Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ljudi,poslednjih 3-4 boot_a kada ujutru upalim komp,dugo stoji na account_u i ucitava windows.
Windows 10 je azuriran redovno i na SSD_u je,kada je sve ok (do pre par dana),podize win za 7-8 sekundi...
Medjutim,sada mu treba oko 3 minuta...
Sta mislite,sta se desava ?
 
Možda ga zadržava neki drajver ili servis posle nekog ažuriranja. Meni je tako boot trajao po tri sata, da bi se posle ispostavilo da je update odlučio da aktivira prethodno isključeni task za defragmentaciju, pa je bez pitanja, najave i objašnjenja počeo sa defragmentisanjem i eksternih diskova. Elem, prvo proveri da li EventViewer ima nešto ubeleženo, a potom i sve taskove (Task Scheduler).
 
Nije mi to palo napamet...Hvala...
Uzgred,diskovi perfektni,brzine pisanja i citanja oko 500mb-s,tako da je mehanicki tako da napisem,sve ok...
 
Lepo ti odradi system od nule pa ako ima problema opet onda batali w10.
 
Pa dobro...i nije toliko lose za nas koji nismo iz Panceva.Posle obilaska lepo u Bianco na kaficu pa kucici :)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Izvalio sam te, ti se ovde sprdas da imas problem sa W10 [emoji23]
 
Ima li neko problem na poslednjem update-u da mu samo od sebe ukljucuje aplikaciju Photos?
 
Havijer koji build imas , ja sam taj bug imao na insider buildu 14971.
 
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Ovo ne radi, drljalo po disku i na kraju kad je zavsilo uradio sam restart i sad pogledam istoriju taj dupli i dalje stoji.
 
Imam bas taj build, zar ima noviji?
Nema noviji, taj bug se manifestuje na različte načine, meni je recimo to radio News, nekima Weather, uglavnom naj starije ugrađene APPs. Jedini način za popravku je da se izbaci taj APP.
 
Ja znam da ti znas da je win 10 cista perfekcija,ali...Ja stvarno imam problem koji sam opisao :(
Ja znam sa W10 nije cista perfekcija [emoji12]
Kao i svaki win do sada, nista bolje a ni nista gore.
Ja da sam na tvom mestu, ja se nebi mnogo patio, uzmes lepo i od nule, pa onda pratis.
 
Poslednja izmena:
Ja znam sa W10 nije cista perfekcija [emoji12]
Kao i svaki win do sada, nista bolje a ni nista gore.
Ja da sam na tvom mestu, ja se nebi mnogo patio, uzmes lepo i od nule, pa onda pratis.
Sacekacu jos dva do tri jutarnja paljenja,ako opet tako nastavi sta je pametnije ? Od nule ili da uradim reset iz settings_a ?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Evo opet vrtulja sto godina :( Izgleda da cu na reset :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da pretpostavimo da u međuvremenu taj comp treba da koristiš za neki ozbiljan posao od kojeg hraniš porodicu, plaćaš kiriju...pa tako opušteno treba da gataš dal' će ili neće da se podigne za 3h ili da zvekneš reset, reinstall... E, da, jesi probao sa drajverima za grafiku? Ili da se konačno kaže da W10 osim LTSB inkarnacije jednostavno nije za te namene već za pasijans i samostartujući News/Picture viewer?

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Prepostavimo da hoces da letis avionom novog tipa, sta ces uraditi?
Procitas upustvo, malo vezbas, informises se ili pravo u kokpit i nasomucno udri po dugmicima?
Ko je profesionalno vezan za PC sigurno nije toliko neozbiljan da ga iznenadi brisanje SQL Server-a.
To je ravno pravniku koji nema pojma da je donet novi zakon.
 
Poslednja izmena:
Tipična zamena teza, mani te avione (mada se ni na njima ne menja tek tako model na kome letiš, al ajde...) a ni SQL niko nije pomenuo, odgovorite čoveku na pitanje. Recimo da je on dizajner, hoće da upali comp da obradi sliku, mailom mu stigne link do file share sajta da preuzme fajl. Ne radi mu mail app koji je radio do juče. Da reinstalira drajver za grafiku? Ok. Izgugla nekako to genijalno rešenje. Restartuje comp, čeka na update, pardon, upgrade... Par sati kasnije ustanovljava da je defragment upravo završio. I kad pita kako da ugasim to jbno vnogo vi mu kažete da reinstalira sistem ili da batali Win10 jer eto?!? A koga da ubije pre toga što mu posao stoji i klijent ode kod drugog? Ah da, trebalo bi da, kao i svaki hardcore profesionalac, angažuje experte poput tebe da mu svaki dan trkeljišete po tom compu sa merenjem frejmova u 4k u Edgetu ili WildBoy da mu čita tone dokumentacije pre svakog restarta da bi comp jednostavno radio?

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ne znam sta je tebi zamena teza? upgrade/defragment ne ostavljas njemu na volju pisano 100 puta.
To je ona prica o avionu i upustvu koje ne citas nego radis neprofesionalno svoj posao.
SQL Server server se pominjao (vidis ja citam) okrivio si windows za svoj nemar.
 
Gde si mickeyrs 100 godina, *ebes li nesto ;)
Sto se blejanja na loginu tice, trk po Process Monitor, pa se u njemu ukljuci boot logging.
 
Vidim, rešili ste čoveku problem i ujedno odgovorili na moj zamišljeni scenario u kome će on da se bavi process monitorom dok posao čeka.

Inače, moj Win10 radi skoro kao kod Vuka, za bench i web, savšen, 4k u Edge na 720p monitoru ne vrtim, a ove ostale provokacije i avione ću sa smeškom da iskuliram da ne ispadne da trolujem temu jer je moja zamrla. ;-)

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Sta mislis odakle meni i ostalima neka resenja i upustva?
Nije valjda da mislis da sam ih ja imao i morao sve resavati?
Prelistaj samo ovu temu pa ces naci "upustva" na sve strane, citas, pratis sta je sve
od problema prijavljeno, kako su se resavala.
Imas mnogo resenja sa windowsa 7 koji se mogu primeniti i na win10.
Ko je tu od samog pocetka i pratio on zna i kako da podesi update i vreme restrata i mnogo drugih osnovnih stvari.
Imas feedback u kojem mozes naci sta donosi novi update, gde se moze ocekivati problem.
Zato i postoje insideri da to isprobaju, otud i telemetrija.
 
Vidis kod mene u firmi ljudi koji se bave dizajnom ne moraju da znaju nista o windows novotarijama.
Nihovo je da znaju da rade na programima, drugi se bave samim windowsom i staraju se da to sve funkcionise.
Oni moraju da znaju sta donosi novi update, testiraju, podesavaju i resavaju bagove.
Ako tvoj "covek sa problemom" ne moze da ih priusti neka onda sam uci.



Kako to? logovan si kao administrator?

Uz dužno poštovanje, kako onda ti imaš na poslu Windows XP ? Kačio si relativno skoro sliku.
 
Nazad
Vrh Dno