Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pogledajte prilog 176412.
Već par dana pokusavam da instaliram, sa 8.1 i uvek mi na 25% ovo izbaci. Posle toga me vrati na moj Windows 8.1. Je l' zna neko sta da radim?

Radiš upgrade preko onog Ms toola ? Imaš dual boot ?

Neki sa istim problemom se javili takođe , jedan je otkopčao disk drive I card reader I proradilo mu. Pokušaj da izključiš neke uređaje ako imaš priključene na usb ii slično.
 
Poslednja izmena:
imam problem sa win10, a sinoc sam skontao da nisam jedini...
vrlo cesto se desi da ne mogu da otvorim stranicu,ili dosta stvari na stranici se ne ucita. Pise da je neki problem sa dns-om,ili da nema neta. Prvo sam mislio da je problem do mog neta,pa sam zvao telekom... A onda sam i drugaru stavio win10 sinoc (razlicita instalacija, kod mene x64, kod njega x86) i skoro pa odmah je poceo da se desava isti problem. Nismo na istom internetu,tj moj komp je kod mene,njegov je kod njega. Posle sam nam zamenio dns na guglov, ali se problem i dalje desava. Evo recimo sad,na fejsu pola slika ne ucitava,i od fejsa,a i od linkova. Desi se da na 5min ne radi vecina sajtova... i slicno...
Ima li neko slican problem?
 
Šta se dešava ako na istom nalogu imam dva OS-a a jedan je legalan(win 8.1 tablet) drugi nije...Da li je moguć upgrade na win10 a da mi ne povuče info za nelegalan OS?Pošto vidim da se sinhronizuju sistemi preko naloga...
 
Pogledajte prilog 176412.
Već par dana pokusavam da instaliram, sa 8.1 i uvek mi na 25% ovo izbaci. Posle toga me vrati na moj Windows 8.1. Je l' zna neko sta da radim?

Nazalost isti problem imam od prvog dana pisao na forumu, verovao sam da sam usamljen, jer odgovora nije bilo. Ali izgleda da sam nasao srodnu dusu, a nadam se da ce nam neko i pomoci uskoro cheers
 
Instalirao sam ovaj win 10sa original sedmice pro , ja mozda gresim ali meni je brzina rada oba sistema ista.Jedino sto se brze butuje desetka od sedmice.Igrice i programi mi rade istom brzinom kao na sedmici.
 
imam problem sa win10, a sinoc sam skontao da nisam jedini...
vrlo cesto se desi da ne mogu da otvorim stranicu,ili dosta stvari na stranici se ne ucita. Pise da je neki problem sa dns-om,ili da nema neta. Prvo sam mislio da je problem do mog neta,pa sam zvao telekom... A onda sam i drugaru stavio win10 sinoc (razlicita instalacija, kod mene x64, kod njega x86) i skoro pa odmah je poceo da se desava isti problem. Nismo na istom internetu,tj moj komp je kod mene,njegov je kod njega. Posle sam nam zamenio dns na guglov, ali se problem i dalje desava. Evo recimo sad,na fejsu pola slika ne ucitava,i od fejsa,a i od linkova. Desi se da na 5min ne radi vecina sajtova... i slicno...
Ima li neko slican problem?

Jel imate iste mrežne kartice?

Probaj da ažuriraš drajver za tu Atheros karticu (ako je u pitanju mašina iz potpisa): http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty Z97 Killer/?cat=Download&os=Win1064

Takođe, startuj Command Promt i ukucaj ipconfig /flushdns ...
 
Ako nekog zanima, zadnja verzija Gigabyte-ovog @BIOS VGA alata radi na Windows-u 10 bez problema, iako zvanično nema podršku za Windows 10. Rizikovao sam i ažurirao sam uspešno BIOS grafičke kartice jer nov BIOS donosi podršku za UEFI, tj. nov BIOS je UEFI BIOS :)
 
Poslednja izmena:
drajvere je stavio sam microsoft preko apdejta,ali cu probati da ih obrisem i stavim te sa sajta....
on ima dosta stariju konfu, ploca cini mi se XFX geforce 8200.

Obavezno ažuriraj drajver za taj Aheros. Takođe odradi i Flushdns u Command Promt-u.
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao da je cista instalacija windowsa brza zbog onih dodatnih particija koje pravi.

Meni je nakon upgrade-a sa sedmice instalirane na HDD, hard bio na 100% jedan sat i dvadeset minuta (!). O upotrebljivosti istog da ne govorim.. Za to vreme mozete slobodno da radite nesto drugo jer cete se sigurno nervirati. Dakle pricam o upgrade-u na HDD. Za SSD nemam komentar jer nisam jos uvek probao.

Ukoliko se desi da nekome start otkaze nedugo nakon upgrade-a kao sto se meni desilo, resenje je ctrl+alt+del pa sign out > sign in. Nema potrebe restart.

