Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

^ ja sam pre par dana odradio clean install, poslednji build i apdejt i iskljucio tu opciju bas preko netplwiza.
 
Meni te opcije nema jer ne koristim pass:

image.png
 
Zar nije bilo da se iz Acc. > Sign In dela u Settings-u prvo postavi šifra, pa onda možeš da isključiš ovo (tad se pojavi opcija tu), pa onda ukloniš šifru...
 
Nema. Kod mene postavljena sifra odmah i opcije nema. Sad sam sklanjao sifru, vracao, prebacio na MS account login pa vratio na local.
Netplwiz nema stiklu za uklanjanje sifre. Nije strasno, postavio sam pin, ali bih voleo da ne moram to da radim.
Vidim da ima neki reg hack za to pa cu probati uskoro ako radi.
 
Ne radi više taj netplwiz sa novim windowsima postoji nešto drugo umesto njega ovo
 
Radi autologon
 
Zna li neko neki program za win da mogu da imam dva puta isti program instaliran? Naime, imam dva viber broja, i ranije sam mogao iz windows storea posebno da instaliram Viber ali ga tamo više nema. Trebaju mi dve instance Vibera na W10. Ima li neki program kojim mogu da instaliram Viber Desktop po drugi put?
 
Zna li neko neki program za win da mogu da imam dva puta isti program instaliran? Naime, imam dva viber broja, i ranije sam mogao iz windows storea posebno da instaliram Viber ali ga tamo više nema. Trebaju mi dve instance Vibera na W10. Ima li neki program kojim mogu da instaliram Viber Desktop po drugi put?
nije bas skroz to što tražiš, ali možeš da instliras bluestacks (android emulator) pa na njega dodatni viber. Aplikacije koje instaliras mogu da imaju sopstvenu precicu i direktno pokretanje tako da ne moras da palis emulator pa onda app. Njie instant jer emulator ipak mora da se podigne u pozadini, ali brzo to radi.
 
U krajnjem slučaju možeš da napraviš novi administrator nalog i da na novom nalogu da instaliraš Vajber, ali pitanje koliko će ti to biti funkcionalno za prebacivanje sa jednog na drugi... Negde pročitah kao može da se napravi neki shortcut, ali nisam siguran kako to uopšte funkcioniše?! ;)
 
Najjednostavnije
Portabl izdanje Vibera.
 
Sandboxie instalirao, uopšte nisam mogao da se snađem a nisam duduk što se tiče kompjutera. Viber portable daje ovo:
9ycy1f6.png
 
Pardon, mislio sam da je greška iz sendiboxa. Prevideo sam ostatak linije (mali ekran, još nenaviknut na novi forum...).
Ne znam koje si izdanje skinuo, kod mene hoće,
Probaj sa dve različite verzije, npr 9.9.5.12 i 12.4.0.22. Kod mene je 12-ca (PoratbleAppz.ru),

Edit - ne mora dve verzije. Obrati pažnju, NE INSTALIRAŠ ga dva puta
Nakon prve instalacije (rsaspakovanja) i linkovanja na broj, čak može i da ostane uključen. Prosto kopi paste foldera na drugu lokaciju i odatle pokrećeš exe. Ponovo traži prijavu preko barkoda i to je to.
 
Poslednja izmena:
Hbt furam 21H1 i dalje ne mogu da odbijem instalaciju amd drajvera u win updates meniju ...
Kada ce da se opame vise , jednostavno koristim whql verziju drajvera i ne treba mi neko osakaceno smece sto guraju preko update-a.
Da li je moguce da ne mogu da ubace dve opcije : install i reject...
 
Isključi Automatic Driver Downloads.

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

; MajorGeeks.Com
; Guide: https://www.majorgeeks.com/content/page/how_to_view_recently_updated_windows_drivers.html

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\current\device\Update]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update\ExcludeWUDriversInQualityUpdate]
"value"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001

Prepiši ovaj code u text editor i daj mu nastavak .REG.
 
Moze neka preporuka kod kog prodavca kupiti oem licencu na ebay-u ? pre je bilo prodavaca sa hiljadu-dve prodatih kljuceva a sad im valjda skidaju oglase i svi imaju 20-30 prodatih.
Na kompu je windows enterprise a vidim tamo se pretezno prodaju windows pro kljucevi, dal i to sljaka ili sta ciniti?
 
Na Godeal24 popust 50% za Dan žena :)

Nisam uzimao preko njih, ali Trustpilot 4.8* kaže da su OK...
 
Da ne otvaram novu temu, radi li neki Transliterator sa Office 2019? TranslitGT npr
 
Merge-ovace automatski

Da potvrdim, TranslitGT radi u Word-u 2019 tj u Office 2019 Professional Plus
 
ako neko moze da posalje na pm, link od nekog pouzdanog prodavca sa ebay-a, gde ste vi kupovali.

Ako ima za enterprise verziju jos bolje ili ce morati reinstal 😬
 
Malo je clickbait tekst, i na kraju sami kažu
For the time being, however, it’s important to handle this information with a decent amount of skepticism, especially because it’s all based on user reports with no official statement in this regard.
A ni u onom tekstu na koji se pozivaju ne kažu poreklo ključeva. Da li su kradeni? U Nemačkoj je dozvoljeno da se prodaju i kupuju oem ključevi.
 
Ne treba crack vec ovo:
Odličan je msguides, rešio sam problem sa aktivacijom i desetke i office-a.
Da li imaš nešto slično za aktivaciju Adobe Acrobat reader-a?

Hvala!
 
Ja koristim Sumatra pdf reader tako da ne znam. Acrobat je overkill za moje pdf potrebe 😂
 
Ja sam aktivaciju pokupio svakako posle one insajder price a posle sam zbog slinog menjanja HW na kvarnjaka aktivirao win i dan danas nemam problema (y)
 
Ja koliko znam posle menjanja hardvera samo se pokrene activation troubleshooter, potvrdis da si menjao hardver i da koristis isti uredjaj i Windows ti bude reaktiviran jer je aktivacija vezana za upisani Microsoft nalog...

Tako je meni bilo ranije, promenio plocu i procesor, i samo preko troubleshootera uz nalog potvrdio promenu hardvera.
 
Ja koliko znam posle menjanja hardvera samo se pokrene activation troubleshooter, potvrdis da si menjao hardver i da koristis isti uredjaj i Windows ti bude reaktiviran jer je aktivacija vezana za upisani Microsoft nalog...

Tako je meni bilo ranije, promenio plocu i procesor, i samo preko troubleshootera uz nalog potvrdio promenu hardvera.
Meni to nije htelo da radi kada sam sa AM3 presao na AM4 :D
Ali ima resenje :)
 
Nazad
Vrh Dno