Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Dakle ja stavim video koji je zvanično Microsoft uputstvo, gde sve lepo piše da može da se uradi MBR to GPT. I vi vodite raspravu da ne može, i da može da se radi na praznom disku, a što bi iko imao potrebu da konvertuje prazan u GPT, umesto da samo formatira?

A druga stvar, ko normalan stavlja dev/alfa/beta OS na računar koji mu je primaran/ima bitne podatke na sistemskom disku? Ja sam napomenuo da se pazi za svaki slučaj, ali realno ako ti je nešto bitno, ni ne treba da si ovde da stavljaš prvi dev build na računar.
Evo ja sam na primer stavio na primarnu masinu ovaj Insider build Win 11. Stavlja onaj ko zna da se nosi sa problemima i zna kako da ih odkloni ili ako ne mogu da se odklone strpljivo ceka update da izadje da resi problem a to kada se desi jako brzo izadje resenje problema.

Bio sam Insider medju prvim korisnicima WIn 10 kada se pojavio a verujem da ih takvih ima jos i oni koji su tada bili u insider programu mogu da kazu sta su bili problemi a ovo je sada smesno.

Sto sam drugaru reko ovo nije ni alfa ni beta nego se nezna sta je ali radi odlicno. Ima tu i tamo po koji problem ali nista sto utice na svakodnevni rad masine.
 
Hm nemam taj 586118283 u "folderu" 4. Imam neke druge brojeve, ali taj jok. Inače slika je odlična. :)

Screenshot (6).png

EDIT:
Ovde objašnjava šta da se radi ako je situacija kao kod mene:
LINK
 
Poslednja izmena:
EDIT 2:
I radi...
01.png
 
Ono sto me do sada nervira na Win 11 je to sto ne mogu da tipa skinuo sam neki rar fajl tipa prevod sa sajta i kliknem otvori se idalje se nalazim u pretrazivacu i kada kliknem na prevod i hocu da ga previcem u folder ili na destop, kao sto sam neka da na desetki mogo da prevucem fajl u desni coska i sve se spusti i pojavi se destop ili kada odem na file manager i stoje otvorena 2-3 prozora sa raznim filmovima i treba da ga ubacim u odredjem folder to je moguce a ovde to kada hocu da uradim ne moze.

Onda ranije kada misem kliknem samo u desni coska odmah mi je iskako destop a sada moram bas da kliknem na sredunu toga da bi mi spustio u destop.

Onda desni klik kada se odradi na destopu pa idete na Display settings ima deley dok ne ucita Settings.

Nadam se da ce se ove stvari resiti, jer ne vidim razlog zasto bi se to ukinulo.
 
Ljudi imam problem, Windowsa update povuklo drajver za GPU rx580, nije se slagao sa Radeon software-om, ja pokrenuo instalaciju drajvera sa amdovog sajta, i od tada crn ekran, ne mogu u BIOS neće ni promena biosa na kartici, bukvalno crn ekran..skinuo sve sa ploče samo grafika i CPU i opet ništa.. pretiskam f2, delete nece, ploča je ASRock b450m HD 4
 
Novi 22000.65 build.
 

KB5004745 Windows 11 Insider Preview Dev Build 10.0.22000.65 - July 8​

Cumulative Update
Category: Insider
1625768141340.png
Posted: 08 Jul 2021
 
Ne bi microsoft bio microsoft da nesto ne pokvari. Ne razumem tu potrebu da sve mora da bude po njihovom podeseno?

Evo lepo mi je kod sata stajalo da vidim sve icone sada imam ono trouglasto sranje na koje moram prvo da stisnem da bi mi se pokazale ostale icone.

Onda su mi zeznuli start meni, posto sam kreoz registry bio namestio da imam kao na win 10 sada to sto sam ima napravljeno vise ne funkcionise. Mrzim to da mora da bude po njihovo, onda svaki put kada odradim neki veci update moram da podesavam 5.1 sistem. Strasno. Samo cekam da vidim sta je sledece od cega cu se iznenadim.
 
Kod mene se vide sve ikone, u taskbar settingsu ukljuci za sve aplikacije koje zelis. Tako je bilo i na Win 10.
Sto se start menija tice: pa logicno. Ako ces toliko da sredjujes sistem po svojoj meri (kroz registry i ostale tweakove) onda sto si u dev Insideru?
Stavi Win 10 ili sredi ovaj build i izadji iz Insidera i iskljuci update.
 
Jesam u insider ali valda ja u mom racunaru mogu da koristim ono sto se meni vise dopada. Nisam ja nigde placen pa da moram da koristim i da radim onako kako mi oni kazu. Imaju oni daleko vecih problema od start menija a oni se time bave.

Ako procitas par postova gore gde sam napisao da ne radi prevlacenje fajlova iz rar fajla u tipa file manager pa u neki folder a kada mises predjes preko file manager a drzis levi klik stisnut file manager se podigne i da ti da biras u koji folder ces metnes to sto hoces, isto tako ne radi kada nesto drzis sa levim klikom i hoces na destom da odes povlacenjem kurosra u desni cosak nema da sve padne dole i pokaze se destop.

Sto se tice icona pored sata, u win 10 je bilo na jedno dugme ukljucis ili iskljucis da ne prikazuje System Tray a bilo je i da iz istog samo stikliras koje programe hoces da budu van njega, nasao sam de se to ovde podesava ali nema vise na jedno dugme da uklonis System Tray nego odkacis sve programe koje hoces da se vide dole kod sata.
 
Sada samo da ukinu “Show more options” i biće sve opet u redu, kod mene je ta lista duga po celoj visini ekrana i mada se trudim da je što kraća ipak sadrži daleko više upotrebljivih komandi nego ova skraćena lista. To je specijalno izraženo u Right click meniju u Explorer-u.
 
Ljudi imam problem, Windowsa update povuklo drajver za GPU rx580, nije se slagao sa Radeon software-om, ja pokrenuo instalaciju drajvera sa amdovog sajta, i od tada crn ekran, ne mogu u BIOS neće ni promena biosa na kartici, bukvalno crn ekran..skinuo sve sa ploče samo grafika i CPU i opet ništa.. pretiskam f2, delete nece, ploča je ASRock b450m HD 4
Kad ne čitaš known issues za nove drajvere: A Blue or Black screen may be observed after updating to the latest Radeon Software. A workaround is to disable core isolation.
Takođe nema nikakve zvanične podrške za Win 11 tako da bilo kakav problem nije ništa neočekivano
 
Ovo je ono o čemu sam pričao odmah kad su najavili redizajn, skoro sigurno će ostati ovako, jer su isto uradili i sa Win10. I tako bude sa svakom novom verzijom koja ima nešto dizajnerski njoj specifično i finalni proizvod bude mešavina svega živog, od Win 95 do najnovijeg.
 

Prilozi

  • RDT_20210709_1531051057457063703638382.png
    RDT_20210709_1531051057457063703638382.png
    723.2 KB · Pregleda: 136
Izlazi uskoro i redizajnirani Edge...vec ima da se skine, ali doci ce za dev i beta testere uskoro preko update-a... :)

 
Firefox default browser u Windows 11, samo 10-15 klika do ostvarenja sna... Stvarno smaraju sa ovim forsiranjem njihovog browser-a, koji god da je. Tako je čini mi se bilo i sa Windows 10, pa je na kraju završilo da se promena vrši na 1 klik. Sada ponovo maltretiranje iz početka.
 
Kakav je sad to problem sa FF u W11 ? Ja sam baš juče instalirao FF 90 nanovo posle čišćenja ostataka i samo štiklirao da bude default i tako je i ostalo.
 
Kad god startujem FF traži da bude "default browser", ja čekliram naravno, ali se ništa ne desi, kod sledećeg pokretanja FF ista situacija i isti upit. Morao sam ručno, za svaki tip fajla posebno da promenim "default" aplikaciju iz Edge u FF.
 
Ja nemam problema sa Chrome-om, zaboravio sam da Edge postoji
 
Da li je imao neko problem sa NordVPN-om?
Nikako da proradi.
 
takodje ni ja sa Brave-om, sve normalno radi i nista me ne pita.
 

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22000.71​

1626369718308.png
 
Instalirao sam taj update...desni klik je sad malo vise providan, menjanje iz svetle u tamnu temu i obrnuto je sada dosta brze...i dalje nije skroz smooth, ali je dosta bolje nego ranije, kada se stavi kursor preko ikonice u taskbaru, onaj preview ima zaobljene ivice sad...i to je to..ostalo su sredjeni bug-ovi... :)
 
AMD ukinuo podršku za karte starije od rx470, kako ću ja sad da testiram ove buildove w11 hoće li raditi stari drajveri?!
Nvidia je izbacila w11 drajver , ovi nisu ...
 
Rade win 10 drajveri.
Ovo je poslednji drajver za 300 seriju

Adrenalin 21.5.2 Recommended (WHQL)
File Size
461 MB
Release Date
6/21/2021
 
AMD ukinuo podršku za karte starije od rx470, kako ću ja sad da testiram ove buildove w11 hoće li raditi stari drajveri?!
Nvidia je izbacila w11 drajver , ovi nisu ...

Dok god je postojeći drajver za grafičku po WDDM 2.0 standardu ili novijem radiće na 11.
 
Ali može svakako da ga iznenadi neka glupost kao što sam i ja ranije pomenuo. Tipa, kompjuter lepo radi, ali da neće da se poveže da dodatni ekran. To se dešavalo i između različitih feature update-a Windowsa 10.
 
Dva dana testiram i za sada radi sve ok , samo sam primetio da kada kliknem na sat (nekada mesto za action centar) sve se na kratko zamrze i kao da se resetuje desktop , sve traje sekundu ili dve pa otvori calendar i notifikacije ... valjda je to bug ili mozda ima neko resenje ?
Nema ni prognoze na LS , kao ni na W10 u zadnjih godinu dana...
 
Nazad
Vrh Dno