Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pre tri godine sam prešao na W10, sa piratske sedmice dok je moglo, radio je normalno, sve do večeras. Malopre mi izbacio poruku da Windows nije aktiviran. Wtf, otkud sad to! Je l' se desilo još nekome?

OnePlus 6/Tapatalk

Da nisi menjao nešto od hardvera?
 
Nisam, ali sam doneo računar kod drugara koji nema monitor sa display port ili hdmi ulazom, pa sam ga prikačio VGA kablom na njegov stari monitor, tako što sam u BIOSu podesio da su istovremeno aktivne i grafička karta i integrisana grafika na ploči.
 
Malopre upalim komp, bio u sleep modu, I posle par min mi nestane pola ikonica sa desktopa, ja gledam sta se desava, proveravam gde su, kad ono odjednom zacrni desktop, nema nijedne ikonice, samo My PC. Udjem u my pc kad ono 64gb free space na c disku, a bilo 10gb( to mi je sistemska particija) sta se desilo? Zasto mi se sve samo obrisalo? Da li postoji mogucnost da se vrati? Win 10 je u pitanju, sve iz my doc mi je obisalo foldere.
 
Познат проблем, мада нисам приметио да се код мене то дешавало. Можда и зато што одавно не користим системске фолдере за своје фајлове.
 
Nije mi ni isao update, kazem da sam upalio iz sleep-a. Nemam taj folder u c drive-u.
 
ima li smisla koristiti defender-a? da li on nesto uopste radi? nikad se nije pobunio niti je ikad ista nasao pa se pitam da li bi ga valjalo iskljuciti.
 
Meni se upravo updatevao win ali osim kozmetickih nijansi,sta je zapravo novo ovde i gde moze da se procita tacno to?
 
Poslednja izmena:
ima li smisla koristiti defender-a? da li on nesto uopste radi? nikad se nije pobunio niti je ikad ista nasao pa se pitam da li bi ga valjalo iskljuciti.
To ti je ona fora "moj posao niko ne primeti dok ne prestanem da ga radim" :)
 
Novo su bagovi, samo još da isplivaju na površinu ;)


Ima i lista toga: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-1903
Summary Originating update Status Last updated
Windows Sandbox may fail to start with error code “0x80070002”
Windows Sandbox may fail to start with "ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)" on devices in which the operating system language was changed between updates.

See details > OS Build 18362.113

May 14, 2019
KB4497936 Acknowledged May 24, 2019
04:20 PM PT
Loss of functionality in Dynabook Smartphone Link app
After updating to Windows 10, version 1903, you may experience a loss of functionality when using the Dynabook Smartphone Link application.

See details > OS Build 18362.113

May 14, 2019
KB4497936 Investigating May 24, 2019
03:10 PM PT
Display brightness may not respond to adjustments
Microsoft and Intel have identified a driver compatibility issue on devices configured with certain Intel display drivers.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Investigating May 21, 2019
04:47 PM PT
Audio not working with Dolby Atmos headphones and home theater
Users may experience audio loss with Dolby Atmos headphones or Dolby Atmos home theater.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Investigating May 21, 2019
07:17 AM PT
Duplicate folders and documents showing in user profile directory
If known folders (e.g. Desktop, Documents, or Pictures folders) are redirected, an empty folder with that same name may be created.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Investigating May 21, 2019
07:16 AM PT
Gamma ramps, color profiles, and night light settings do not apply in some cases
Microsoft has identified some scenarios where gamma ramps, color profiles and night light settings may stop working.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 24, 2019
11:02 AM PT
AMD RAID driver incompatibility
Installation process may stop when trying to install Windows 10, version 1903 update on computers that run certain versions of AMD RAID drivers.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 23, 2019
09:28 AM PT
Error attempting to update with external USB device or memory card attached
PCs with an external USB device or SD memory card attached may get error: "This PC can't be upgraded to Windows 10."

