Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Vazan u smislu da bude pouzdan da danas upalim i hocu da radim nesto i ne moram da strepim da li cu moci da radim da li ce raditi Hrom ili da li cu moci na kratko nesto u Fotosopu i slicno nemam nikakve kamione avione, niti bilo sta prebitno, mogu krekeri da dodju da trazimo zajedno to nesto bitno i vazno :D
Skinucu kako sam rekao sa MS sajta ali ako mi se samo i ucini da nesto zabaguje necu ga ja vise stavljati, ako je W7 sa torenta mogao da radi ko zna koliko godina bez greske ne vidim zasto bih se akao sa ovim dok sve ne srede taman za jos godinu dana da izguram sa W7.
Ja radim za par firmi i W10 je rock solid. Nikada nikakav problem. U jednu ruku dobro, u jednu nije (manje para) :D
 
1619044574118.png
Neće da instalira.:sick:
 
Version Next? Imaš li instaliranu beta verziju Windowsa ili?
 

Windows 10 Insider Preview Dev Build 21364.1 (co_release) - April 21​

1619102087706.png
 
Ljudi, ja dezertirao sa W10.
Instalirao sam opet W7 i sve ide kao podmazano bez ikakvih problema i bagova kojih na W10 ima previse bar u mom slucaju ocito da imaju neki problem u kompatibilnosti oko grafickog drajvera ili samog Radeon Softwera koji treba da se resi, Hroma i slicno.

Patio sam se patio, i nemam vremena da se zezam sa ovim i isprobavam a treba mi racunar bas. Skinuo sam sa torenta Windows 7 abdejtovan na mart ove godine, preskenirao sa dva antivirusa sistem nakon toga, sve ok, tako da tako je kako je, meni je bitno da radi da se ne patim.

Hvala svima koji su pokusali pomoci, ali za sada ostajem na W7, do sledeceg rusenja sistema.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    4.5 MB · Pregleda: 119
Ja samo ne znam zašto je Chrome postavio ultimatum da obustavi nadogradnju svog browsera za januar 2022. Toliko ljudi i dalje ostaje na sedmici. Ja da instaliram desetku, pola hardvera mi ne bi radilo zbog nekompatibilnosti drajvera kojih nema na desetki. Firefox nema nameru da ostavi korisnike Windowsa 7 na cedilu (bar zasad).
 
Već mjesecima ne može da se instalira ovaj jedan update. U pitanju je Win10 Enterprise LTSC 1809, a problematični update je KB4535680, do sada je pokušan update čak 46 puta, i stalno imam onu poruku da nije uspio i da radi "Undoing changes". Zapravo uz njega imam još neke failed update, ima ih zajedno 5 takvih, uz ovaj navedeni. Na Update History za sve njih stoji da je u pitanju error 0x800f0922. Probao sam i ručno da skinem i instaliram taj KB4535680, instalirao sam Visual Studio samo da bih nekako progurao update .NET Frameworka 4.7 jer nije htio da se instalira ručno (a neki kažu da i to može biti razlog zašto update neće da se instalira). Ništa od toga nije pomoglo.

Neki kažu "Error 0x800f0922 also means that you have less than 500 MB in system reserved partition".

Kako je najbolje da provjerim koliki mi je taj prostor? I zar uopšte može biti da je Windows instalacija napravila manju tu particiju nego što joj kasnije treba za svoje vlastite update?

Pokretao sam i ove neke komande:

dism /online /cleanup-image /scanhealth
dism /online /cleanup-image /checkhealth
dism /online /cleanup-image /restorehealth

Da li se nekome dešavalo ovako nešto, i ima li neko neku ideju kako da ovo riješim?
 
Ljudi, ja dezertirao sa W10.
Instalirao sam opet W7 i sve ide kao podmazano bez ikakvih problema i bagova kojih na W10 ima previse bar u mom slucaju ocito da imaju neki problem u kompatibilnosti oko grafickog drajvera ili samog Radeon Softwera koji treba da se resi, Hroma i slicno.

