Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Jesi li probao desni/levi klik na zvucnik ikonicu pa volume mixer? Ako nisi prvo pokreni igricu pa alt tab i u volume mixer nadji igru pa pojacaj, desavalo mi se i u win 10.
Ma to sam odmah prvo probao, na max je. Zanimljivo je da se sve ostalo cuje preglasno kad pojacam, samo sam zvuk igre mnogo tise, pa obzirom na to moram da utisavam voice chat od drugih, i notifikacije na stimu obzirom da je preglasno kad pojacam na slusalicama, jedino je eto taj zvuk igre nekim razlogom nepoznatim utisan..
 
Ja skidam apk sa neta i instaliram ono sto me zanima. Sad teska muka sa google servisima mada je moguce, vec citam kako se rootuje i stavlja google play. Sto se dzojstika tice ne znam dal moze da se nameri.
Hvala na odgovoru. Da li te instalirane aplikacije sasvim normalno i fluidno rade i da li se mogu koristiti sa mišem i tastaturom s obzirom da su pravljene za ekran na dodir?
 
Evo i mene sa utiscima posle 24h. :D
Za sada sve šljaka bez greške, a GUI mi se baš sviđa, osim context menu koji sam vratio na stari preko reg edit. Dobro mi je i što su ubacili u opcijama izbor gde će stajati ikonice u taskbaru (sredina ili levo), pa ne moramo previše da menjamo navike. :)
Što se tiče gaming-a, Rocket League radi punom parom i isto kao i na 10ki gura i po 200+ FPS. Tako da za sada ne mogu da se požalim. :)
 
Dap radi ko sat :)

Doduse, CPU radi super na ovom Android subsystemu.
Medjutim igrice tesko da mogu da se igraju ko na telefonu, mislim da GPU nije sredjen. Na bluestack bolje radi.

Inace optimizovano je sve preko appcompatdb.json
Tipa igrice teraju sa amazon stora 720x600px da bi radilo nekako.
Ja imam 20 FPS-a na 1920x1080 kad promenim.

Mozda ima jos nekih podesavanja medjutim nisam uspeo da nadjem atm. Al mi se svidja, sto moze google apps i root da se upali.
 

Prilozi

  • Screenshot (153).png
    Screenshot (153).png
    2.1 MB · Pregleda: 123
Medjutim igrice tesko da mogu da se igraju ko na telefonu
Razumem da ovo nekog može zanimati, ali kod igara za tablet i telefon ne vidim koju još imaju prednost sem što mogu da se igraju u skoro svakoj prilici - i kad nisi kod kuće, i u krevetu, i slično. Kad si za kompom ili laptopom, ta prednost nestaje, a igre za telefon su skroz bebeće u odnosu na one napravljene za kompjuter s obzirom na to koliko su pojednostavljene da bi bile igrive tapkanjem prstima.

Jedino mi deluje da su igrice za Android OK ako si na 2u1. Tako s 2u1 imaš uređaj sa svim mogućim programima koje bi imao na kompu, a i sa svim mogućim igricama za razonodu koje bi hteo da imaš na tabletu a inače ne bi mogao jer je Windows slab po pitanju igara za touch screen...
 
Jel još nekom zvuk svaki put na mute kad se diže mašina iz sleap-a ili hibernacije?
 
Da li je neko probao Android igrice na PC-u ?. Kako da se kontrolišu bez touch display-a, Na velikom monitoru će izgledati maltene kao 8 bit.
 
Instalirao sam windows 11 na laptop Acer Aspire 3 A315-53-C5MQ, Intel Celeron procesor 3867U, Intel HD graphics, 12gb ddr4, 128gb sad.
Kada sam pokušao da instaliram windows subsistem for Android with Amazon app store izbaci mi info "This app will not work on your device"



Da li postoji rešenje za ovaj problem?
 