Nakon upgrade-a ocekujte da 10ka skine podosta novog. Ja se nisam mogao snaci, tj. nisam mogao naci gde je win update jer mi start nije radio, a u control panelu nema vise update. Da napomenem da se do njega dolazi iz start menija pa settings, pa poslednja stavka.
 
Poslednja izmena:
Radiš upgrade preko onog Ms toola ? Imaš dual boot ?

Neki sa istim problemom se javili takođe , jedan je otkopčao disk drive I card reader I proradilo mu. Pokušaj da izključiš neke uređaje ako imaš priključene na usb ii slično.
Pokusao sam i preko ms toola i skinuo narodne verzije par komada uvek isto. Da, video sam da je neko pisao to, ali radim na laptopu nemam bas nista prikaceno :/ Hvala u svakom slučaju.
 
Nazalost isti problem imam od prvog dana pisao na forumu, verovao sam da sam usamljen, jer odgovora nije bilo. Ali izgleda da sam nasao srodnu dusu, a nadam se da ce nam neko i pomoci uskoro cheers
Ja sam trazio rešenja juce ceo dan po netu svako pise različito i razna rešenja nisu svakome pomogla. Ako uspes da sredis javi kako :)
 
Ja sam trazio rešenja juce ceo dan po netu svako pise različito i razna rešenja nisu svakome pomogla. Ako uspes da sredis javi kako :)

Naravno. Ja sam precesljao u ovih nekoliko dana ceo internet i pronasao bar desetak "resenja" tog problema. Medjutim prica se na kraju svede na 25% i plavi ekran :smoke: Veoma je zanimljivo da upgrade nece a cista instalacija radi ali bez mogucnosti da aktiviras win. Da li koristis SSD ili HDD ?
 
danas mi je stigao update.odradio sam ga i sve je proslo kao podmazano.win10 je aktiviran sam od sebe.samo sam ukucao pass od naloga i sve je zavrseno.
kakva je procedura ako nekad budem zeleo cist win10 da ubacim? skinem iso u kucam kljuc od win 8 ili samo username i pass?
verujem da se negde pisalo o tome ali nemam snage da trazim :)
 
Прегазиш га клин инсталацијом, скинеш исо са МС сајта. Запамтиће ти активацију након тога.
 
i meni je upgrade prošao bez problema i skinuo sam zvaničan iso za svaki slučaj.
e sad jedno pitanje pošto je na laptopu bio starter 32-bitni, a planiram da ubacim još 4GB rama da li ja sa ovim ključem mogu da instaliram 64-bitni win10?
 
Ja recimo imam problem na jednom laptopu na kojem sam odradio update da svaki put kad udjem u Control Panel on zakuca. Mogu preko shortcut (Win+R) da pristupim podesavanjima ali kroz Control Panel nema sanse. Sve ostalo sljaka super.
 
danas mi je stigao update.odradio sam ga i sve je proslo kao podmazano.win10 je aktiviran sam od sebe.samo sam ukucao pass od naloga i sve je zavrseno.
kakva je procedura ako nekad budem zeleo cist win10 da ubacim? skinem iso u kucam kljuc od win 8 ili samo username i pass?
verujem da se negde pisalo o tome ali nemam snage da trazim :)
Nemoj slučajno da ukucavaš ključ. To preskači. Ako si ga aktivirao kod apgrejda, clean instalscija pamti aktivaciju. Ako ukucaš ključ zezno si se svetski.
 
Jel se vama desava da se defender zaglupi? Iako sam obrisao antivirus koji sam imao, defender je i dalje nedostupan (siv)... Zna li neko kako da ga ukljucim?
 
Zna li neko kako da vidim koliko MB zauzimaju stavke u Windows Update-u? Na Win 7 i Win8.1 se to jasno videlo, koliko svaki update zauzima memorije i koliko ukupno iznosi update, nisam nasao tu opciju na Win 10 pro.
 
Je li ovo bug ili su stvarno ovako sjebali alt+tab precicu za saltanje s prozora na prozor? Ladno ne moze sa prozora na desktop da se ode, wtf?
 
Nemoj slučajno da ukucavaš ključ. To preskači. Ako si ga aktivirao kod apgrejda, clean instalscija pamti aktivaciju. Ako ukucaš ključ zezno si se svetski.

nisam kucao kljuc jer mi nije ni trazio.samo sam instalirao update i win je bio aktiviran.
ne razumem kako kad odradim format c: instalacija zapamti igru?
 
Ja sam se vratio na 7 icu i update je dok nije stigla rezervacija,nakon toga sam preko mct prebacio win 10 na fles i odradio instalaciju.Kada je trazio key isao sam na skip ,ali win i dalje nije aktivan?Sta da radim?
 
Nazad
Vrh Dno