Šta je novo?

Windows 11

Nešto tu ne štima, nikada nisam imao problem sa logovanjem u Windows bez interneta. WiFi se ne aktivira do posle login-a. Tek kada sam već podobro na desktopu pojavi se WiFi ikona na taskbar-u i prijavi vezu. Kada povezujem ruter žicom onda je nešto brže. Login je pin ali automatski.
 
Nikada nisam imao ni ja sve do juce :D
Evo malopre sam ugasio ruter i probao da se logujem radi, a znam da nece raditi onda kada mi najvise treba kao juce a Net nemam.
 
Nikada nisam imao ni ja sve do juce :D
Evo malopre sam ugasio ruter i probao da se logujem radi, a znam da nece raditi onda kada mi najvise treba kao juce a Net nemam.
Jedini slučaj kada sam ja video da se to desilo je kada pogrešno ukucaš PIN par puta, a računar nema pristup internetu. Čak, koliko se sećam, traži i dalje PIN, ali čak i kad uneseš tačan, ne loguje te, nego vraća na login...

Glupavi sigurnosni mehanizam onda traži pristup netu da bi proverio podatke, a ako neta nema... Dva sata gašenja računara je bilo dovoljno da se resetuje i dozvoli ponovo unos PIN-a..

Bar je tako bilo prošle godine negde na jesen kod mene, kad je dete iskuckalo pogrešan PIN 10 puta dok sam ja došao, 😁
 
Ja nisam znao da Secure Boot ne treba ni sada :D
Malopre sam probao da pokrenem instalaciju sa ugasenim Secure Boot-om i radi.
 
Instalirao ove mokichu drivere,kad idem na instal app,izbacuje mi store gresku 0x803FB005.
Svaka aplikacija mi se skida i instalira bez problema sem ove za mokichu drajvere???Wtf???
 
Instalirao ove mokichu drivere,kad idem na instal app,izbacuje mi store gresku 0x803FB005.
Svaka aplikacija mi se skida i instalira bez problema sem ove za mokichu drajvere???Wtf???
Jesi li ispratio uputstva za deinstalaciju i čišćenje starih drajvera ?
Ja nisam znao da Secure Boot ne treba ni sada :D
Malopre sam probao da pokrenem instalaciju sa ugasenim Secure Boot-om i radi.
Treba samo da postoji mogućnost u BIOS-u, ne mora da bude aktivan, potreban je samo u slučaju upotrebe Bitlocker-a.
 
Jesam,imao sam samo realtek.
I instaliraju se mokichu realtek ali problem je sa apps realtek panel i dtsx.
 
Jesam,imao sam samo realtek.
I instaliraju se mokichu realtek ali problem je sa apps realtek panel i dtsx.
I ja sam juče to instalisao. Prethodno sam se dopisivao sa njim oko redosleda deinstalacije starih i instalacije novih UAD drivera. Sve je dobro prošlo, nisam imao problema kao ti oko instalacije Realtek Control Centra. Instalisao sam i Sonic Studio III, a za dtsx moja ploča nema licencu. Šta kaže Google za grešku 0x803FB005 ?
Ja sam ranije imao slične greške prilikom instalacije sa MS Storea oko prava pristupa. Rešio sam mislim inplace upgradeom tj, reinstalacijom.
 
Asus Prime A320M-K.
Videh na Mokichu siteu da za različite ploče idu različite verzije DTS: DTS Sound Unbound, DTSX Ultra, DTS AP (Audio Processing), DTSHPxv1, DTS Custom.
Da li znaš u čemu su razlike ?
U driverima za moju ploču (Asus ROG Maximus X Hero) postoji DTS Sound Unbound, i instalisao sam sa MS Store, ali tu postoje neke tri komponente od kojih je samo poslednja licensed, a za prve dve mi traže da platim ili da započnem trial. Ploča je matora pa možda u to vreme nije ni postojalo i zato nema licencu za to.
Nisam hteo ništa da probam pa sam dezinstalisao.
Interesantno, da se aplikacije sa MS Store uopšte ne vide u starom Programs and Features iz Control Panela. Mora se dezinstalisati iz Settings - Apps and Features. Ne znam ni koliko je kompletna ta dezinstalacija i kolike repove ostavlja za sobom.
 
Za te pojmove, udri na Google, previše je opširno da se objašnjava ovde.
Za kompletnu dezinstalaciju uzmi free verziju Revo Uninstaller-a. Ostane prilično posle "normalne" dezinstalacije.
 
Za te pojmove, udri na Google, previše je opširno da se objašnjava ovde.
Za kompletnu dezinstalaciju uzmi free verziju Revo Uninstaller-a. Ostane prilično posle "normalne" dezinstalacije.

Za pojmove u vezi DTS verzija jesam Googlao i da sam našao negde koncizno i jasno, kao na primer neki "comparison table" ne bih pitao ovde.
Najjasnije što sam našao je ovo (linkovi su zastareli):

DTS X is for home theatre setups, many speakers - https://dts.com/dtsx
DTS Headphone X is Surround sound for headphones - https://dts.com/headphonex

Mislio sam da neko zna kako se koristi ona jedina komponenta koja je free i lecensed, a to je "DTS:X Home Theater". Tu postoji neki neki sample video, a da bi se ova komponenta omogućila traži HDMI vezu. Meni je računar povezan Display Port kablom. TV mi nije pored računara, tako da mi ovo ništa ne znači pa sam deinstalisao.
Ostale dve komponente koje moraju da se plate su: DTS Headphone; X i DTS: X. Trial nisam započeo pošto mi je Mokichu napisao da moja ploča nema licencu za ovo. Licenca je inače ubačena u DTS APO4x Extension Driver koji instališu sami driveri.