@toda81 Mislim da to još uvek radi samo na Insider-u. :)
 
Nisam baš najbolje upućen u tu tematiku. Šta to znači?
Pronašao sam na net-u neke podatke gde piše kakav procesor, ram, ssd treba da bude na računaru da bi podržao windows subsistem for Android. Ako je to tačno, onda su to samo novije i baš jake mašine u pitanju...
 
Mene jedino sta nervira je da kad prevuces files na taskbar ne iskoci prozor pa kopiras tamo kao kod starijih verzija. Ako me razumete :) mozda ima negde u podesavanju al ja se nisam nesto trudio da nadjem.
 
Dap radi ko sat :)

Doduse, CPU radi super na ovom Android subsystemu.
Medjutim igrice tesko da mogu da se igraju ko na telefonu, mislim da GPU nije sredjen. Na bluestack bolje radi.

Inace optimizovano je sve preko appcompatdb.json
Tipa igrice teraju sa amazon stora 720x600px da bi radilo nekako.
Ja imam 20 FPS-a na 1920x1080 kad promenim.

Mozda ima jos nekih podesavanja medjutim nisam uspeo da nadjem atm. Al mi se svidja, sto moze google apps i root da se upali.
Da li je tvoj komp sa baš nekim procesorom najnovije generacije pa si uspeo da namestio da kod tebe radi android?
 
Mene jedino sta nervira je da kad prevuces files na taskbar ne iskoci prozor pa kopiras tamo kao kod starijih verzija. Ako me razumete :) mozda ima negde u podesavanju al ja se nisam nesto trudio da nadjem.
Drag and drop :) moze kroz edit regedita ta fja da se vrati :)
 
Danas iz cista mira, krece urlanje ventilatora (verovatno samo onih na procesoru). Monitor je u tom trenutku bio u stand by (podeseno na pola sata da ide u stand by). Na pomeranje misa i tastaturu nije reagovao. Pritiskom na power dugme kucista (duze od 5 sekundi) se kompjuter reboot-ovao i odmah usao u BIOS (POST screen) i trazio da se ucitaju default podesavanja. Nista nije bilo overclock-ovano, osim memorije koja je bila podesena na 3200MHz. Ucitao sam default podesavanja uz par sitnih izmena, nista vezano za overclock. Procesor je i5-11500, TUF Gaming H570 Pro WiFi, 2x8GB Kingston KHX3200C16D4/8GX, Win11 (instaliran od nule), poslednji driveri za plocu sa ASUS web sajta. Ima li neko neku ideju sta bi moglo biti?
Inace, pre W11 radio je W10 5-6 meseci bez greske.
 
Pritiskom na power dugme kucista (duze od 5 sekundi) se kompjuter reboot-ovao i odmah usao u BIOS (POST screen) i trazio da se ucitaju default podesavanja.

Ovo mi izgleda kao hardverski problem.
 
Ja sam na staroj MSI ploci imao podesavanja za power button, moglo je da se podesi drzis duze dugme i ides u bios, ne znam kako je na toj asus ploci?
 
02_start11_win10menuopt-min.png


04_start11_modernstartmenu-min.png


 
Meni lepse izgleda klasican win 11 start...e sad, jedino ako je neko bas navikao na win 10 start, pa nekako...sta znam...ja sam sve aplikacije koje koristim stavio na taskbar, foldere koje koristim stavio na desktop i to je to...start palim samo kada mi treba search... :)
 
Pa onda bolje da izbace start meni, koji će nam...
 
Ja ni na desetci nisam koristio njen start, a na 11 startallback jednim potezom rešava više stvari osim samog start menija, vraća meni od desnog klika na staro, prikaz u windows exploreru i ostalo.
E sad ja sam tako navikao pa mi odgovara, razumem da će nekom odgovarati drugačije.
 
Gde gresim u serovanju foldera u mrezi?
Ovo je racunar intel,drugi amd,ne vidi sopstveni amd,a ne mogu se povezati oba prijavljuju problem sa pristupom.
1l7OYe5.png
 
2021-11 Update for Windows 11 for x64-based Systems (KB5008295)
Popravljen Snipping tool
 
Nazad
Vrh Dno