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
04:49 PM PT
Unable to discover or connect to Bluetooth devices
Microsoft has identified compatibility issues with some versions of Realtek and Qualcomm Bluetooth radio drivers.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
04:48 PM PT
Intel Audio displays an intcdaud.sys notification
Microsoft and Intel have identified an issue with a range of Intel Display Audio device drivers that may result in battery drain.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
04:47 PM PT
Cannot launch Camera app
Microsoft and Intel have identified an issue affecting Intel RealSense SR300 or Intel RealSense S200 camera apps.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
04:47 PM PT
Intermittent loss of Wi-Fi connectivity
Some older devices may experience loss of Wi-Fi connectivity due to an outdated Qualcomm driver.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
04:46 PM PT
D3D applications and games may fail to enter full-screen mode on rotated displays
Some Direct3D (D3D) applications and games may fail to enter full-screen mode on rotated displays.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
04:45 PM PT
Older versions of BattlEye anti-cheat software incompatible
Microsoft and BattlEye have identified a compatibility issue with some games that use older versions of BattlEye anti-cheat software.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated May 21, 2019
07:34 AM PT
 
Poslednja izmena od urednika:
ima li smisla koristiti defender-a? da li on nesto uopste radi? nikad se nije pobunio niti je ikad ista nasao pa se pitam da li bi ga valjalo iskljuciti.
Ја од кад имам осмицу, односно десетку користим само дефендер. Пријављивао је све и свашта и ништа није прошло пред њега, а свашта сам стављао у рачунар. Моја препорука.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Sta sad moze da se pauzira windows update na vise od mesec dana na 1903?

k.PNG
 
Moze.
 
ima li smisla koristiti defender-a? da li on nesto uopste radi? nikad se nije pobunio niti je ikad ista nasao pa se pitam da li bi ga valjalo iskljuciti.

Nikad mi se nije bunio, nikad ni neko obaveštenje, ali povremeno vidim da je obrisao neke fajlove. Čak i iz foldera koji su isključeni.
Za neke znam da su bili ok, ali za neke ne. Uglavnom, nešto radi, a koliko dobro ne znam.
 
ok, necemo dirati defendera :) probao sam update na 1903 preko windows assistant-a i dobio bsod psole restarta kad je udpate dosao do 4%. ima li neko slican problem?
 
meni je prošlo bez problema, ali poučen iskustvom uvek imam backup.
 
gde mogu skinuti update 1903? da ne moram koristiti asistant?
 
Ima li neko problem sa W10 1903 i najnovijim drajverima za amd grafiku 19.5.2 da mu fluent dizajn ili ti transparencija ne radi? Cimao sam se juce do kasno u noc misleci da je se nesto desilo prilikom upgrade-a, reinstaliro drajvere i na kraju ukapiram da je izgleda do freesync-a i neke nekompatibilnosti novih amd drivera i windowsa. Kada je ukljucen izgubi se efekat providnosti start menija, action centra, nova bela tema pobrljavi... Cim ugasim freesync i izlogujem se i ponovo ulogujem sve radi normalno.
 
Jel zna neko da li ima posebno podesavanje za osvetljenje ekrana osim onog brightness slider-a?

Posto je receno da je u poslednjem update-u napravljeno da je max osvetljenje isto i na punjacu i na bateriji. Meni se i dalje smanji osvetljenje kad ga skinem sa punjaca...
 
Ima li neko problem sa W10 1903 i najnovijim drajverima za amd grafiku 19.5.2 da mu fluent dizajn ili ti transparencija ne radi? Cimao sam se juce do kasno u noc misleci da je se nesto desilo prilikom upgrade-a, reinstaliro drajvere i na kraju ukapiram da je izgleda do freesync-a i neke nekompatibilnosti novih amd drivera i windowsa. Kada je ukljucen izgubi se efekat providnosti start menija, action centra, nova bela tema pobrljavi... Cim ugasim freesync i izlogujem se i ponovo ulogujem sve radi normalno.
Ima dva 19.5.2 drajvera, jedan je stariji "Optional", u stvari beta, a noviji je WDDM. mora DDU između i sve radi. Skini ga direktno sa AMD-a.
 
Ima dva 19.5.2 drajvera, jedan je stariji "Optional", u stvari beta, a noviji je WDDM. mora DDU između i sve radi. Skini ga direktno sa AMD-a.

I pricam o WDDM. Ocistio sam lepo sve prethodne drivere ali nasao sam na jos nekoliko foruma, izmedju ostalog i na AMD-ovom, da ljudi imaju isti problem.
 
Izgleda da su izbacili slider u W10.
 
uspeo sam da updateujem windows assitant-om. problem je bio OC-ovan cpu. skine sve i kad se resetuje i krene update dodje do 4% i iskoci bsod. vratio sam sve na fabricki i prosao update bez problema. u cemu je fora? da li update-u smeta sto je cpu uopste OC-ovan ili mu je cpu netsabilan? update ispadne kao linx :)
 
Nazad
Vrh Dno