Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Sta mogu da znace ove poruke, u poslednjih par dana win mi izbaca ove poruke iz cista mira u samom radu, i tako stojie, nekoliko puta moram da restarutujem da bih dobio desktop.

20190125_112943.jpg 20190125_113108.jpg 20190126_123617.jpg
 
Izgleda kao problem sa memorijom.
 
Da. Vidiš da su uvek različite greške. Memorija, hard disk ili sam sistem. Kreneš tim redom, testiraš i pokušavaš da eliminišeš uzročnika.
 
Danas sam primetio da imam problem sa disk usage. Ceo komp mi zabode, sve mi laguje, SSD je na 100% konstatno. Guglao sam po netu, iskljucio sam Windows search, iskljucio sma Superfetch, ne znam vise sta da radim, i dalje je isto. Ima li neko savet, do cega moze da bude?

Napominjem da nikakav update nisam radio otkako sam instalirao windows.
 
@nesa07 Pre godinu dana sam bio zamenio hard disk sa novim SSD-om na laptopu. Nedelju dana kasnije, posle četvrte ili pete ovakve greške (BSOD) rikne mi SSD. A ja odmah bacio garanciju, mislim koji će mi. Majmun. A dobro sam platio SSD. Posle sam ponovo morao da keširam novi. [emoji23] Nemam baš lepo iskustvo sa ovim greškama. Nisu nimalo naivne.
 
Pa valjda si sad naucio ;).
Mogao si po datumu i serijskom da reklamiras, imaju oni kopije fiskala a proslo je samo nedelju dana. Ja dok sam prodavao komponente, x puta sam odmotavao kontrolnu traku fiskala da bih skenirao nekom ko je bacio kao ti i svaki put je dobio resenje reklamacije.
 
Pa valjda si sad naucio ;).
Mogao si po datumu i serijskom da reklamiras, imaju oni kopije fiskala a proslo je samo nedelju dana. Ja dok sam prodavao komponente, x puta sam odmotavao kontrolnu traku fiskala da bih skenirao nekom ko je bacio kao ti i svaki put je dobio resenje reklamacije.
Naučio sam lekciju. [emoji38]

Nisam znao da to može tako da se odradi, a mrzelo me je da ih zovem. BTW, hvala za info.
 
Može, ali zakon ne obavezuje prodavce da to rade. Tako da nemoj da nastupaš sistemom "ja hoću ovo i hoću odmah". Mogu i da te ignorišu ako im dođeš samo sa serijskim brojem i/ili datumom. Tu se već pravi razlika između pilićara i poštenih prodavaca koji čuvaju trake zakonskih 3 godine.

edit: ovo piše u članu 56 zzp-a i članu 12 o zakonu o fiskalnim kasama
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuvao i pet godina, dok god se vidi jer blede. Jedna serija traka je bila uzas pa je sve izbledela.
Odes kod njih i castis neku cokoladu, sok. Samo gledaj da znas bar priblizno koji je datum jer je mnogo tesko trazenje, veruj mi.
 
Imam dva računara na kojima je W10. Jedan se koristi isključivo za surfovanje, ni za šta drugo i danas je dobio 1809 kao redovan automatski apdejt. Nije u Insider programu.
Drugi koristim ja za mnogo toga, ima puno instaliranog softvera i na njemu je isključen automatski apdejt, ali 1809 se ne pojavljuje ni kada ručno apdejtujem i još uvek sam na 1803. Kako da to da ovde još nema 1809?
 
Ja sam cuvao i pet godina, dok god se vidi jer blede. Jedna serija traka je bila uzas pa je sve izbledela.
Odes kod njih i castis neku cokoladu, sok. Samo gledaj da znas bar priblizno koji je datum jer je mnogo tesko trazenje, veruj mi.
To treba da ide po serijskom, bez cimanja korisnika, a i radnika za trazenje trake, i to po zakonu, a ne ovako "po volji" :(

Ja sam u GTu trazio da mi daju gotovinski. Normalna radnja daje blanko pa popuni sam, ionako bez fiskalnog ne mozes nista. A oni traze fiskalni original, NE MOZE NI SKEN :)

Nekada se zapitam koliko sam stvarno glup ustvari ;) Ko razume, shvatice ;)


@Major, ne daju svim instalacijama ni zvanican update odjednom, verovatno zbog rasterecenja mreze, a mozda i jer smatraju da je sve sada BETA, pa da ne zeznu previse ljudi :D
 
