Šta je novo?

Windows 11

Zbog čega windows 11 sporadično prevodi neke aplikacije ili opcije.
Umesto sve da bude na engleskom meni je paint preveden kao bojanka, snip je alatka za isecanje a na desnom kliku sve opcije su na eng osim "otvori u terminalu"
Regionalne postavke i jezik su podesene kao što su i bile na win 10 al ovoga nije bilo.
 
@everton: Pogledaj kako ti je podešeno u "welcome screen". Ako je kao kod mene onda ti iz tog razloga prikazuje na srpskom. Pokušaj da "čekiraš" opciju "copy your curent setings to: Welcome screen and system account" i tada bi trebalo da prikazuje na engleskom.
 

Prilozi

  • xy.jpg
    xy.jpg
    207.8 KB · Pregleda: 125
Ovako je kod mene trenutno, probacu da cekiram tu ocpiju
1676620824594.png

Edit:
Nema promene i kad to čekiram, jedino jos da probam zemlju da promenim da ostavim regionalan format na SRB al to mi je već suludo
 
Poslednja izmena:
Danas sam preinstalirao windows 11 sa MS sajta,sve radi,samo kad tipa iz drajvera ili neke druge aplikacije pokrene restart,restartuje i umesto starta izbaci da nema video adaptera a racunar radi.Zajebem ga kad ga iskljucim is struje pa mi izbaci da idem u bios i posle pokrene sistem.Da li je problem jer je instaliran sa svim stikliranim opcijama u rufusu,mada meni je trazio online account?Totalno bezveze.Da li da probam bez stikliranja ili da se vratim modovanom ili desetki da se ne zezam sa glupostima??

screenshot4_en.png
 
ja sam odusevljen brzinom odziva bilo sta da radim, iako je nov solidan racunar, osjeca se nijansa u odnosu na win 10
nazalost na kompu na poslu, iako je bio odlican pre 8 godina, ne moze se instalirati, navodno procesor ne moze da upogoni 11 ku :eek: :cry:
 
Nemam pojma kod mene je radio ok,danas nova nemodovana verzija,ubi me u pojam,da li je problem na relaciji sa drajverima,mada su svi za win 11.
 
To "Debloatori" mi uništili system par puta kada sam ih probao, srećom uvek imam pun i dnevno ažuriran backup. Sve to može da se uradi lepo ručno i uz pomoć programa za deinstaliranje kao recimo Revo Uninstaller
 
Revo mi je nedavno napravio probem posle brisanja nekog programa. Restart i bsod u nedogled da sam jedva usao u safe mode i sfc /scannow mi resio problem...
 
To "Debloatori" mi uništili system par puta kada sam ih probao, srećom uvek imam pun i dnevno ažuriran backup. Sve to može da se uradi lepo ručno i uz pomoć programa za deinstaliranje kao recimo Revo Uninstaller
Preporučujem BC Uninstaller. Smatram da je za nijansu bolji nego Revo (iz ličnog iskustva).
 
Ocekuje li se uskoro da Win 11 postane konstantniji sto se tice dark moda?
Za sada je dosta stvari dobilo tamnu temu, ali tipa transfer prozor, koji se koristi svakodnevno, nije...
 
Nebih rekao, svakako ne dok se svi stari dialozi i paneli ne preprave u potpuno nove, neki su potpuno isti kao i na XP ili W7. Stari Control panel bi morao da nestane i sve da bude zamenjeno novim. Ako dobro pogledaš neke dialoge- ništa sem fonta i rezolucije nije promenjeno još od W95.
Nešto je sada duplirano ali dobar deo nije. Ono što jeste radi i u dark modu. Ne verujem da će sve biti promenjeno bar do W12 ili kako če ga već nazvati.
 
Ja Revo koristim godinama,nikad problem,sad presao na Pro koja je novija verzija.Kod njega mi se dopada sto ima i autorun koji je detaljan.
Obavezan alat pored Ccleanera.
 
Nisam primetio da ima insider tema pa cu ovde.

Ovu temu sa otvorio juš kada je W11 počeo
 
Poslednja izmena:
14 Marta dolazi veliki update.
 
 
Pre par dana sam instalirao windows pa me zanima zasto su mi se izgubile stvari iz desnog dela taskbara i kako da ih vratim?
 

Prilozi

  • Untitled (1).jpg
    Untitled (1).jpg
    10.3 KB · Pregleda: 76
Meni to deluje kao bug, jesu li bile kad si instalirao i nestale u međuvremenu ili ne?
 
Da nije do neke custom teme?
 
Pozdrav narode,
Neznam dali sam na dobroj temi ali bi mi trebala Vaša pomoć.
Imam stariji računar, Gigabyte GA-870A-UD3, DDR3, 16 gb rama, AMD phenom II 1055T i nvidia 950 grafika, i Kingston SSD 250GB.
Kada sam pokušao da instaliram windows 11 22h2 (sa svim mogućim bypass-ima koje je prošlo normalno) posle prvog restarta dođe do nekih 48% i padne u BLUE SCREEN, izbaci grešku i uradi ROLL BACK na 21h2 verziju. Pokušao sam više puta i sa raznim verzijama i uvek ista priča BLUE SCREEN.
E sad zašto Vam se obraćam, možda bih i odustao od svega, međutim naletim na you tube na nekog tipa koji je instalirao 22h2 na asusovu ddr1 ploču sa intelom (775 slot), 8 giga rama, radeon grafika i običan HDD od 1 tera, i kod njega je prošlo sve normalno, evo njegov link na you tube dali ima neko ideju za bilo kakvu pomoć.
Unapred Vam svima hvala na bilo kakvoj pomoći.
Ivan Novi Sad.
 
Пробај да раскачиш све непотребне периферије пре инсталације (штампачи, ектерне звучне, веб камере...). А уради и memtest86, па види да ли ти је меморија исправна. Од мене доста 😁
 
Пробај да раскачиш све непотребне периферије пре инсталације (штампачи, ектерне звучне, веб камере...). А уради и memtest86, па види да ли ти је меморија исправна. Од мене доста 😁
Hvala ti puno ali ništa od toga nemam a memtest sam uradio pre 2 meseca kada sam kupio memoriju i sve je bilo OK.
 
Imam skinut win11 sa Microsoft sajta i hoću da ga istaliram na windows 10 komp (sveža instalacija bez zadržavanja fajlova i podešavanja). Da li će da bude problem u toku instalacije jer secure boot nije uključen i ne može da se uključi u biosu
 
Nazad
Vrh Dno