Patio sam se patio, i nemam vremena da se zezam sa ovim i isprobavam a treba mi racunar bas. Skinuo sam sa torenta Windows 7 abdejtovan na mart ove godine, preskenirao sa dva antivirusa sistem nakon toga, sve ok, tako da tako je kako je, meni je bitno da radi da se ne patim.

Hvala svima koji su pokusali pomoci, ali za sada ostajem na W7, do sledeceg rusenja sistema.
Ja kada sam koristio Win7 (pre dosta godina) nije tako izgledao graficki :)
Ovo kod tebe izgleda kao Win10, samo start dugme drugacije.
 
@marinko98

Lofoten, Norveška. Ima mnogo varijanti te fotke, dosta menjanja ko stoji ili ne stoji na toj litici...


I ovde imaš pretragu sa wallhaven-a (jedno od boljih mesta za wallpaper-e) za Lofoten: https://wallhaven.cc/search?q=lofoten&page=1
Možda ti se još nešto svidi.
 
Nije ista slika, fali desno momak/devojka :p :D

Aaaa neko je uklonio... :)
 
Jeste aero je.. Ma 7 kida, radi kao doksa, nema nerviranja i nesigurnosti, samo samara..
@dzonihsv, svaka cast kako si znao odakle je mesto :) Da, bas je odatle skinuta.
 
Sve vise i vise nalazim problema, slika i tekstova u vezi AMD drajvera i W10 sistema, tako da nisam bio usamljen slucaj, ima ovoga i hi hi..
 

Prilozi

  • w10.png
    w10.png
    1,022.2 KB · Pregleda: 69
Ima problema @Animal, ali kad ih tražiš. Nije toliko rasprostranjeno. Uzmi i guglaj isto za nVidiju, neće biti ništa bolje. :)

Tog majnera neću da komentarišem i šta radi. Aj što se slika i tekst ne poklapaju, nego čačka i moduje bios i onda "nešto neće da radi". No shit Sherlock, ko zna šta je radio sa tajminzima i čime već.
 
Sve vise i vise nalazim problema, slika i tekstova u vezi AMD drajvera i W10 sistema, tako da nisam bio usamljen slucaj, ima ovoga i hi hi..
То што ти ниси могао да подесиш да на твом компу систем ради како треба, не значи да Вин10 не ваља.
 
Radili W10 perfectno na nekoliko 775 kompjutera sa dual i quad core kod drugara, neznam zašto nebi radili na modernijim mašinama. Nikakvi specijalni windows, naj običniji skinuti sa MS sajta i to bez aktivacije a nije se nešto ni trudio oko njih ali nije ni brljao po njima jer nije znao baš mnogo.
 
Već mjesecima ne može da se instalira ovaj jedan update. U pitanju je Win10 Enterprise LTSC 1809, a problematični update je KB4535680, do sada je pokušan update čak 46 puta, i stalno imam onu poruku da nije uspio i da radi "Undoing changes". Zapravo uz njega imam još neke failed update, ima ih zajedno 5 takvih, uz ovaj navedeni. Na Update History za sve njih stoji da je u pitanju error 0x800f0922. Probao sam i ručno da skinem i instaliram taj KB4535680, instalirao sam Visual Studio samo da bih nekako progurao update .NET Frameworka 4.7 jer nije htio da se instalira ručno (a neki kažu da i to može biti razlog zašto update neće da se instalira). Ništa od toga nije pomoglo.

Neki kažu "Error 0x800f0922 also means that you have less than 500 MB in system reserved partition".

Kako je najbolje da provjerim koliki mi je taj prostor? I zar uopšte može biti da je Windows instalacija napravila manju tu particiju nego što joj kasnije treba za svoje vlastite update?

Pokretao sam i ove neke komande:

dism /online /cleanup-image /scanhealth
dism /online /cleanup-image /checkhealth
dism /online /cleanup-image /restorehealth

Da li se nekome dešavalo ovako nešto, i ima li neko neku ideju kako da ovo riješim?


Skini i instaliraj .NET Framework 4.8.