Imam dva računara na kojima je W10. Jedan se koristi isključivo za surfovanje, ni za šta drugo i danas je dobio 1809 kao redovan automatski apdejt. Nije u Insider programu.
Drugi koristim ja za mnogo toga, ima puno instaliranog softvera i na njemu je isključen automatski apdejt, ali 1809 se ne pojavljuje ni kada ručno apdejtujem i još uvek sam na 1803. Kako da to da ovde još nema 1809?
"Staggered release" ga zovu u MS-u, neki dobili a neki ne. Ako si baš navalio, skineš ISO, mountueš ga bilo gde i onda SETUP.EXE.
 
Zamolio bih za pomoc, kako da resim ovaj problem, hitno mi je!
Imam problem sa net-om, zvao sam sbb, dolazi signal do mene (tako ruter pokazuje), da li je greska stoji mi Network 3 private network kao aktivna, da li je greska u tome i kako prebaciti na javnu mrezu ako je tako?
 
Windows Lite will reportedly feature a new Start Menu

Windows Lite will be different from Windows 10 is that it will drop Live Tiles, which does make sense as, again according to the WC, this is a very underused Windows 10 feature, both by users and developers.

Zac Bowden notes:

I’ve seen internal documentation from Microsoft that suggests people aren’t really opening the Start menu to look at or customize live tiles. Users prefer pinning everything to the taskbar.
 
Pojavio mi se jedan problem, ako je task manager otvoren sve je uredi, cim ga zatvorim za par sekundi cpu ide u 100%, cim otvorim task manager sve se normalizuje. Ono sto sam primetio je da kad otvorim task manager na kratko se pojavi autolt v3 script (beta) sa opterecenjem i odmah nestane iz task managera, radi se o win 10 2016 ltsb. Kako resiti ovaj problem?

viruss.PNG
 
Zaražen ti je računar. Probaj ukloniti sa Malwarebytes Antimalware-om.
 
Do sada mi se ovo nije desavalo. Nasao sam ga u temp folderu i odatle izbrisao i vise nema tih problema. Hvala.
Moze li mi neko reci u task manageru sta je COM surrogate.
 
ZorMi@ Hvala, naplasilo me, negde sam citao da je virus, medjutim vidim da ih ima samo dva i da vodi do virusss.PNG i da je to win-ov proces.

Da li su ovo virusi ili sta su, mislim kako ih treba tretirati? Ovo je nasao Malwarebytes virusi.PNG u gogole chrome u Secure preferences i web data. Da li ih staviti u karantiin ili ih ne dirati?
 
Poslednja izmena:
Neka čisti sve
Takođe pročešljaj sistem adwcleaner-om, a ne bi bilo zgoreg da instaliraš pristojan AVP i da on odradi svoje.
 
Poslednja izmena:
Obrisao sam ih, hvala.

Malwarebytes mi je iskljucio win defender, da li tako treba?
 
Poslednja izmena:
Skini jos Kaspersky Internet Security ili Eset Internet security pa precesljaj komp. Ujedno imas 30 dana free da isproas AV
 
Win defender se isključi kada instaliraš neki AV program, tako da je uredu.
 
Hvala Vam na savetima sta raditi. Videcu sutra kako se bude ponasao, da li ce da mi pravi probleme.
Pitao bih sledece, u slucaju da moram preinstalirati OS da li preci sa Win. 10 Enterprise LTSB 2016 na Win. 10 Enterprise LTSC 2019 (ili jos nije vreme?) i u cemu je razlika izmedju LTSC 2019 sa i bez IoT?
 
I dalje mi se javlja isto problem. Znaci, nabija cpu u 100%, kada otvorim task manager opterecenje cpu vrati se na normalu u par sekundi, kada ugasim task manager ide novo nanovo. Kada odem u tem folder-u tamo ga vidim temp folder.PNG, kada ga obrisem tamo vise nemam problema sve dok ne restartujem komp. i ponovo isti simptomi. Kada idem na dupli klik otvara mi ovaj prozor temp folder 2.PNG.
Kada nesto razmislim.... ovo mi se pojavilo kada sam instalirao AVI recomp.
Da li mozda ovo ima veze sa tim temp folder 3.PNG
 
Nazad
Vrh Dno