Za zapažanje u vezi deinstalacije Microsoft Store aplikacija tj. da se ne vide u starom "Programs and Features" iz Control Panela i da treba koristiti Revo Uninstaler, dao si mi generički odgovor za deinstalacije uopšte.

Prvo, taj program koristim od neke 2.x verzije bog te pita od kada, platio sam i imam punu verziju.
Nije tačno da on može da skine apsolutno sve repove (foldere, fileove i ključeve iz Registry-ja). Približno tome je kada se program instalira uz pomoć njegovog rezidentnog monitora koji prati šta se sve instalira i koji se ključevi prave u Registry-ju. Tada će kod deinstalcije skinuti skoro sve.
Ali šta ako program na kraju praćene instalacije zahteva restart koji ubije u memoriji i njegov monitor ? Jedino da se snime promene do tada i onda restartuje, ali i onda posle restarta neki programi tek tada završavaju instalaciju i prave nove ključeve u Registry-ju. To Revo neće zabeležiti. Nisam još video da se posle restarta Revo i njegov monitor sami pokrenu i snime promene nakon toga.

Međuitim, jednom sam doživeo da se prilikom deinstalacije, koja je tražila restart, Revo sam ponovo pokrene i ponudi da pretraži štra je zaostalo i da se to ručno obriše. Ali tu nije bio uključen njegov monitor.

Da je Revo svemoćan onda bi se i na pr. instalacija Realtek drivera mogla pratiti njegovim monitorom pa bi kod deinstalacije bili nepotrebni saveti koje Mokichu daje (ručno brisanje pomoću Rapr.exe).

BTW, DDU Unistaller veoma lepo skida i Realtek drivere za audio. Pogledao sam .log file posle te deinstalacije i iznenadio se koliko je ključeva iz Registry-ja skinuo (to su oni dugački ključevi sa vitičastim zagradama). Ali ne skida Realtek HD Manager, Sonic Studio i Sonic Radar iz starih HDA drivera. tako da treba kombinovati savete koje je dao Mokichu sa ovim programom. To sam ja uradio.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-05-25 232026.png
    Screenshot 2024-05-25 232026.png
    48.7 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot 2024-05-25 232547.png
    Screenshot 2024-05-25 232547.png
    38.8 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot 2024-05-25 232608.png
    Screenshot 2024-05-25 232608.png
    166.4 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovo moze biti od koristi nekome



Kada zavrsite podesavanja skinite xml file (autounattend.xml) i taj fajl ide u root ISO, ISO mora biti sa MS sajta, Windows pri istalaciji trazi taj fajl ako ga ima on ga ucita i krece instalacija.


Vredi li ovo za Win11 LTSC??
brate ovo je BLAGO što si postovao, čini mi se BOLJIM od chris titus toola!
A, vezano za to, kad krene instalacija izaberete ENGLISH WORLD i brdooo gluposti se NE instalira!

The "Choose English (world)" option took me by surprice! I've been an IT admin for close to 10 years now, with several decades worth of IT experience, but that little nugget there, is proberly the best thing i have ever seen on a windows install. So thank you very much for that.




1718022184065.png
 
Poslednja izmena:
Vredi li ovo za Win11 LTSC??
brate ovo je BLAGO što si postovao, čini mi se BOLJIM od chris titus toola!
A, vezano za to, kad krene instalacija izaberete ENGLISH WORLD i brdooo gluposti se NE instalira!

The "Choose English (world)" option took me by surprice! I've been an IT admin for close to 10 years now, with several decades worth of IT experience, but that little nugget there, is proberly the best thing i have ever seen on a windows install. So thank you very much for that.




Pogledajte prilog 445786

Ima ako izaberes ovo:
1718022880596.png
 
Odjednom aplikacija Photos ne radi niti otvara slike probao reset i repair i nece i dalje , privremeno sam instalirao XnView MP

jjk.png
 
Kod mene radi.Probaj uinstall-
 
Evo obrisao sam i isao u Microsoft store i nasao Microsoft Photos i instalirao i ne radi , da nije neki problem sa Intel UHD 630 + Nvidia MX130?
 
Kako "he radi", ne otvara se uopšte ili šta ? Čisto sumnjam da ima neke veze sa HW-om.
 
Nista se ne desava kad udjem slike ne otvara nikako. Windows 11 22631.3737
 
Radi ali nešto traljavo. Nema direktan pregled po diskovima nego mora Fascikla, pa dodaj novu fasciklu pa onda kadase to uradi taži dugo vreme a ne pokazuje ništa, tek kada se ponovo startuje pokaže šta je nađeno.
1718388469536.png
Radi normalno kada se pristupi sa Open with na nekoj slici. Sad ću baš da pogledam kako radi na insiader Dev instalaciji.
EDit.
Isto sr*anje i na dev samo mi je ti otvorio poslednji isečak koji sam napravio pre pola sata. Nešto je grdno pokvareno.
1718389044720.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno