Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Powershell je moćniji command prompt, Šta ga pali to neznam, mnogi programi mogu da rade u oba. Pošto je prozor prazan, verovatno neki program koji nije pravilno i skroz uninstaliran pa zaostalo u registriju. Probaj da očistiš registry sa Malwarebyte-om.
 
Neki su mišljenja da je to čišćenje registrya greška. Neki kažu da je to ok, ja bih možda i opanjio to al ne kontam kako, je l da skinem malwarebyte pa tamo ima opcija clean registry?
 
Da, sikeneš iinstaliraš MB i upotrebiš funkciju za čišćenje registry. Isto ima i Revo uninstaller.
 
Da li da skinem direktno windows 10 sa sajta ili piratske?
Dali da kupim key ili da li se moze aktivira nekako da se ne uzima key ?
 
Скини са официјалног сајта. Не мораш га активирати, под условом да ти не смета watermark који ће стајати у доњем десном углу (иако постоје алати уз помоћ којих се исти може склонити).
 
Скини са официјалног сајта. Не мораш га активирати, под условом да ти не смета watermark који ће стајати у доњем десном углу (иако постоје алати уз помоћ којих се исти може склонити).
Al ce stalno pisati da aktiviram windows dole desno smeta mnogo to
 
Imaš aktivacije ma KP za ispod soma.
 
Kako efikasno ugasiti automatski update?
 
Kako efikasno ugasiti automatski update?

Kucaj u Startu gpedit.msc i u Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Manage End User Experience podesi Configure Windows Updates na Disable.
 
Samo sto sam instalirao nov windows 10 vec krenuli javljaju greske
Ne znam sta vise da radim sta zeza dal ram dal graficka dal maticna ploca?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    94.4 KB · Pregleda: 133
Kreni od ram-a. Sve što može da bude - zaprljani konektori/slotovi, podešavanja u bios-u (apdejt), testiranje ...
 
Kreni od ram-a. Sve što može da bude - zaprljani konektori/slotovi, podešavanja u bios-u (apdejt), testiranje ...
Mislim da je ram
Koliko sam primetio kad sam imao 1x16gb nisam nikav problem imao ni jednu gresku dok uzeo 2x8gb poceli nekad radi lepo komp nekad sve restaruje nekad komp
Ploca je koriscena za mining stalno radila ploca,,Kad sam uzeo bila sve od prasine i koriscen samo jedan ram
 
Zbog cega mi ovo izbacuje nakon restarta kompa i ulaska u desktop.. i kako se iskljucuje i sta je to? hvalal
 

Prilozi

  • 123.jpg
    123.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 84
Svaki put? Pogledaj Startup fajlove da nije među njima. Moderna zamena za dobri stari Command Prompt.
 
Poslednja izmena:
Svaki. Nisam siguran sta treba sem da kliknem win taster + r
 
Ima na prethodnoj strani pisano od OVOG posta gde možeš videti Task Manager i imaš primer tog procesa a pogledaš i na kartici Startup da vidiš pokreće li se tamo i gde se nalazi u registru.
CountMike je dao dobar predlog pri vrhu strane, da probaš možda sa Malwarebytes. Možda si zakačio nešto neželjeno.
 
Ovo zadnje je moguce.. taj malwarebytes nemam. U startup-u imam samo
 

Prilozi

  • 12222222.jpg
    12222222.jpg
    304 KB · Pregleda: 58
  • sdsadadadas.jpg
    sdsadadadas.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 74
Možda ne bi loše bilo i da se skine Autoruns za 10-ku sa Microsoft sajta.
Kaže da se Powershell pokrene svaki put kad startuje Windows a ne pokazuje ništa na Startup kartici koliko sam mogao da vidim.
 
mbs.jpg

Evo sta je naso.. 🤔
 
Isto je meni svašta našao taj malwarebytes, pa opet nastavilo sve po starom, nema vajde od njega... meni je našao i neke đavole po registryu...
doduše nakon njega nije se više palilo 5 prozora powershella već jedan, i njega ubije windows defender.
i svaki put kad upalim komp taj jedan se upali powershell i iskoci odmah windows defender koji ga blokira(toliko brzo da ni ja ne stignem da odaberem "action" da ga delete ili quarantine) i onda je "ubiven" ne pali se više, ali mislim da je to povezano od kada sam upalio u windows defenderu opciju da blokira neželjene aplikacije, možda grešim jer se više ni ne sećam šta sam sve pokušao...
međutim problem je što je taj trojanac koji sam ja zapatio( ovaj: Trojan:Win32/Seheq!rfn) gugl pretraga mene dovodi do toga da se on jako teško eliminiše iz sistema, skoro pa običnom korisniku kao što sam ja nemoguća misija. kažu i da je dosta opasan, e sad da li lažu ne bih znao...
Nadam se samo da nisam zapatio ostale particije, jer cu lako prepeglati danas-sutra win na c particiji... pa ćemo videti šta se događa...

u video klipovima kod TITUS-a sam našao video od pre 5 godina gde pokazuje program TronScript, ali u readme tog programa piše da ne treba koristiti ako se ne razumete baš u ono što radite, pa sam preskočio iako ima nova verzija te skripte....
 
 
Probaću večeras obe spravice ako ne zaspim pa javljam ima li pomaka.
Ubiše filmovi za odrasle, dok izaberem koji cu da skinem ono me slike navode kojekude, ne vidim šta je drugo moglo biti pa da se zapate ove picajzle...
 
Onda brzinski adware od malwarebytes da procistis pretrazivac I ubaci uBlock
 
Probao sam ovaj eset online. Iskoristio sam opciju ful scan, nasao mi je samo 15ak "prljavih fajlova" koje imam odavno u racunaru, a ticu se kms pico aktivacija, krekovnog gom plejera i tako neke gluposti koje nisu uzrok problemu jer ih imam na toj particiji vec drugu ili trecu reinstalaciju windowsa... Prihvatio sam da ih obrise, aj kao nije mi nista sto ne mogu da skinem opet. Posto je to bilo u toku noci nisam jutros stigao da restartujem komp da vidim kad se uplali da li se javlja pop up prozor powerachella i da li detektuje win trojance. Napisacu edit popodne.
 
Bicu dosadan al ponovicu,pokreni NPE od Nortona...
 
Nazad
Vrh Dno