Šta je novo?

Windows 11

jos malo da sacekam da puste i win10->win11 upgrade. ne mogu sve ponovo podesavati i instalirati na win11...a mozda i preduhitrim sa 5600...
 
Zna li neko kako da forsiram driver za Intel HD 4000 iz 2018 za Windows 10 da se instalira na Windows 11? Na setup.exe ne moze izbacuje gresku?
 
Jel si siguran 100% da ne izlazi greska kad se pokrene setup.exe ?
 
Zna li neko pproveren sajt koji prodaje licence za Windows i Office?
 
Jedino legalno (za sve oblike poslovanja, a ne da imaš osećaj da si legalan) je sa MS-ovog sajta ili od zastupnika koji izdaju račune u Republici Srbiji.
 
Zna li neko kako da forsiram driver za Intel HD 4000 iz 2018 za Windows 10 da se instalira na Windows 11? Na setup.exe ne moze izbacuje gresku?
Jesi li probao ovim nacinom - skines .zip fajl drajvera pa kroz Device Manager instaliras rucno.
 
Od Win-XP pa na dalje sam gurao narodne verzije windowsa, od kako je win10 izasao nisam imao potrebe. Samo me zanima, je l sve isto funkcionise? Jos uvek je moguce za privatnu upotrebu? Nisu nesto mnogo menjali da treba online aktivacija ili sta ja znam?
 
Od Win-XP pa na dalje sam gurao narodne verzije windowsa, od kako je win10 izasao nisam imao potrebe. Samo me zanima, je l sve isto funkcionise? Jos uvek je moguce za privatnu upotrebu? Nisu nesto mnogo menjali da treba online aktivacija ili sta ja znam?

S obzirom da još postoji javni/narodni KMS server i da ne moraš koristiti nikakav dodatni sumnjivi softver plus te javne servere Microsoft ne juri, moguće je za privatnu upotrebu. MS će to svakako naplatiti telemetrijom.
 
 
totalno drugaciji svet bio tada i sada, sto se tice interneta

mogli su da stave windows 3.11 da uporedimo...
 
0 RGB, ali podrzavam :)
 


Upravo sam natracao na ovaj video pa gledam pa mozda bude nekome interesantno da sam modfikuje svoj iso i spremi ga da ima. Ja cu sigurno pokusati da vidim sta sve ima zanimljivo da se ukloni iz originalnog iso fajla.
 
Meni ovaj bolji i sve gotovo
 
Ala je ružan, ko Garuda Linux...
Nego, @dobrivoj , jesi se igrao sa nekima od ovih, nema nekih neželjenih instalacija, konekcija i sl?
 
Poslednja izmena:
Ako ima nekog ko je još uvek sumnjao u to da win11 nije postao softver za špijunjiranje sad može da promeni mišljenje. Čim instalirate win11 podaci se odmah bez vaše dozvole šalju na mnoge adrese. Živeli 😆

 
Evo i Windows 10 pa mi reci kako se to razlikuje od win11 posto vidim da po netu digla frka poslednjih par dana/nedelja bas oko tih adresa, inace ima ih jos gomila sve je vezano za advertising uglavnom.

Annotation 2023-02-13 100613.pngAnnotation 2023-02-13 100719.pngAnnotation 2023-02-13 100816.png
 
Ma svi kupe informacije. Apple, google, microsoft…. To je da bi nama olakšali i znali šta tačno nama treba😀. Meni stigne na viber obaveštenje od raiffeisen bank da ima bankomat na 20km od mene najbliži, prvo u mom gradu nema ta banka a ja imam račun u Banka Intesa. Toliko o privatnosti.
 
Pa da, a jos kad bi znali sta vam facebook aplikacija radi u telefonu ovo sto se win-a tice niko ne bi pominjao, Meta ne samo da krsi sva ljudska prava nego krsi i ono sto su oni pisali u TOS-u ali to nikog nije briga dok se novci vrte u ogromnim kolicinama.

Dobro je tebi stizu informacije o bankomatima, mnogima stize Marija na 20KM od tebe :D
 
Još viši nivo, i jeziviji, je da vam stižu reklame o nečemu što niste pretraživali ali ste pričali o tome. Jednom na putu u Srbiju sa sa kolegom u autu sam pomenuo da bih možda trebao raditi dubinsko pranje auta pa sam ga pitao ima li koga za preporučiti, ništa o tome nisam pretraživao, i za par dana neka od aplikacija izbaci reklamu za dubinsko pranje auta, a da takvu reklamu nikad do tada nisam dobio. Mislio sam da je slučajnost ali sam čuo da se i drugima tako nešto dešava.
 
Dobro je dok se koristi iskljucivo za reklame - to je najmanji problem
 
Pa da, a jos kad bi znali sta vam facebook aplikacija radi u telefonu ovo sto se win-a tice niko ne bi pominjao, Meta ne samo da krsi sva ljudska prava nego krsi i ono sto su oni pisali u TOS-u ali to nikog nije briga dok se novci vrte u ogromnim kolicinama.

Dobro je tebi stizu informacije o bankomatima, mnogima stize Marija na 20KM od tebe :D
Zavisi koja Marija, ona sto prodaje gorivo ili druga😝
 
Nazad
Vrh Dno