w10 nije nista spektakularno doneo pa da je potreban jaci hardwer ,jednostavno kao da si skinuo novi launcher za isti sistem :)
 
Poslednja izmena:
Ms je 14 godina davao podrsku za win xp, rekli su za Windows phone da daju 3 godine, pa zbog toga mislim da ce da ispostuju sve korisnike.U suprotnom mislim da niko vise ne bi kupio ni jedan ms proizvod...
 
Ma lepo rece covek besplatna nadogradnja za sve wp 8.1 uredjaje ,nema sad ,receno mora biti ucinjeno :D
 
Ja vec vidim Samsung S6 sa W10 posto ih Android polako i ne zanima, pala im prodaja, smorili su kupce, okrecu se ljudi pravim vrednostima "Jabucicima" :D samo ni to nece vecno, nisu ljudi ovce barem neki nisu.
 
Poslednja izmena:
Da evo trce da predju na win,cilj im je da prodaju oko 50k primeraka.. Naravno to ce im biti max ako polude i predju na isti :)
 
Poslednja izmena:
Videces ti krah lagdroida polako samo :)
 
Ako ovo sa win10 bude kako treba, jedini plus za android ce biti aplikacije.Medjutim, kad zvanicno krene win10 onda cemo dobiti dosta aplikacija, bas zbog win10 for PC.Cak sam siguran da ce doci i Google aplikacije(oni ce morati da naprave chrome za racunare sa desetkom, jer ce svi masovno preci na tu verziju, a onda stize i za telefone).Tada android vise nece biti superioran u odnosu na windows phone, i ne vidim razlog sto ga Samsung i drugi proizvodjaci ne bi koristili...
 
Nije ovde pitanje da li ce telefoni moci da podrze ili ne ,ja sam namerno pod znacima navodnika stavio da ce biti "potrebno " 1gb rama za neke stvari ,pravo pitanje je da li oni uopste zele da apdejtuju stare modele ,njima je u interesu da ljudi pocnu da kupuju ove nove telefone.

A naravno da w10 nije nista spektakularno doneo pa da je potreban jaci hardwer ,jednostavno kao da si skinuo novi launcher za isti sistem :)

Odakle vama ideja pre nego sto ste bilo sta i videli da ne donosi nista drugo osim updejta aplikacija? Ili promene start screena ?

ako nisi primetio i action centar je mnogo poboljsan i promenjen, a to je sve sto smo mogli da vidimo u samo par minuta.

I ovo malo sto su prikazali donosi mnogo vise od toga a ne znamo sta je jos sve uradjeno da nisu prikazali. Oni su onom prezentacijom pokazali cisto toliko da objasne kako je uradjeno u skladu sa pc verzijom.

Cak ni redizajnirani setings nije pomenuo nego ljudi videli dok je ulazio .

A i jos jedna stvar , Windows 10 za PC kad je izasao za insidere , bio je nasisto siromasan sa samo start menijem promenjenim. A pogledaj sta je sada sve uradjeno . I mnogo toga su uradili na zahtev bas tih insidera.

Tako da verzija za telefon nije ni blizu zavrsene cim je tek u februaru tek pustaju insajderima pa tek onda ima da rade na njoj do kraja.





A sto se tice ovog da li cu odmah da instaliram, necu. Bas iz razloga navedenih gore. Kad sam probao win 10 na pc pre mesec dva , bio je jako siromasan, mislim da ce takav biti i ovaj za telefon , dakle prakticno neupotrebljiv za svaki dan.

Zato cu da sackam bar nekoliko preview verzija da izadje pa tek onda da instaliram.
 
Poslednja izmena:
Sad mi nesto padne napamet,hoce li ono odgovaranje na poruke bez potrebe za ulazak u app biti samo za SMS poruke ili i za sve ostale aplikacije za poruke?
 
Sad mi nesto padne napamet,hoce li ono odgovaranje na poruke bez potrebe za ulazak u app biti samo za SMS poruke ili i za sve ostale aplikacije za poruke?

Joe je to bas i naglasio da ce to da zavisi od nacina na koji developeri tu opciju iskoriste i impletiraju.
 
Sad mi nesto padne napamet,hoce li ono odgovaranje na poruke bez potrebe za ulazak u app biti samo za SMS poruke ili i za sve ostale aplikacije za poruke?

Biće za sve koliko sam pratio, samo će ona nova aplikacija za poruke imati sjedinjen skype i sms i neće imati mogućnost za druge aplikacije .

Naravno sve zavisi od developera aplikacije , valjda se uozbilje malo . Viber će to ubaciti sledeće godine , koliko su ozbiljni :D
 
Odakle vama ideja pre nego sto ste bilo sta i videli da ne donosi nista drugo osim updejta aplikacija? Ili promene start screena ?

ako nisi primetio i action centar je mnogo poboljsan i promenjen, a to je sve sto smo mogli da vidimo u samo par minuta.

I ovo malo sto su prikazali donosi mnogo vise od toga a ne znamo sta je jos sve uradjeno da nisu prikazali. Oni su onom prezentacijom pokazali cisto toliko da objasne kako je uradjeno u skladu sa pc verzijom.

Cak ni redizajnirani setings nije pomenuo nego ljudi videli dok je ulazio .

A i jos jedna stvar , Windows 10 za PC kad je izasao za insidere , bio je nasisto siromasan sa samo start menijem promenjenim. A pogledaj sta je sada sve uradjeno . I mnogo toga su uradili na zahtev bas tih insidera.

Tako da verzija za telefon nije ni blizu zavrsene cim je tek u februaru tek pustaju insajderima pa tek onda ima da rade na njoj do kraja.





A sto se tice ovog da li cu odmah da instaliram, necu. Bas iz razloga navedenih gore. Kad sam probao win 10 na pc pre mesec dva , bio je jako siromasan, mislim da ce takav biti i ovaj za telefon , dakle prakticno neupotrebljiv za svaki dan.

Zato cu da sackam bar nekoliko preview verzija da izadje pa tek onda da instaliram.


Ja pricam za ono sto sam video ,a i iz iskustva sa 8.1 .
 
Ja pricam za ono sto sam video ,a i iz iskustva sa 8.1 .

W10 je mnogo veci update od 8.1 . Jel si video npr onu tastaturu, po meni odlicna stvar. Cak ima i onaj kao kursor dzojstik za selektovanje texta itd .

Ja mislim da ima tu mnogooo mnogo promena vise nego sto su mogli da prikazu.

A i tokom insider programa ce resiti dosta toga sto korisnici traze. Sto npr na 8.1 ne valja a jako je lako da se rese ti problemi.
 
8.1 je imao mnogo novih stvari u odnosu na 8 ,to sto smo mi videli office ,kalendar ,outlook ,pozadinu i settings meni, nije nista novo u odnosu na 8.1 vec sve isto samo sa drugacijim izgledom ,e sad novina je je ovaj quick replay iz action centra.
 
Ne lupaj , cak ce imati DX12 kao i potpuno hardwersko enkodiranje sadrzaja (video), novi kernel nova verzija OSa iako se bazira na 8/8.1 ne mozes reci da 10ka je tek nesto blago unapredjeno, ne nije bas je veliki update, nazalost to je tek sada cilj MSa, moglo je i ranije 8/8.1 su iskoristili za veliki test, sta i kako je moguce...



Otg u najavi, kao i lockscreen aplikacije, posto na 8.1 nisu mogli da to srede da radi bez lagova.



To so ti mislis je kao da si rekao Android 5.0 je blago usavrseni 4.4 .. No major update, nije minor.
 
Poslednja izmena:
8.1 je imao mnogo novih stvari u odnosu na 8 ,to sto smo mi videli office ,kalendar ,outlook ,pozadinu i settings meni, nije nista novo u odnosu na 8.1 vec sve isto samo sa drugacijim izgledom ,e sad novina je je ovaj quick replay iz action centra.

Bas naprotiv. To su potpuno nove univerzalne aplikacije .

Outlook aplikaciju je outlook tim radio od nule. I kao sto si video ako si gledao keynote ta mail aplikacija podrzava sada i potpuni word formating. Kompletan onaj word ribon za formatiranje texta imas u mail aplikaciji i jos mnogo toga kao ono brisanje i flagovanje mailova brzo itd.
 
Niste razumeli ,ja kazem ,razlika u odnosu wp8 i wp8.1 je velika tipa ,na wp8 nismo imali nit action centar ,novi pocetni ekran ,gasenje aplikacija swipe na dole i td i td ...Znaci to su bile sve nove stvari koje smo dobili a pre toga uopste nisu ni postojale.Dok sad mi imamo vec i kalendar i office i outlook ,action centar ,samo su naravno sad sa poboljsanim funkcijama .
 
Nazad
Vrh Dno