Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li može u Microsoft Edge da se snimi web strana kao .mht ?

Ni chrome a ni opere nema snimanje stranice u mht po defaultu... ima preko extenzije.

HTML moze snimiti preko ove app koja je za Edge...

Capture.JPG

Meni je npr mnogo bolje na Edge-u da koristim one note clipper, odlicno radi posao za bitne stranice a i dostupno je i na telefonu putem app to sto snimim...

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Ne moze da ode u sleep zbog nekog srvnet procesa. Ima li jos neko ovaj problem?
15055 build.
 
ljudi smem li ja da brišem fajlove i foldere iz c:\windows\installer ...oko 27gb mi trenutno odlazi na isti?

Predpostavljam da je već pitao neko ali ne nalazim odgovor
 
Momci treba pomoc, na poslednjem build-u sam 15055 i ne mogu da iskljucim komp, pritisnem shut down i krene da se iskljuci, monitor se iskljuci, ali i dalje radi, cekao sam sinoc sat vremena i nista, morao sam na kraju da ga iskljucim rucno, u cemu je problem?? :/
 
Momci treba pomoc, na poslednjem build-u sam 15055 i ne mogu da iskljucim komp, pritisnem shut down i krene da se iskljuci, monitor se iskljuci, ali i dalje radi, cekao sam sinoc sat vremena i nista, morao sam na kraju da ga iskljucim rucno, u cemu je problem?? :/

Isto se desilo juce kod mene, jesi li radio novu intsalaciju drajvera za grafu ?
Preporuka je svaki x nova sveza instalacija drajvera kada se upgrade-uje win...
Nema sta da cekas, drzis dugme par sekundi i ugasi komp skroz :)
 
Jel neko izvalio bug u Windows Calculator-u?
Kada ukucam (koren iz 4)-2, rešenje ne bude 0, nego -1.068281969439142e-19 :d Ista je situacija i kada od trećeg korena iz 27 oduzmem 3.
Screenshot (43).png
Koliko vidim taj bug se vuče još od Win 7.
 
Isto se desilo juce kod mene, jesi li radio novu intsalaciju drajvera za grafu ?
Preporuka je svaki x nova sveza instalacija drajvera kada se upgrade-uje win...
Nema sta da cekas, drzis dugme par sekundi i ugasi komp skroz :)

Jesam, uvek to radim, mada mislim da sam na proslom build-u ili pretproslom uradio cistu instalaciju windows-a.. Pa cekao sam, mislio sam da ce posle nekog vremena, odgledao sam ceo film i samo sam video da nece i onda rucno za 5-6 sek i gotovo ahahahha :D :D p.s. danas sam isto primetio da ne radi groove music, tj da ne mogu da pustim pesmu preko njega mamu mu j :D :D
 
Jesam, uvek to radim, mada mislim da sam na proslom build-u ili pretproslom uradio cistu instalaciju windows-a.. Pa cekao sam, mislio sam da ce posle nekog vremena, odgledao sam ceo film i samo sam video da nece i onda rucno za 5-6 sek i gotovo ahahahha :D :D p.s. danas sam isto primetio da ne radi groove music, tj da ne mogu da pustim pesmu preko njega mamu mu j :D :D

I ja se isto juce cudio, ugasim komp , nema slike ali ventovi rade - rade komponente XD
Znam da kada ugasim komp, napajanje radi jos nekih 15sekundi, da izduva toplotu - fan delay opcija...
Kad ono proslo 5min , auuuu :D Force-ujem ja preko dugmeta XD prekinuo mu zabavu.

Ko zna sta radi u tom procesu...mozda i salje spijunazu u MS data centru :D

@Markic ako si insajder pisi im. Ovde se svi cude a niko nista ne prijavljuje greske...
 
Poslednja izmena:
I ja se isto juce cudio, ugasim komp , nema slike ali ventovi rade - rade komponente XD
Znam da kada ugasim komp, napajanje radi jos nekih 15sekundi, da izduva toplotu - fan delay opcija...
Kad ono proslo 5min , auuuu :D Force-ujem ja preko dugmeta XD prekinuo mu zabavu.

Ko zna sta radi u tom procesu...mozda i salje spijunazu u MS data centru :D

@Markic ako si insajder pisi im. Ovde se svi cude a niko nista ne prijavljuje greske...

Prijaviću svakako, nisam trenutno insider na PC-u, ali jesam na Mobile-u, a problem se i tamo javlja. Mada koliko vidim na netu problem je prijavljivan još dok je 7-ica bila aktuelna.
Zanimljivo da kada sam u scientific modu za (koren iz 4)-2 izbacuje -8.1648465955514287168521180122928e-39 :D
 
Pa već je 1607.

Da ovaj poslednji build radi ok, video sam to po grafi koja je u predhodnim buildovima imala problem sa idle clockovima ... uzas u idle na 45c 500mhz core a memara zakucana na 1200!
Nije bio problem drajver ili sam hw - grafa nego sistem... ko zna sta tu nije radilo kako treba, kapiram da je insajder ali nisam mogao da resim.
Sada je sve ok :)
 
Kod mene se sinoć uspostavio 14393.953 Na prvi pogled ne vidim neke promene u odnosu na prethodni, jedino što mi je neki subjektivni osećaj da od jutros radi vidno brže.
I ništa od mojih podešavanja mi nije promenjeno.
 
Kod mene se sinoć uspostavio 14393.953 Na prvi pogled ne vidim neke promene u odnosu na prethodni, jedino što mi je neki subjektivni osećaj da od jutros radi vidno brže.
I ništa od mojih podešavanja mi nije promenjeno.

Logicno kada je u pitanju kumulativno azuriranje (Bug fixes) ...

Za mesec dana pustaju sledeci veliki update za W10 RS2 > 1703 (Creators Update)
 
10.0.15058.0 (rs2_release.170310-1436). Da nije mozda Buld 15058 zapravo final?
 
Posle ovog azuranja mi nestala promena jezika na tastaturi dole kod sata,kako da je vratim?
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel zna neko da odgovori na moje pitanje?
Ili bar da mi kazete kako Win da mi bude na nasem,a tastatura engleska?
 
Nazad
Vrh Dno