Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da samo Enterprise LTSC. Cist Windows skroz bez greske.
 
Ok hvala, to mi i treba, ta verzija mi se cini ok.
Samo jedan mali problem na ebay-u slabo ima kljuceva za Enterprise LTSC 😬
Moram videti na ovako nekim sajtovima dal ima nesto za sitno sa se pazari...
Koliko sam video obicno prodaju Pro verzije
 
Isto tako me zanima kako funkcionise update na Enterprise LTSC?
Da li ga treba ubijati nekim programcicem tj koliko cesto se dobija update? I malo oko toga da neko pojasni
 
Poslednja izmena:
Prelistaj temu unazad, diskutovanmo je dosta puta

Poslao sam ti pp.
 
Isto tako me zanima kako funkcionise update na Enterprise LTSC?
Da li ga treba ubijati nekim programcicem tj koliko cesto se dobija update? I malo oko toga da neko pojasni

Svakog drugog utorka u mjesecu nakon 19, 20 časova dobijaš kumulativni sigurnosni update kao i na običnim verzijama. LTSC 2019 ne dobija feature update i uvijek ostaje verzija 1809. Windows Update kao i na Pro, Education i Enterprise možeš kontolisati preko gpedit.msc i ne trebaju ti nikakvi dodatni programi. Ako želiš da biraš koji update hoćeš, a koji nećeš da instaliraš možeš koristiti ovaj programčić.
 
Sve ga vise komplikuju, samo LTSC do daljeg. :p
 
Today, the company released Windows 10 Insider Preview build 21343, and it has one big new feature: new icons in the File Explorer app.

1616605476_file-explorer-icons.jpg

 
У последњих пар месеци ми се дешава да се поједини програми заблокирају и у насловној линији поред назива програма пише и: 'Not responding'. Почело је прво са MS Excel, пошто њега доста користим, међутим се сада проширило и на Firefox, и још пар програма.
Не могу да се сетим тачно када је то почело, али мислим да може бити повезано са последњом активацијом Windows-a.
Покушао сам са поновном активацијом, али се ништа није променило. Пре тога сам скенирао на малвер и ништа није пронађено.
Зна ли неко има ли лека а да не мора чиста инсталација.
 
Kakva je to "poslednja aktivacija" neki KMS ? Da nisi navukao eki virus? Takve stvari se ne događaju ni sa neaktiviranim windowsima.
Proveri file syste (čekdisk) i system files (sfc /scannow) prvo.
 
Да, KMSpico. Поверићу ово што си написао, хвала на савету.
 
Nesto nece 19041.906 preko .889 :cautious:

Screenshot 2021-04-09 114544.png


3x
 
Poslednja izmena:
Ovo su najnoviji
1617961637442.png
 
Kako ? da mislio sam na 19043 ... tipo
Kako imas stariji build od mene ?!

Screenshot 2021-04-09 121033.png

Screenshot 2021-04-09 121322.png

POkusao sam neki fix za net framework a nudi mi opet update...
 
Ja sam updejtovao direktno sa " version 20H2 using an enablement package" pre par meseci.
 
Ja čekam Windows 10 21H2 public ISO.
Za sad je ISO dostupan samo za insajdere u Dev Channel.

channelsmove.png
 
Poslednja izmena:
Posto vec pisete o win verzijama, da pitam..
Je li ova moja stara, ima li novija? Ne dobijam nista na win update.
Vidim da se razlikuju verzije (20H2), a i build (19042.906).
Pretpostavljam da je nova (21H1) samo za insider-e.

 

Prilozi

  • sshot-2021-04-09-[1].png
    sshot-2021-04-09-[1].png
    10 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena:
Dobro ti je to, ne diraj ništa :)
Imaš ovde objašnjenje oko windows kanala.

 
Oket..(y)
Aha, to je za naprednije korisnike, ja sam negde u sredini (zlatnoj)..;)
 
Posto vec pisete o win verzijama, da pitam..
Je li ova moja stara, ima li novija? Ne dobijam nista na win update.
Vidim da se razlikuju verzije (20H2), a i build (19042.906).
Pretpostavljam da je nova (21H1) samo za insider-e.

Ovo je poslednja verzija Insider developer Postoji i ISO
1617988995234.png

21H1 tek treba da se proglasi oficijelnim, nešto kao što je bio Spring Edition. 21H2 bi trebalo da bude Fall Edition.
 
Release Preview Channel bi trebalo da postane 21H2.
 
Izgleda je MS nesto zahebao sa KB5000842 (19043.906)

 
Ma to se stalno događa, uvek nekom neki KB odbija da se instalira ili instalira. Razloga može da bude mnogo. Obično prođe kada se skine taj KB i instalira ručno.
 
Koristim Windows 10 LTSC Enterprise S verziju (1809). Verzuja 20H2 jedino preko insider kanala? Upgrade S verzije na 20H2 nije moguća?
 
Poslednja izmena:
Како да креирам додатни налог за приступ лаптопу али да корисник не види апликације Администратора, као ни његове податке већ да добије клот десктоп и да се инсталирају само основе апликације? Наиме потребно ми је да мами оспособим да може користити ексел и интернет генерално - сурф и мејл, тако да бих инсталирао Chrome, Excel и још пар основних апликација. Фора је што она нема Мајкрософт налог, тако да у њеном случају може да се логује и без креденцијала ако је могуће или пак ако може са својим Gmail ili Yahoo мејлом.
 
Današnji update CU
1618334878615.png
Build 19043.928 (KB5001330)
 

 
Nazad
Vrh Dno