 
@Sass Drake, hvala, instalirao sam, ali nažalost nije pomoglo.
Na Update history imam ove KB koji su failed: KB5001342, KB5001384, KB4535680, KB4602298, KB4577586, KB4589208.
Koliko vidim neki su od nekidan, a neki su su iz oktobra prošle godine.
Ali ono što im je zajedničko je isti error: 0x800f0922
 
@Sass Drake, hvala, instalirao sam, ali nažalost nije pomoglo.
Na Update history imam ove KB koji su failed: KB5001342, KB5001384, KB4535680, KB4602298, KB4577586, KB4589208.
Koliko vidim neki su od nekidan, a neki su su iz oktobra prošle godine.
Ali ono što im je zajedničko je isti error: 0x800f0922

Instaliraj najnoviji SSU pa probaj opet.
 
Radili W10 perfectno na nekoliko 775 kompjutera sa dual i quad core kod drugara, neznam zašto nebi radili na modernijim mašinama. Nikakvi specijalni windows, naj običniji skinuti sa MS sajta i to bez aktivacije a nije se nešto ni trudio oko njih ali nije ni brljao po njima jer nije znao baš mnogo.

Ja imam jednu 775 HP radnu stanicu sa 8 GB Ram a. Win 10 mi radi brže nego 7. Što se AMD drajvera tiče, mogao sam da instaliram samo jedan drajver (katalist) - stari. To je i neka stara grafika.
Post automatically merged:

То што ти ниси могао да подесиш да на твом компу систем ради како треба, не значи да Вин10 не ваља.

Ne bi ni trebalo da se ulaže neki veliki napor oko podešavanja. U glavnom sve odradi sam.
 
Otkako sam kupio novi Acer i instalirao Win 10 64bit sve sam podesio kako treba. Jedino mi se Wifi brzina prepolovi nakon izvesnog vremena.
Naime, imam VDSL 50, ali ako skidam neki veći fajl sa torenta ili MEGA-e, spusti se brzina na 23,24 mbps. Tražio sam na netu, nisam jedini, bila su ponuđena neka rešenja (prčkanje u CMD), sve sam probao, ali ništa. Jedini spas je da diskonektujem mrežu i ponovo se konektujem ili da restartujem komp. Menjao sam i drajvere, ne pomaže.

Da li neko zna neko rešenje za ovaj problem?

Napomena: Imam i stoni komp koji je priključen na LAN, tamo je WIN 7 i, naravno, nema nikakvih problema. Brzina je uvek 50. Speedtest na mobilnom takođe uvek pokazuje maksimalnu brzinu na WiFi mreži.
 
Kad vec pricamo o starudijama, meni je zanimljivo recimo da je u serija Radeon HD 4xxx dobila punu podrsku u drajverima.
Recimo 4870 1GB DDR5 ranije nije imala punu podrsku, dakle nisu mogle igre da rade ili bilo sta 3D.
A sad ima, ne znam kad su ubacili, ali verovatno preko Windows Update-a, jer na AMD stranici nema drajvera, samo za 8.1.
 
@Radiohead

Imaš neki screenshot iz device manager-a gde se vidi drivers tab?

Pitam jer na Windows Update Catalog-u nema ništa, a nije da mi ne bi značilo da nađem drajver ako zatreba...
 
Jao iskreno nisam ja to instalirao.
Nego mi dosao racunar sa tom grafickom i punim drajverom.
Ja startujem FurMark iz zezancije znajuci da nema od toga nista, kad ono moze da se pokrene.
Unigine Heaven takodje.

Ne secam se ni koja verzija Windowsa je bila.
Evo testa graficke, testirana je i u Heavenu.
 

Prilozi

  • ATI Radeon Sapphire 4870 512MB DDR5 4.jpg
    ATI Radeon Sapphire 4870 512MB DDR5 4.jpg
    259.4 KB · Pregleda: 32
Hvala. Ima desno verzija, taman.

ALI, WinUpdate only driver. Što i nije loše toliko (ima makar nešto) i vidim da na tom kompu ima 20H2 verzija, s toga cenim da od te verzije sigurno vuče odgovarajući drajver.
 
Da, moguce je da radi sa najnovijim verzijom Windowsa.
 
Nazad
Vrh Dno