Windows 11 - dev build / preview / testiranje

nemanja2306

Flash Drive
Učlanjen(a)
06.09.2017
Poena
3
Dva dana testiram i za sada radi sve ok , samo sam primetio da kada kliknem na sat (nekada mesto za action centar) sve se na kratko zamrze i kao da se resetuje desktop , sve traje sekundu ili dve pa otvori calendar i notifikacije ... valjda je to bug ili mozda ima neko resenje ?
Nema ni prognoze na LS , kao ni na W10 u zadnjih godinu dana...

Imao sam i ja taj problem, bag je. Ukljuci focus assist i nece se vise desavati.

unique93

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poena
48
Neke stvari koje bih ja promenio:
-Search polje u startu ima crnu liniju ispod, lepse bi izgledalo bez nje
-Kursor bi mogao malo da se modernizuje...isto da ima malo odaljenu senku i mozda malo zaobljeniji da bude
-File explorer search i address bar bi mogli da imaju zaobljene ivice ili malo drugaciji dizajn
-Prikaz koliko su hard diskovi popunjeni bi trebalo modernizovati
-Side panel u File Exploreru bi lepse izgledao da su jednostavne ikonice, kao u Notification baru
-Transfer prozor bi isto trebalo modernizovati
-Naslov u Settings bi trebalo spustiti malo, posto kada se udje u zavucenije opcije, taj naslov prelazi preko dugmica za minimiziranje, x itd
-Voleo bih da modernizuju sve ikonice(znaci kada se ide properties na folder itd, pa customize, ona lista ikonica da bude skroz modernizovana)

Verovatno ce dosta ovih stvari resiti...svakako, kada je izasao Win10, izgledao je vise kao Win7, pa se apdejtima modernizovao...mislim da ce tako biti sa Win11...popravice dosta stvari, ali ne sve, pa ce na svakih godinu dana donositi noviji dizajn nekih stvari i popravljanje bug-ova. :)

Poslednja izmena:

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
83
Cursora ima mali milion (možda i veliki milion) na internetu. Od starih naviše mi se sviđao onaj što menja boje u kontrastu na pozadinu. Valjda je izašao sa XP-om. Svi rade i sa W11.

unique93

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poena
48
Znam da ima...samo eto, sto ne bi bio neki malo moderniji direktno u windowsu... :)

unique93

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poena
48
Izasao,,,popravili su neke bug-ove, neki su ostalo...ima malo vizuelnih promena...meni je stigao Teams.. :)
Nesto razmisljam...u Edge su ubacili skoro opciju za vertikalne tabove, koja radi okej, ali moze to dosta bolje...moglo je tako nesto da se uradi i za file explorer...vertikalni tabovi sa leve ili desne strane, koji ne bi zauzimali mnogo prostora, a opet da moze da se prevlace fajlovi iz jednog u drugi, itd... :)

popaj

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.01.2006
Poena
18
Posle instaliranja windowsa 11 non stop mi izlazi ovo upozorenje windows security. To je KMS od aktivacije Offica, nego mogu li nekako da to isključim da ne izlazi non stop?

Prilozi

• 11.jpg
    11.jpg
    17.1 KB · Pregleda: 50
  • 22.jpg
    22.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 51

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
63
I dalje nema BitLocker-a u Home verziji. Toliko o brizi za sigurnost korisničkih podataka. Mada, ako je već TPM2 uslov, onda svakako postoji onaj njihov "device encryption". A nema ni Sandbox opcije

MS kaže da će ostati pri stavu da se svi zahtevi moraju ispuniti
TPM2, Coffe Lake, Zen+... Verovatno sada dozvoljvaju sve, da bi raja testirala OS

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
83
U TPM-u se drže lozinke i PIN-ovi za Windows za automatsko logovanje, zašto baš 2.0 neznam.

Markic

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poena
63
Sudeći po svemu sada, deluje da će moći da se zaobiđu sva hardverska ograničenja za Win11. Samo da ne zapetljaju nešto pred RTM build.

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
63
Pa rekli su da hoće. Izgleda da su sada pustili da se sve zaobiće, da bi imali više testera

Vrh Dno